Top: Entries for Midland Counties Cross Country Championships 2019 - Senior Men







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

58 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Aldridge RCAldridge RC
11 athletes, 1 team

Leigh Ally, Barinderjit Singh Cheema, Simon Hudson, Richard Lodge, Eamon Lyons, Ian Malsbury, Mark O'Rourke, Toby Oury, Freddie Penrose, Mark Shaw, Adam Smith.
1 team11 athletes
Banbury Harriers AcBanbury Harriers Ac
1 athletes, 1 team

Jonathan Carruthers.
1 team1 athletes
Beeston ACBeeston AC
9 athletes, 1 team

David Bish, James Isherwood, Stephen Mason, Mihail Mihaylov, Charlie Pearce, Geoff Pennington, Daniel Rawson, George Russell, Sunil Sharma.
1 team9 athletes
Birchfield HarriersBirchfield Harriers
20 athletes, 1 team

Kadar Abdullahi, Omer Ahmed, Ed Banks, Keith Boxley, Jonathan Bradford, Orlando Corea, Peter Dimbleby, Teklay Gebrekidan, Jonathan Goringe, Ben Griffiths, Harry Halford, Lee Harris, Sam Johnson, Paul Jones, Paul Maguire, Andrew Peat, William Richardson, Michael Tanner, Alexander Tovey, Bob Whitby.
1 team20 athletes
Birmingham Running Athletics & Triathlon Club (brat)Birmingham Running Athletics & Triathlon Club (brat)
8 athletes, 1 team

Ben Beaumont, Martin Cleaver, Johnny Cullen, Robert Dowse, Simon Lanckham, Martin Ludford, Kevin Oakes, Nathan Smith.
1 team8 athletes
Bristol and West ACBristol and West AC
16 athletes, 1 team

Harry Allen, Peter Bains, Joe Ballard, Alberto Beltran, Maciej Bialogonski, Graham Breen, Andrew Chambers, Miles Chandler, Andrew Drake, Peter Legrice, Jack Longstaff, Jarlath McKenna, Kurt Taylor, Neil Turney, Scott Watkins, Andrew Watt.
1 team16 athletes
Bromsgrove and RedditchBromsgrove and Redditch
4 athletes, 1 team

Mark Appleton, Andrew Freeman, Matthew Henney, Kevin Lanckham.
1 team4 athletes
Burton ACBurton AC
1 athletes, 1 team

Robert Sharratt.
1 team1 athletes
Buxton ACBuxton AC
1 athletes, 1 team

David Fryer-Winder.
1 team1 athletes
Cambridge & Coleridge ACCambridge & Coleridge AC
1 athletes, 1 team

Jack Gray.
1 team1 athletes
Cannock & Stafford ACCannock & Stafford AC
3 athletes, 1 team

Christopher Perrin, James Perrin, Phil Wolfe.
1 team3 athletes
Centurion RCCenturion RC
12 athletes, 1 team

Chris Allison, James Eckloff, Kevin Ferncombe, Peter Heald, Thomas Healy, Martin Henderson, James Houghton, Julian Landeau, Adrian Lloyd, Andy Matthews, John McGrath, Edmund Wallace.
1 team12 athletes
Charnwood A CCharnwood A C
10 athletes, 1 team

Gary Burnett, Mark Couldwell, Michael Kingsbury, Martin Lewis, David Locker, Adam Lockton, Kevin Lomas, Harry Lupton, Nick White, Tom Whitmore.
1 team10 athletes
City Of Stoke AcCity Of Stoke Ac
10 athletes, 1 team

Jamie Arnold, Steven Bazell, Alexander Brecker, Thomas Hendricken, Shajahan Janally, Ryan Nokes, Ian Salt, David Sheldon, Ed Wilson, Louis Wrigley.
1 team10 athletes
Corby AcCorby Ac
10 athletes, 1 team

Jacob Akers, Craig Beattie, Chris Curtis, John Donaldson, Neal Humphreys, Daniel Keating, Paul MacKay, Luke Montgomery, Simon Russell, Sean  Stanley.
1 team10 athletes
Coventry Godiva HarriersCoventry Godiva Harriers
29 athletes, 1 team

Howard Andersen, Amittai Ben-Israel, James Bennett, Nick Bennett, Aaron Bodycote, Andrew Boon, Jason Brotherhood, Tom Burgess, Simon Clarke, David Conway, Stuart Craig, Brent Davis, Peter Eccleston, James Griggs, Scott Hudspith, Matthew Lole, Joseph McLeod, Mohamed Daud Mohamed, Joseph Mulenga, Zachary Nolan, Jose Ortiz Gonzalez, Oliver Paulin, Jack Pegler, Rob Richardson, Clark Roberts, Alistair Smith, Harvey Speed, Mark Sykes, John Wilson.
1 team29 athletes
Dudley And Stourbridge HarriersDudley And Stourbridge Harriers
9 athletes, 1 team

Darran Bishop, Darrell Bodin, Martin Harrigan, Mark Judge, Robert Meredith, Greg Middleton, David Nation, Trevor Shawn Osborne, David Ratcliffe.
1 team9 athletes
Halesowen ACCHalesowen ACC
14 athletes, 1 team

Paul Allen, Andrew Carruthers, Adam Cross, Peter Dear, John Hill, James Hoult, David Lewis, Jonathan Lewis, Alex Morgan, Andrew Nock, Bill Nock, James Parker, Mateusz Sliwinski, Andrew Yapp.
1 team14 athletes
Halesowen TriHalesowen Tri
5 athletes, 1 team

Joshua Beardsmore, Stuart Cobourne, Graham Hamer, Nick Hammond, Peter  Rought.
1 team5 athletes
Harborough ACHarborough AC
12 athletes, 1 team

Peter Attenborough, Iain Barber, William Clapp, Adam Eales, Garry Hodgkins, David MacLean, Jamie McAllister, Graeme Rolfe, Ian Southwell, Nicholas Turner-Henke, Gary Wallis, Tom Ward.
1 team12 athletes
Heanor Running ClubHeanor Running Club
7 athletes, 1 team

Ashley Deeming, Peter Edwards, Paul Mercer, Christopher Patterson, Joe Rainsford, Gordon Smith, Tony Weatherson.
1 team7 athletes
Hermitage HarriersHermitage Harriers
11 athletes, 1 team

Peter Armstrong, Kristian Bravin, Matthew Dumelow, Paul Featherstone, Andrew Lindley, Matthew Moore, Ian Murdey, David Pallett, Robert Pollard, Mike Walton, Jason Williams.
1 team11 athletes
Holme Pierrepont RcHolme Pierrepont Rc
11 athletes, 1 team

Chris Allen, Tom Davies, Eddie George, James Kirkwood, Oliver Matharu, Will Meredith, John Partridge, Andrew Soley, John Sutherns, Steve Tupholme, Mark Wyszynski.
1 team11 athletes
Ivanhoe RunnersIvanhoe Runners
1 athletes, 1 team

Nick Rowles.
1 team1 athletes
Kenilworth RunnersKenilworth Runners
25 athletes, 1 team

Stan Alexander, Colin Bailey, Ian Beasley, Jim Braithwaite, Wayne Briggs, Peter Bryan, Connor Carson, Richard Cookson, Tom Cosgrove, George Crawford, Neil Cressy, Tom Dable, Stanley Doxey, Matt Dyer, Barry Elkington, Neil Emsden, Roger Homes, Robert James, Christopher Lyons, Simon Mottershead, David Oxtoby, Eddy Peachey, Stewart Underhill, Dewi Williams, Ivan Wilson.
1 team25 athletes
Kings Heath Rc - The LionsKings Heath Rc - The Lions
9 athletes, 1 team

Mark Cond, Richard Cook, Michael Green, Paul Jolliffe, George Kingsley, Tim Livesley, Nicholas Oram, Nicholas Owen, Michael Tomkins.
1 team9 athletes
Knowle & Dorridge RCKnowle & Dorridge RC
10 athletes, 1 team

Peter Austin, David Carbutt, Richard Dixon, Max Gimson, Darren  John, Daniel Malone, Gary Polhill, Torsten Roesler, Gregory Turner, Nicholas  Woolley.
1 team10 athletes
Leamington Cycling and Athletic ClubLeamington Cycling and Athletic Club
1 athletes, 1 team

Phillip  Gould.
1 team1 athletes
Leicester Coritanian AcLeicester Coritanian Ac
9 athletes, 1 team

Matt Adcock, Chris Jordan, Phillip Maddocks, Martin Makin, David Pearce, Mark Powell, Ludovic Renou, David Robertson, Chris Southam.
1 team9 athletes
Lincoln Wellington Athletic ClubLincoln Wellington Athletic Club
1 athletes, 1 team

Jake Richardson.
1 team1 athletes
Midland Masters ACMidland Masters AC
3 athletes, 1 team

Michael Hadland, Mick Smedley, Phil Watts.
1 team3 athletes
Newcastle Staffs AcNewcastle Staffs Ac
10 athletes, 1 team

Stuart Cassidy, Mark Cotton, Neil Gerrity, Pab Maddox, Benjamin Meir, Jonathon Ranford, Tim Sharman, Jerome Stevens, Andrew Walker, Matthew Way.
1 team10 athletes
Notts ACNotts AC
30 athletes, 1 team

Ben Abbott, Anthony Carbutt, Nicholas Clarke, Joshua Gardiner, Sam Godwin, Tim Hartley, Tim Hatton, Peter Hodkinson, David Keasey, Stuart King, Steven Leek, Gareth Little, Chris McGurk, Samuel Mitchell, John Muddeman, Douglas Musson, Alistair Nelson, Ben Norris, David Oxland, Bruce Raeside, Peter Robinson, James Rushton, Cameron Smith, Jonathan Thewlis, Paul Thompson, Alastair Watson, Martin Whitehouse, Matthew Williams, Allan  Wilson, Anthony Woodward.
1 team30 athletes
Nuneaton HarriersNuneaton Harriers
4 athletes, 1 team

Eric Fowler, Andrew Harris, Andrew Massey, Nicholas Wilson.
1 team4 athletes
Owls ACOwls AC
7 athletes, 1 team

Simon Allen, Mike Davies, Daniel Doyle, Scott Green, Luke Ingram, Chris McMillan , Craig Twigg.
1 team7 athletes
Ripley Running ClubRipley Running Club
4 athletes, 1 team

Matt Baker, Luke Beresford, Matt Jones, Dean Taylor.
1 team4 athletes
Roadhoggs Leicester AcRoadhoggs Leicester Ac
4 athletes, 1 team

Sam Crouchman, Brian Feldman, Richard Garnett, Dave Lodwick.
1 team4 athletes
Royal Sutton Coldfield Athletic ClubRoyal Sutton Coldfield Athletic Club
4 athletes, 1 team

Oliver Harradence, Barry Lloyd, Ashley Powell, Oliver Sheppard.
1 team4 athletes
Rushcliffe ACRushcliffe AC
1 athletes, 1 team

Jonathan Maston.
1 team1 athletes
Shrewsbury ACShrewsbury AC
5 athletes, 1 team

Carl Aveyard, Luke Butler, Richard McKenna, William Preston, Charlie Rogers.
1 team5 athletes
Sneyd StridersSneyd Striders
9 athletes, 1 team

Terry Hales, Gavin Harrison, Keith Harrison, Ian Maullin, Sam McQuigg, Trevor Payne, Dave Poynton, Chris Roberts, Mark Till.
1 team9 athletes
Solihull & Small Heath Athletic ClubSolihull & Small Heath Athletic Club
6 athletes, 1 team

Michael Bracken, Chris Dix, Matthew Faizey, Jeremy Guard, Steven Howes, Paul Lloyd.
1 team6 athletes
South Derbyshire Road RunnersSouth Derbyshire Road Runners
1 athletes, 1 team

Christopher Mason.
1 team1 athletes
Spa StridersSpa Striders
2 athletes, 1 team

Chris McKeown, James Robbins.
1 team2 athletes
Sparkhill HarriersSparkhill Harriers
14 athletes, 1 team

Tahir Akhtar, Charles Fentiman, Patrick Finnegan, John Goulding, James Hannon, Craig Hinks, Grahame Hygate, Andy Law, Andy  Manning, Robert Mills, Edward O'Neill, Mark Pearce, Dave Pearson, Nick Stringer.
1 team14 athletes
Sphinx AcSphinx Ac
11 athletes, 1 team

Barrie Adams, Imran Ali, David Brewis, Wayne Broadbent, Allen El- Sour, Kevin Naughton, Craig Pears, Colin Piper, Craig Robinson, Sam Ward, David West.
1 team11 athletes
Stafford HarriersStafford Harriers
9 athletes, 1 team

Richard Crump, Michael Dobson, Daniel  Findley-Robinson, Justin Green, Phillip Hilsdon, Spencer Holland, Mark Oliver, Matthew Sargent, Edwin Smith.
1 team9 athletes
Stone Master MarathonersStone Master Marathoners
6 athletes, 1 team

Paul Glover, Simon Hodgkinson, Bryn Holmes, Jonathan Howell, Tim Hulse, Andy Shenton.
1 team6 athletes
Stourbridge RCStourbridge RC
8 athletes, 1 team

James Bellamy, Steven Burch, Robert Colman, Duncan Cornish, Adam Crompton, Edward Davies, Robert  Taylor, Robert Woodward.
1 team8 athletes
Stratford Upon Avon ACStratford Upon Avon AC
9 athletes, 1 team

Malcolm Bowyer, Philip Brennan, Chris Cond, James Cusack, James Deacon, Martyn Helliker, David Parkin, David Smyth, Kieran Tursner.
1 team9 athletes
Telford AcTelford Ac
6 athletes, 1 team

Mathew Cox, James Egleston , Dean Gapper, Ian Hopkins, Paul O'Brien, Nigel Tatton.
1 team6 athletes
Telford HarriersTelford Harriers
5 athletes, 1 team

Dean Aston, Victor Bennett, Chris Doran, Richard Palmer, Paul Ruscoe.
1 team5 athletes
Tipton HarriersTipton Harriers
20 athletes, 1 team

Andy Acha, Tom Acha, Tom Bains, Dean Bate, Peter Brookes, Steve Brookes, Richard Carpenter, Jonathon Carter, Phillip Clamp, Stephen Corbishley, Luke Gunn, Zabie Hassan, Dean Hill, Tom Holden, Aedan O'Brien, Joe Smith, Adam Soley, John Stroulger, Martin Williams, Myles Wilson.
1 team20 athletes
Wolverhampton & BilstonWolverhampton & Bilston
14 athletes, 1 team

Shaun Bennett, David Bissuel, Daniel Brazier, Gareth Briggs, Piers Butler, Robert Edwards, Matthew Guy, Mark Homer, Steven Hopkins, David Norman, Garry Palmer, Dave Smith, Fred Smith, Lionel Spittle.
1 team14 athletes
Wreake and Soar Valley ACWreake and Soar Valley AC
4 athletes, 1 team

Daniel Hallam, Jake Harrison, Tom Mahon, Sam Stabler.
1 team4 athletes
Wrekin College Triathlon ClubWrekin College Triathlon Club
1 athletes, 1 team

Jordan Stamp.
1 team1 athletes
Wrekin Road RunnersWrekin Road Runners
1 athletes, 1 team

Stephen Gill.
1 team1 athletes
Wye Valley RunnersWye Valley Runners
9 athletes, 1 team

Paul Bouston, Steven Flowers, Lewis  Hayde, David Klotz, Ward Linney, Peter Nugent, James  Vidler, Richard  Williams, Lea Wood.
1 team9 athletes
68 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Paul Andrew (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Nigel Ayres (Wigston Phoenix RC), 
Timothy Bagguley (Newark Ac), 
Peter Bailey (Buxton AC), 
Geoffrey Beetham (Barrow Runners), 
Alastair Burgwin (Ivanhoe Runners), 
Paul Caruana (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Kevin Clarke (Desford Striders), 
Gary Clifton (West Bromwich Harriers), 
Matthew Coffey (Poplar Running Club), 
Ben Cohen (Spa Striders), 
Oliver Crampton (Newark AC), 
Nicholas Currie (Ledbury & District Harriers), 
Ashley Curtis (Desford Striders), 
Marc Curtis (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Matthew Curtis (Desford Striders), 
Stephen Dickens (Rushcliffe AC), 
Robert Egan (Spa Striders), 
Neil Emery (Rushcliffe AC), 
Daniel Fleming (Spa Striders), 
Gavin Fowler (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Gethyn Friswell (Spa Striders), 
Daniel Gadsby (Wreake Runners), 
David Green (Northampton Road Runners), 
Stuart Gregory (Desford Striders), 
Matthew Hallam (Valley Striders AC), 
Alex Hampson (Nene Valley Harriers), 
Paul Hendrick (Rushcliffe AC), 
Steve Herington (Hereford Couriers), 
Graham Hobbs (Desford Striders), 
Stephen Hobday (Grantham AC), 
Richard Hood (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Joshua Hough (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Thomas Hubbard (Newark Ac), 
Mark Ison (Team Derby Runner), 
Chris Jackson (Desford Striders), 
John Knibb (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Daniel Latham (Buxton AC), 
Stefan Ledin (Buxton AC), 
Matthew Long (South Derbyshire Road Runners), 
Daniel Manley (Desford Striders), 
Mark Marsh (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Dean Mawby (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Stephen McCann (Birchfield Harriers), 
Felix McGrath (Newcastle Staffs AC), 
Niall McNamara (Rushcliffe AC), 
Brian Miller (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Graham Moffatt (Rushcliffe Ac), 
Steve Morris (Desford Striders), 
Adam Notley (Spa Striders), 
Gareth Owens (Newark AC), 
Simon Perkin (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Andrew Roach (Spa Striders), 
Graham Roberts (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Steven Roberts (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Isaac Rothman (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Phil Rowley (Newcastle (staffs) Tri Club), 
Olly Sheppard (South Glos AC), 
Anthony Squire (Holme Pierrepont RC), 
Michael Strange (Forest of Dean AC), 
Harvey Sugden (Rushcliffe AC), 
Lea Tatton (Desford Striders), 
Steven Taylor (Spa Striders), 
Aitor Tudero (Spa Striders), 
Mehul Vaitha (Beaumont RC), 
Richard Veitch (Desford Striders), 
Roger Wilson (Stafford Harriers).
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 58
Total athletes: 546