Top: Entries for British Masters Cross Country Relay Championships Men over 35







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

28 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Aldridge RCAldridge RC
26 athletes, 2 teams

Brett Antill, Thomas Archer, Kevin Attwood, Steve Blakemore, Philip Brayford, Daniel Day, Peter Dimbleby, Matthew Emery, Mark Fanning, Nick Ford, Duncan Gould, Steve Hammond, Lee Harris, Simon Hudson, Jason Lee, Stephen McCann, Michael Morley, Tom Neal, Marcus Nye, Toby Oury, Harshad Patel, Simon Rhodes, Mark Shaw, Henry Simpson, Jason Vigrass, Gordon Walker.
2 teams26 athletes
Beeston ACBeeston AC
15 athletes, 1 team

Sam Barfield, Simon Barnes, Joseph Baxter, David Cross, Bob Frake, Andy Granville, Phil Herd, James Isherwood, Michael Lyons, Alec MacLean, David Nelson, Charlie Pearce, Clint Southern-Warburton, Andrew Taplin, Harry Taylor.
1 team15 athletes
Belper HarriersBelper Harriers
10 athletes, 1 team

Tim Boursnell, Christian Bradshaw, Daniel Clark, Andrew Dakin, James Hart, Simon Lloyd, Anthony Marchant, Robert Norman, Andrew Snodgrass, Mark Steele.
1 team10 athletes
Birmingham Running Athletics & Triathlon Club (BRAT)Birmingham Running Athletics & Triathlon Club (BRAT)
30 athletes, 2 teams

Ben Beaumont, Michael Burgess, Ben Carrington, Damian Cartland, Paul Coughlan, Jonathan Cullen, Daniel Dalmedo, Steven Dunsby, Conor Farrell, Harry Fowler, Richard Gray, Matt Gresty, Andrew Hall, Mark Ince, Huw Jones, Iain Jones, Owen Jones, Oliver Kirkland, Mark Lawlor, Nick Lewis, Martin Ludford, James Marshall, Martin Matthews, Stuart Pearson, Matthew Pollard, William Raiment, Daniel Robinson, Nathan Smith, Athanasios Tsolakis, Karl Welborn.
2 teams30 athletes
Charnwood A CCharnwood A C
12 athletes, 2 teams

Paul Cherry, Mark Couldwell, Paul Harmer, Steven Hillman, Michael Kingsbury, Adam Lockton, Kevin Lomas, Stephen Mears, Stephen Mellors, Spencer Newport, Graham Peacock, Nigel Scoggins.
2 teams12 athletes
Derby Athletic ClubDerby Athletic Club
18 athletes, 2 teams

Jim Cresswell, Steven Emerton, Jonathan Gilby, Philip Harries, Chris Jordan, Stefan Joyce, Martin Kerr, Ian Kiltie, Paul Martin, Russell Parkin, Alex Pilcher, John Rouse, Godfrey Sequeira, Wai (hombie) Shin, Ian Stevens, Philip Thompson, Clive Toplass, Richard Wilson.
2 teams18 athletes
Formula One Circuit CrewFormula One Circuit Crew
14 athletes, 1 team

Tim Allman, Andy Fairbrother, Paul Griffiths, Owen Harris, Martin Hunt, Mark Jacobs, Jonathan Littler, Simon Marks, Matthew Nutt, Gavin Smith, Steve Taylor, John Townsend, Neil Walker, Chris Wood.
1 team14 athletes
Holme Pierrepont RcHolme Pierrepont Rc
13 athletes, 1 team

Richard Baldwin, Wayne Cranton, Neil Devonport, Alex Ferrari, Rob Hand, Sean Henry, Chris Jekiel, Matt Keyworth, Simon Leadley, Steve Moorhouse, Chris Rhodes, Mark Rose, John Sutherns.
1 team13 athletes
Ilkeston Running ClubIlkeston Running Club
15 athletes, 1 team

Alex Duthie, Michael Earley, David Feely, Daniel Follon, Darran Furness, John Hill, Richard Hobson, David Millington, Andrew Mitchell, Andy Murray, Richard Myers, John Reynolds, Simon Severn, Jordan White, Simon White.
1 team15 athletes
Kimberley & District StridersKimberley & District Striders
4 athletes, 1 team

Jason Buckley, Liam Johnson, Micheal Perry, Ryan Stocks.
1 team4 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
12 athletes, 1 team

John Beattie, Chris Birchall, David Burlton, Mike Burrett, Jason Cherriman, Simon Deakin, Thomas Edwards, Leon Foster, Adam Grice, Graham Rush, Chris Smith, Jonathan Stewart.
1 team12 athletes
Leicester Coritanian AcLeicester Coritanian Ac
15 athletes, 1 team

Matthew Adcock, Gareth Deacon, Andrew Hart, Thomas Hughes, Chris Jordan, Gordon Lee, Phillip Makepeace, Martin Makin, David Pearce, Mark Powell, Ludovic Renou, Craig Sabin, Rob Sheen, Chris Southam, Bill Winter.
1 team15 athletes
Long Eaton Running ClubLong Eaton Running Club
9 athletes, 1 team

Carl Baxter, William Chang, Philip Deakin, Daniel Hawley, Stephen Horton, Richard Howe, Christopher Magee, Matt Weightman, Luke Woodiwiss.
1 team9 athletes
Mansfield HarriersMansfield Harriers
8 athletes, 1 team

Jack Cooke, Mark Fickling, Neil Halstead, Jamie Harris, Gary Morley, Daniel Nugent, Stuart Whysall, Paul Wright.
1 team8 athletes
Neath HarriersNeath Harriers
10 athletes, 1 team

David Cascarina, Gareth Davey, Christopher Davies, James Hockin, Christopher Jenkins, Robert Prady, Ross Purchase, Robert Rees, Steve Rees, Daniel Triggs.
1 team10 athletes
Newark ACNewark AC
20 athletes, 2 teams

Timothy Bagguley, Jan Bailey, Carl Braithwaite, Lee Braithwaite, Damian Davies, Grant Davies, Adrian Dix, Geoffrey Gregory, Lewis Hopkinson, Scott Jones, Robert Lindsay, Jamie MacIntyre, Tom Marshall, Gareth Owens, Simon Roberts, David Robinson, Lee Rufford, William Leonard Taylor, Dave Tilley, Daniel Wheat.
2 teams20 athletes
North Derbyshire RCNorth Derbyshire RC
14 athletes, 1 team

Wayne Church, Martin Dawson, Andrew Hall, Darren Jackson, Shaun Johnson, Christopher Leach, Dean McLaughlin, Ian Monaghan, Jason Redfern, John Sanderson, Andrew Shelton, Andrew Todd, Steven Weston, Miles Winter.
1 team14 athletes
Notts ACNotts AC
24 athletes, 2 teams

Michael Benford, Matt Blunden, Paul Chaplin, Nicholas Clarke, Phil Clayton, Tim Hartley, Jonathan Hiorns, Jamie Hutchinson, Steve Leek, Steve Long, Gavin McDermott, Richard Mitson, John Muddeman, David Oxland, Bruce Raeside, Mike Romanienko, Colin Smith McGloin, Stuart Spencer, Craig Taylor, Alastair Watson, Marti Whitehouse, Andrew Williams, Allan Wilson, Anthony Woodward.
2 teams24 athletes
Nuneaton HarriersNuneaton Harriers
15 athletes, 1 team

Richard Doveston, Peter Everitt, Eric Fowler, James Gillum, Chris Hamer-Hodges, Frederick Heath, Neal Lowe, Ian Mansell, Andrew Massey, Luke Melling, Vincent Newton, Andrew Offor, Chris Talbot, Stephen White, Nicholas Wilson.
1 team15 athletes
Rotherham Harriers And AcRotherham Harriers And Ac
16 athletes, 2 teams

Craig Baggaley, Christopher Ian Bott, Keith Charles, Sam Clegg, Dean Furniss, James Gallacher, Chris Griffiths, Ben Hague, Richard Harris, Philip Hoole, Aidan Johnson, Peter Neal, Richard Parker, Gareth Sampson, Carl Taylor, Scott Williams.
2 teams16 athletes
Rushcliffe AcRushcliffe Ac
29 athletes, 2 teams

Morgan Alexander, Anthony Alldread, Kevin Baker, Nicholas Bayley, Richard Bradbury, Steven Carr, Andy Clayton, Chris Collier, Stephen Dickens, Marlon Dunkley, Neil Emery, Calvin Feakes, Martin Findlay, David Gandee, Paul Hendrick, Alistair Hume, Paul Kelly, Jonathan Maston, Danny McIntyre, Niall McNamara, Graham Moffatt, Nicholas Quilty, Marc Scott, Freddie Shields, Lee Shields, David Sweet, Andrew Wardle, Darren Webster, Colin Wootton.
2 teams29 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
15 athletes, 1 team

Paul Barrett, Nicholas Barry, Ed Billingham, Frank Cordingley, Andrew Curvis, Ken Hunt, Alistair Kell, Ben McIntyre, Gareth Raven, Glenn Savage, Jon Smalley, Chris Standidge, Aaron Steele, Tom Stephenson, Nicholas Tynan.
1 team15 athletes
Salford Harriers & ACSalford Harriers & AC
30 athletes, 2 teams

Paul Bannister, Will Beauchamp, Roland Bowness, Michael Cayton, Mark Collier, Paul Coon, Thomas Cornthwaite, Paul Creighton, Tommy Daniels, Karl Darcy, Terry Dermody, David Figgins-Barrett, Sean Fletcher, Carl Hardman, David Hudson, Robert Hughes, Carl Jones, James Kovacs, Philip Leybourne, Bruno Lima, Chris Livesey, John Lloyd, Billy McCartney, Trevor Rayner, Stuart Robinson, Mark Seed, Adam Slodowicz, Paul Stephens, Thomas Temple, Luke Wordsworth.
2 teams30 athletes
Sheffield RCSheffield RC
30 athletes, 2 teams

Robert Addenbrooke, Gary Baker, Bruno Beckett, Steve Canning, Robert Cassy, Callum Clifford, Steve Cox, Stephen Davison, Kelly Dorset, Nicholas Duggan, Charlie Elliot, Karis Fiorrucci, Aaron Francis, Mark Hampton, Philip Johnson, Ben Key, Stuart Little, Toby Meek, David Millns, Christopher Moss, Amir Nanpazi, Gary Podmore, Stuart Scott, Michael Sprot, Keith Swainson, Chris Tighe, Fred Vellacott, Nicholas Watson, Richard Watts, Matthew Worthington.
2 teams30 athletes
Shrewsbury ACShrewsbury AC
15 athletes, 1 team

Carl Aveyard, Luke Butler, Matthew Lee Costello, Rob Fox, Antonio Gasparinho, David Griffin, Jim Hall, Scott Hall, Martin Hargreaves, Jim Hickinbottom, Paul Jones, Grant Lloyd, Peter Middleton, Oliver Parry, Stephen Waters.
1 team15 athletes
Steel City Striders RCSteel City Striders RC
11 athletes, 1 team

Malcolm Baggaley, Tom Bassindale, Robert Bishop, Wei Chen, Adrian Fisher, James Fulcher, James Alexander Hogg, Tim Holt, Paul Middlemas, David Naisbitt, Stephen Schubeler.
1 team11 athletes
Tipton HarriersTipton Harriers
30 athletes, 2 teams

Andrew Acha, Dean Bate, Gary Bevan, Daniel Brazier, Steve Brookes, Jonathan Carter, George Cunningham, Mark Fantom, Carl Gayle, Darren Hands, Laurence Heathcock, Andrew Henderson, Dean Hill, Phil Hinch, Tom Holden, Chris Holloway, Karl Lewis, Chris Lindop, Paul Lucas, Robert Meredith, Darren Perry, Paul Rogers, Robert Sedgley, Paul Walker, Matthew West, Gary Whitehouse, Ian Williams, Martin Williams, Myles Wilson, Craig Woodward.
2 teams30 athletes
Westbury HarriersWestbury Harriers
6 athletes, 1 team

Oliver Beale, Anthony Glover, Ewan Paton, Robin Phillips, Geraint Torrington, Alan Uren.
1 team6 athletes
No online individual entries for this event
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 39
Total athletes: 466