at Temple Newsam, Leeds on Saturday 21st February 2004
Under 17 Men -- FINAL RESULTS
Pos Name Club Time
1 A Hickey Southend-On-Sea AC 21:28
2 R Pickering Bridlington RR 21:33
3 K Hardy Ipswich Harriers 21:57
4 A Holliday Trafford AC 22:05
5 M Bailey Southend-On-Sea AC 22:09
6 M Burgess Woodford Green AC/Essex Ladies 22:14
7 A Inskip Bedford & County AC 22:21
8 C Peters Bristol AC 22:23
9 A Livingstone Thurrock Harriers 22:26
10 D Crichton Southend-On-Sea AC 22:34
11 D Watts Peterborough AC 22:37
12 T Boardman Leigh H & AC 22:40
13 R Fraser Oadby & Wigston Legionnaires 22:45
14 L Cox Aldershot Farnham & Dist AC 22:48
15 J Davies Royal Sutton Coldfield AC 22:52
16 J Mitchell Peterborough AC 22:54
17 J Burrows Sale Harriers Manchester 22:58
18 S Jules Hastings AC 23:00
19 A Peers Wirral AC 23:01
20 T Minshull Trafford AC 23:02
21 M Dack City Of Norwich AC 23:04
22 S Blake Aldershot Farnham & Dist AC 23:05
23 T Stanley Bedford & County AC 23:05
24 S Hunn Skipton AC 23:07
25 A Hall City Of Stoke AC 23:07
26 R Stocks Liverpool Pembroke & Sefton H 23:08
27 D Bottjer Basildon AC 23:08
28 D Morton Halesowen A & CC 23:09
29 G Watts Peterborough AC 23:09
30 M Naunton Burton AC 23:10
31 D Woods Royal Sutton Coldfield AC 23:11
32 J Martin Sunderland H & AC 23:13
33 M Mashford Aldershot Farnham & Dist AC 23:13
34 R Floyd Morpeth H & AC 23:14
35 R Whittaker Sale Harriers Manchester 23:15
36 J Holden Tipton Harriers 23:16
37 J Ayres Leamington C & AC 23:16
38 A Nixon Stockport H & AC 23:16
39 A Brownlee Bradford Grammar School 23:20
40 C Lee Southend-On-Sea AC 23:22
41 K Tombleson Nene Valley Harriers 23:23
42 T Bean Nestle Rowntree AC York 23:24
43 J Taylor Middlesbrough AC (Mandale) 23:27
44 S Bond Royal Sutton Coldfield AC 23:29
45 S Cruchley Halesowen A & CC 23:31
46 L Harris Halesowen A & CC 23:32
47 P Bridgman Aldershot Farnham & Dist AC 23:32
48 M Scott Chester-Le-Street & Dist AC 23:37
49 M Tallis IIF Group 23:39
50 R Stones Blackburn Harriers 23:40
51 R Collins Royal Sutton Coldfield AC 23:41
52 J Phillipson Sale Harriers Manchester 23:41
53 A Pain Tipton Harriers 23:42
54 S Johnstone Harrogate H & AC 23:43
55 J Mellor Wirral AC 23:43
56 D Derbyshire Pudsey & Bramley AC 23:44
57 D Grant Ealing Southall & Middlesex AC 23:46
58 D Hicketts Stockport H & AC 23:48
59 S Parkhurst Chelmsford AC 23:52
60 C Williams Liverpool Pembroke & Sefton H 23:53
61 A Harris Overton H & AC 23:54
62 M Woodley Chelmsford AC 23:54
63 B Tyler Medway & Maidstone AC 23:56
64 T-L Betts Leamington C & AC 23:57
65 B Lindsay Pendle AC 23:57
66 O Blake Oswestry Olympians 23:58
67 S Cannell City Of Norwich AC 23:58
68 J Creegan Gateshead H & AC 23:59
69 S Martyn Highgate Harriers 23:59
70 I Kimpton Lincoln Wellington AC 23:59
71 D Russell Shaftesbury Barnet Harriers 24:00
72 S Diston West Suffolk AC 24:00
73 M Gunby Peterborough AC 24:00
74 D Holgate Colchester Harriers AC 24:01
75 S Dobin Invicta East Kent 24:03
76 R Harper Leamington C & AC 24:05
77 R Hodges Kingston Upon Hull AC 24:06
78 J Shaw West Suffolk AC 24:07
79 L Moses Newton Aycliffe AC 24:08
80 B Wilson Aldershot Farnham & Dist AC 24:09
81 C Davison Derby AC 24:11
82 Z Scott Birtley AC 24:12
83 M Plaskett Lincoln Wellington AC 24:12
84 J Maxfield Rotherham H & AC 24:13
85 C Price Wakefield District AC 24:14
86 S Spalding Ealing Southall & Middlesex AC 24:15
87 D Marsh Sale Harriers Manchester 24:16
88 N Zissler Richmond & Zetland Harriers 24:17
89 B Manassib London Heathside AC 24:17
90 C Pennington Trafford AC 24:18
91 R Mead Newham & Essex Beagles 24:19
92 A Braidwood Wirral AC 24:24
93 C Drinkwater Luton AC 24:25
94 C Sleath Derby AC 24:26
95 M Slysz Kirk Hallam AC 24:27
96 G Hill Coventry Godiva Harriers 24:27
97 R Taylor Milton Keynes AC 24:27
98 A Coffer Chester-Le-Street & Dist AC 24:28
99 J Johnson Kingston Upon Hull AC 24:29
100 T Herbert Lincoln Wellington AC 24:30
101 S Brewis Houghton & Peterlee AC 24:32
102 N Shrubb Morpeth H & AC 24:33
103 A Ormston Leigh H & AC 24:34
104 N Bradley Border H & AC 24:34
105 D Roome Lincoln Wellington AC 24:34
106 A Wold Ipswich Harriers 24:35
107 J Wood Morpeth H & AC 24:35
108 A Colwell Morpeth H & AC 24:35
109 J Murray Bedford & County AC 24:36
110 J Tuttle Bedford & County AC 24:36
111 A Carmichael Gateshead H & AC 24:40
112 S Aspinwall Sale Harriers Manchester 24:42
113 S Delaney Lincoln Wellington AC 24:43
114 A Russell Kendal AAC 24:44
115 J Attwood Luton AC 24:46
116 L Winterbottom Sale Harriers Manchester 24:47
117 J McCrerie Sunderland H & AC 24:49
118 S Webster Kingston Upon Hull AC 24:50
119 H Jama Ealing Southall & Middlesex AC 24:50
120 B Webster Bedford & County AC 24:52
121 P McAdams Chelmsford AC 24:53
122 S Payne Derby AC 24:55
123 A Muir Blaydon H & AC 24:56
124 C Melling Liverpool Pembroke & Sefton H 24:59
125 N Howard Bradford Grammar School 24:59
126 R Leigh Trafford AC 25:00
127 J Poole Blackheath & Bromley HAC 25:01
128 A Meech Havering Mayesbrook AC 25:02
129 S Randall Horsham Blue Star Harriers 25:05
130 D Nevison Halifax H & AC 25:06
131 A Gibson Newton Aycliffe AC 25:06
132 S Rollason Tipton Harriers 25:06
133 S Mitchell Vale Royal AC 25:10
134 T Jobburn Tipton Harriers 25:11
135 B Rusius Pendle AC 25:12
136 A Dyke Scunthorpe & District AC 25:12
137 D Howlett Sale Harriers Manchester 25:13
138 D Hutley Chelmsford AC 25:13
139 S Defoe Shaftesbury Barnet Harriers 25:14
140 T Norman Cannock & Stafford AC 25:15
141 D McMeiken Blaydon H & AC 25:16
142 R Arnold Peterborough AC 25:16
143 D Quinn Dacorum & Tring AC 25:17
144 A Booth Shaftesbury Barnet Harriers 25:19
145 R Kenny Leamington C & AC 25:19
146 F Baker City Of Norwich AC 25:20
147 C Havercroft East Hull Harriers 25:20
148 E Tipper Leicester Coritanian AC 25:21
149 T Plews Leeds City AC 25:22
150 R Beaumont Trafford AC 25:25
151 J Welch Scunthorpe & District AC 25:26
152 M Leicester Liverpool Pembroke & Sefton H 25:28
153 M Brooks Liverpool Pembroke & Sefton H 25:29
154 S King Mansfield H & AC 25:30
155 L Johnson Rotherham H & AC 25:31
156 A Friend Aldershot Farnham & Dist AC 25:32
157 J Burgon Macclesfield H & AC 25:35
158 C Coulsting Leamington C & AC 25:37
159 D Worley Harborough AC 25:38
160 P Johnson Corby AC 25:39
161 B Stock Ealing Southall & Middlesex AC 25:41
162 D Smith Aldershot Farnham & Dist AC 25:44
163 J Dicker Bristol AC 25:47
164 J Bevington Cannock & Stafford AC 25:50
165 M Chetwyn Derby AC 25:51
166 B Stevens Bradford Grammar School 25:51
167 J Perkins Scunthorpe & District AC 25:54
168 T O'Loughlin London Heathside AC 25:54
169 T Moody Doncaster & Stainforth AC 25:56
170 J Walch Stockport H & AC 25:57
171 D Furlong Liverpool Pembroke & Sefton H 25:59
172 P Smale Southend-On-Sea AC 26:00
173 B Tallant Leeds City AC 26:02
174 J Houghton Cannock & Stafford AC 26:05
175 T Beech Blackheath & Bromley HAC 26:10
176 M Corr Macclesfield H & AC 26:11
177 L Thomas Bristol AC 26:12
178 S Trowridge IIF Group 26:13
179 E Crossley Bradford Grammar School 26:16
180 P Burton Halesowen A & CC 26:17
181 F Mainwaring City Of Stoke AC 26:18
182 R Waldron Torbay AC 26:19
183 P Marchment Salford Metropolitan AC 26:19
184 P Bradshaw Blackburn Harriers 26:19
185 D McAreavey Blackburn Harriers 26:20
186 D Wilkie Liverpool Pembroke & Sefton H 26:21
187 D Haywood Lincoln Wellington AC 26:23
188 B Styles Stockport H & AC 26:29
189 J Jenkins Tamworth AC 26:32
190 J Appleton St Helens Sutton AC 26:33
191 M Hurst Skipton AC 26:41
192 J Leach Rochdale H & AC 26:45
193 A Bache Tamworth AC 26:47
194 R Sim Ranelagh Harriers 26:48
195 J Woods Morpeth H & AC 26:49
196 D Boyle-Smith City Of Norwich AC 26:52
197 C Spashett Ipswich Harriers 26:55
198 C Palmer Bristol AC 26:57
199 I Ruddick Blaydon H & AC 26:58
200 T Pettit Holmfirth Harriers AC 27:03
201 J R Shaw East Cheshire H & Tameside AC 27:07
202 S Humphrey Houghton & Peterlee AC 27:12
203 A Duque Newham & Essex Beagles 27:12
204 H Coates Skipton AC 27:20
205 D John Dacorum & Tring AC 27:24
206 D Henshaw Handforth Wilmslow Alderley AC 27:24
207 G Browne East Cheshire H & Tameside AC 27:27
208 A Spoor Sunderland H & AC 27:30
209 I Godwin Morpeth H & AC 27:33
210 S Grinter Invicta East Kent 27:34
211 S Leach Blackheath & Bromley HAC 27:37
212 G O'Brien Ealing Southall & Middlesex AC 27:54
213 G Wilson Dacorum & Tring AC 28:08
214 G Heppell Houghton & Peterlee AC 28:10
215 J Russo Newham & Essex Beagles 28:18
216 S Martin Blackheath & Bromley HAC 28:23
217 C MacDonald Trafford AC 28:26
218 S McVittie Pendle AC 28:32
219 R Daniel Blackheath & Bromley HAC 28:42
220 K McNab Nene Valley Harriers 28:53
221 K Sault Wirral AC 29:12
222 M Pierpoint Tamworth AC 29:33
223 A Rauf Newham & Essex Beagles 29:44
224 L O'Niel Blaydon H & AC 30:18
225 B Littlejohn Vale Of Aylesbury AC 30:31
226 E Melin Newham & Essex Beagles 30:33
227 R Softley Chesapeake RR 30:56
Under 17 Men -- TEAM RESULTS
1 Southend-On-Sea AC 56
1 A Hickey 5 M Bailey
10 D Crichton 40 C Lee
2 Aldershot Farnham & Dist AC 116
14 L Cox 22 S Blake
33 M Mashford 47 P Bridgman
3 Peterborough AC 129
11 D Watts 16 J Mitchell
29 G Watts 73 M Gunby
4 Royal Sutton Coldfield AC 141
15 J Davies 31 D Woods
44 S Bond 51 R Collins
5 Sale Harriers Manchester 191
17 J Burrows 35 R Whittaker
52 J Phillipson 87 D Marsh
6 Trafford AC 240
4 A Holliday 20 T Minshull
90 C Pennington 126 R Leigh
7 Bedford & County AC 249
7 A Inskip 23 T Stanley
109 J Murray 110 J Tuttle
8 Halesowen A & CC 299
28 D Morton 45 S Cruchley
46 L Harris 180 P Burton
9 Leamington C & AC 322
37 J Ayres 64 T-L Betts
76 R Harper 145 R Kenny
10 Morpeth H & AC 351
34 R Floyd 102 N Shrubb
107 J Wood 108 A Colwell
11 Tipton Harriers 355
36 J Holden 53 A Pain
132 S Rollason 134 T Jobburn
12 Lincoln Wellington AC 358
70 I Kimpton 83 M Plaskett
100 T Herbert 105 D Roome
13 Liverpool Pembroke & Sefton H 362
26 R Stocks 60 C Williams
124 C Melling 152 M Leicester
14 Chelmsford AC 380
59 S Parkhurst 62 M Woodley
121 P McAdams 138 D Hutley
15 Wirral AC 387
19 A Peers 55 J Mellor
92 A Braidwood 221 K Sault
16 Ealing Southall & Middlesex AC 423
57 D Grant 86 S Spalding
119 H Jama 161 B Stock
17 City Of Norwich AC 430
21 M Dack 67 S Cannell
146 F Baker 196 D Boyle-Smith
18 Stockport H & AC 454
38 A Nixon 58 D Hicketts
170 J Walch 188 B Styles
19 Derby AC 462
81 C Davison 94 C Sleath
122 S Payne 165 M Chetwyn
20 Bradford Grammar School 509
39 A Brownlee 125 N Howard
166 B Stevens 179 E Crossley
21 Bristol AC 546
8 C Peters 163 J Dicker
177 L Thomas 198 C Palmer
22 Blaydon H & AC 687
123 A Muir 141 D McMeiken
199 I Ruddick 224 L O'Niel
23 Blackheath & Bromley HAC 729
127 J Poole 175 T Beech
211 S Leach 216 S Martin
24 Newham & Essex Beagles 732
91 R Mead 203 A Duque
215 J Russo 223 A Rauf
Results copyright (c) G.J. Fecitt (SportSoft) 2004