Overview

1M Walk
60m
75m
100m
150m
200m
300m
400m
600m
800m
1500m
Long Jump
Shot Putt
Turbo Jav
Discus



Sheet 2: 1M Walk

One Mile Walk












All Age Groups





Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 340 King Dan 35 Colchester Harriers AC 7:01.4
2 334 Dyos Emma 45 Ilford AC 8:48.7
3 135 Harle Colin 64 Belgrave Harriers 9:15.4
4 162 Arthur John 61 Ilford AC 9:17.0
5 336 Mountford Linda 0 Southend On Sea AC 9:27.9
6 5 Lawless Rachel 60 Ilford AC 9:32.6
7 263 Morgan Simon 54 Colchester Harriers AC 9:39.6
8 89 Borgars John 76 Herts Phoenix AC 10:15.1
9 335 Morris Lesley 60 Ilford AC 10:18.0
10 234 Palmer Keith 57 City of Southend On Sea AC 10:27.3
11 13 Allen Steve 64 Ilford AC 10:58.2
12 339 King Florianne 10 Unattached 11:28.0
13 338 King Maxime 10 Unattached 11:48.4
14 78 O'Rawe Alan 81 Ilford AC 12:01.9
15 235 Ainsworth David 74 Ilford AC 13:29.4
16 337 Mountford Val 75 Southend On Sea AC 13:50.7
17 163 Arthur Shaheda 63 Ilford AC 16:15.8

Sheet 3: 60m

60m




























U9 Boys



Wind +1.6
U9 Girls



Wind +2.7
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 98 Smith Alex 7 Brentwood Beagles Athletics Club 10.38
1 247 Hatt Jessica 7 SS Athletics 11.29
2 11 Kubendra Vithuran Victor 7 Unattached 10.56
2 280 Njogu Keziah 7 Unattached 11.32
3 17 Waithe Sheldon 6 Brentwood Beagles Athletics Club 13.09
3 25 Jones Zoe 6 Brentwood Beagles Athletics Club 12.16
4 60 Sanderson Rex 6 Brentwood Beagles Athletics Club 14.97
4 195 Balding Louise 7 Unattached 12.49
5
- - - -

5 342 Quinlan Abbie 8 0 12.75
6
- - - -

6 205 Steel Sienna 5 Unattached 13.53
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -

Sheet 4: 75m

75m




























U11 Boys Heat 1



Wind +3.7
U11 Girls Heat 1



Wind +2.7
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 159 Kerr Raheim 8 SS Athletics 11.61
1 209 Sokolowska Amelia 8 SS Athletics 12.55
2 147 Anderson-Waite Jamieson 8 SS Athletics 12.61
2 262 Mansfield Evelyn-May 8 Thurrock Harriers 13.11
3 128 Thompson Isaac 8 SS Athletics 12.83
3 24 Jones Alice 8 Brentwood Beagles Athletics Club 13.39
4 127 Ford Damon 8 Brentwood Beagles Athletics Club 13.91
4 112 Foy Poppy 8 Unattached 13.46
5 153 Wilson Henry 8 Unattached 14.90
5 192 Nti-Jackson Danielle 8 Unattached 13.50
6
- - - -

6
- - - -
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -






























U11 Boys Heat 2



Wind +3.1
U11 Girls Heat 2



Wind +1.4
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 188 Smith Jaydon 8 London Heathside 12.36
1 8 Oladele Davina 9 Thurrock Harriers 11.71
2 230 Connor Jax 8 Woodford Green AC 12.75
2 137 Robson Alexandra 9 SS Athletics 12.19
3 174 Sibanda Malachi 8 Unattached 13.13
3 130 Baker Eloise 9 SS Athletics 12.33
4
- - - -

4 42 Smith Elsie 9 Unattached 12.40
5
- - - -

5 41 Smith Edie 9 Unattached 13.48
6
- - - -

6 20 Gilder-Briggs Betsy 9 Brentwood Beagles Athletics Club 13.57
7
- - - -

7 104 Luton Esther 9 SS Athletics 13.70
8
- - - -

8 77 Palmer-Traer Ella 9 Unattached 14.44






























U11 Boys Heat 3



Wind +1.7
U11 Girls Heat 3



Wind +2.4
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 186 Bennett Kingston 9 London Heathside 10.86
1 101 Oteng Honor 10 Unattached 10.95
2 268 Gentles Ellis 9 Dwain Chambers Sprint Club 11.41
2 97 Frisby Emma 10 SS Athletics 11.29
3 315 Vaughan Mylo 9 SS Athletics 11.72
3 172 Simpson Kylin 10 Aldershot Farnham & District 11.86
4 10 Kubendra Meruunan Miller 9 Unattached 12.12
4 182 Laing Evie 10 Unattached 11.91
5 70 Smith George 9 Brentwood Beagles Athletics Club 12.60
5 86 Adegite Adedunni 10 Unattached 12.44
6 272 Gibson Spencer 9 Aldershot Farnham & District 12.62
6 175 Wilson Lottie 10 SS Athletics 12.86
7 302 Moulton Aj 9 Woodford Green AC 13.13
7
- - - -
8 109 Geary Dylan 9 Unattached 13.30
8
- - - -






























U11 Boys Heat 4



Wind +2.9
U11 Girls Heat 4



Wind +3.9
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 143 Petherbridge Finn 10 SS Athletics 10.77
1 308 Larter Mya 10 Victoria Park and Tower Hamlets 11.36
2 145 Petherbridge Zac 10 SS Athletics 10.94
2 314 Vaughan Clae 10 SS Athletics 11.84
3 138 Haunton Jenson 10 SS Athletics 11.94
3 271 Gordon Libbie 10 Brentwood Beagles Athletics Club 11.84
4 75 Wynn Alex 10 Benfleet RC 12.95
4 240 Richards Lucy 10 Watford Harriers 12.08
5
- - - -

5 305 Saunders Joni 10 SS Athletics 12.39
6
- - - -

6 325 Jones Hattie 10 SS Athletics 12.50
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -






























U11 Boys Heat 5



Wind +2.3
U11 Girls Heat 5



Wind +2.9
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 208 Sokolowski Stanislaw 10 SS Athletics 11.06
1 193 Owen Sadie 10 SS Athletics 11.53
2 180 Pinnock Rowan 10 SS Athletics 11.48
2 197 Leaver Tia 10 City of Southend On Sea AC 11.70
3 306 Cunningham Harry 10 Castle Point Joggers 12.08
3 218 Demello Scarlett 10 Unattached 11.84
4
- - - -

4 190 Burrell Elsie-Rae 10 SS Athletics 11.89
5
- - - -

5 191 Bozorgi Dina 10 Watford Harriers 11.90
6
- - - -

6 231 Myers Amayah 10 Victoria Park and Tower Hamlets 11.98
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -

Sheet 5: 100m

100m




























U13 Boys Heat 1



Wind +2.6
U13 Girls Heat 1



Wind +3.0
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 178 Karabulut Brandon 11 City of Southend On Sea AC 13.35
1 161 Saunders Saya 11 Chelmsford AC 14.31
2 322 Ryder Benjamin 11 Chelmsford AC 14.25
2 221 Boygle Evie 11 SS Athletics 14.42
3 149 Lowry Samuel 11 SS Athletics 14.61
3 133 Oakley Pixie 11 SS Athletics 15.19
4 220 Norris George 11 City of Southend On Sea AC 15.21
4 73 Ahmad Sophia-Rae 11 Havering AC 15.74
5 100 Phillips Thomas 11 Unattached 16.25
5 142 Brin Rosa 11 Castle Point Joggers 16.70
6
- - - -

6 124 Coppard Isla 11 Unattached 16.74
7
- - - -

7 187 Latham Jessica 11 Havering AC 17.04
8
- - - -

8
- - - -






























U13 Boys Heat 2



Wind +1.5
U13 Girls Heat 2



Wind n/r
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 126 Asirifi-Otchere Joel 12 Thurrock Harriers 13.81
1 85 Adegite Kara 12 Havering AC 13.55
2 318 Georgalas Alex 12 Ipswich Jaffa RC 14.07
2 96 Carter Ava 12 Brentwood Beagles Athletics Club 14.18
3 203 Yeeko Hodavia 12 Victoria Park and Tower Hamlets 14.35
3 261 Mansfield Millie-Anne 11 Thurrock Harriers 14.20
4 169 Doherty Aidan 12 Havering AC 14.50
4 285 Whatton Heidi 11 City of Southend On Sea AC 14.25
5
- - - -

5 81 Pridie Isobel 12 Havering AC 16.02
6
- - - -

6 292 Ridley Isabelle 11 Havering AC 16.15
7
- - - -

7 307 Cunningham Jessica 11 Castle Point Joggers 17.02
8
- - - -

8
- - - -






































U13 Girls Heat 3



Wind +2.6








Pos Number Last Name First Name Age Club Time








1 155 Adomako-Yeboah Ganerva 12 Victoria Park and Tower Hamlets 13.28








2 184 Meikle-Jefferson D'Zyah 12 Victoria Park and Tower Hamlets 13.45








3 219 Norris Erin 12 City of Southend On Sea AC 14.09








4 113 Pugsley Amy 12 Southend On Sea AC 14.31








5 210 Antwi Oliviyah 12 Victoria Park and Tower Hamlets 14.90








6 176 Wilson Rose 12 City of Southend On Sea AC 16.72








7
- - - -








8
- - - -






























U15 Boys Heat 1



Wind +3.0
U15 Girls Heat 1



Wind +1.0
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 199 Elegbede Al-Amin 13 City of Southend On Sea AC 12.83
1 19 Gilder-Briggs Ella 13 Brentwood Beagles Athletics Club 13.43
2 222 Duthie Daniel 13 Colchester Harriers AC 13.00
2 92 Jones Leila 13 Havering AC 13.45
3 30 Lee Harry 13 Chelmsford AC 13.04
3 258 Akesen Mini 13 Unattached 13.98
4 44 Fazackerley Marcus 13 Chelmsford AC 13.37
4 48 Taylor Erin 13 Chelmsford AC 14.22
5 198 Elegbede Adil 13 City of Southend On Sea AC 14.20
5 166 Solomon Sarah 13 Victoria Park and Tower Hamlets 14.29
6 269 Coley Patrick 13 London Heathside 14.85
6 202 Welsh Ay'zha 13 Victoria Park and Tower Hamlets 14.52
7
- - - -

7 304 Maskell Freya 13 City of Southend On Sea AC 14.59
8
- - - -

8 23 Collett Megan 13 Brentwood Beagles Athletics Club 14.68






























U15 Boys Heat 2



Wind +2.7
U15 Girls Heat 2



Wind +2.5
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 37 Marshall Harry 14 Chelmsford AC 11.75
1 38 Foskett Summer 14 City of Southend On Sea AC 13.36
2 233 Vearer Lain 14 Colchester & Tendring AC 12.11
2 58 Warner Grace 14 City of Southend On Sea AC 13.81
3 284 David McKenzie Callum Malakai 13 London Heathside 12.75
3 250 Heath Jessica 14 Basildon AC 14.22
4 283 Palmer Lester 13 Ipswich Harriers 12.96
4 207 Piper Ava 14 City of Southend On Sea AC 14.35
5 350 Gboho Jordan 14 London Heathside 13.13
5 253 Robinson Ciana 14 Victoria Park and Tower Hamlets 15.20
6 238 Knowles Thomas 14 City of Southend On Sea AC 13.57
6
- - - -
7 99 Phillips Jack 14 City of Southend On Sea AC 13.65
7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -






























U17 Men



Wind +3.9
U17 Women



Wind +3.8
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 185 Anderson Harry 15 City of Southend On Sea AC 11.40
1 12 Tyrell Maisy 16 City of Southend On Sea AC 12.57
2 296 Miller Jonah 15 Basildon AC 11.48
2 241 Campbell Cassie 15 Havering AC 12.97
3 196 Ekerin Tobi 16 Basildon AC 11.68
3 244 Olagunju Hope 15 Thurrock Harriers 12.99
4 237 Katabazi Jesse 15 Victoria Park and Tower Hamlets 12.12
4 341 Muscedere Pasqualine 16 Southend On Sea AC 13.40
5 21 Green Logan 15 Braintree & District AC 12.45
5 301 Stewart Fraser-Uzoka Ndidi 15 London Heathside 13.73
6 254 Harris-Montague Jahziah 15 Victoria Park and Tower Hamlets 13.13
6
- - - -
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -






























Senior & Veteran Men



Wind +4.0
U20 & Senior Women



Wind +2.2
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 120 Gombas Jordan 25 Southend On Sea AC 11.69
1 84 Grace Serena 19 City Of Norwich AC 11.89
2 56 Nicholls Clint 43 Basildon AC 12.56
2 257 Balogun Krystle 35 Ilford AC 12.80
3 249 Fernandez Nacho 26 Southend On Sea AC 12.82
3 293 Igbinosa-Ighile Mary 21 Victoria Park and Tower Hamlets 13.70
4 28 Bollu Aaron 44 Colchester & Tendring AC 12.84
4 224 Osewa Gabrielle 20 Basildon AC 14.87
5 18 Waithe Justin 42 Thurrock Harriers 12.87
5
- - - -
6 333 Warren Clifford 60 Loughton AC 14.81
6
- - - -
7 116 Long Allan 80 Herne Hill Harriers 15.00
7
- - - -
8 66 Reynolds Patrick 72 Barnet & District AC 18.90
8
- - - -






































Veteran Women



Wind +3.5








Pos Number Last Name First Name Age Club Time








1 76 Kehoe Helene 58 London Heathside 14.69








2 168 Nottingham Janice 60 Diss and District AC 15.05








3 286 Donnelly Linda 64 City of Southend On Sea AC 20.56








4 64 Stamp Stephanie 70 City of Southend On Sea AC 23.37








5
- - - -








6
- - - -








7
- - - -








8
- - - -

Sheet 6: 150m

150m




























U11 Boys Heat 1



Wind n/r
U11 Girls Heat 1



Wind +2.9
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 147 Anderson-Waite Jamieson 8 SS Athletics 24.79
1 209 Sokolowska Amelia 8 SS Athletics 25.70
2 128 Thompson Isaac 8 SS Athletics 26.15
2 262 Mansfield Evelyn-May 8 Thurrock Harriers 26.54
3 83 Milner Corey 8 Unattached 27.07
3 192 Nti-Jackson Danielle 8 Unattached 27.03
4 127 Ford Damon 8 Brentwood Beagles Athletics Club 27.87
4 24 Jones Alice 8 Brentwood Beagles Athletics Club 28.36
5 146 Doherty Luke 8 SS Athletics 29.54
5
- - - -
6 153 Wilson Henry 8 Unattached 29.79
6
- - - -
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -






























U11 Boys Heat 2



Wind +1.1
U11 Girls Heat 2



Wind +2.8
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 159 Kerr Raheim 8 SS Athletics 23.50
1 8 Oladele Davina 9 Thurrock Harriers 24.60
2 188 Smith Jaydon 8 London Heathside 24.51
2 130 Baker Eloise 9 SS Athletics 25.59
3 171 Jones Oliver 8 Unattached 24.85
3 137 Robson Alexandra 9 SS Athletics 26.53
4 230 Connor Jax 8 Woodford Green AC 24.93
4 151 Evison Livvie 9 Unattached 28.22
5 174 Sibanda Malachi 8 Unattached 27.43
5 281 Douglas Pippa 9 Unattached 28.62
6 294 Osborne Mac 8 Unattached 27.75
6 20 Gilder-Briggs Betsy 9 Brentwood Beagles Athletics Club 28.79
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -






























U11 Boys Heat 3



Wind +3.7
U11 Girls Heat 3



Wind +1.9
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 186 Bennett Kingston 9 London Heathside 21.44
1 101 Oteng Honor 10 Unattached 21.74
2 315 Vaughan Mylo 9 SS Athletics 23.20
2 172 Simpson Kylin 10 Aldershot Farnham & District 22.97
3 268 Gentles Ellis 9 Dwain Chambers Sprint Club 23.21
3 97 Frisby Emma 10 SS Athletics 23.14
4 10 Kubendra Meruunan Miller 9 Unattached 23.44
4 191 Bozorgi Dina 10 Watford Harriers 24.28
5 108 Goldsmith George 9 Unattached 24.94
5 182 Laing Evie 10 Unattached 24.46
6 70 Smith George 9 Brentwood Beagles Athletics Club 25.43
6 86 Adegite Adedunni 10 Unattached 25.91
7 109 Geary Dylan 9 Unattached 26.05
7 175 Wilson Lottie 10 SS Athletics 25.98
8 302 Moulton Aj 9 Woodford Green AC 27.36
8
- - - -






























U11 Boys Heat 4



Wind +2.1
U11 Girls Heat 4



Wind +1.8
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 145 Petherbridge Zac 10 SS Athletics 23.04
1 308 Larter Mya 10 Victoria Park and Tower Hamlets 22.71
2 152 Shepherd Jude 10 SS Athletics 23.27
2 218 Demello Scarlett 10 Unattached 23.40
3 306 Cunningham Harry 10 Castle Point Joggers 24.14
3 197 Leaver Tia 10 City of Southend On Sea AC 23.49
4 95 Watson Arron 10 Castle Point Joggers 25.11
4 231 Myers Amayah 10 Victoria Park and Tower Hamlets 23.63
5 291 Osborne Seb 10 Unattached 26.88
5 193 Owen Sadie 10 SS Athletics 24.11
6
- - - -

6 271 Gordon Libbie 10 Brentwood Beagles Athletics Club 25.03
7
- - - -

7 240 Richards Lucy 10 Watford Harriers 25.13
8
- - - -

8 288 Carver Katie 10 Unattached 25.59

Sheet 7: 200m

200m




























U13 Boys Heat 1



Wind +2.1
U13 Girls Heat 1



Wind +2.0
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 39 Steadman Sam 12 Chelmsford AC 26.08
1 261 Mansfield Millie-Anne 11 Thurrock Harriers 29.47
2 126 Asirifi-Otchere Joel 12 Thurrock Harriers 28.19
2 221 Boygle Evie 11 SS Athletics 29.67
3 203 Yeeko Hodavia 12 Victoria Park and Tower Hamlets 28.65
3 285 Whatton Heidi 11 City of Southend On Sea AC 30.19
4 149 Lowry Samuel 11 SS Athletics 29.96
4 123 Makepeace Stevie 11 SS Athletics 31.82
5 118 White George 11 SS Athletics 30.55
5 133 Oakley Pixie 11 SS Athletics 32.32
6 170 Jones Finlay 12 City of Southend On Sea AC 31.05
6 142 Brin Rosa 11 Castle Point Joggers 34.90
7 289 Osborne Ted 12 City of Southend On Sea AC 32.18
7 303 Cross Tayleigh 11 Unattached 35.37
8 100 Phillips Thomas 11 Unattached 34.38
8
- - - -






































U13 Girls Heat 2



Wind +2.8








Pos Number Last Name First Name Age Club Time








1 155 Adomako-Yeboah Ganerva 12 Victoria Park and Tower Hamlets 27.33








2 85 Adegite Kara 12 Havering AC 28.00








3 309 Brown Nyah 12 Unattached 30.46








4 279 Jones Carmen 12 City of Southend On Sea AC 31.23








5
- - - -








6
- - - -








7
- - - -








8
- - - -






























U15 Boys Heat 1



Wind +3.9
U15 Girls Heat 1



Wind +2.9
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 199 Elegbede Al-Amin 13 City of Southend On Sea AC 25.73
1 92 Jones Leila 13 Havering AC 26.94
2 284 David McKenzie Callum Malakai 13 London Heathside 26.64
2 19 Gilder-Briggs Ella 13 Brentwood Beagles Athletics Club 27.73
3 222 Duthie Daniel 13 Colchester Harriers AC 27.06
3 251 Scott Amelie 13 Chelmsford AC 27.87
4 44 Fazackerley Marcus 13 Chelmsford AC 27.46
4 111 Smith Kyra 13 London Heathside 29.68
5 22 Green Lincoln 14 Braintree & District AC 27.74
5 48 Taylor Erin 13 Chelmsford AC 29.97
6
- - - -

6 202 Welsh Ay'zha 13 Victoria Park and Tower Hamlets 30.28
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -
9
- - - -

9
- - - -
10
- - - -

10
- - - -






























U15 Boys Heat 2



Wind +2.9
U15 Girls Heat 2



Wind
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 125 Asirifi-Otchere Emmanuel 14 Thurrock Harriers 23.72
1 38 Foskett Summer 14 City of Southend On Sea AC 27.93
2 233 Vearer Lain 14 Colchester & Tendring AC 25.05
2 45 Gavrilovic Sophia 14 Chelmsford AC 28.00
3 238 Knowles Thomas 14 City of Southend On Sea AC 27.86
3 165 Trotter Millie 14 Basildon AC 28.12
4 99 Phillips Jack 14 City of Southend On Sea AC 29.29
4 58 Warner Grace 14 City of Southend On Sea AC 28.84
5
- - - -

5 258 Akesen Mini 13 Unattached 29.14
6
- - - -

6 260 Catchpole Sophie 14 Chelmsford AC 29.66
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -
9
- - - -

9
- - - -
10
- - - -

10
- - - -






























U17 Men



Wind +2.5
U17 Women



Wind n/a
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 185 Anderson Harry 15 City of Southend On Sea AC 23.08
1 12 Tyrell Maisy 16 City of Southend On Sea AC 25.98
2 196 Ekerin Tobi 16 Basildon AC 23.63
2 256 Gregory Zoe 15 Basildon AC 26.59
3 183 Shadbolt Kieran 15 Basildon AC 23.97
3 241 Campbell Cassie 15 Havering AC 26.99
4 21 Green Logan 15 Braintree & District AC 25.09
4 244 Olagunju Hope 15 Thurrock Harriers 27.62
5
- - - -

5
- - - -
6
- - - -

6
- - - -
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -






























Veteran Men & Women



Wind +1.8
U20, Senior and Veteran Women



Wind +2.6
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 333 Warren Clifford 60 Loughton AC 30.38
1 84 Grace Serena 19 City Of Norwich AC 24.54
2 76 Kehoe Helene 58 London Heathside 31.54
2 257 Balogun Krystle 35 Ilford AC 26.31
3 227 Mangham Richard 62 City of Southend On Sea AC 32.29
3 330 Anderson Sophie 19 Southend On Sea AC 26.96
4 168 Nottingham Janice 60 Diss and District AC 32.36
4 293 Igbinosa-Ighile Mary 21 Victoria Park and Tower Hamlets 28.47
5 286 Donnelly Linda 64 City of Southend On Sea AC 44.77
5
- - - -
6 64 Stamp Stephanie 70 City of Southend On Sea AC 55.49
6
- - - -
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -
9
- - - -








10
- - - -









Sheet 8: 300m

300m




























U15 Boys






U15 Girls





Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 37 Marshall Harry 14 Chelmsford AC 40.48
1 92 Jones Leila 13 Havering AC 43.45
2 59 Sanderson Max 14 Brentwood Beagles Athletics Club 45.11
2 45 Gavrilovic Sophia 14 Chelmsford AC 45.06
3 30 Lee Harry 13 Chelmsford AC 46.12
3 48 Taylor Erin 13 Chelmsford AC 48.13
4
- - - -

4 7 Oladele Dasia 13 Thurrock Harriers 52.23
5
- - - -

5
- - - -
6
- - - -

6
- - - -
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -






































U17 Women













Pos Number Last Name First Name Age Club Time








1 341 Muscedere Pasqualine 16 Southend On Sea AC 44.45








2 312 Townley Rosie 16 Chelmsford AC 46.36








3 255 Slowe Imogen 15 Basildon AC 47.89








4 67 Bunn Tilly 15 Havering AC 51.20








5
- - - -








6
- - - -








7
- - - -








8
- - - -

Sheet 9: 400m

400m












U17 & Senior Men





Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 323 Agnimel Matthew 22 Havering AC 50.40
2 296 Miller Jonah 15 Basildon AC 53.15
3 120 Gombas Jordan 25 Southend On Sea AC 53.31
4 27 Oliver Luke 28 Chelmsford AC 53.66
5
- - - -
6
- - - -
7
- - - -
8
- - - -














Veteran Men & Women





Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 316 Brennan Nina 37 Havering AC 1:04.57
2 333 Warren Clifford 60 Loughton AC 1:08.71
3 168 Nottingham Janice 60 Diss and District AC 1:15.82
4 162 Arthur John 61 Ilford AC 1:20.97
5 286 Donnelly Linda 64 City of Southend On Sea AC 1:37.35
6 64 Stamp Stephanie 70 City of Southend On Sea AC 2:10.82
7
- - - -
8
- - - -

Sheet 10: 600m

600m




























U11 Boys Heat 1






U11 Girls Heat 1





Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 159 Kerr Raheim 8 SS Athletics 2:04.18
1 31 Foy Millie 8 Unattached 2:17.39
2 230 Connor Jax 8 Woodford Green AC 2:08.42
2 214 Burrows Honor 8 Unattached 2:25.02
3 171 Jones Oliver 8 Unattached 2:08.93
3 262 Mansfield Evelyn-May 8 Thurrock Harriers 2:35.17
4 83 Milner Corey 8 Unattached 2:11.58
4 24 Jones Alice 8 Brentwood Beagles Athletics Club 2:43.80
5 147 Anderson-Waite Jamieson 8 SS Athletics 2:17.99
5
- - - -
6 174 Sibanda Malachi 8 Unattached 2:21.80
6
- - - -
7 128 Thompson Isaac 8 SS Athletics 2:23.91
7
- - - -
8 324 Judd Austin 8 SS Athletics 2:24.48
8
- - - -
9 153 Wilson Henry 8 Unattached 2:27.51
9
- - - -
10 127 Ford Damon 8 Brentwood Beagles Athletics Club 2:28.44
10
- - - -
11 157 Potton Elliott 8 Unattached 2:32.84
11
- - - -
12 146 Doherty Luke 8 SS Athletics 2:38.91
12
- - - -






























U11 Boys Heat 2






U11 Girls Heat 2





Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 121 Brown Samuel 9 SS Athletics 1:54.61
1 321 Kindler Madison 9 Brentwood Beagles Athletics Club 2:01.84
2 10 Kubendra Meruunan Miller 9 Unattached 2:03.75
2 8 Oladele Davina 9 Thurrock Harriers 2:09.54
3 272 Gibson Spencer 9 Aldershot Farnham & District 2:04.55
3 213 Burrows Fleur 9 Unattached 2:11.30
4 70 Smith George 9 Brentwood Beagles Athletics Club 2:11.92
4 42 Smith Elsie 9 Unattached 2:19.94
5 302 Moulton Aj 9 Woodford Green AC 2:28.41
5 281 Douglas Pippa 9 Unattached 2:20.95
6 109 Geary Dylan 9 Unattached 2:33.35
6 68 Duke Etta-Mae 9 Benfleet RC 2:22.31
7
- - - -

7 82 Milner Ayla 9 Colchester & Tendring AC 2:26.09
8
- - - -

8 137 Robson Alexandra 9 SS Athletics 2:34.20
9
- - - -

9 41 Smith Edie 9 Unattached 2:36.08
10
- - - -

10
- - - -






























U11 Boys Heat 3






U11 Girls Heat 3





Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 208 Sokolowski Stanislaw 10 SS Athletics 1:54.70
1 288 Carver Katie 10 Unattached 2:00.53
2 181 Grant Dominic 10 Unattached 1:56.73
2 193 Owen Sadie 10 SS Athletics 2:02.13
3 177 Smith Charlie 10 SS Athletics 1:59.33
3 211 Dennison Nicole 10 SS Athletics 2:10.44
4 152 Shepherd Jude 10 SS Athletics 2:03.04
4 1 Twydell Amalie 10 Braintree & District AC 2:12.49
5 180 Pinnock Rowan 10 SS Athletics 2:03.28
5 122 Conby Kara 10 SS Athletics 2:16.38
6 75 Wynn Alex 10 Benfleet RC 2:10.75
6 271 Gordon Libbie 10 Brentwood Beagles Athletics Club 2:26.58
7 201 Thorpe Joshua 10 Chelmsford AC 2:12.75
7 86 Adegite Adedunni 10 Unattached 2:28.21
8
- - - -

8
- - - -








9
- - - -

Sheet 11: 800m

800m




























U13 Boys






U13 Girls





Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 49 Robertson Colm 11 New Forest Junior AC 2:31.16
1 215 Downs Millie-rose 12 Ipswich Jaffa RC 2:31.91
2 169 Doherty Aidan 12 Havering AC 2:37.46
2 217 Hawkins Nicole 12 Brentwood Beagles Athletics Club 2:35.13
3 206 Copsey Theo 11 Unattached 2:41.39
3 189 Geary Evangelyne 12 Ipswich Jaffa RC 2:43.74
4 289 Osborne Ted 12 City of Southend On Sea AC 2:47.10
4 279 Jones Carmen 12 City of Southend On Sea AC 2:52.33
5 287 Meadows Matthew 11 Basildon AC 2:48.02
5 46 Partridge Zoe 11 Chiltern Harriers AC 2:58.62
6 149 Lowry Samuel 11 SS Athletics 2:49.03
6 53 Shearing Amelie 11 Havering AC 2:58.64
7 132 Burkett Jesse 11 Basildon AC 2:51.76
7 123 Makepeace Stevie 11 SS Athletics 3:02.69
8 55 Shearing Isaac 11 Havering AC 2:52.75
8 292 Ridley Isabelle 11 Havering AC 3:18.17
9 103 Luton Otis 11 Basildon AC 2:53.78
9 142 Brin Rosa 11 Castle Point Joggers 3:26.02
10 248 Lole Alex 11 Unattached 3:04.99
10 176 Wilson Rose 12 City of Southend On Sea AC 3:33.83
11 300 Coleman Liam 11 Castle Point Joggers 3:09.76
11
- - - -
12 252 Smith Tristan 11 Castle Point Joggers 3:12.49
12
- - - -






























U15 Boys






U15 Girls





Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 59 Sanderson Max 14 Brentwood Beagles Athletics Club 2:16.73
1 63 Davies Bethan 13 Chelmsford AC 2:28.70
2 164 Trenkel-Munro Cole 14 City of Southend On Sea AC 2:18.03
2 216 Taylor Liliana 14 City of Southend On Sea AC 2:31.06
3 265 Adesina Stephen 14 Thurrock Harriers 2:24.28
3 69 Knightbridge Jemimah 14 Chelmsford AC 2:32.90
4 299 Coleman Aiden 14 Unattached 2:41.95
4 226 McLoughlin Tess 13 Chelmsford AC 2:40.17
5
- - - -

5 94 Noblet Tess 13 Woodford Green AC 2:40.42
6
- - - -

6 204 Potton Olivia 14 Unattached 2:44.65
7
- - - -

7 131 Burkett Beau 13 Basildon AC 2:44.88
8
- - - -

8 259 Pepper Poppy 13 Basildon AC 2:51.50
9
- - - -

9 40 Smith Maggie 14 Havering AC 2:53.54
10
- - - -

10
- - - -






























U17 & U20 Men













Pos Number Last Name First Name Age Club Time







1 160 Munro Reece 17 City of Southend On Sea AC 2:03.36







2 61 Robinson Joshua 15 City of Southend On Sea AC 2:05.12







3 54 Shearing Oscar 15 Havering AC 2:13.79







4 62 Tesi Michael 15 Havering AC 2:22.58







5 47 Partridge Andrew 17 Wycombe Phoenix Harriers & AC 2:23.86







6
- - - -








7
- - - -








8
- - - -






































Senior Men













Pos Number Last Name First Name Age Club Time







1 313 Wheatley Sam 21 Southend On Sea AC 1:58.51







2 277 O'hara Kieran 23 Havering AC 2:04.43







3 332 Berrett Louis 20 Havering AC 2:04.72







4 328 Atkins Samuel 22 Havering AC 2:07.60







5
- - - -








6
- - - -








7
- - - -








8
- - - -








9
- - - -








10
- - - -






































Veteran Men & Women













Pos Number Last Name First Name Age Club Time







1 298 Whittaker John 42 Eastern Masters AC 2:06.56







2 179 Maley Gavin 44 Havering AC 2:10.77







3 278 Le Mare Simon 60 City of Southend On Sea AC 2:35.65







4 106 Aitken Matthew 57 City of Southend On Sea AC 2:48.65







5 227 Mangham Richard 62 City of Southend On Sea AC 2:53.50







6 162 Arthur John 61 Ilford AC 3:15.45







7 286 Donnelly Linda 64 City of Southend On Sea AC 4:13.37







8
- - - -








9
- - - -








10
- - - -









Sheet 12: 1500m

1500m




























U13 Boys






U13 Girls





Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 50 Watkins George 12 Harlow AC 4:55.93
1 71 Smith Summer 11 Havering AC 5:07.46
2 156 Potton Hayden 12 City of Southend On Sea AC 4:59.08
2 16 Forrest Isabel 12 Brentwood Beagles Athletics Club 5:14.63
3 118 White George 11 SS Athletics 5:03.50
3 245 Lole Emmie 12 Havering AC 5:20.71
4 319 Georgalas Jason 12 Ipswich Jaffa RC 5:10.74
4 212 Burrows Annalise 12 City of Southend On Sea AC 5:31.83
5 194 Jopling Lewis 12 City of Southend On Sea AC 5:15.23
5 303 Cross Tayleigh 11 Unattached 6:31.95
6 326 Madden Ollie 12 City of Southend On Sea AC 5:15.62
6
- - - -
7 88 Stollery Oscar 11 Chelmsford AC 5:42.13
7
- - - -
8 91 Hedges Samuel 12 City of Southend On Sea AC 5:57.97
8
- - - -
9 79 Yoshitake-Thatcher Soshin 11 Harlow AC 5:59.22
9
- - - -
10
- - - -

10
- - - -
11
- - - -








12
- - - -






































U15 Boys & U17 Men






U15 Girls & U17 Women





Pos Number Last Name First Name Age Club Time
Pos Number Last Name First Name Age Club Time
1 57 Grant Mason 13 Chelmsford AC 4:56.68
1 15 Forrest Olivia 13 Brentwood Beagles Athletics Club 4:50.63
2 150 Evison Finlay 14 Basildon AC 5:02.36
2 236 Walker Jessica 13 City of Southend On Sea AC 4:54.86
3 232 Silvain Bradley 14 Basildon AC 5:06.40
3 87 Stollery Daisy 13 Chelmsford AC 5:00.35
4 158 Cooper Harry 15 City of Southend On Sea AC 5:07.55
4 225 Levy Georgi 15 Unattached 5:20.04
5 267 Hundley Daniel 13 Harlow AC 5:29.51
5 107 Aitken Abigail 15 City of Southend On Sea AC 5:27.47
6
- - - -

6 36 Coates Connie 14 Benfleet RC 5:47.61
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -
9
- - - -

9
- - - -
10
- - - -

10
- - - -






























Senior Men & Women













Pos Number Last Name First Name Age Club Time







1 115 Wallis Taite 20 Newham & Essex Beagles AC 4:16.61







2 167 Booth Mark 31 Reading AC 4:30.46







3 74 Wain Paul 23 Ipswich Jaffa RC 4:44.22







4 249 Fernandez Nacho 26 Southend On Sea AC 4:58.65







5 239 Howsham Emma 27 Reading AC 4:59.36







6
- - - -








7
- - - -








8
- - - -








9
- - - -








10
- - - -






































Veteran Men & Women













Pos Number Last Name First Name Age Club Time







1 14 Ovel Dean 46 Leigh on Sea Striders 4:56.70







2 106 Aitken Matthew 57 City of Southend On Sea AC 5:41.20







3 227 Mangham Richard 62 City of Southend On Sea AC 6:07.46







4 286 Donnelly Linda 64 City of Southend On Sea AC 6:25.04







5 105 Mathers Vanessa 55 City of Southend On Sea AC 8:16.69







6
- - - -








7
- - - -








8
- - - -








9
- - - -








10
- - - -









Sheet 13: Long Jump

Long Jump
































U11 Boys







U11 Girls (Year 4)






Pos Number Last Name First Name Age Club Distance Wind
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance Wind
1 186 Bennett Kingston 9 London Heathside 3.94

1 110 Fox Skye 9 Unattached 2.97
2 143 Petherbridge Finn 10 SS Athletics 3.87

2 130 Baker Eloise 9 SS Athletics 2.96
3 145 Petherbridge Zac 10 SS Athletics 3.84

3 42 Smith Elsie 9 Unattached 2.96
4 180 Pinnock Rowan 10 SS Athletics 3.67

4 82 Milner Ayla 9 Colchester & Tendring AC 2.89
5 95 Watson Arron 10 Castle Point Joggers 3.56

5 151 Evison Livvie 9 Unattached 2.79
6 268 Gentles Ellis 9 Dwain Chambers Sprint Club 3.30

6 41 Smith Edie 9 Unattached 2.76
7 272 Gibson Spencer 9 Aldershot Farnham & District 3.05

7 104 Luton Esther 9 SS Athletics 2.75
8 201 Thorpe Joshua 10 Chelmsford AC 2.84

8 229 Gault-Poyntz Allegra 9 Unattached 2.29
9 177 Smith Charlie 10 SS Athletics 2.79

9 77 Palmer-Traer Ella 9 Unattached 2.25
10
- - - -


10
- - - -












































U11 Girls (Year 5)















Pos Number Last Name First Name Age Club Distance Wind









1 197 Leaver Tia 10 City of Southend On Sea AC 3.98









2 308 Larter Mya 10 Victoria Park and Tower Hamlets 3.71









3 325 Jones Hattie 10 SS Athletics 3.60









4 231 Myers Amayah 10 Victoria Park and Tower Hamlets 3.54









5 314 Vaughan Clae 10 SS Athletics 3.48









6 191 Bozorgi Dina 10 Watford Harriers 3.47









7 172 Simpson Kylin 10 Aldershot Farnham & District 3.45









8 97 Frisby Emma 10 SS Athletics 3.38









9 190 Burrell Elsie-Rae 10 SS Athletics 3.28









10 218 Demello Scarlett 10 Unattached 3.25









11 1 Twydell Amalie 10 Braintree & District AC 3.24









12 240 Richards Lucy 10 Watford Harriers 3.10









13 122 Conby Kara 10 SS Athletics 3.09









14 211 Dennison Nicole 10 SS Athletics 3.02









15 175 Wilson Lottie 10 SS Athletics 2.60


































U13 Boys







U13 Girls (Year 6)






Pos Number Last Name First Name Age Club Distance Wind
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance Wind
1 170 Jones Finlay 12 City of Southend On Sea AC 4.25

1 221 Boygle Evie 11 SS Athletics 3.96
2 49 Robertson Colm 11 New Forest Junior AC 4.17

2 187 Latham Jessica 11 Havering AC 3.90
3 322 Ryder Benjamin 11 Chelmsford AC 4.07

3 285 Whatton Heidi 11 City of Southend On Sea AC 3.85
4 91 Hedges Samuel 12 City of Southend On Sea AC 3.86

4 261 Mansfield Millie-Anne 11 Thurrock Harriers 3.84
5 206 Copsey Theo 11 Unattached 3.50

5 161 Saunders Saya 11 Chelmsford AC 3.66
6 300 Coleman Liam 11 Castle Point Joggers 3.27

6 46 Partridge Zoe 11 Chiltern Harriers AC 3.42
7 100 Phillips Thomas 11 Unattached 3.20

7 292 Ridley Isabelle 11 Havering AC 3.32
8 248 Lole Alex 11 Unattached 2.92

8 32 Mullineaux Olivia 11 Chelmsford AC 3.00
9
- - - -


9 123 Makepeace Stevie 11 SS Athletics 2.98
10
- - - -


10
- - - -












































U13 Girls (Year 7)















Pos Number Last Name First Name Age Club Distance Wind









1 219 Norris Erin 12 City of Southend On Sea AC 4.75









2 113 Pugsley Amy 12 Southend On Sea AC 4.49









3 155 Adomako-Yeboah Ganerva 12 Victoria Park and Tower Hamlets 4.06









4 309 Brown Nyah 12 Unattached 3.93









5 245 Lole Emmie 12 Havering AC 3.69









6 176 Wilson Rose 12 City of Southend On Sea AC 3.49









7 295 Elemide-Emis Olamide 12 Thurrock Harriers 3.22









8 16 Forrest Isabel 12 Brentwood Beagles Athletics Club 2.11









9
- - - -










10
- - - -



































U15 Boys







U15 Girls






Pos Number Last Name First Name Age Club Distance Wind
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance Wind
1 233 Vearer Lain 14 Colchester & Tendring AC 5.27

1 65 Fairmaner Alicia 14 Chelmsford AC 4.97
2 264 Scroxton Zac 14 Basildon AC 4.99

2 111 Smith Kyra 13 London Heathside 4.73
3 284 David McKenzie Callum Malakai 13 London Heathside 4.92

3 251 Scott Amelie 13 Chelmsford AC 4.71
4 30 Lee Harry 13 Chelmsford AC 4.73

4 200 Thorpe Milana 13 Chelmsford AC 4.65
5 199 Elegbede Al-Amin 13 City of Southend On Sea AC 4.58

5 250 Heath Jessica 14 Basildon AC 4.43
6 283 Palmer Lester 13 Ipswich Harriers 4.35

6 207 Piper Ava 14 City of Southend On Sea AC 4.35
7 99 Phillips Jack 14 City of Southend On Sea AC 4.22

7 40 Smith Maggie 14 Havering AC 4.19
8 198 Elegbede Adil 13 City of Southend On Sea AC 4.00

8 166 Solomon Sarah 13 Victoria Park and Tower Hamlets 4.06
9
- - - -


9 165 Trotter Millie 14 Basildon AC 3.91
10
- - - -


10 226 McLoughlin Tess 13 Chelmsford AC 3.68









11 15 Forrest Olivia 13 Brentwood Beagles Athletics Club 3.67









12 23 Collett Megan 13 Brentwood Beagles Athletics Club 3.52


































U17 Men







U17 Women






Pos Number Last Name First Name Age Club Distance Wind
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance Wind
1 296 Miller Jonah 15 Basildon AC 5.84

1 256 Gregory Zoe 15 Basildon AC 5.07
2 223 Adepegba Oreanuoluwa 15 Newham & Essex Beagles AC 5.70

2 136 Tremelling Grace 16 Chelmsford AC 4.96
3 290 Nzekwe Chukwuemeka 15 Thurrock Harriers 5.51

3
- - - -

4
- - - -


4
- - - -

5
- - - -


5
- - - -

6
- - - -


6
- - - -

7
- - - -


7
- - - -

8
- - - -


8
- - - -

9
- - - -


9
- - - -

10
- - - -


10
- - - -



































U20 Men















Pos Number Last Name First Name Age Club Distance Wind








1 311 McLean-Tattan Patrick 17 Havering AC 6.54









2 320 Khan Freddy 17 Basildon AC 5.29









3 134 Atkins Thomas 17 Unattached 5.23









4
- - - -










5
- - - -










6
- - - -










7
- - - -










8
- - - -










9
- - - -










10
- - - -












































Senior Men







Senior Women






Pos Number Last Name First Name Age Club Distance Wind
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance Wind
1 282 Holland Richard 28 Havering AC 5.38

1 317 Adeniji Mary 23 Blackheath & Bromley Harriers AC 5.55
2 249 Fernandez Nacho 26 Southend On Sea AC 4.84

2
- - - -

3
- - - -


3
- - - -

4
- - - -


4
- - - -

5
- - - -


5
- - - -

6
- - - -


6
- - - -

7
- - - -


7
- - - -

8
- - - -


8
- - - -

9
- - - -


9
- - - -

10
- - - -


10
- - - -



































Veteran Men







Veteran Women






Pos Number Last Name First Name Age Club Distance Wind
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance Wind
1 56 Nicholls Clint 43 Basildon AC 5.55

1 286 Donnelly Linda 64 City of Southend On Sea AC 2.46
2 28 Bollu Aaron 44 Colchester & Tendring AC 4.80

2
- - - -

3 333 Warren Clifford 60 Loughton AC 4.13

3
- - - -

4
- - - -


4
- - - -

5
- - - -


5
- - - -

6
- - - -


6
- - - -

7
- - - -


7
- - - -

8
- - - -


8
- - - -

9
- - - -


9
- - - -

10
- - - -


10
- - - -


Sheet 14: Shot Putt

Shot Putt




























U13 Boys






U13 Girls





Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
1 178 Karabulut Brandon 11 City of Southend On Sea AC 8.55
1 295 Elemide-Emis Olamide 12 Thurrock Harriers 7.91
2 300 Coleman Liam 11 Castle Point Joggers 5.76
2 113 Pugsley Amy 12 Southend On Sea AC 7.61
3 329 Hart Spencer 11 Havering AC 5.75
3 140 Okoghenu Sharon 12 Victoria Park and Tower Hamlets 7.48
4
- - - -

4 3 Chapelhow Lila 12 Thurrock Harriers 7.37
5
- - - -

5 309 Brown Nyah 12 Unattached 7.16
6
- - - -

6 161 Saunders Saya 11 Chelmsford AC 6.97
7
- - - -

7 32 Mullineaux Olivia 11 Chelmsford AC 6.17
8
- - - -

8 119 Ziepe Callie 12 Havering AC 6.15
9
- - - -

9 139 Anderson Malia 12 Unattached 5.74
10
- - - -

10 81 Pridie Isobel 12 Havering AC 5.32








11 197 Leaver Tia 10 City of Southend On Sea AC 5.20






























U15 Boys






U15 Girls





Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
1 265 Adesina Stephen 14 Thurrock Harriers 10.34
1 228 Reeve Tia 14 Unattached 8.28
2 299 Coleman Aiden 14 Unattached 10.22
2 251 Scott Amelie 13 Chelmsford AC 8.19
3 269 Coley Patrick 13 London Heathside 8.93
3 7 Oladele Dasia 13 Thurrock Harriers 8.08
4 242 Campbell James 13 Havering AC 7.23
4 297 Elemide-Emis Ololade 14 Thurrock Harriers 7.72
5
- - - -

5 260 Catchpole Sophie 14 Chelmsford AC 7.62
6
- - - -

6 250 Heath Jessica 14 Basildon AC 7.47
7
- - - -

7 4 Chapelhow Lucy 14 Thurrock Harriers 7.45
8
- - - -

8 200 Thorpe Milana 13 Chelmsford AC 7.43
9
- - - -

9 141 Okagbenu Laureen 14 Victoria Park and Tower Hamlets 6.90
10
- - - -

10 258 Akesen Mini 13 Unattached 5.41






























U17 Men






U17 Women





Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
1 223 Adepegba Oreanuoluwa 15 Newham & Essex Beagles AC 12.06
1 6 Oladele Daniella 15 Thurrock Harriers 11.55
2 290 Nzekwe Chukwuemeka 15 Thurrock Harriers 8.45
2 312 Townley Rosie 16 Chelmsford AC 10.18
3
- - - -

3 301 Stewart Fraser-Uzoka Ndidi 15 London Heathside 9.91
4
- - - -

4 67 Bunn Tilly 15 Havering AC 8.10
5
- - - -

5
- - - -
6
- - - -

6
- - - -
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -
9
- - - -

9
- - - -
10
- - - -

10
- - - -






























U20 Men













Pos Number Last Name First Name Age Club Distance







1 311 McLean-Tattan Patrick 17 Havering AC 12.57







2 276 Wooding Noah 18 Woodford Green AC 10.05







3
- - - -








4
- - - -








5
- - - -








6
- - - -








7
- - - -








8
- - - -








9
- - - -








10
- - - -






































Senior Men






Senior Women





Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
1 52 York Aaron 26 Basildon AC 9.61
1 310 Woodley Ellana 21 Castle Point Joggers 9.89
2
- - - -

2 224 Osewa Gabrielle 20 Basildon AC 8.92
3
- - - -

3
- - - -
4
- - - -

4
- - - -
5
- - - -

5
- - - -
6
- - - -

6
- - - -
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -
9
- - - -

9
- - - -
10
- - - -

10
- - - -






























Veteran Men






Veteran Women





Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
1 56 Nicholls Clint 43 Basildon AC 9.51
1 76 Kehoe Helene 58 London Heathside 7.87
2 66 Reynolds Patrick 72 Barnet & District AC 7.48
2 64 Stamp Stephanie 70 City of Southend On Sea AC 5.92
3
- - - -

3
- - - -
4
- - - -

4
- - - -
5
- - - -

5
- - - -
6
- - - -

6
- - - -
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -
9
- - - -

9
- - - -
10
- - - -

10
- - - -

Sheet 15: Turbo Jav

Turbo Jav




























U11 Boys






U11 Girls





Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
1 95 Watson Arron 10 Castle Point Joggers 15.05
1 211 Dennison Nicole 10 SS Athletics 12.22
2 208 Sokolowski Stanislaw 10 SS Athletics 13.85
2 104 Luton Esther 9 SS Athletics 10.51
3 108 Goldsmith George 9 Unattached 12.37
3 68 Duke Etta-Mae 9 Benfleet RC 9.60
4 291 Osborne Seb 10 Unattached 12.25
4 77 Palmer-Traer Ella 9 Unattached 7.82
5 272 Gibson Spencer 9 Aldershot Farnham & District 10.18
5
- - - -
6
- - - -

6
- - - -
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -
9
- - - -

9
- - - -
10
- - - -

10
- - - -

Sheet 16: Discus

Discus




























U13 Boys






U13 Girls





Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
1 203 Yeeko Hodavia 12 Victoria Park and Tower Hamlets 10.00
1 139 Anderson Malia 12 Unattached 22.78
2
- - - -

2 295 Elemide-Emis Olamide 12 Thurrock Harriers 16.52
3
- - - -

3 3 Chapelhow Lila 12 Thurrock Harriers 15.54
4
- - - -

4 245 Lole Emmie 12 Havering AC 13.80
5
- - - -

5 32 Mullineaux Olivia 11 Chelmsford AC 13.57
6
- - - -

6 81 Pridie Isobel 12 Havering AC 12.32
7
- - - -

7 46 Partridge Zoe 11 Chiltern Harriers AC 11.73
8
- - - -

8 210 Antwi Oliviyah 12 Victoria Park and Tower Hamlets 10.85
9
- - - -

9 71 Smith Summer 11 Havering AC 10.22
10
- - - -

10
- - - -






























U15 Boys






U15 Girls





Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
1 331 Taylor Fred 14 Shaftesbury Barnet Harriers 34.26
1 114 Duggin Laila 13 Chelmsford AC 24.62
2 269 Coley Patrick 13 London Heathside 25.40
2 204 Potton Olivia 14 Unattached 19.19
3 299 Coleman Aiden 14 Unattached 24.70
3 7 Oladele Dasia 13 Thurrock Harriers 15.87
4 242 Campbell James 13 Havering AC 21.57
4 165 Trotter Millie 14 Basildon AC 15.22
5 198 Elegbede Adil 13 City of Southend On Sea AC 15.46
5 166 Solomon Sarah 13 Victoria Park and Tower Hamlets 11.49
6
- - - -

6 202 Welsh Ay'zha 13 Victoria Park and Tower Hamlets 9.84
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -
9
- - - -

9
- - - -
10
- - - -

10
- - - -






























U17 Men






U17 Women





Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
1 62 Tesi Michael 15 Havering AC 32.29
1 29 Ennis Katie 16 Havering AC 33.08
2 223 Adepegba Oreanuoluwa 15 Newham & Essex Beagles AC 22.53
2 67 Bunn Tilly 15 Havering AC 25.12
3
- - - -

3 6 Oladele Daniella 15 Thurrock Harriers 18.35
4
- - - -

4
- - - -
5
- - - -

5
- - - -
6
- - - -

6
- - - -
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -
9
- - - -

9
- - - -
10
- - - -

10
- - - -






























U20 Men













Pos Number Last Name First Name Age Club Distance







1 276 Wooding Noah 18 Woodford Green AC 31.44







2 47 Partridge Andrew 17 Wycombe Phoenix Harriers & AC 23.46







3
- - - -








4
- - - -








5
- - - -








6
- - - -








7
- - - -








8
- - - -








9
- - - -








10
- - - -






































Senior Men






Senior Women





Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
1 43 Hastings Christopher 22 Basildon AC 38.33
1 310 Woodley Ellana 21 Castle Point Joggers 24.16
2 52 York Aaron 26 Basildon AC 30.26
2 76 Kehoe Helene 58 London Heathside 19.63
3
- - - -

3
- - - -
4
- - - -

4
- - - -
5
- - - -

5
- - - -
6
- - - -

6
- - - -
7
- - - -

7
- - - -
8
- - - -

8
- - - -
9
- - - -

9
- - - -
10
- - - -

10
- - - -






























Veteran Men






Veteran Women





Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
Pos Number Last Name First Name Age Club Distance
1 66 Reynolds Patrick 72 Barnet & District AC 21.28
1 64 Stamp Stephanie 70 City of Southend On Sea AC 11.89
2
- - - -

2
- - - -
3
- - - -

3
- - - -
4
- - - -

4
- - - -
5
- - - -

5
- - - -
6
- - - -

6
- - - -
7
- - - -

7
- - - -
8