ErRA Young Athletes Road Relays at Sutton Park, Birmingham on Sunday 19th October 2008 _____________________________________________________________
Under 15 Boys -- Team Results -- Final
(nn) is team position after the appropriate stage.1 Lagan Valley AC 'A' 38:01
Robbie Rankin (15) 13:05 A Monaghan (3) 12:24 P Monaghan (1) 12:322 Tonbridge AC 'A' 38:22
Luca Russo (7) 12:31 Ryan Driscoll (5) 13:12 R FarnhamR (2) 12:393 Ealing, Southall & Middlesex A 'A' 38:29
Karnvir Hayer (1) 12:02 Connor Hearn (4) 13:29 C Charles (3) 12:584 Giffnock North Aac 'A' 38:39
Jack Walker (14) 13:05 Max Lott (7) 12:52 Grant Muir (4) 12:425 Vale Of Aylesbury AC 39:02
Will Gurton (10) 12:52 Dan Gurton (9) 13:25 Tommy Atkins (5) 12:456 Leeds City AC 'A' 39:02
Elliot Todd (5) 12:22 Gordon Benson (1) 12:30 Jamie Higgins (6) 14:107 Coventry Godiva Harriers 'A' 39:05
Matthew Rose (4) 12:22 M McKeown (2) 12:35 Jack Villette (7) 14:088 Notts AC 'A' 39:10
Mark Thompson (3) 12:19 F Hessian (6) 13:28 Robert Needham (8) 13:239 Aldershot, Farnham & District 'A' 39:11
Andy Prevost (21) 13:15 Dan Hooper (10) 13:16 Harvey Dixon (9) 12:4010 Newport Harriers AC 39:39
Goodger (56) 14:18 E Hardee (20) 12:46 D Chesworth (10) 12:3511 Warrington Athletic Club 'A' 39:39
Samuel Dykes (12) 13:03 Luke Kinch (12) 13:33 Luke Johnston (11) 13:0312 Bedford And County 'A' 39:52
James Burton (9) 12:51 Ben Alcock (8) 13:19 Andrew Minney (12) 13:4213 Windsor, Slough, Eton & Hounsl 'A' 39:58
James Tidd (30) 13:30 J Bennington (19) 13:33 Kegan Lymn (13) 12:5514 Stroud+district AC 40:05
H Coldray (18) 13:13 James Gardner (17) 13:44 Aaron Phelps (14) 13:0815 Ipswich Harriers 40:12
Daniel Jackson (17) 13:11 Oliver Jones (15) 13:42 Jack Garvin (15) 13:1916 City Of Stoke 'A' 40:18
Jamie Krzowski (39) 13:44 David Sheldon (18) 13:18 Tom Guy (16) 13:1617 Cornwall AC 40:20
Conor Robinson (6) 12:27 Callum Jones (11) 14:08 Harry Allen (17) 13:4518 Bristol & West AC 'A' 40:34
Sam Bedwell (20) 13:13 George Hurford (30) 14:11 Adam Speake (18) 13:1019 Hillingdon AC 40:44
M Fayers (8) 12:50 J Carton (14) 14:02 T Drury (19) 13:5220 Tonbridge AC 'B' 40:51
Jamie Bryant (27) 13:25 H Kinnersley (16) 13:28 Joe Newsome (20) 13:5821 West Suffolk AC 'A' 40:55
Jake Hughes (31) 13:30 Tom Eames (28) 13:48 Simon Dawson (21) 13:3722 Warrington Athletic Club 'B' 40:56
M Pontifex (32) 13:31 Jack Gleave (22) 13:34 Ryan O'Neill (22) 13:5123 Liverpool Harriers & AC 'A' 41:00
Jack Christie (33) 13:33 Liam Rogers (27) 13:41 Tom Crowley (23) 13:4624 Giffnock North Aac 'B' 41:12
Sandy Nimmo (28) 13:27 Jonnie Tweedie (29) 13:56 Neil Gourley (24) 13:4925 Liverpool Pembroke & Sefton H. 'A' 41:16
A Nelson (19) 13:13 George Curran (35) 14:25 Sean Kirkbride (25) 13:3826 Leamington C & AC 'A' 41:26
Harry Nockolds (46) 13:59 Adam McGuigan (31) 13:27 Callum Hanlon (26) 14:0027 Halesowen A&cc 41:29
Harvey Brown (11) 12:59 Alex Wyer (32) 14:29 Tom Rankin (27) 14:0128 Lagan Valley AC 'B' 41:36
Rory Hampton (29) 13:29 Jonny Orr (23) 13:38 M Robinson (28) 14:2929 Shaftesbury/barnet 'A' 41:41
C Uduwawala (37) 13:40 M Callegari (21) 13:24 Daniel Avery (29) 14:3730 Birchfield Harriers 'A' 41:42
Cameron Wood (42) 13:50 Ben Griffiths (34) 13:42 Alex Jackson (30) 14:1031 Andover 41:44
Sam Robinson (47) 14:02 Chris Neil (43) 14:12 Alex Rudge (31) 13:3032 Windsor, Slough, Eton & Hounsl 'B' 41:49
Gari Brown (35) 13:36 Jonny Dry (39) 14:17 Ben Bradley (32) 13:5633 City Of Stoke 'B' 41:50
Callum Hulme (45) 13:52 Alex Brecker (36) 13:50 Kieran Lee (33) 14:0834 Mansfield Harriers & A.C. 'A' 41:56
Ryan Saxton (13) 13:04 Tom Wragg (26) 14:06 H Partridge (34) 14:4635 Lincoln Wellington A C 'A' 41:59
Matt Bee (34) 13:35 Jack Culpin (38) 14:12 Adam Baker (35) 14:1236 Bristol & West AC 'B' 42:05
Zach Tobias (23) 13:23 James Griffin (40) 14:31 Adam James (36) 14:1137 Kendal 42:06
Luke Ingham (49) 14:04 Sam Till (44) 14:11 Michael Hoyle (37) 13:5138 Gateshead Harriers & AC 'A' 42:17
Barry Maskell (36) 13:37 Johnie Boyd (33) 13:52 R Costello (38) 14:4839 Notts AC 'B' 42:30
Joe Coleshaw (66) 14:36 Harry Foster (46) 14:02 M Williams (39) 13:5240 City Of Norwich AC 42:39
Tom Hook (43) 13:52 Jack Harrison (50) 14:53 Martin Ramsey (40) 13:5441 Vale Royal AC 'A' 42:42
Andy Miles (48) 14:03 Lewis Healey (45) 14:26 Mike Vennard (41) 14:1342 Derby AC 'A' 42:46
C Williams (25) 13:24 Scott Edwards (41) 14:34 Jamie Turner (42) 14:4843 Worcester AC 'A' 42:46
David Jubb (22) 13:22 Lewis Roberts (25) 13:46 W Russell (43) 15:3844 Leicester Coritanian 42:57
James Nutt (70) 14:49 Jonathan Monk (57) 14:30 Jake Kench (44) 13:3845 Amber Valley AC 'A' 43:24
M Bosworth (55) 14:16 Andrew Fenwick (52) 14:41 D Narborough (45) 14:2746 Aldershot, Farnham & District 'B' 43:25
Matthew Rees (59) 14:20 Robert Hislop (51) 14:35 F Olwage (46) 14:3047 Liverpool Harriers & AC 'B' 43:37
Will Reynolds (50) 14:07 Andrew Desmond (58) 15:15 Luke Towers (47) 14:1548 Warrington Athletic Club 'C' 43:52
C Smith (64) 14:34 S Darbyshire (48) 14:06 Michael Hilton (48) 15:1249 Nene Valley Harriers 'A' 43:58
James Thomas (40) 13:45 Ben Hampson (49) 14:58 Callum Reid (49) 15:1550 Harrow AC 'A' 44:01
J Rajkumar (16) 13:09 Connor McBreen (37) 14:35 Daniel Draper (50) 16:1751 Giffnock North Aac 'C' 44:05
James Gray (62) 14:28 Andrew Clark (59) 15:03 Frazer Walker (51) 14:3452 Bedford And County 'B' 44:11
C Thornley (58) 14:20 George Vince (54) 14:47 J Benedicter (52) 15:0453 Bromsgrove And Redditch Athlet 'A' 44:15
Chris Warren (24) 13:23 Jack Morley (55) 15:52 Jamie Scoltock (53) 15:0054 Tipton Harriers 'A' 44:58
G Duckworth (78) 15:22 Matt Davies (61) 14:18 Tom Hammond (54) 15:1855 Nene Valley Harriers 'B' 45:00
Ross Huskisson (68) 14:40 Jack Hart (64) 15:19 Henry Bletsoe (55) 15:0156 Vale Royal AC 'B' 45:01
Tom Marsden (53) 14:09 Ryan Moore (47) 14:29 Matt Jakeuiro (56) 16:2357 Abingdon Aac 45:07
Joshua Beech (65) 14:35 Owen Stepney (62) 15:06 D Stainthorp (57) 15:2658 Tonbridge AC 'C' 45:12
C Kinnersley (60) 14:25 Chris Lloyd (53) 14:34 Alex Norden (58) 16:1359 Blackheath & Bromley H AC 'A' 45:24
Sam Jackson (26) 13:24 Robert Yates (24) 13:43 Will Mercer (59) 18:1760 Worcester AC 'B' 45:51
Josh Carr (67) 14:38 Jake Watson (68) 15:45 Greg Powell (60) 15:2861 Liverpool Pembroke & Sefton H. 'B' 46:22
Kyle Nicholls (71) 14:50 Warren Turner (66) 15:29 David Reece (61) 16:0362 Coventry Godiva Harriers 'B' 46:50
Joe Shail (57) 14:19 Jack Pegler (74) 17:44 Ben Prosser (62) 14:4763 Birchfield Harriers 'B' 46:59
Andrew McAthur (63) 14:28 Joshua Hackett (65) 15:46 M Poniatowski (63) 16:4564 Mansfield Harriers & A.C. 'B' 47:11
Tom Omara (54) 14:12 Shaun Baguley (60) 15:26 Ewan Millar (64) 17:3365 E Cheshire H & Tameside AC 'B' 47:25
James Hill (72) 14:52 Jack Donnelly (69) 15:34 Michael Fagg (65) 16:5966 West Suffolk AC 'B' 47:28
Archie Palmer (74) 15:01 Adam Cripps (67) 15:21 J Harryluck (66) 17:0667 Nene Valley Harriers 'C' 48:08
Lloyd Kempson (77) 15:19 Robert Bradley (73) 16:30 Harry Wells (67) 16:1968 Ribble Valley AC 48:50
S Butters (61) 14:27 L Auld (75) 17:50 J Baxter (68) 16:3369 Leigh Harriers & AC 51:00
Jack Jones (80) 17:06 Jack Holmes (77) 17:01 Adam Purcell (69) 16:53Incomplete Teams:
Cheltenham & County Harriers 26:52
Luke Carroll (2) 12:14 P Sekinger (13) 14:38Wakefield District H & AC 28:14
Jack Mitchell (44) 13:52 M O'Conner (42) 14:22Bristol & West AC 'C' 29:18
Kieran Young (69) 14:45 Zac Marsh (56) 14:33Aldershot, Farnham & District 'C' 29:44
Tom Fricker (73) 14:58 Jordan Fox (63) 14:46Royal Sutton Coldfield 30:57
Theo Larcombe (51) 14:08 Matt Gimson (70) 16:49Charnwood 31:28
Harry Buttery (76) 15:15 Alex Dickie (71) 16:13Nuneaton Harriers 31:32
A Steeton (75) 15:08 L Deacon (72) 16:24Bromsgrove And Redditch Athlet 'B' 33:58
Ashley Grazier (81) 17:29 Louie Longhi (76) 16:29Notts AC 'C' 34:09
Philip Waring (82) 17:51 Ben Abbott (78) 16:18Derby AC 'B' 36:29
Charls Bridges (79) 16:50 Jonathon Owen (79) 19:39E Cheshire H & Tameside AC 'A' 41:30
Leon Gregory (84) 27:45 Joe Hudak (80) 13:45Blackheath & Bromley H AC 'B' 13:42
Greg Procter (38) 13:42Shaftesbury/barnet 'B' 13:49
M McLaughlin (41) 13:49Luton Athletic Club 14:08
Dale Weston (52) 14:08Vale Royal AC 'C' 18:30
Andy Zimmer (83) 18:30Fastest of all legs -- Final
1 Karnvir Hayer Ealing, So A 12:02 6 A Monaghan Lagan Vall A 12:24 2 Luke Carroll Cheltenham 12:14 7 Conor Robinson Cornwall A 12:27 3 Mark Thompson Notts Ac A 12:19 8 Gordon Benson Leeds City A 12:30 4 Elliot Todd Leeds City A 12:22 9 Luca Russo TonbridgeA A 12:31 = Matthew Rose Coventry G A 12:22 10 P Monaghan Lagan Vall A 12:32
Results copyright © G.J. Fecitt 2008