Top: Entries for Yorkshire Road Relay Championships 2019 Senior Men







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

25 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Ackworth Road RunnersAckworth Road Runners
4 athletes, 1 team

Charles Lines, Simon Newton, Callum Parke, Tyler Starks.
1 team4 athletes
Barnsley Athletic ClubBarnsley Athletic Club
9 athletes, 2 teams

Noel Adkins, Raymond Archer, Joshua Bird, Christopher Gillott, Tony Richards-Vardy, Lee Spensley, Graham Stroud, Liam Tart, Stuart Wilson.
2 teams9 athletes
Barnsley HarriersBarnsley Harriers
27 athletes, 5 teams

Craig Alwash, Neil Armitage, Christian Barton, Anthony Bissell, Nigel Bradbury, Scott Briggs, Garry Carr, Jon Carr, Shaun Clarkson, Mark Davis, Paul Dodd, Alan Ford, Paul Fordham, John Galloway, David Hanks, David Howes, Paul Johnson, Gary Mann, Stephen Phillips, Alan Schofield, Jason Shepherd, Richard Singleton, Richard Spooner, Martin Swift, Craig Tattersall, David Thompson, Angus Thomson.
5 teams27 athletes
Bingley Harriers & ACBingley Harriers & AC
57 athletes, 5 teams

Graham Askew, James Askew, Bill Belcher, Andy Brown, Alistair Brownlee, Jonathan Brownlee, Ged Callan, Steven Carney, Oliver Cheyne, Paul Clegg, John Convery, Richard Dawson, Robert Eccles, Richard Falkingham, Jason Feeney, Simon Fielding, Stephen Fry, Kevin Garlick, Tom Gomersall, Carl Hitchens, Ian Holmes, Tom Hooper, Abib Hussain, David Jefferson, Donald Johnson, Shaun Jordan, Waheed Khan, Robin Lawrence, Mark Leigh, Paul Lemmon, Stewart MacDonald, Ben Marriott, John Merrick, Tim Midgley, Paul Mitchell, Thomas Needham, John Parkin, Martin Peace, David Potter, Emyr Rees, Jamie Robinson, Archie Scott, James Senior, Clive Smith, John Smithurst, Josh Spencer, Paul Spencer, David Stephenson, Lukas Sutcliffe, Richard Thackray, Paul Tiffany, Huseen Usule, Danny Ward, Mark Westman, Robert Williams, Adam Worrallo, Simon Wright.
5 teams57 athletes
City Of Sheffield And Dearne AcCity Of Sheffield And Dearne Ac
18 athletes, 2 teams

Tsz Sum  Fung, Iraitz Arrospide, David Byrne, Cameron Cass, Oliver Dane, Ahmed Farah, Matthew Fuller, James Gormley, James Gray, Ryan  Griffiths, Tommy Horton, Alfie Manthorpe, Joseph Newman-Billington, Simon Reid, John Bailey Rice, Paul Shane Rice, Jonathan Shields, Julian Slater.
2 teams18 athletes
City of York ACCity of York AC
22 athletes, 2 teams

Alex Botterill, Alex Boynton, Robbie Brown, Mark Cage, Maurice Calton Seal, Ed Dunn, Nick Elliott, Oskar Fraser-Krauss, Peter Hanson, Tyler Hutchinson, Patrick Langan, Sam Lynn, Angus McMillan, Donald McMillan, Edward Mezzetti, Luca Parker, David Paver, George Phillips, Michael Raynes, Tim Stratton, James Tucker, Ian  Wilcock.
2 teams22 athletes
Halifax Harriers & ACHalifax Harriers & AC
22 athletes, 3 teams

Ryan Barker, Paul Berry, Peter Clegg, Mark Crabtree, Joseph Crossfield, Ben Crowther, Mark Gaughan, Michael Gaughan, James Haberghan, Simon Johnson, Michael King, Mark  Knowles, Rob MacDonald, James Orourke, Niall Smith, Will Smith, Charlie Spencer, Liam Spencer, Paul Sutcliffe, Ian Whitehouse, John Whitlow, Andrew Wiggins.
3 teams22 athletes
Hallamshire Harriers SheffieldHallamshire Harriers Sheffield
10 athletes, 1 team

Nicholas Barber, Cameron Bell, John Birch, Matthew Craig, Craig Fishwick, Peter Hodges, James McCrae, Zak Mellard, Connor Milnes, Richard Smith.
1 team10 athletes
Harrogate Harriers & ACHarrogate Harriers & AC
8 athletes, 2 teams

Nick Andralojc, Tom Borrowdale, Andrew Dobby, Josh  Fuller, Adam Prentis, Timothy Richardson, Robbie Smith, Simon Watson.
2 teams8 athletes
Holmfirth Harriers ACHolmfirth Harriers AC
18 athletes, 3 teams

Simon Barrans, Christopher Beadle, Mark Buckingham, Lewis Byram, Wayne Byram, Jacob Harman, Philip Hewitt, Clark Hind, Rob Kersey, Aaron Kettlewell, Mark Law, Samuel O Shea, Lavell Pierre, Craig Sheard, Tim Street, Kai Sunman, Christopher Taylor, David Watson.
3 teams18 athletes
Ilkley Harriers ACIlkley Harriers AC
24 athletes, 2 teams

Michael Abrams-Cohen, Martin Archer, Euan Brennan, Matthew Cox, Stephen Coy, Nathan Edmondson, David  Foyston, Steven Gott, Nick Helliwell, Alex Hirst, Mark Iley, Istvan Jacso, William Jones, Michael Lomas, Daniel McKeown, Steve Murray, Matt Newell, Cameron Reilly, Will Simmons, Oscar Stapleton, Jonathan Turner, David Westhead, Colin Williams, Jack Wood.
2 teams24 athletes
Keighley & Craven AcKeighley & Craven Ac
24 athletes, 2 teams

Joe Atherton, Scott Bairstow, Tom Barrett, Simon Bellwood, Tony Booth, Gary Chapman, John Conroy, Craig Cooper, Paul Crabtree, Sam Downey, John-paul Hopkinson, Matt House, Rob Hudson, Alan Kirton, Pete Lloyd, Ian Maher, Sam Overend, Pablo Vasquez, Stuart Walton, Gary Ward, Ryan Watmough, Carl Whale, Craig Whale, Shaun  Wilkinson.
2 teams24 athletes
Kimberworth StridersKimberworth Striders
10 athletes, 3 teams

Martin Bell, Dan Birkinshaw, Gavin Edley, Paul Greenwood, Simon Hopkins, Martin Hunt, Christopher Keeler, Earl Lever, John Nolan, Lee Weatherall.
3 teams10 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
10 athletes, 2 teams

Mohamed Abshir, John Ashcroft, Darran Bilton, Alan Buckley, Joseph  Cook, Simon Ellis, Matt Lockyer, Abinizer Markos, Will Marshall, Martin Roscoe.
2 teams10 athletes
Longwood Harriers AcLongwood Harriers Ac
8 athletes, 2 teams

Simon Crook, Josh Elderfield, Peter Holdsworth, Donald Kennedy, Dave Martin, Craig Mitchell, Ian Mitchell, Kohsuke Urano.
2 teams8 athletes
Pontefract ACPontefract AC
13 athletes, 3 teams

Anthony Bowyer, William Carter, Scott Daly, Nathan Doy, Martin Elswood, James Grant, David Kidd, Steve Lowe, Gary Moxon, Gregory Skelton, Andrew Waite, Kevin Waite, Phil Wardle.
3 teams13 athletes
Richmond & Zetland Harriers Richmond & Zetland Harriers
7 athletes, 1 team

Reece Dalton, Luke Hack, Ken Harker, Carl Jones, Liam Rabjohn, Rob Scott, Scott Wardman.
1 team7 athletes
Rotherham Harriers And AcRotherham Harriers And Ac
12 athletes, 1 team

Sam Clegg, Richard Harris, Philip Hoole, Jonathan Johnson, Daniel Kestrel, Arron Larkin, Joseph Massingham, Lee Milburn, Gareth Sampson, Steven Sims, Elliott Smales, Jack Stokes.
1 team12 athletes
Rothwell Harriers & ACRothwell Harriers & AC
9 athletes, 1 team

Ross Blackburn, William Collumb, Steve Firth, Andrew  Fleming, Hadrian Knight, Paul McGough, Keith Pailing, Marc Randall, James Wardman.
1 team9 athletes
Saltaire StridersSaltaire Striders
12 athletes, 1 team

Kyle Bethell, Craig Beza, Andy Brown, Loris Dell'Amico, Lee East, Martin Fillingham, Alun Griffiths, Tony Hart, Chris Jones, Will Kerr, Matthew Nowell, Darren Parker.
1 team12 athletes
Sheffield RCSheffield RC
24 athletes, 2 teams

David Addenbrooke, Robert Addenbrooke, Steve Cox, Stephen Davison, Afif El Amrani, Mukhtar Hassan, Christopher Heggs, Chris Ireland, Gareth Irvine, Christopher Johnson, Steven King, Benjamin Mahoney, Neal Matthews, Chris Moss, Jack Nuttgens, Alex Plant, Craig Renton, Mohamed Saleh, Stuart Scott, Brendon Smith-Westergaard, Jed Turner, Richard Ward, Richard Watts, Ben Wilkinson.
2 teams24 athletes
Spenborough & Dist ACSpenborough & Dist AC
12 athletes, 1 team

Neil Barker, Simon Bolland, Henry Carter, Tom Dart, Paul Davis, Stephen Victor Hunt, Keith McGhie, Jason Newell, Ian Ogden, Kevin Ogden, Edward Revell, Joe Sagar.
1 team12 athletes
Steel City Striders RCSteel City Striders RC
12 athletes, 3 teams

Malcolm Baggaley, Ronan Charlton, Michael Greer, Tim Holt, Chris Lawson, John Lea-Wilson, Andrew Norton, Conor O'Boyle, Hal Roberts, James Rose, Nick Scarlett, Joseph Sweetnam-Powell.
3 teams12 athletes
Valley Striders ACValley Striders AC
19 athletes, 2 teams

Matt Chadwick, Sean Fitzgerald, Ken Fox, Joel Giddings, Roy Huggins, Richard Irvine, Bob Jackson, Graham Jones, Mick Loftus, Vernon Long, Gary Mann, Rob Marsh, Kevin McMullan, Adam Parton, Jon Pownall, Ian Sanderson, Tim Straughan, Martin Sutcliffe, James Tarran.
2 teams19 athletes
Wakefield District H & AcWakefield District H & Ac
40 athletes, 4 teams

Philip Ambler, Mark Bostock, David Brooke, Ben Butler, Andrew Cartwright, Thomas Coney, Craig Davidson, Steve Denniss, Daniel Franks, Dominic Garnham, Daz Hewitt, Matthew Hill, Martin Holding, Chris Hunter, Benjamin Khan, Stewart Knowles, Paul Lycett, Paul Marchant, Simon Midwood, Andy Nicholson, Matthew O'Connor, Liam O'Flaherty, Craig Orr, Michael Page, Adam Peers, Ross Penny, Christopher Price, Jonathan Prideaux, Chris Rippon, Alistair Robinson, James Saxton, Glenn Shelley, Ian Shipley, Tony Smith, Chris Snowball, Jonathan Stokoe, Stephen Tilford, Michael Walker, Christopher Ward, Dale Worton.
4 teams40 athletes
No online individual entries for this event
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 56
Total athletes: 431