ERRA Young Athletes Road Relays at Sutton Park, Birmingham on Sunday 19th October 2008 _____________________________________________________________
Under 17 Women -- Team Results -- Final
(nn) is team position after the appropriate stage.1 Aldershot Farnham & Distr 'A' 40:59
Beth Hubbard (3) 13:53 C Dullaghan (2) 14:01 Louise Small (1) 13:052 Winchester & District Athletic 42:10
Louisa Warwick (1) 13:39 Nicole Roberts (1) 13:37 F Langridge (2) 14:543 Vale Royal AC 'A' 43:07
Nikki Medows (10) 14:33 Cathy Stringer (6) 14:39 R Craigie (3) 13:554 Aldershot Farnham & Distr 'B' 43:26
C Taylor (5) 13:59 S Harrison (3) 14:22 Emma Stevens (4) 15:055 Rotherham Harriers & AC 43:36
S Burns (6) 14:10 Robyn Lanceley (4) 14:44 Abbie Vernon (5) 14:426 Hallamshire Harriers Sheffield 'A' 44:13
Rebecca Newton (13) 14:40 Fiona Wiles (14) 15:29 Calli Thackery (6) 14:047 Lincoln Wellington A C 'A' 44:18
Hester Talbot (17) 14:48 Georgia Ball (5) 14:19 Ellie Jones (7) 15:118 Giffnock North Aac 44:25
C Lockie (20) 14:52 K Griffen (12) 15:12 Claire McAuley (8) 14:219 Royal Sutton Coldfield 'A' 44:33
Amy Johnson (22) 15:03 Lana Partridge (17) 15:31 Lucy Farnell (9) 13:5910 Bedford & County AC 'A' 44:34
Emily Relton (8) 14:26 Emily Boast (8) 15:13 C McKenzie (10) 14:5511 Amber Valley AC 45:09
Tamara Armoush (7) 14:21 Alex Turner (11) 15:42 Lori Marshall (11) 15:0612 Sale Harriers Manchester 45:15
Lateefa Burton (26) 15:25 Aisling Toal (23) 16:00 H Doherty (12) 13:5013 Tonbridge AC 'A' 45:15
Lucy Reid (11) 14:36 Dunia Pablovic (9) 15:08 Vicky Rukin (13) 15:3114 Tipton Harriers 'A' 45:25
Sophie Lynch (9) 14:32 Katie Harper (7) 15:01 Megan Collins (14) 15:5215 Mansfield Harriers & A.C. 'A' 45:44
Hannah Wragg (19) 14:50 Emma Wilkinson (13) 15:14 Laura Brown (15) 15:4016 Windsor, Slough, Eton & Hounsl 'A' 46:10
Bex Myers (18) 14:50 Sarah Spears (20) 15:55 H Barefield (16) 15:2517 Gateshead Harriers & AC 46:11
R Oldham (27) 15:31 Sigourny Bell (10) 14:31 R Jamieson (17) 16:0918 Chichester Runners & AC 46:22
Jess McKenzie (21) 14:59 Eleanor Purvis (18) 15:44 Katie Johnson (18) 15:3919 Liverpool Harriers & AC 'A' 46:54
Megan Davies (16) 14:48 Emma Wakefield (15) 15:34 Zoe Woodward (19) 16:3220 West Suffolk AC 47:26
Abi Marriott (23) 15:13 Emily Barker (19) 15:30 Emily Baker (20) 16:4321 Poole AC 47:30
Katie Allen (44) 17:23 K Lewer (33) 15:51 M Courtney (21) 14:1622 Aldershot Farnham & Distr 'C' 47:32
Claire Arnold (14) 14:44 D Brewer (16) 15:39 Jo Parker (22) 17:0923 Kettering Town Harriers 47:37
Danielle Smith (34) 15:59 Sophie Munn (25) 15:34 Kelly Barnett (23) 16:0424 Mansfield Harriers & A.C. 'B' 47:40
Deanna Davey (31) 15:46 Emily Reeve (26) 15:57 Kate Raynor (24) 15:5725 Tonbridge AC 'B' 48:43
Jess Owen (32) 15:47 Petra Pavlovic (27) 15:59 Lucy Saker (25) 16:5726 Mansfield Harriers & A.C. 'C' 49:00
Aime Grainger (25) 15:20 Holly Blount (21) 15:42 Gina Radford (26) 17:5827 Ealing, Southall & Middlesex A 'A' 49:36
P Kemp-King (38) 16:55 Shelley Nicola (37) 17:01 Emma Davies (27) 15:4028 Liverpool Harriers & AC 'B' 49:50
Laurice Hyland (36) 16:08 A Schumacher (30) 16:54 Alex Forde (28) 16:4829 Royal Sutton Coldfield 'B' 49:56
Lucy Jennings (28) 15:35 Amy Goodall (36) 18:17 Emily Cosgrove (29) 16:0430 Blackheath & Bromley AC 'A' 50:16
Melody Kane (40) 16:59 C Crowser (38) 17:06 Rebecca Smith (30) 16:1131 E Cheshire H & Tameside AC 50:22
C Salisbury (45) 17:30 Leah Owen (39) 17:00 Jade Flynn (31) 15:5232 Tipton Harriers 'B' 50:26
Sophie Ward (39) 16:57 Leagh Sargeant (34) 16:24 Sarah Farmer (32) 17:0533 Cornwall AC 50:51
Amy Rundle (30) 15:37 Olivia Ballard (29) 16:47 Ellie Parkin (33) 18:2734 St Helens Sutton AC 51:19
Drillingcourth (42) 17:10 N Garrity (32) 16:01 S Hattersley (34) 18:0835 Nuneaton Harriers 51:26
E Tabram (37) 16:41 T White (35) 17:01 N Timson (35) 17:4436 Luton Athletic Club 51:46
Rosie Keane (35) 16:05 Nicole Mathew (41) 19:11 Cleo Lewis (36) 16:3037 Ribble Valley AC 52:00
T Parkinson (46) 17:40 S Howe (40) 16:55 A Ralph (37) 17:25Incomplete Teams:
Leicester Coritanian 31:14
Louisa Monk (24) 15:19 C Robertson (22) 15:55Vale Royal AC 'B' 31:28
Charl Mills (15) 14:47 Morven Baker (24) 16:41Lincoln Wellington A C 'B' 31:46
AitchisonBound (29) 15:35 Holly Haywood (28) 16:11Notts AC 33:10
Kristi Clark (33) 15:57 C Saunders (31) 17:13Ipswich Harriers 13:49
C Christensen (2) 13:49Birchfield Harriers 13:56
D Johnson (4) 13:56Blackpool Wyre & Fylde 14:37
Krie Leybourne (12) 14:37Tipton Harriers 'C' 17:07
Undeclared (41) 17:07Bedford & County AC 'B' 17:14
S Cutler (43) 17:14Fastest of all legs -- Final
1 Louise Small Aldershot A 13:05 6 Beth Hubbard Aldershot A 13:53 2 Nicole Roberts Winchester 13:37 7 R Craigie ValeRAC A 13:55 3 Louisa Warwick Winchester 13:39 8 D Johnson Birchfield 13:56 4 C Christensen Ipswich Ha 13:49 9 Lucy Farnell RoySutCold A 13:59 5 H Doherty SaleHM 13:50 = C Taylor Aldershot B 13:59
Results copyright © G.J. Fecitt 2008