Top: Entries for Yorkshire Road Relay Championships 2019 Senior Women







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

23 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)

6 athletes, 1 team

Josephine Adams, Rosemary Adams, Shona Fletcher, Donna Ridler, Elly Robertson, Rachell Ross-Russell.
1 team6 athletes
Ackworth Road RunnersAckworth Road Runners
4 athletes, 1 team

Denise Clark, Caroline Copeland, Emma Evans, Gail Wrangles.
1 team4 athletes
Barnsley Athletic ClubBarnsley Athletic Club
4 athletes, 1 team

Naomi Biddlestone, Gail Colville, Sarah Gough, Kerry Storrar.
1 team4 athletes
Barnsley HarriersBarnsley Harriers
17 athletes, 4 teams

Helen Andrews, Laura Bennett, Joanne Birkinshaw, Ruth Blackburn, Janine Brown, Emily Dodd, Janet Heeley, Marie Hemingway, Tracy Hughes, Emma Jones, Terri Keadin, Nicola MacDonald, Emma Moorhouse, Katie Marie Roberts, Rachael Roddis, Lisa Steers, Kathryn Thorpe.
4 teams17 athletes
Bingley Harriers & ACBingley Harriers & AC
10 athletes, 2 teams

Sue Becconsall, Sarah Dewhirst, Sarah Flaherty, Emma Green, Rebecca Holmes, Victoria Merrick, Stephanie Robson, Katie Smith, Lesley Watson, Ruth Whitehead.
2 teams10 athletes
City of York ACCity of York AC
7 athletes, 1 team

Emma Ballantyne, Libby Brown, Ella Eadon, Charlotte Mason, Georgia Rothwell, Rebecca Wilkinson, Karen Wood.
1 team7 athletes
Halifax Harriers & ACHalifax Harriers & AC
10 athletes, 2 teams

Hazel Berrett, April Caufield, Angela  Clarke , Sarah Cumber, Hanni Fisher, Helen Glover, Laura Knowles, Lucy Mills, Katrina Oddy, Jo Sutcliffe.
2 teams10 athletes
Harrogate Harriers & ACHarrogate Harriers & AC
4 athletes, 1 team

Emma Amos, Sarah Gill, Crystal Goecker, Lorraine Mitchell.
1 team4 athletes
Holmfirth Harriers ACHolmfirth Harriers AC
34 athletes, 4 teams

Debbie Beck, Helen Berry, Cara Bintcliffe, Alannah Booth, Juliette Branford, Nicola Brown, Erica Byram, Lucy Byram, Helena Croft, Helena Marie Croft, Lesley Ewart, Katherine Farquhar, Lucy Farquhar, Sophie Fodden, Jaqueline France, Deborah Hall, Cara  Inch , Amy Kettlewell, Claire Leaver, Jordan Mullinger, Helen Pettit, Hilary Robinson, Naomi Shields, Amy Smith, Lorraine Smith, Zoe Storr, Margaret Sykes, Olivia Sykes, Ruby Sykes, Rachel Taylor, Lucy Verrill, Katie Walshaw, Harmonie Waterman, Liz Woodfield.
4 teams34 athletes
Ilkley Harriers ACIlkley Harriers AC
33 athletes, 3 teams

Kate Archer, Sally Armitage, Alison Bennett, Petra Bijsterveld, Jane Bryant, Rachel Carter, Hilda Coulsey, Gaenor Coy, Jemima Elgood, Stephanie Fox, Caroline Howe, Donna Jackson, Val Kerr, Nicky Liptrot, Sally Malir, Beth Massey, Jane McCarthy, Pauline Munro, Jayne Norman, Anna Pickering, Sally Pickering, Sarah Pickering, Sheena Pickersgill, Adela Reperecki, Jann Smith, Jean Sullivan, Abigail Swales, Helen Waddington, Tracey Watson, Alison Weston, Jacqui Weston, Lucy Williamson, Sue Williamson.
3 teams33 athletes
Keighley & Craven ACKeighley & Craven AC
4 athletes, 1 team

Hinda Hardaker, Sharon Hudson, Sarah O'Sullivan, Amanda Sterling.
1 team4 athletes
Kimberworth StridersKimberworth Striders
11 athletes, 3 teams

Amy Clements, Melanie Edwards, Rebecca Hunt, Tracy Lever , Natalie Lowe, Claire Lyvette, Adelle Marsden, Yvonee Mills, Natalie Sheldon, Louise Taylor, Samantha Weatherall.
3 teams11 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
6 athletes, 2 teams

Celia De Maria, Rachel Friend, Amicia Lee, Susan Partridge, Claudia Stanton, Charlotte Webster.
2 teams6 athletes
Longwood Harriers AcLongwood Harriers Ac
4 athletes, 1 team

Heather Mitchell, Karen Mitchell, Linsay Roberts, Helen Roby.
1 team4 athletes
Pontefract ACPontefract AC
5 athletes, 1 team

Faye Banks, Victoria Elbeck, Christine McCarthy, Vicky Webb, Danielle Wilson.
1 team5 athletes
Pontefract ACPontefract AC
4 athletes, 1 team

Joanne Conroy, Dawn Elswood , Caroline Haigh, Jodi Hayward.
1 team4 athletes
Rothwell Harriers & ACRothwell Harriers & AC
5 athletes, 1 team

Carole Clifford, Erin Elizabeth, Emma Hardy, Jo Heseltine, Alisha Laidler.
1 team5 athletes
Saltaire StridersSaltaire Striders
12 athletes, 1 team

Claire Bond, Bernadette  Bowden, Helen Brant, Catherine Brown, Bernadette Cook, Olivia Gregory, Liz Hamilton, Jane Hart, Laura Lickley, Louise Nash, Claire Thaper, Jen Willingham.
1 team12 athletes
Sheffield RCSheffield RC
12 athletes, 1 team

Alexa Dale, Maria Davies, Heather Fisher, Natasha Hinton, Sally Kilner, Sarah Kimpton, Abigail Knight, Ellen McLeod, Emma Raine, Carolina Scarton, Georgina Williams-Mahoney, Louise Woffindin.
1 team12 athletes
Spenborough & Dist ACSpenborough & Dist AC
6 athletes, 2 teams

Anglea Buckle, Jacqueline Carter, Natasha Geere, Jenni Muston, Amanda Pearson, Laura Thornton.
2 teams6 athletes
Steel City Striders RCSteel City Striders RC
4 athletes, 1 team

Nicola  Birch, Helen  Burgess, Abbie Pearse, Jennie Stevens.
1 team4 athletes
Valley Striders ACValley Striders AC
18 athletes, 2 teams

Elizabeth Adams, Rachel Bentley, Pascale Fotherby, Stephanie Gledhill, Sarah Grant, Samantha Harris, Chloe Hudson, Myra Jones, Leila Kara, Aileen Loftus, Rachel MacKie, Sarah Mann, Anna Milburn, Carole Schofield, Amanda Spencer, Sue Sunderland, Ruth Warren, Alexandra Watson-Usher.
2 teams18 athletes
Wakefield District H & ACWakefield District H & AC
9 athletes, 2 teams

Helen Beck, Joanne Biltcliffe, Sarah Bostwick (beevers), Shirley Griffiths, Eileen Mannion, Hayley Newbound, Lucy Robinson, Nicola Steel, Poppy Hailey Thorpe.
2 teams9 athletes
No online individual entries for this event
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 39
Total athletes: 229