Top: Entries for Suffolk County Cross Country Championships - Senior Men







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

8 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Felixstowe RrcFelixstowe Rrc
14 athletes, 1 team

Steve Brooke, Kerry  Buckley, David  Church, Darren Cook, Gary Cullum, Mark Ford, Robin Harper, Benjamin Jacobs, Mark Lambert, Paul Schwer, David Seymour, David Solomon, Richard Wold, Peter Woods.
1 team14 athletes
Newmarket JoggersNewmarket Joggers
1 athletes, 1 team

Paul Holley.
1 team1 athletes
Newmarket JoggersNewmarket Joggers
1 athletes, 1 team

Neil Pollard.
1 team1 athletes
Saint Edmund PacersSaint Edmund Pacers
35 athletes, 1 team

Nick Allen, Martin  Avis , Howaed Beasley, David Beighton, Peter Bird, Philip Brown, Adam Clarke, Christopher Cooke, Damien  Elsdon, Jamie Fittock, Tim Fox, Adrian Frost , Ian Gooderham, Jordan Greer, Tom Hale, Stephen Hatten, Tom Hoblyn, Thomas Kingsnorth, Robert Morgan, Chris Mower, Daniel O'Boyle, Chris Perry, James Pickerin, Rakesh Raja, Steven Rue, Michael Rushton, Nigel Schofield, Oliver  Schofield , Andrew  Southwood , Craig Stewart, Christopher  Underwood , Tom Walker, Mark Watts, Vince Webb, Andrew Wright .
1 team35 athletes
Saxmundham Sports Running & Fitness ClubSaxmundham Sports Running & Fitness Club
4 athletes, 1 team

Jake Church, Keelan Smith, Ben Wardle, Patrick Wilford.
1 team4 athletes
Stowmarket Striders RCStowmarket Striders RC
14 athletes, 1 team

Stuart Buchan, Samuel Burdett, Timothy Drain, Chris Hall, Mark Hughes, Tim Larke, Richard Leeder, Andrew Long, Frank Moggan, Nick Palmer, Robert Reason, Christopher Starmer, Ross Wilcox, Scott Williams.
1 team14 athletes
Sudbury JoggersSudbury Joggers
11 athletes, 1 team

Matthew Benson, Andrew Buck, Ben Cuthbert, Kieron Haleys, Charles Hann, Todd Lewis, Peter Mansfield, David Pengelley, Gary Perryman, Richard Smith, Hugh Turner.
1 team11 athletes
Woodbridge Shufflers RcWoodbridge Shufflers Rc
7 athletes, 1 team

David Ackerley, Roger Ackerley, Tom Alexander, Neil Carter, Sean Kennedy, Benjamin Solway, Ben Watson.
1 team7 athletes
90 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Daniel Ager (Ipswich Jaffa RC), 
Alex Archer (Ipswich Jaffa RC), 
Chris Aylmer (Newmarket Joggers), 
Michael Bartram (West Suffolk Ac), 
Mathew Blacoe (Hadleigh Hares Ac), 
Jonathan Bolton (Ipswich Jaffa RC), 
James Calvert (Ipswich Jaffa RC), 
Marcus Catlin (Ipswich Jaffa RC), 
Duncan Chenery (Ipswich Jaffa RC), 
Neville Clarke (Newmarket Joggers), 
Nicholas Clarke (Ipswich Jaffa RC), 
David Coley (Ipswich Jaffa RC), 
Jacob Collins (Ipswich Jaffa RC), 
Nicholas Copeman (Waveney Valley AC), 
Oliver Daykin (Newmarket Joggers), 
Graham Dixon (Haverhill Running Club), 
Paul Dockerill (Newmarket Joggers), 
Marc Drury (Newmarket Joggers), 
Tom Elton (Newmarket Joggers), 
Daniel Everitt (Haverhill Running Club), 
Karl Feagan (Hadleigh Hares AC), 
Jacob Freeborough (West Suffolk AC), 
Michael Gilbert (Cambridge & Coleridge AC), 
Nick Hammond (Framlingham Flyers), 
Robert Hawkins (Newmarket Joggers), 
James Hayward (Ipswich Triathlon Club), 
Mark Hayward (Newmarket Joggers), 
Stephen Hicks (Ipswich Harriers), 
Richard Higgins (Framlingham Flyers), 
Mike Hough (Hadleigh Hares AC), 
Gary Howe (Beccles & Bungay Harriers), 
James Howlett (Framlingham Flyers), 
Steve Hunt (Hadleigh Hares AC), 
Gary Ingram (Ipswich Jaffa RC), 
Ben Jeffery (West Suffolk AC), 
Charles Jones (Newmarket Joggers), 
John Jousiffe (Hadleigh Hares AC), 
Ian Kennedy (Framlingham Flyers), 
Mon Lee (Ipswich Jaffa Rc), 
Tim Long (Ipswich Jaffa Rc), 
Gary Marshall (West Suffolk AC), 
Steve Mason (Haverhill Running Club), 
Andrew Miley (Ipswich Jaffa RC), 
David Miller (Hadleigh Hares AC), 
Peter Miller (Cambridge & Coleridge AC), 
Brian Munns (Newmarket Joggers), 
Dominic Oliver (City Of Norwich Ac), 
Daniel Pelling (Haverhill Running Club), 
Mark Phillips (Haverhill Running Club), 
Christopher Pimlott (Waveney Valley AC), 
James Preston (West Suffolk AC), 
Clive Purbrook (Newmarket Joggers), 
Scott Ramsey (Hadleigh Hares AC), 
James Reeder (Ipswich Harriers), 
Stephen Reyes (Haverhill Running Club), 
Brian Rogers (Ipswich Jaffa Rc), 
Bryan Rootes (Haverhill Running Club), 
Mark Rose (Ipswich Jaffa Rc), 
Peter Russell (Framlingham Flyers), 
Tujan Sari (Haverhill Running Club), 
John Scaife (Hadleigh Hares Ac), 
Mark Scott (Ipswich Jaffa RC), 
Alan Shand (Newmarket Joggers), 
Darren Sheppard (Framlingham Flyers), 
Paul Sherritt (Haverhill Running Club), 
Norman Shreeve (Cambridge & Coleridge AC), 
Craig Sisson (Haverhill Running Club), 
James Smith (Newmarket Joggers), 
David Sparshott (Bungay Black Dog RC), 
Hunt Stuart (Hadleigh Hares AC), 
David Taylor (Framlingham Flyers), 
John Thorpe (Ipswich Jaffa RC), 
Keith Tilley (Ipswich Jaffa RC), 
Simon Tinkler (Framlingham Flyers), 
Chris Tye (Ipswich Triathlon Club), 
Jake Waggott (Ipswich Jaffa RC), 
Paul Wain (Ipswich Jaffa RC), 
Westley Walker (Haverhill Running Club), 
Oliver Watson (Ipswich Jaffa RC), 
Geraint White (Ipswich Jaffa RC), 
Mark White (Haverhill Running Club), 
Connor Whiting (Ipswich Harriers), 
Graham Wigley (Framlingham Flyers), 
Jason Wing (Unattached), 
Jim Withers (Newmarket Joggers), 
Luke Withers (Haverhill Running Club), 
Alec Wright (Ipswich Jaffa RC).
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 8
Total athletes: 177