North of England Road Relay Championships
at Carlisle on Sunday 7th October 2001
_____________________________________________________________
Under 15 Girls -- Team Results -- Final
(nn) is team position after the appropriate stage.
1 Gateshead Harriers & AC 'A' 25:20
Mary Ferrier (5) 8:26
Emily Whewell (1) 8:25
Sophie Wickham (1) 8:29
2 Liverpool Harriers & AC 'A' 25:26
Jayne Rainey (2) 8:18
Lucy Rainey (4) 8:57
Laura Quine (2) 8:11
3 Kingston Upon Hull A C 'A' 25:32
S Bloor (7) 8:41
Joanne Maddick (6) 8:54
Nicola Maddick (3) 7:57
4 Leigh Harriers & AC 'A' 25:34
E Heaton (3) 8:19
G Farley (3) 8:50
Adele Swanton (4) 8:25
5 Leeds City Athletic Club 'A' 26:17
A Crossland (15) 9:20
R Townsend (8) 8:19
Lucy Parkinson (5) 8:38
6 Kingston Upon Hull A C 'B' 26:47
Jennifer Gagg (6) 8:29
Lorna Young (7) 9:08
B Staniland (6) 9:10
7 Leeds City Athletic Club 'B' 26:59
Rebecca Atkin (13) 8:59
S Davies (12) 9:03
Sarah Whitley (7) 8:57
8 Leigh Harriers & AC 'B' 27:05
L Boardman (12) 8:58
Emma Morris (14) 9:21
A Fearnley (8) 8:46
9 Liverpool Harriers & AC 'B' 27:06
Hannah Beard (14) 9:09
Hayley Cannon (10) 8:50
Maria Adams (9) 9:07
10 Sunderland Harriers & AC 'A' 27:12
Faye Parkinson (17) 9:28
Rachel Black (16) 9:05
C Harrison (10) 8:39
11 Elswick Harriers 'A' 27:15
Samantha Crowe (4) 8:25
Nicola Douglas (9) 9:19
Kerry O'Neill (11) 9:31
12 Bury Athletic Club 'A' 27:36
D Sellars (9) 8:48
Rebecca Holt (13) 9:24
E Cheshire (12) 9:24
13 Trafford Athletic Club 'A' 28:14
Ruth Beresford (19) 9:41
V O'Donnell (15) 8:50
Natalie Murphy (13) 9:43
14 Bury Athletic Club 'B' 28:31
Kirsty Morton (11) 8:57
N McDonald (11) 9:03
Laura Little (14) 10:31
15 Elswick Harriers 'B' 29:03
Vikki Beck (10) 8:52
Beth Pearson (17) 9:53
Faye Wilkinson (15) 10:18
16 Birtley AC 'A' 29:38
Amy Barter (16) 9:26
Lauren Ridley (18) 9:56
Jill Surtees (16) 10:16
17 Birtley AC 'B' 32:03
Natasha Keers (21) 10:23
Zara Scott (20) 10:12
Rebecca Fowler (17) 11:28
North of England Road Relay Championships
at Carlisle on Sunday 7th October 2001
_____________________________________________________________
Incomplete Teams:
Morpeth Harriers & AC 'A' 17:04
Emma Nesbitt (1) 8:11
Delyth James (2) 8:53
Bingley Harriers & AC 17:31
Rebecca Long (8) 8:41
Lucy Mayho (5) 8:50
Gateshead Harriers & AC 'B' 20:30
Katy Beaton (18) 9:39
Alice Probert (19) 10:51
Trafford Athletic Club 'B' 20:48
Ruth Kiveal (20) 10:15
J Hargreaves (21) 10:33
Morpeth Harriers & AC 'B' 21:11
Alison Hedley (22) 10:40
Amanda Pile (22) 10:31
Fastest of all legs
1 Nicola Maddick KingstonUH A 7:57 = E Heaton LeighH&AC A 8:19
2 Emma Nesbitt MorpethH&A A 8:11 7 Adele Swanton LeighH&AC A 8:25
= Laura Quine LiverpoolH A 8:11 = Samantha Crowe ElswickH A 8:25
4 Jayne Rainey LiverpoolH A 8:18 = Emily Whewell GatesheadH A 8:25
5 R Townsend LeedsCAC A 8:19 10 Mary Ferrier GatesheadH A 8:26