Top: Entries for UK CAU Inter Counties Cross Country Championships - U17 Men







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

45 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Avon & SomersetAvon & Somerset
12 athletes, 1 team

Jay Akbar, Benjamin Hamblin, Oliver Harper, Alfie Hocking, Oliver Lock, Daniel Maydew, Joshua Morland, Alex Parsons, Sam Ponter, Andrew Power, Leo Stockham, Max Watson.
1 team12 athletes
BedfordshireBedfordshire
10 athletes, 1 team

Alexander Alston, Tristan Cook, Samuel Dawes, Nathan Hyde, Elliott Swinburne, Ahmed Tassadaq, James Vinnicombe, Callum Webb, Harry West, Benjamin Williamson.
1 team10 athletes
BerkshireBerkshire
12 athletes, 1 team

Laurie Baker, Callum Broadbent, Rohan Brooks, Jack Campbell, Jordi Evans-Rodriguez, Henry Fieldsend, Aryan Gupta, Alfred McGlennon, Matthew Raynor, Ben Reynolds, Max Stevens, Ross Van Heerde.
1 team12 athletes
BuckinghamshireBuckinghamshire
11 athletes, 1 team

Alex Aldred, Jamie Darcy, Leo Freeland, Benjamin Jackson, Alex Johnson, Nathan Jones, Luke Martin, Max McGarvie, James Palmer, Jack Rose, Jacob Sanderson.
1 team11 athletes
CambridgeshireCambridgeshire
10 athletes, 1 team

Thomas Blake, Thomas Bridger, Benji Davies, Alexander Melloy, Callum Molloy, Samuel Oakley, Olle-joseph Parmenter, Ethan Seal, Dylan Tomaselli, Owen Wilkinson.
1 team10 athletes
CheshireCheshire
12 athletes, 1 team

William Ashfield, Matthew Douglass, Laurence Manley, Eddie Mills, Edward Pettitt, Finley Proffitt, Brandon Quinton, Joe Roberts, Raif Serif, Sam Stephens, Isaac Tait, William Wright.
1 team12 athletes
CornwallCornwall
7 athletes, 1 team

Luke Downing, Perran Lutey, Benjy McCartney, Edward Mitchell, Isaac Murray, Louis Ratcliffe, Danny Staples.
1 team7 athletes
CumbriaCumbria
12 athletes, 1 team

Solomon Johl, Noah Kidd, Sam McSherry, Jakob Nelson, Scott Nutter, Ben O'Dowd, Nathan Ormandy, Robin Regan, Edward Salt, Jacob Smith, Fraser Sproul, Jamie Taylor.
1 team12 athletes
DerbyshireDerbyshire
12 athletes, 1 team

Oscar Cousins, Ernie Cresswell, Edward Diamond, Stuart Diamond, Finlay Grant, Sonny Jamieson, Jonah Patton, Ethan Rowley, Samuel Soles, Tom Spencer, Sam Tierney, Joshua Wragg.
1 team12 athletes
DevonDevon
10 athletes, 1 team

Finley Ball, Dylan Dayman, William Figes, Luke Hamley, Flynn Jennings, Adam Leworthy, Johnny Livingstone, Sam Priday, William Russell, Oliver Smart.
1 team10 athletes
DorsetDorset
12 athletes, 1 team

Jamie Barrington, William Brodie, Charles Davies, Thomas Fuller, Joel Green, Oliver James, Seth Lake, Ben Martin, Liam Openshaw, Oliver Rawles, Joshua Smith, Jasper Todd.
1 team12 athletes
East WalesEast Wales
6 athletes, 1 team

Oscar Denton, Lewis McLoughlin, Evan Price, Oliver Price, Lloyd Sheppard, Elur Urkola.
1 team6 athletes
EssexEssex
12 athletes, 1 team

Kieran Allgood, Aidan Cahill, Bradley Deacon, Joel Doye, Rhys Edwards, Alex Ford, Joshua McGill, Luke Randall, Ethan Reilly, Aaron Samuel, Matthew Warner, Jak Wright.
1 team12 athletes
GloucestershireGloucestershire
9 athletes, 1 team

Jake Astor, Edward Bingham, Ollie Campbell, William David Crace-Calvert, Oscar Godden, Luke Pennington, Ben Powell, Alex Rawlings, Toby Scott.
1 team9 athletes
Gt.ManchesterGt.Manchester
12 athletes, 1 team

Alexander Bailey, Joseph Bentall, Samuel Bryan, Josh Dutton, Harry Ellwood, Joseph Farrelly, Sam Hopkins, Jack  McNicol, Lucas Milliken, Robbie Rigby, Lewis Royle, Robert Seddon.
1 team12 athletes
HampshireHampshire
12 athletes, 1 team

Toby Brawn, Cameron Coveney, Harry Hyde, Woody Jerome, Joshua Kemp, Campbell Laird, Alexander Lakeland, Ryan Martin, Oli Morgan, Samuel Roberts, Douglas Scally, Richard Sutton.
1 team12 athletes
HertfordshireHertfordshire
10 athletes, 1 team

Samuel Burnell, Joseph Chamberlain, Daniel Gill, James Moore, Thomas  O'Reilly, Ben Sloan, Sam Sloan, Aidan Tanner, Freddie Truman-Williams, Charlie Woollett.
1 team10 athletes
HumbersideHumberside
9 athletes, 1 team

Oliver Barlow, Samuel Joseph Blackburn, Ellis Clark, Henry Cullen, Oliver Donkin, Harry Hudson, William Parker, Thomas Smales, Kian Wiles.
1 team9 athletes
KentKent
11 athletes, 1 team

Alexander Beeston, Oliver Bright, Matthew Dubery, Ethan Gear, Fraser Gordon, Hamish Reilly, Adam Singleterry, Jack Small, Louis Small, Henry Taylor, Matthew Taylor.
1 team11 athletes
LancashireLancashire
12 athletes, 1 team

Rhys Ashton, Max Cunningham, Jake Dickinson, Thomas Durney, Sam Hodkinson, Joe Hopley, Jack Hughes, Matthew Knowles, Matthew James Ramsden, Oliver Sutcliffe, Joel Taylor, Ben Wilson.
1 team12 athletes
Leicestershire & RutlandLeicestershire & Rutland
10 athletes, 1 team

Hisham Alkhamesi, Adam Barber, Alex Coleston-Shields, Charlie Combey, Colin Foord, Tom Hattee, Luca Mayes, Henry McClinton-Staines, Xavi Salcedo, Lucas Spence.
1 team10 athletes
LincolnshireLincolnshire
12 athletes, 1 team

Will Bloom, Peter Braybrook, Lewis Budgen, Jayden Daniels, Harry Denton, Connor Ely, Max James, Ewan Rodell, Rori Rodell, Matthew Spendlove, Samuel Staines, Caleb Stephenson.
1 team12 athletes
MerseysideMerseyside
12 athletes, 1 team

Hamza Ali, Matthew Brennan, Michael Brussels, Charlie Deakin, Jamie Ford, Joshua Callum Hale, Luke Hampshire, Daniel Hayes, Finan Johnston, Louis Johnston, Charlie Roberts, Charlie Teare.
1 team12 athletes
MiddlesexMiddlesex
12 athletes, 1 team

Mohamed Ali, Thomas Archer, Daniel Benton, Jonny Brook, Seweryn Czapka, Jake Evans, Louis Hodge, Abdifatah Khalif, Jonah Kramer, Dylan Michel, Mukhtar Musa, Basil Rock.
1 team12 athletes
NorfolkNorfolk
11 athletes, 1 team

Danny Adams, Aidan Banfield, Samuel Cooper, Daniel Harrison, Zak Houghton, Joshua Keeble, Billy Life, Ryan Lingwood, James Price, Bailey Took, Charlie Wakefield.
1 team11 athletes
North EastNorth East
12 athletes, 1 team

Will Bellamy, Rowan Bennett, Christopher Coulson, Charlie Daley, Dylan Davies, Dylan Gooding, Henry Johnson, Archie Lowe, Ethan McGlen, David Race, Adam Russell, John Russell.
1 team12 athletes
North WalesNorth Wales
12 athletes, 1 team

Mathew Anthony, Tyler Cartlidge, Harri Evans, Dion Griffith, Theo Hughes, Cameron Lawrence, Osian Perrin, Alex Roberts, Cameron Shaw, James Smith, Bryn Woodall, Edward Woodhead.
1 team12 athletes
NorthamptonshireNorthamptonshire
10 athletes, 1 team

Joshua Clutton, Ethan Compton, Matthew Everett, Joshua Geddes, Idayi Jumbe, Jude Kelly, Ryan Raulia, Stanley Taylor, George Thompson, Finlay Ward.
1 team10 athletes
Northern IrelandNorthern Ireland
4 athletes, 1 team

Matthew Lavery, Sean  McGinley, Callum Morgan, Oisin Toye.
1 team4 athletes
NottinghamshireNottinghamshire
12 athletes, 1 team

Harley Beech-McPhilbin, Lewis Boswell, William Clay, Jenson Connell, Lewis Edge, Tate Emery Peters, Charlie Norman, Edward Parry, George Rowland, Mark Thompson, James Wardle, Lucas Wolf-Pudney.
1 team12 athletes
OxfordshireOxfordshire
11 athletes, 1 team

Louis Bushby, Jamie Conway, Benjamin Cumberland, Simon Daenen, Louis Enskat, Kie Francis, Drew Hogger, Hugo Jinks, Edward Jolliffe, Rowan Miell-Ingram, Reuben White.
1 team11 athletes
Scotland EastScotland East
12 athletes, 1 team

David Addison, Gregor Collins, Conor Gourley, Samuel Griffin, Harry Henriksen, Alastair Marshall, Ethan McColgan, Andrew McGill, Hugh Morrow, Ben Sandilands, Aidan Simpson, Ryan Smith.
1 team12 athletes
Scotland NorthScotland North
2 athletes, 1 team

Lucas  Cairns, Angus Smith.
1 team2 athletes
Scotland WestScotland West
12 athletes, 1 team

Brodie Aitken, Lewis Barclay, Peter Bradshaw, Ethan Carolan, James Connelly, Donald Gilchrist, Lewis Hannigan, Josh Law, Harry Lloyd McGill, Harris Paterson, Jack Patton, Fergus Reid.
1 team12 athletes
ShropshireShropshire
10 athletes, 1 team

Harrison Cutler, Joe Gilling, Jacob Helm, Jack Inglis, Will  Kay, Joseph Manton, Benjamin Naudi, Will Owen, Liam Rawlings, Evan Roberts.
1 team10 athletes
South WalesSouth Wales
6 athletes, 1 team

Demellweek Ben, James Griffiths, Daniel Perkins, Joseph Reardon, Huw Riley, Callum Thomas.
1 team6 athletes
StaffordshireStaffordshire
12 athletes, 1 team

Thomas Bentley, Harry Bond, Fynn Churton, Ben Edwards, Lynden Hunt, Oliver Mason, Thomas Mogg, Alexander Parker, Ethan Sharratt, Jack Shorten, Elliot Smith, Louis Wakefield.
1 team12 athletes
SuffolkSuffolk
12 athletes, 1 team

Frederick Adams, Ben Bayly, Matthew Bennett, Charlie Boldock, Dylan Bradnam, Sam Burkitt, Tom Henson, Peter Johnston, Evans-Lombe Kit, Will  Lowden, Ethan Turner, Joseph Webb.
1 team12 athletes
SurreySurrey
12 athletes, 1 team

Will Barnicoat, Theo Cheshire, Jacob Harrison, Adam Hudson, Thomas Jones, Samuel Martin, Raphael Rivero-Stevenet, Alastair Rushforth, Nicholas Smith, Dylan Spencer, Liam Stone, Felix Vaughan.
1 team12 athletes
SussexSussex
12 athletes, 1 team

Nathan Buckeridge, Joseph Callard, James Crombie, Jonah Davies, Adam Dray, Isaac Elam, Daveron Fenton, Thomas Kimber, Atticus Mohapi-Dobouny, Benedict Noon, Ruben Sezen, Callum Stone.
1 team12 athletes
WarwickshireWarwickshire
12 athletes, 1 team

Pierce Clisham, Jamie Cooper, Dylan King, Reuben Kite, Jake Louis, Sam McFall, Dylan Murphy, James Pentland, Alex Stapleton, Tom Tyler, Alex Veloso, Jenson Williams.
1 team12 athletes
West WalesWest Wales
8 athletes, 1 team

Adam Beer, James Fishlock, Miles Hill, Finlay Hines, Iori Humphreys, Lewis Jones, Sam Lennox, Oliver Thomas.
1 team8 athletes
WiltshireWiltshire
9 athletes, 1 team

Luc Cotineau, Toby Firkins, Jack Gunning, Andrew Ingleton, Joseph Knibb, Owen Lythell, Joe Milton, Patrick Mochan, Daniel Wood.
1 team9 athletes
WorcestershireWorcestershire
11 athletes, 1 team

Samuel Davey, Ben Harle, Vaughn James, Sam Mannings, Harrison Mayne, Jimmy Ostle, Max Price, Luke Richardson, Joshua Robins, Matthew Stewart, Harry Williams.
1 team11 athletes
YorkshireYorkshire
12 athletes, 1 team

Joseph Carnelley, Alex Durant, Alex Flaherty, Finnian Hutchinson, Joe McDadd, Elliott Morton, Harvey Norden, Joseph O'Brien, Sebastian Segger-Staveley, Charlie Stephenson, Alexander Thompson, Ewan Wheelwright.
1 team12 athletes
No online individual entries for this event
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 45
Total athletes: 473