MCAA Road Relay Championships - Senior Men at Sutton Park, Birmingham on Saturday 21st September 2013 _____________________________________________________________

Senior Men -- Team Results -- Final

(nn) is team position after the appropriate stage.

1 Coventry Godiva Harriers 'A' 1:50:49

Matthew Lole (2) 18:00 Richard Taylor (3) 19:07 Benjamin Jones (3) 18:18 Toby Spencer (1) 17:59 Harvey Speed (1) 19:07 Stephen Emery (1) 18:18

2 Notts Ac 'A' 1:51:04

Stuart Spencer (7) 18:25 Rob Keal (4) 18:46 Douglas Musson (7) 19:32 Tim Hartley (5) 18:23 Alistair Watson (3) 17:57 Aaron Scott (2) 18:01

3 Bristol & West Ac (est. 1882) 'A' 1:51:30

Daniel Studley (4) 18:07 Adam Speake (7) 19:42 Philip Wylie (4) 17:44 W Christofi (4) 18:55 Oliver Mott (4) 18:45 S Mitchell (3) 18:17

4 Heanor Running Club 'A' 1:52:03

C Rainsford (8) 18:29 James Mee (1) 17:57 Dale Annable (1) 18:24 Joe Rainsford (3) 19:32 Stuart King (2) 18:32 Mark Powell (4) 19:09

5 Tipton Harriers 'A' 1:52:16

Ian Williams (5) 18:08 Luke Vine (2) 18:52 Phillip Wilson (5) 19:01 M Williams (2) 18:14 Ben Gamble (5) 18:59 Nigel Stirk (5) 19:02

6 Owls Ac Leicester 'A' 1:55:03

Thomas Bell (16) 19:07 Josh Norman (13) 19:26 Eddie Highton (9) 18:49 Jake Boat (8) 19:46 Paul Miles (8) 19:15 Daniel Hallam (6) 18:40

7 Birchfield Harriers 'A' 1:55:48

Andrew Peat (10) 18:31 Osmana Omer (5) 18:53 Ben Livesey (2) 17:52 E Abdelrahman (6) 20:06 James Trollope (6) 19:50 Ben Griffiths (7) 20:36

8 Cheltenham And County Harriers 'A' 1:56:33

Rhys Park (6) 18:15 Darren Jordan (9) 19:46 John Parker (8) 18:46 Anthony Bailey (7) 20:01 Phil Beastall (9) 19:44 William New (8) 20:01

9 Stroud & District Ac 1:57:09

Robert Galt (1) 17:55 B Halliwell (6) 19:34 Tom Russell (6) 18:44 G Robinson (9) 21:02 Matthew Withey (7) 18:38 Matthew Doyle (9) 21:16

10 Team Bath Athletics Club 1:57:39

Alex Carter (11) 18:42 Daniel Jones (15) 20:04 Anupam Das (12) 19:19 Tom Dudden (12) 20:24 David Coales (11) 20:06 Ewen Malloch (10) 19:04

11 City Of Stoke Ac 'A' 1:58:04

S Duffy (12) 18:57 O Langford (10) 19:05 L Hendricken (11) 19:55 Alex Brecker (10) 19:28 David Sheldon (10) 19:43 T Hendricken (11) 20:56

12 Notts Ac 'B' 1:59:38

Paddy Clark (33) 19:56 M Costante (23) 20:10 Steve Long (20) 20:03 J Perkins (15) 19:34 M Williams (14) 20:06 Robert Smith (12) 19:49

13 Cannock & Stafford Ac 'A' 1:59:40

C Perrin (9) 18:29 James Perrin (8) 19:30 Philip Wolfe (10) 19:50 M Blundell (11) 20:20 Craig Pearson (12) 20:47 Paul Lester (13) 20:44

14 Coventry Godiva Harriers 'B' 2:00:31

Thomas Madden (35) 20:10 Alistair Smith (17) 19:01 Richard Burman (13) 19:30 Namir Batavia (13) 20:10 Jack Villette (13) 20:24 Stuart Baird (14) 21:16

15 Bournville Harriers 'A' 2:00:33

Orlando Corea (20) 19:15 Chris Tarren (19) 20:09 R Bayliss (17) 20:17 Sam Chatwin (17) 20:23 Paul Thompson (16) 20:23 Dean Parker (15) 20:06

16 Birmingham Running A&T 'A' 2:00:37

D Robinson (13) 18:58 Mark Ince (12) 19:18 Chris Grimley (18) 21:33 Michael Dymond (19) 20:51 M Matthews (17) 20:19 Chris Ashford (16) 19:38

17 Leicester Coritanian 2:01:31

M Poynton (25) 19:23 Ashley Sabin (11) 18:51 Andy Hart (21) 22:10 P Maddocks (26) 21:31 Jonny Monk (20) 20:22 Dan Allison (17) 19:14

18 Tipton Harriers 'B' 2:01:51

Dan Beier (27) 19:32 C Fullerton (21) 20:12 Liam Roberts (14) 19:06 J Millington (14) 20:29 Steven Brookes (15) 20:48 Tom Holden (18) 21:44

19 Halesowen Acc 'A' 2:02:00

N Hazelwood (51) 21:06 Max Parker (36) 20:04 Richard White (25) 19:49 Marc Turner (21) 20:36 Daniel Cleary (18) 20:06 Mark Hadley (19) 20:19

20 Royal Sutton Coldfield Athleti 'A' 2:02:34

O Harradence (18) 19:10 Chris Taylor (35) 21:41 Nick Corker (19) 19:10 Paul Terleski (20) 20:57 David Long (21) 21:24 F Tremblay (20) 20:12

21 Kenilworth Runners 'A' 2:02:55

R Simkiss (22) 19:16 Peter Matthews (30) 21:25 David Ramus (37) 22:12 Patrick Roddy (27) 19:36 Stephen Page (26) 20:49 Paul Andrew (21) 19:37

22 Cheltenham And County Harriers 'B' 2:03:40

Dave Rantell (47) 20:50 R Forsbrook (33) 19:56 J Barnes (26) 20:23 Andrew Kaighin (23) 20:37 Mike Gray (27) 21:35 Roger Mullins (22) 20:19

23 Rugby & Northampton Ac 'A' 2:03:58

Hywel Davies (48) 20:53 Chris Perez (29) 19:48 Luke Robinson (28) 20:55 Ian Botheroyd (22) 20:03 Robert Male (19) 20:25 Stephen Milner (23) 21:54

24 Severn Ac 'A' 2:04:12

Harry Bishop (23) 19:17 Matt Atkins (22) 20:37 Kyran Hale (23) 21:01 Mark Keeling (25) 20:56 James Rose (23) 21:01 A Blackburn (24) 21:20

25 Charnwood Ac 2:04:41

Stephen Mears (28) 19:39 Tim Doran (25) 20:50 A Parkin (35) 22:17 Tom Lupton (32) 20:37 Martin Lewis (25) 19:55 Mark Crofts (25) 21:23

26 Heanor Running Club 'B' 2:04:55

M Bickerstaff (24) 19:22 Tim Holling (20) 20:03 Tom O'Mara (16) 20:15 Shane Rice (16) 20:20 Carl Hughes (24) 23:15 Lee Perkins (26) 21:40

27 Bromsgrove & Redditch 'A' 2:05:33

M Hawcroft (19) 19:12 Mark Appleton (34) 21:37 Richard Lomas (27) 20:33 Ashley Ross (28) 21:12 Simon Lanckham (28) 21:32 Joe Smith (27) 21:27

28 Owls Ac Leicester 'B' 2:06:08

Carl Voisey (70) 22:32 Luke Ingram (61) 22:19 Chris McMillan (58) 22:03 Tom Mahon (44) 19:13 Tom Meakin (36) 20:20 Simon Allen (28) 19:41

29 Bournville Harriers 'B' 2:06:41

Gareth Cadd (31) 19:50 Bradlee Tod (42) 21:58 James Collins (39) 21:26 S Hopkins (41) 22:08 Sean Rose (34) 20:49 C Collins (29) 20:30

30 Leamington Cycling & Athletic 2:06:50

Andrew Savery (14) 18:59 Jamie Langley (14) 19:37 Eoin O'Flynn (29) 23:05 Guy Allen (30) 21:14 Craig Bower (33) 23:06 Matthew Butler (30) 20:49

31 Telford Ac 'A' 2:07:02

Chris Rimmer (26) 19:28 Jamie Davies (27) 21:08 Chris Carter (22) 19:53 Matthew Giles (29) 22:05 Sam Garmson (30) 22:14 Nick Thomas (31) 22:14

32 Wolverhampton & Bilston 'A' 2:07:17

Ross Jones (3) 18:04 Chris Brookes (28) 22:36 Dan Brazier (33) 21:31 Steve Ward (31) 20:56 J Toddington (29) 21:40 R Carpenter (32) 22:30

33 Knowle & Dorridge Rc 'A' 2:08:25

Chris Sharp (32) 19:53 J Randell (41) 21:44 Joseph Read (30) 20:11 T Roesler (33) 22:21 Kirk Giles (31) 21:31 Chris Morgan (33) 22:45

34 Hermitage Harriers 'A' 2:08:32

Matt Adcock (21) 19:15 Craig Hinds (37) 22:05 Jason Lavine (41) 22:08 Shaun Coulton (36) 21:05 Dean Hickin (35) 21:48 Darren Wilson (34) 22:11

35 Notts Ac 'C' 2:08:40

J Coleshaw (57) 21:24 Bill Speake (44) 20:52 James Barker (42) 21:33 Stuart Wallace (39) 21:22 Andrew Norton (32) 20:38 Philip Waring (35) 22:51

36 Halesowen Acc 'B' 2:08:52

D Kesterton (36) 20:16 Joseph Philips (39) 21:16 Sam Crutchley (44) 22:35 Dave Turvey (37) 20:49 Joseph Donkin (40) 22:53 James Baird (36) 21:03

37 Kettering Town Harriers 2:08:55

David Green (15) 19:05 Lewis Hayes (24) 21:13 Liam Kirk (34) 22:20 David Edwards (35) 21:50 Jed Hayes (37) 22:09 M Stewart (37) 22:18

38 Burton Ac 2:09:15

James Latham (17) 19:09 Alex Benfield (16) 19:43 Cory Parker (15) 20:12 Gordy Smith (18) 21:04 M Wagstaffe (22) 22:17 Eamon O'Hanlon (38) 26:50

39 Solihull & Small Heath Athleti 'A' 2:11:21

Zack Nolan (40) 20:28 Eoin Corr (40) 21:06 Graham Mander (47) 22:56 D Mladenovic (40) 20:48 A McDonald (44) 23:55 Steven Howes (39) 22:08

40 Cheltenham And County Harriers 'C' 2:11:37

Dave Aubrey (62) 21:51 Matt Evans (57) 22:18 G McCaugherty (56) 22:14 Iain Devlin (48) 21:23 Elliot Prince (41) 20:54 James Wilkinson (40) 22:57

41 Royal Sutton Coldfield Athleti 'B' 2:11:49

R Simpson (52) 21:07 Paul Davey (48) 21:41 Colin McAuley (49) 22:01 Dean England (47) 22:55 Stuart McCaw (45) 21:31 Mark Rickards (41) 22:34

42 Stafford Harriers 2:12:29

Steve Vaughan (60) 21:45 Russell Barron (46) 20:39 Mark Bridgwood (46) 22:04 Adam Morris (51) 24:14 Paul Bosson (48) 21:56 Nathan Sabin (42) 21:51

43 City Of Stoke Ac 'B' 2:13:20

Callum Dillon (37) 20:20 B Hallett (32) 20:25 D Washington (38) 22:14 K Hendricken (49) 24:48 John Danahay (47) 22:22 David Bratt (43) 23:11

44 Harborough Ac 2:13:46

A Robinson (30) 19:46 Matthew Driver (26) 20:49 William Clapp (32) 21:28 Daniel Taylor (42) 23:26 Matthew Taylor (42) 23:16 Graeme Rolfe (44) 25:01

45 Massey Ferguson Rc 'A' 2:14:31

Simon Brown (69) 22:24 David Clarke (54) 21:13 Thomas Grimley (53) 22:32 J Nicholson (50) 22:09 David Conway (49) 22:44 Harry Redford (45) 23:29

46 Barrow Runners 2:16:00

Ben Plummer (43) 20:39 Chris Neil (49) 22:11 Jonathan Male (48) 21:56 Ian Scarrott (45) 22:21 Mark Sadler (51) 27:08 Matt Hillier (46) 21:45

47 Birchfield Harriers 'B' 2:16:31

Rob Deakin (53) 21:12 Ben Topley (38) 20:09 Theo Blundell (31) 20:32 Alex Parker (34) 22:19 Steven Dyer (43) 24:48 D Harrington (47) 27:31

48 Northbrook Athletic Club 'A' 2:17:01

David Almond (50) 21:03 Steven Turvey (50) 21:57 Richard Hodge (51) 22:52 Peter Fellows (54) 23:20 Richard French (50) 24:09 Mark Baker (48) 23:40

49 Gloucester Ac 2:17:05

Nathan Smith (45) 20:40 Tom Randles (45) 21:39 D Gresswell (45) 21:51 Mike Mansfield (43) 21:26 Arthur Daley (46) 24:16 Rob Jordan (49) 27:13

50 Bromsgrove & Redditch 'B' 2:17:08

Matthew Meckin (54) 21:15 Jamie Dancyger (58) 23:10 Chris Warren (64) 23:38 Andrew Freeman (59) 22:51 Anthony Warner (58) 24:31 Darren Hale (50) 21:43

51 Stratford Upon Avon Ac 'A' 2:17:52

R Dobedoe (80) 23:11 Danny Tolhurst (63) 21:43 Mark Newman (66) 23:46 Kieran Tursner (63) 23:04 Malcolm Bowyer (59) 24:03 Wayne Vickers (51) 22:05

52 Silson Joggers Ac 2:17:53

Thomas Phelps (41) 20:35 Richard Davies (53) 22:59 Chris Wood (43) 20:28 Andrew Kirk (55) 25:31 Paul King (52) 24:56 Stewart Shears (52) 23:24

53 Bournville Harriers 'C' 2:18:26

Stuart Pearson (58) 21:27 C HarlanMarks (59) 22:59 O Kirkland (62) 23:15 Jon Hammond (61) 23:44 Paul Gorman (55) 23:39 Matthew Slater (53) 23:22

54 Knowle & Dorridge Rc 'B' 2:19:32

Paul Baker (72) 22:36 Russell Davies (70) 23:05 John Roberts (69) 24:12 Richard Dixon (65) 22:25 Kevin Boake (61) 24:05 Rob Ambrose (54) 23:09

55 Halesowen Acc 'C' 2:20:16

J Beardmore (68) 22:23 Robert Weaver (71) 23:26 John Hill (74) 24:25 Chris Cleary (69) 23:06 C Royal (60) 22:35 Alex Morgan (55) 24:21

56 Notts Ac 'D' 2:20:17

David Oxland (42) 20:37 Pete Deacon (51) 22:33 Ben Abbott (52) 22:46 Robert Trusson (52) 23:01 Keith Waring (63) 28:14 Chris Rischer (56) 23:06

57 Lichfield Running Club 2:20:46

M Shortall (90) 24:18 Frans Frison (84) 24:09 Andy Walsh (79) 22:59 Clive Lamb (80) 26:13 John Doyle (73) 21:57 James Coombes (57) 21:10

58 Kenilworth Runners 'B' 2:20:53

Jack Blakemore (83) 23:39 J Richardson (75) 22:40 Neil Sheward (67) 23:00 Warren Bell (67) 23:22 Steve Ramus (64) 24:32 Mick Williams (58) 23:40

59 Sparkhill Harriers 'A' 2:20:57

Darren Riley (66) 22:04 Paul McCabe (76) 24:20 Mark Pearce (73) 23:45 Tahir Ahktar (74) 24:56 P Finnegan (66) 22:51 Nick Stringer (59) 23:01

60 Royal Sutton Coldfield Athleti 'C' 2:21:16

C Hackforth (76) 22:50 Subodh Dave (72) 23:03 Richard Lewis (78) 25:00 Simon Ralph (71) 23:44 John Fletcher (69) 23:54 David Liddall (60) 22:45

61 Halesowen Acc 'D' 2:21:33

James Atkins (88) 23:59 S Millington (85) 24:53 Richard Guest (83) 25:23 Matthew Allen (78) 22:15 Roger Mallard (70) 22:06 Andrew Nock (61) 22:57

62 Nuneaton Harriers 'A' 2:21:39

Andrew Massey (65) 22:04 Daniel Mills (52) 21:10 Tyler Selway (50) 22:18 G R (60) 25:37 Jake Hayward (67) 26:52 N Wilson (62) 23:38

63 Birmingham Running A&T 'C' 2:21:49

Martin Ludford (77) 22:51 Selvin Mills (60) 21:45 Chris Lindesay (59) 22:44 Rob Ryan (68) 25:57 David Sansom (57) 22:01 John Llewellyn (63) 26:31

64 Kidderminster & Stourport Ac 2:22:24

Ben Danvers (49) 20:56 Steve Smith (55) 22:43 John Carroll (54) 22:35 Mark Hawkins (57) 24:14 Russ Barnes (62) 26:31 Neil Kirk (64) 25:25

65 Belper Harriers 2:23:06

Jack Dakin (63) 21:51 Ben Rhodes (56) 22:16 Andy Rose (61) 23:21 Rob Norman (64) 24:39 Steve Meath (65) 25:29 SImon Hackett (65) 25:30

66 Sphinx Ac 2:23:13

Ashley Miles (34) 20:07 B Blundell (79) 26:58 Colin Piper (77) 23:40 N Gilkes (73) 24:01 Pete Hall (68) 23:16 Michael Wall (66) 25:11

67 Tipton Harriers 'C' 2:23:22

S Abrahams (29) 19:45 Oz Ellis (18) 19:31 Andy Williams (40) 23:58 Rich Britain (46) 24:15 Keith Best (56) 27:47 Lee Abrahams (67) 28:06

68 Hermitage Harriers 'B' 2:23:49

Darren Weston (64) 22:04 Neil Doherty (62) 22:48 Dean Kelleher (76) 25:42 Darren Thorpe (76) 25:24 M Dumelow (74) 23:41 Stephen Lee (68) 24:10

69 Massey Ferguson Rc 'B' 2:24:36

Peter Paprcka (79) 22:58 Dean Semple (74) 23:16 Ross Cooper (72) 23:50 Steve Damms (75) 25:07 Steve Mumford (72) 24:20 Ian Redford (69) 25:05

70 West Bromwich Harriers 'A' 2:25:00

J Jefferson (39) 20:27 Richard Powell (47) 22:04 Lee Harris (55) 23:50 Greg Anderson (56) 23:46 J Greenwood (54) 24:54 David Gould (70) 29:59

71 Heanor Running Club 'C' 2:25:08

T Weatherson (73) 22:40 Jeff Everitt (82) 25:23 A Hobday (71) 22:01 M Richmond (70) 24:01 Paul Mercer (71) 24:55 Paul Winfield (71) 26:08

72 Barnt Green Chuggers 2:26:30

Stephen Meigh (82) 23:37 David Hall (78) 23:23 A Moran (75) 23:21 Andy Scarle (72) 24:22 Richard Keen (75) 25:12 Byron Parish (72) 26:35

73 Bournville Harriers 'D' 2:28:29

Andrew Wheeler (78) 22:53 David Harte (77) 23:35 Antony Stewart (80) 25:16 Jack Roberts (81) 27:32 John Enright (77) 27:31 J Johnstone (73) 21:42

74 Birmingham Running A&T 'B' 2:29:05

Nathan Warren (55) 21:18 Doug Talbot (97) 38:42 S Titmarsh (93) 22:50 David McNeil (88) 21:27 Martin Cleaver (79) 22:37 Richard Gray (74) 22:11

75 Whitchurch Whippets 2:32:03

John Dillon (75) 22:47 Dean Richards (66) 22:28 Simon Phillips (68) 24:12 G Alexander (77) 26:49 R Stewart (76) 26:15 Simon Parsons (75) 29:32

76 Sutton In Ashfield Harriers & 2:32:43

Paul Sleate (56) 21:23 Tony Goodyear (65) 23:48 Liam Hodson (63) 22:37 Simon Gray (84) 34:01 Keith Brown (83) 28:34 P Whittingham (76) 22:20

77 Stratford Upon Avon Ac 'B' 2:33:38

E Tolhurst (85) 23:48 James Deacon (80) 23:31 Andrew Turner (86) 29:02 M Helliker (83) 25:16 Paul Hawkins (78) 25:14 Mark Francis (77) 26:47

78 Massey Ferguson Rc 'C' 2:34:54

Leon Coppola (96) 26:19 Simon Neale (88) 25:36 James Towey (87) 24:52 D Andrew (82) 24:08 L Dominic (81) 28:58 Undeclared (78) 25:01

79 Clevedon Ac 2:38:02

Nigel Chairman (86) 23:55 Dave Bray (96) 35:05 Kev Neads (96) 25:15 James Cridland (92) 25:21 SImon Hawkes (87) 25:27 Ben Hides (79) 22:59

80 Knowle & Dorridge Rc 'C' 2:38:25

Gary Hotchkiss (92) 24:45 Lloyd Barton (87) 26:04 Darren Maggs (88) 28:30 Alex Black (87) 24:41 M McDonald (82) 26:07 K Whitehead (80) 28:18

81 Wolverhampton & Bilston 'C' 2:39:02

John Ellis (99) 27:02 Jamie Thomason (95) 27:51 Adam Guy (89) 24:59 Wes Campion (89) 24:41 Neil Grey (85) 28:21 PinsonBradley (81) 26:08

82 Sparkhill Harriers 'B' 2:40:37

Mick Edwards (95) 26:06 Pete Reeves (93) 27:16 Ian Markhill (90) 27:08 Barry Crowley (91) 28:24 Craig Hinks (88) 26:44 Andy Carroll (82) 24:59

83 Centurion Rc 2:40:43

Paul Donnely (91) 24:33 C Houghton (86) 24:42 Lenard Wallace (85) 25:47 Neil Wilkes (85) 26:57 Richard Booth (84) 30:35 Kevin Morris (83) 28:09

84 Northbrook Athletic Club 'B' 2:44:25

Tommy Dempsey (93) 25:26 Spencer Davis (91) 27:08 J Brannigan (95) 31:04 Simon Jones (93) 25:59 David Cooper (89) 27:17 Kevin Coughlan (85) 27:31

85 West Bromwich Harriers 'B' 2:45:12

Neil Munroe (100) 27:06 Archie Powell (92) 26:13 Gary Woodhouse (92) 28:02 David Bratby (94) 28:48 Gary Clifton (91) 29:02 Paul Stevens (86) 26:01

86 Stratford Upon Avon Ac 'C' 2:47:12

David Jones (97) 26:35 Philip Brennan (94) 27:18 B Gravelsons (94) 29:12 Mike Barrie (95) 27:53 Brian Weetman (90) 26:40 Larry Coltman (87) 29:34

Non-Counters -

Solihull & Small Heath Athleti 'B' 2:41:00

Paul Lloyd (89) 24:02 G Lawrence (83) 24:19 Tommy Hill (84) 26:19 John Cunliffe (90) 33:21 Scott Danter (86) 25:15 Thoma Perks (84) 27:44

Incomplete Teams:

Bristol & West Ac (est. 1882) 'B'

KulaPrzezwansk (46) 20:49 Andrew Cooke (31) 19:53 Matthew Krelle (24) 20:14 Robin Lane (24) 20:52 Samuel Bedwell (38) 24:53

Cannock & Stafford Ac 'B'

James McCann (44) 20:40 Aaron Brown (43) 21:10 A McCormack (36) 21:00 James Lake (38) 22:16 Aaron Houseman (39) 22:14

Dudley & Stourbridge Harriers

Paul Waby (38) 20:24 Jordan Smith (69) 24:57 Dave Ratcliffe (57) 21:23 Scott Palmer (53) 22:15 Andy Mason (53) 25:54

Wolverhampton & Bilston 'D'

Andrew Bave (81) 23:15 Matt Walton (81) 24:17 Undeclared (81) 26:02 Ian Harris (86) 28:27 Paul Tabor (80) 26:37

Severn Ac 'B'

Steve Maguire (74) 22:41 Ian Smith (68) 22:40 Andy Norman (65) 23:03 Dave Lander (58) 22:13

Wolverhampton & Bilston 'B'

Dan Vaughan (71) 22:34 Darien Farmer (64) 22:24 Tom Fisher (60) 22:23 Iain Lewis (62) 24:12

Rugby & Northampton Ac 'B'

Gary Wallace (61) 21:47 M Chippington (73) 24:07 Aaron Lincoln (70) 24:04 Nathan Smith (66) 22:39

Birmingham Running A&T 'D'

S Wilkinson (101) 27:29 P Blackwell (89) 24:32 Gareth Dixon (82) 22:12 Michael Curran (79) 22:41

Hermitage Harriers 'C'

Nick Pape (98) 26:54 Mark Perry (90) 25:31 Matt Green (91) 28:45

Telford Ac 'B'

Ashley Slater (67) 22:20 Rick Hailey (67) 22:59

Corby Ac

L Montgomery (59) 21:35

Notts Ac 'E'

F Hessian (84) 23:41

Nuneaton Harriers 'B'

Adam Mitchel (87) 23:57

Tipton Harriers 'D'

Alan Grice (94) 25:46

Fastest of all legs

1 Philip Wylie Bristol & A 17:44 = Darren Wilson Hermitage A 22:11 2 Ben Livesey Birchfield A 17:52 286 David Ramus Kenilworth A 22:12 3 Robert Galt Stroud & D 17:55 = Gareth Dixon Birmingham D 22:12 4 James Mee Heanor Run A 17:57 288 Dave Lander Severn Ac B 22:13 = Alistair Watson Notts Ac A 17:57 289 Nick Thomas Telford Ac A 22:14 6 Toby Spencer Coventry G A 17:59 = Aaron Houseman Cannock & B 22:14 7 Matthew Lole Coventry G A 18:00 = Sam Garmson Telford Ac A 22:14 8 Aaron Scott Notts Ac A 18:01 = D Washington City Of St B 22:14 9 Ross Jones Wolverhamp A 18:04 = G McCaugherty Cheltenham C 22:14 10 Daniel Studley Bristol & A 18:07 294 Scott Palmer Dudley & S 22:15 11 Ian Williams Tipton Har A 18:08 = Matthew Allen Halesowen D 22:15 12 M Williams Tipton Har A 18:14 296 James Lake Cannock & B 22:16 13 Rhys Park Cheltenham A 18:15 = Ben Rhodes Belper Har 22:16 14 S Mitchell Bristol & A 18:17 298 A Parkin Charnwood 22:17 15 Benjamin Jones Coventry G A 18:18 = M Wagstaffe Burton Ac 22:17 = Stephen Emery Coventry G A 18:18 300 Tyler Selway Nuneaton H A 22:18 17 Tim Hartley Notts Ac A 18:23 = M Stewart Kettering 22:18 18 Dale Annable Heanor Run A 18:24 = Matt Evans Cheltenham C 22:18 19 Stuart Spencer Notts Ac A 18:25 303 Luke Ingram Owls Ac Le B 22:19 20 C Perrin Cannock & A 18:29 = Alex Parker Birchfield B 22:19 = C Rainsford Heanor Run A 18:29 305 Liam Kirk Kettering 22:20 22 Andrew Peat Birchfield A 18:31 = Ashley Slater Telford Ac B 22:20 23 Stuart King Heanor Run A 18:32 = P Whittingham Sutton In 22:20 24 Matthew Withey Stroud & D 18:38 308 T Roesler Knowle & D A 22:21 25 Daniel Hallam Owls Ac Le A 18:40 = Ian Scarrott Barrow Run 22:21 26 Alex Carter Team Bath 18:42 310 John Danahay City Of St B 22:22 27 Tom Russell Stroud & D 18:44 311 Tom Fisher Wolverhamp B 22:23 28 Oliver Mott Bristol & A 18:45 = J Beardmore Halesowen C 22:23 29 Rob Keal Notts Ac A 18:46 313 Darien Farmer Wolverhamp B 22:24 = John Parker Cheltenham A 18:46 = Simon Brown Massey Fer A 22:24 31 Eddie Highton Owls Ac Le A 18:49 315 Richard Dixon Knowle & D B 22:25 32 Ashley Sabin Leicester 18:51 316 Dean Richards Whitchurch 22:28 33 Luke Vine Tipton Har A 18:52 317 R Carpenter Wolverhamp A 22:30 34 Osmana Omer Birchfield A 18:53 318 Thomas Grimley Massey Fer A 22:32 35 W Christofi Bristol & A 18:55 = Carl Voisey Owls Ac Le B 22:32 36 S Duffy City Of St A 18:57 320 Pete Deacon Notts Ac D 22:33 37 D Robinson Birmingham A 18:58 321 Dan Vaughan Wolverhamp B 22:34 38 Ben Gamble Tipton Har A 18:59 = Mark Rickards Royal Sutt B 22:34 = Andrew Savery Leamington 18:59 323 C Royal Halesowen C 22:35 40 Alistair Smith Coventry G B 19:01 = Sam Crutchley Halesowen B 22:35 = Phillip Wilson Tipton Har A 19:01 = John Carroll Kiddermins 22:35 42 Nigel Stirk Tipton Har A 19:02 326 Paul Baker Knowle & D B 22:36 43 Ewen Malloch Team Bath 19:04 = Chris Brookes Wolverhamp A 22:36 44 O Langford City Of St A 19:05 328 Liam Hodson Sutton In 22:37 = David Green Kettering 19:05 = Martin Cleaver Birmingham B 22:37 46 Liam Roberts Tipton Har B 19:06 330 Nathan Smith Rugby & No B 22:39 47 Richard Taylor Coventry G A 19:07 331 J Richardson Kenilworth B 22:40 = Thomas Bell Owls Ac Le A 19:07 = T Weatherson Heanor Run C 22:40 = Harvey Speed Coventry G A 19:07 = Ian Smith Severn Ac B 22:40 50 James Latham Burton Ac 19:09 334 Michael Curran Birmingham D 22:41 = Mark Powell Heanor Run A 19:09 = Steve Maguire Severn Ac B 22:41 52 O Harradence Royal Sutt A 19:10 336 Steve Smith Kiddermins 22:43 = Nick Corker Royal Sutt A 19:10 337 David Conway Massey Fer A 22:44 54 M Hawcroft Bromsgrove A 19:12 = Chris Lindesay Birmingham C 22:44 55 Tom Mahon Owls Ac Le B 19:13 339 David Liddall Royal Sutt C 22:45 56 Dan Allison Leicester 19:14 = Chris Morgan Knowle & D A 22:45 57 Paul Miles Owls Ac Le A 19:15 341 Ben Abbott Notts Ac D 22:46 = Orlando Corea Bournville A 19:15 342 John Dillon Whitchurch 22:47 = Matt Adcock Hermitage A 19:15 343 Neil Doherty Hermitage B 22:48 60 R Simkiss Kenilworth A 19:16 344 C Hackforth Royal Sutt C 22:50 61 Harry Bishop Severn Ac A 19:17 = S Titmarsh Birmingham B 22:50 62 Mark Ince Birmingham A 19:18 346 Andrew Freeman Bromsgrove B 22:51 63 Anupam Das Team Bath 19:19 = P Finnegan Sparkhill A 22:51 64 M Bickerstaff Heanor Run B 19:22 = Philip Waring Notts Ac C 22:51 65 M Poynton Leicester 19:23 = Martin Ludford Birmingham C 22:51 66 Josh Norman Owls Ac Le A 19:26 350 Richard Hodge Northbrook A 22:52 67 Alex Brecker City Of St A 19:28 351 Joseph Donkin Halesowen B 22:53 = Chris Rimmer Telford Ac A 19:28 = Andrew Wheeler Bournville D 22:53 69 Richard Burman Coventry G B 19:30 353 Dean England Royal Sutt B 22:55 = James Perrin Cannock & A 19:30 354 Graham Mander Solihull & A 22:56 71 Oz Ellis Tipton Har C 19:31 355 James Wilkinson Cheltenham C 22:57 72 Douglas Musson Notts Ac A 19:32 = Andrew Nock Halesowen D 22:57 = Joe Rainsford Heanor Run A 19:32 357 Peter Paprcka Massey Fer B 22:58 = Dan Beier Tipton Har B 19:32 358 Andy Walsh Lichfield 22:59 75 B Halliwell Stroud & D 19:34 = Ben Hides Clevedon A 22:59 = J Perkins Notts Ac B 19:34 = C HarlanMarks Bournville C 22:59 77 Patrick Roddy Kenilworth A 19:36 = Rick Hailey Telford Ac B 22:59 78 Jamie Langley Leamington 19:37 = Richard Davies Silson Jog 22:59 = Paul Andrew Kenilworth A 19:37 363 Neil Sheward Kenilworth B 23:00 80 Chris Ashford Birmingham A 19:38 364 Robert Trusson Notts Ac D 23:01 81 Stephen Mears Charnwood 19:39 = Nick Stringer Sparkhill A 23:01 82 Simon Allen Owls Ac Le B 19:41 366 Subodh Dave Royal Sutt C 23:03 83 Adam Speake Bristol & A 19:42 = Andy Norman Severn Ac B 23:03 84 Alex Benfield Burton Ac 19:43 368 Kieran Tursner Stratford A 23:04 = David Sheldon City Of St A 19:43 369 Eoin O'Flynn Leamington 23:05 86 Phil Beastall Cheltenham A 19:44 = Russell Davies Knowle & D B 23:05 87 S Abrahams Tipton Har C 19:45 371 Chris Rischer Notts Ac D 23:06 88 A Robinson Harborough 19:46 = Chris Cleary Halesowen C 23:06 = Darren Jordan Cheltenham A 19:46 = Craig Bower Leamington 23:06 = Jake Boat Owls Ac Le A 19:46 374 Rob Ambrose Knowle & D B 23:09 91 Chris Perez Rugby & No A 19:48 375 Jamie Dancyger Bromsgrove B 23:10 92 Richard White Halesowen A 19:49 376 R Dobedoe Stratford A 23:11 = Robert Smith Notts Ac B 19:49 = David Bratt City Of St B 23:11 94 Philip Wolfe Cannock & A 19:50 378 Carl Hughes Heanor Run B 23:15 = James Trollope Birchfield A 19:50 = O Kirkland Bournville C 23:15 = Gareth Cadd Bournville B 19:50 = Andrew Bave Wolverhamp D 23:15 97 Andrew Cooke Bristol & B 19:53 381 Matthew Taylor Harborough 23:16 = Chris Carter Telford Ac A 19:53 = Pete Hall Sphinx Ac 23:16 = Chris Sharp Knowle & D A 19:53 = Dean Semple Massey Fer B 23:16 100 L Hendricken City Of St A 19:55 384 Peter Fellows Northbrook A 23:20 = Martin Lewis Charnwood 19:55 385 Andy Rose Belper Har 23:21 102 Paddy Clark Notts Ac B 19:56 = A Moran Barnt Gree 23:21 = R Forsbrook Cheltenham B 19:56 387 Warren Bell Kenilworth B 23:22 104 Anthony Bailey Cheltenham A 20:01 = Matthew Slater Bournville C 23:22 = William New Cheltenham A 20:01 389 David Hall Barnt Gree 23:23 106 Steve Long Notts Ac B 20:03 390 Stewart Shears Silson Jog 23:24 = Tim Holling Heanor Run B 20:03 391 Daniel Taylor Harborough 23:26 = Ian Botheroyd Rugby & No A 20:03 = Robert Weaver Halesowen C 23:26 109 Daniel Jones Team Bath 20:04 393 Harry Redford Massey Fer A 23:29 = Max Parker Halesowen A 20:04 394 James Deacon Stratford B 23:31 111 E Abdelrahman Birchfield A 20:06 395 David Harte Bournville D 23:35 = Dean Parker Bournville A 20:06 396 Stephen Meigh Barnt Gree 23:37 = M Williams Notts Ac B 20:06 397 N Wilson Nuneaton H A 23:38 = Daniel Cleary Halesowen A 20:06 = Chris Warren Bromsgrove B 23:38 = David Coales Team Bath 20:06 399 Paul Gorman Bournville C 23:39 116 Ashley Miles Sphinx Ac 20:07 = Jack Blakemore Kenilworth B 23:39 117 Ben Topley Birchfield B 20:09 401 Colin Piper Sphinx Ac 23:40 = Chris Tarren Bournville A 20:09 = Mark Baker Northbrook A 23:40 119 Namir Batavia Coventry G B 20:10 = Mick Williams Kenilworth B 23:40 = M Costante Notts Ac B 20:10 404 M Dumelow Hermitage B 23:41 = Thomas Madden Coventry G B 20:10 = F Hessian Notts Ac E 23:41 122 Joseph Read Knowle & D A 20:11 406 Simon Ralph Royal Sutt C 23:44 123 C Fullerton Tipton Har B 20:12 = Jon Hammond Bournville C 23:44 = Cory Parker Burton Ac 20:12 408 Mark Pearce Sparkhill A 23:45 = F Tremblay Royal Sutt A 20:12 409 Greg Anderson West Bromw A 23:46 126 Matthew Krelle Bristol & B 20:14 = Mark Newman Stratford A 23:46 127 Tom O'Mara Heanor Run B 20:15 411 E Tolhurst Stratford B 23:48 128 D Kesterton Halesowen B 20:16 = Tony Goodyear Sutton In 23:48 129 R Bayliss Bournville A 20:17 413 Lee Harris West Bromw A 23:50 130 Mark Hadley Halesowen A 20:19 = Ross Cooper Massey Fer B 23:50 = Roger Mullins Cheltenham B 20:19 415 John Fletcher Royal Sutt C 23:54 = M Matthews Birmingham A 20:19 416 Nigel Chairman Clevedon A 23:55 133 Shane Rice Heanor Run B 20:20 = A McDonald Solihull & A 23:55 = Tom Meakin Owls Ac Le B 20:20 418 Adam Mitchel Nuneaton H B 23:57 = M Blundell Cannock & A 20:20 419 Andy Williams Tipton Har C 23:58 = Callum Dillon City Of St B 20:20 420 James Atkins Halesowen D 23:59 137 Jonny Monk Leicester 20:22 421 M Richmond Heanor Run C 24:01 138 J Barnes Cheltenham B 20:23 = N Gilkes Sphinx Ac 24:01 = Paul Thompson Bournville A 20:23 423 Paul Lloyd Solihull & B 24:02 = Sam Chatwin Bournville A 20:23 424 Malcolm Bowyer Stratford A 24:03 141 Paul Waby Dudley & S 20:24 425 Aaron Lincoln Rugby & No B 24:04 = Tom Dudden Team Bath 20:24 426 Kevin Boake Knowle & D B 24:05 = Jack Villette Coventry G B 20:24 427 M Chippington Rugby & No B 24:07 144 Robert Male Rugby & No A 20:25 428 D Andrew Massey Fer C 24:08 = B Hallett City Of St B 20:25 429 Richard French Northbrook A 24:09 146 J Jefferson West Bromw A 20:27 = Frans Frison Lichfield 24:09 147 Zack Nolan Solihull & A 20:28 431 Stephen Lee Hermitage B 24:10 = Chris Wood Silson Jog 20:28 432 Iain Lewis Wolverhamp B 24:12 149 J Millington Tipton Har B 20:29 = Simon Phillips Whitchurch 24:12 150 C Collins Bournville B 20:30 = John Roberts Knowle & D B 24:12 151 Theo Blundell Birchfield B 20:32 435 Mark Hawkins Kiddermins 24:14 152 Richard Lomas Bromsgrove A 20:33 = Adam Morris Stafford H 24:14 153 Thomas Phelps Silson Jog 20:35 437 Rich Britain Tipton Har C 24:15 154 Marc Turner Halesowen A 20:36 438 Arthur Daley Gloucester 24:16 = Ben Griffiths Birchfield A 20:36 439 Matt Walton Wolverhamp D 24:17 156 Matt Atkins Severn Ac A 20:37 440 M Shortall Lichfield 24:18 = David Oxland Notts Ac D 20:37 441 G Lawrence Solihull & B 24:19 = Tom Lupton Charnwood 20:37 442 Steve Mumford Massey Fer B 24:20 = Andrew Kaighin Cheltenham B 20:37 = Paul McCabe Sparkhill A 24:20 160 Andrew Norton Notts Ac C 20:38 444 Alex Morgan Halesowen C 24:21 161 Ben Plummer Barrow Run 20:39 445 Andy Scarle Barnt Gree 24:22 = Russell Barron Stafford H 20:39 446 John Hill Halesowen C 24:25 163 Nathan Smith Gloucester 20:40 447 Anthony Warner Bromsgrove B 24:31 = James McCann Cannock & B 20:40 448 Steve Ramus Kenilworth B 24:32 165 Paul Lester Cannock & A 20:44 = P Blackwell Birmingham D 24:32 166 Craig Pearson Cannock & A 20:47 450 Paul Donnely Centurion 24:33 167 D Mladenovic Solihull & A 20:48 451 Rob Norman Belper Har 24:39 = Steven Brookes Tipton Har B 20:48 452 Wes Campion Wolverhamp C 24:41 169 Matthew Driver Harborough 20:49 = Alex Black Knowle & D C 24:41 = Dave Turvey Halesowen B 20:49 454 C Houghton Centurion 24:42 = KulaPrzezwansk Bristol & B 20:49 455 Gary Hotchkiss Knowle & D C 24:45 = Matthew Butler Leamington 20:49 456 Steven Dyer Birchfield B 24:48 = Sean Rose Bournville B 20:49 = K Hendricken City Of St B 24:48 = Stephen Page Kenilworth A 20:49 458 James Towey Massey Fer C 24:52 175 Dave Rantell Cheltenham B 20:50 459 Samuel Bedwell Bristol & B 24:53 = Tim Doran Charnwood 20:50 = S Millington Halesowen D 24:53 177 Michael Dymond Birmingham A 20:51 461 J Greenwood West Bromw A 24:54 178 Robin Lane Bristol & B 20:52 462 Paul Mercer Heanor Run C 24:55 = Bill Speake Notts Ac C 20:52 463 Tahir Ahktar Sparkhill A 24:56 180 Hywel Davies Rugby & No A 20:53 = Paul King Silson Jog 24:56 181 Elliot Prince Cheltenham C 20:54 465 Jordan Smith Dudley & S 24:57 182 Luke Robinson Rugby & No A 20:55 466 Adam Guy Wolverhamp C 24:59 183 T Hendricken City Of St A 20:56 = Andy Carroll Sparkhill B 24:59 = Ben Danvers Kiddermins 20:56 468 Richard Lewis Royal Sutt C 25:00 = Mark Keeling Severn Ac A 20:56 469 *Not Declared* Lichfield Running Club 25:01 = Steve Ward Wolverhamp A 20:56 = Graeme Rolfe Harborough 25:01 187 Paul Terleski Royal Sutt A 20:57 471 Ian Redford Massey Fer B 25:05 188 A McCormack Cannock & B 21:00 472 Steve Damms Massey Fer B 25:07 189 James Rose Severn Ac A 21:01 473 Michael Wall Sphinx Ac 25:11 = Kyran Hale Severn Ac A 21:01 474 Richard Keen Barnt Gree 25:12 191 G Robinson Stroud & D 21:02 475 Paul Hawkins Stratford B 25:14 192 David Almond Northbrook A 21:03 476 Scott Danter Solihull & B 25:15 = James Baird Halesowen B 21:03 = Kev Neads Clevedon A 25:15 194 Gordy Smith Burton Ac 21:04 478 Antony Stewart Bournville D 25:16 195 Shaun Coulton Hermitage A 21:05 = M Helliker Stratford B 25:16 196 Eoin Corr Solihull & A 21:06 480 James Cridland Clevedon A 25:21 = N Hazelwood Halesowen A 21:06 481 Jeff Everitt Heanor Run C 25:23 198 R Simpson Royal Sutt B 21:07 = Richard Guest Halesowen D 25:23 199 Jamie Davies Telford Ac A 21:08 483 Darren Thorpe Hermitage B 25:24 200 Aaron Brown Cannock & B 21:10 484 Neil Kirk Kiddermins 25:25 = Daniel Mills Nuneaton H A 21:10 485 Tommy Dempsey Northbrook B 25:26 = James Coombes Lichfield 21:10 486 SImon Hawkes Clevedon A 25:27 203 Rob Deakin Birchfield B 21:12 487 Steve Meath Belper Har 25:29 = Ashley Ross Bromsgrove A 21:12 488 SImon Hackett Belper Har 25:30 205 Lewis Hayes Kettering 21:13 489 Andrew Kirk Silson Jog 25:31 = David Clarke Massey Fer A 21:13 = Mark Perry Hermitage C 25:31 207 Guy Allen Leamington 21:14 491 Simon Neale Massey Fer C 25:36 208 Matthew Meckin Bromsgrove B 21:15 492 G R Nuneaton H A 25:37 209 Stuart Baird Coventry G B 21:16 493 Dean Kelleher Hermitage B 25:42 = Matthew Doyle Stroud & D 21:16 494 Alan Grice Tipton Har D 25:46 = Joseph Philips Halesowen B 21:16 495 Lenard Wallace Centurion 25:47 212 Nathan Warren Birmingham B 21:18 496 Andy Mason Dudley & S 25:54 213 A Blackburn Severn Ac A 21:20 497 Rob Ryan Birmingham C 25:57 214 Stuart Wallace Notts Ac C 21:22 498 Simon Jones Northbrook B 25:59 215 Dave Ratcliffe Dudley & S 21:23 499 Paul Stevens West Bromw B 26:01 = Paul Sleate Sutton In 21:23 500 *Not Declared* 2 H 26:02 = Mark Crofts Charnwood 21:23 501 Lloyd Barton Knowle & D C 26:04 = Iain Devlin Cheltenham C 21:23 502 Mick Edwards Sparkhill B 26:06 219 J Coleshaw Notts Ac C 21:24 503 M McDonald Knowle & D C 26:07 = David Long Royal Sutt A 21:24 504 Paul Winfield Heanor Run C 26:08 221 Peter Matthews Kenilworth A 21:25 = PinsonBradley Wolverhamp C 26:08 222 James Collins Bournville B 21:26 506 Clive Lamb Lichfield 26:13 = Mike Mansfield Gloucester 21:26 = Archie Powell West Bromw B 26:13 224 David McNeil Birmingham B 21:27 508 R Stewart Whitchurch 26:15 = Stuart Pearson Bournville C 21:27 509 Tommy Hill Solihull & B 26:19 = Joe Smith Bromsgrove A 21:27 = Leon Coppola Massey Fer C 26:19 227 William Clapp Harborough 21:28 511 John Llewellyn Birmingham C 26:31 228 Dan Brazier Wolverhamp A 21:31 = Russ Barnes Kiddermins 26:31 = P Maddocks Leicester 21:31 513 David Jones Stratford C 26:35 = Kirk Giles Knowle & D A 21:31 = Byron Parish Barnt Gree 26:35 = Stuart McCaw Royal Sutt B 21:31 515 Paul Tabor Wolverhamp D 26:37 232 Simon Lanckham Bromsgrove A 21:32 516 Brian Weetman Stratford C 26:40 233 James Barker Notts Ac C 21:33 517 Craig Hinks Sparkhill B 26:44 = Chris Grimley Birmingham A 21:33 518 Mark Francis Stratford B 26:47 235 L Montgomery Corby Ac 21:35 519 G Alexander Whitchurch 26:49 = Mike Gray Cheltenham B 21:35 520 Eamon O'Hanlon Burton Ac 26:50 237 Mark Appleton Bromsgrove A 21:37 521 Jake Hayward Nuneaton H A 26:52 238 Tom Randles Gloucester 21:39 522 Nick Pape Hermitage C 26:54 239 Lee Perkins Heanor Run B 21:40 523 Neil Wilkes Centurion 26:57 = J Toddington Wolverhamp A 21:40 524 B Blundell Sphinx Ac 26:58 241 Paul Davey Royal Sutt B 21:41 525 John Ellis Wolverhamp C 27:02 = Chris Taylor Royal Sutt A 21:41 526 Neil Munroe West Bromw B 27:06 243 J Johnstone Bournville D 21:42 527 Spencer Davis Northbrook B 27:08 244 Danny Tolhurst Stratford A 21:43 = Mark Sadler Barrow Run 27:08 = Darren Hale Bromsgrove B 21:43 = Ian Markhill Sparkhill B 27:08 246 J Randell Knowle & D A 21:44 530 Rob Jordan Gloucester 27:13 = Tom Holden Tipton Har B 21:44 531 Pete Reeves Sparkhill B 27:16 248 Matt Hillier Barrow Run 21:45 532 David Cooper Northbrook B 27:17 = Steve Vaughan Stafford H 21:45 533 Philip Brennan Stratford C 27:18 = Selvin Mills Birmingham C 21:45 534 S Wilkinson Birmingham D 27:29 251 Gary Wallace Rugby & No B 21:47 535 Kevin Coughlan Northbrook B 27:31 252 Dean Hickin Hermitage A 21:48 = John Enright Bournville D 27:31 253 David Edwards Kettering 21:50 = D Harrington Birchfield B 27:31 254 D Gresswell Gloucester 21:51 538 Jack Roberts Bournville D 27:32 = Jack Dakin Belper Har 21:51 539 Thoma Perks Solihull & B 27:44 = Nathan Sabin Stafford H 21:51 540 Keith Best Tipton Har C 27:47 = Dave Aubrey Cheltenham C 21:51 541 Jamie Thomason Wolverhamp C 27:51 258 Stephen Milner Rugby & No A 21:54 542 Mike Barrie Stratford C 27:53 259 Jonathan Male Barrow Run 21:56 543 Gary Woodhouse West Bromw B 28:02 = Paul Bosson Stafford H 21:56 544 Lee Abrahams Tipton Har C 28:06 261 John Doyle Lichfield 21:57 545 Kevin Morris Centurion 28:09 = Steven Turvey Northbrook A 21:57 546 Keith Waring Notts Ac D 28:14 263 Bradlee Tod Bournville B 21:58 547 K Whitehead Knowle & D C 28:18 264 David Sansom Birmingham C 22:01 548 Neil Grey Wolverhamp C 28:21 = A Hobday Heanor Run C 22:01 549 Barry Crowley Sparkhill B 28:24 = Colin McAuley Royal Sutt B 22:01 550 Ian Harris Wolverhamp D 28:27 267 Chris McMillan Owls Ac Le B 22:03 551 Darren Maggs Knowle & D C 28:30 268 Richard Powell West Bromw A 22:04 552 Keith Brown Sutton In 28:34 = Darren Weston Hermitage B 22:04 553 Matt Green Hermitage C 28:45 = Andrew Massey Nuneaton H A 22:04 554 David Bratby West Bromw B 28:48 = Darren Riley Sparkhill A 22:04 555 L Dominic Massey Fer C 28:58 = Mark Bridgwood Stafford H 22:04 556 Andrew Turner Stratford B 29:02 273 Matthew Giles Telford Ac A 22:05 = Gary Clifton West Bromw B 29:02 = Wayne Vickers Stratford A 22:05 558 B Gravelsons Stratford C 29:12 = Craig Hinds Hermitage A 22:05 559 Simon Parsons Whitchurch 29:32 276 Roger Mallard Halesowen D 22:06 560 Larry Coltman Stratford C 29:34 277 Jason Lavine Hermitage A 22:08 561 David Gould West Bromw A 29:59 = S Hopkins Bournville B 22:08 562 Richard Booth Centurion 30:35 = Steven Howes Solihull & A 22:08 563 J Brannigan Northbrook B 31:04 280 Jed Hayes Kettering 22:09 564 John Cunliffe Solihull & B 33:21 = J Nicholson Massey Fer A 22:09 565 Simon Gray Sutton In 34:01 282 Andy Hart Leicester 22:10 566 Dave Bray Clevedon A 35:05 283 Chris Neil Barrow Run 22:11 567 Doug Talbot Birmingham B 38:42 = Richard Gray Birmingham B 22:11 Results copyright © G.J. Fecitt 2013