Top: Entries for North of England Cross Country Championships 2019 - U20 Men







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

47 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Altrincham & District Athletic Club LimitedAltrincham & District Athletic Club Limited
1 athletes, 1 team

Daniel Racle.
1 team1 athletes
Amber Valley and Erewash Athletic ClubAmber Valley and Erewash Athletic Club
1 athletes, 1 team

Joe Parkin.
1 team1 athletes
Barnsley Athletic ClubBarnsley Athletic Club
2 athletes, 1 team

Christopher Gillott, Ethan James Godridge.
1 team2 athletes
Beverley Athletic ClubBeverley Athletic Club
1 athletes, 1 team

Jonathan Dennison.
1 team1 athletes
Bingley Harriers & ACBingley Harriers & AC
4 athletes, 1 team

James Askew, Reuben Mantle, Matthew Merrick, Josh Spencer.
1 team4 athletes
Blackburn Harriers & AcBlackburn Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Joe Gebbie, Thomas Marchant.
1 team2 athletes
Blaydon Harriers & AcBlaydon Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Jack Boaden.
1 team1 athletes
Blyth Running ClubBlyth Running Club
1 athletes, 1 team

Joe Wren.
1 team1 athletes
Border Harriers & ACBorder Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Oliver Dustin.
1 team1 athletes
Chesterfield & District AcChesterfield & District Ac
3 athletes, 1 team

Jacob Buckley, Alex Ediker, Elliot Meylan.
1 team3 athletes
City Of Sheffield And Dearne AcCity Of Sheffield And Dearne Ac
4 athletes, 1 team

Cameron Cass, Matthew Fuller, Alfie Manthorpe, Julian Slater.
1 team4 athletes
Derby Athletic ClubDerby Athletic Club
1 athletes, 1 team

Senay Guzai.
1 team1 athletes
Doncaster Athletic ClubDoncaster Athletic Club
1 athletes, 1 team

Joseph Jack Phillips.
1 team1 athletes
Durham City Harriers & ACDurham City Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Luke Pickering.
1 team1 athletes
East Cheshire Harriers & Tameside AcEast Cheshire Harriers & Tameside Ac
3 athletes, 1 team

Hailemariam Abraham, Mussie Kassa, George Lewis.
1 team3 athletes
Eden RunnersEden Runners
1 athletes, 1 team

Josh Liddle.
1 team1 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
1 athletes, 1 team

William Dixon.
1 team1 athletes
Halifax Harriers & ACHalifax Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Watson Peel.
1 team1 athletes
Hallamshire Harriers SheffieldHallamshire Harriers Sheffield
2 athletes, 1 team

Cameron Bell, Leo Cossham.
1 team2 athletes
Harrogate Harriers & ACHarrogate Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Jacques Maurice.
1 team1 athletes
Holmfirth Harriers AcHolmfirth Harriers Ac
3 athletes, 1 team

Fionn Kerry, Harry Shelbourne, Luke White.
1 team3 athletes
Houghton Harriers & AcHoughton Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Cameron Allan, Adam Middleton.
1 team2 athletes
Ilkley Harriers AcIlkley Harriers Ac
2 athletes, 1 team

Euan Brennan, Cameron Reilly.
1 team2 athletes
Jarrow & Hebburn ACJarrow & Hebburn AC
2 athletes, 1 team

Jack Brown, Conal Tufnell.
1 team2 athletes
Keighley & Craven AcKeighley & Craven Ac
3 athletes, 1 team

Tom Barrett, Joe Hudson, Ryan Watmough.
1 team3 athletes
Kendal Amateur Athletic ClubKendal Amateur Athletic Club
3 athletes, 1 team

Luke Bowen, Rueben Copley, Luke Mockridge.
1 team3 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
1 athletes, 1 team

Jake Callis.
1 team1 athletes
Leigh Harriers & AcLeigh Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Joseph Wane.
1 team1 athletes
Lincoln Wellington Athletic ClubLincoln Wellington Athletic Club
2 athletes, 1 team

Thomas Trimble, Sebastien Vicary.
1 team2 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
4 athletes, 1 team

Max Brame, Joseph Ford, Daniel Preston, Thomas Rogerson.
1 team4 athletes
Liverpool Pembroke & Sefton H ACLiverpool Pembroke & Sefton H AC
1 athletes, 1 team

Ross Harrison.
1 team1 athletes
Middlesbrough Athletic Club (mandale)Middlesbrough Athletic Club (mandale)
4 athletes, 1 team

Ben Bergstrand, Josh Cowperthwaite, Ben Palmer, Cameron Spence.
1 team4 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
4 athletes, 1 team

Alexander Brown, Taylor Glover, Kieran Hedley, Rory Leonard.
1 team4 athletes
Preston HarriersPreston Harriers
6 athletes, 1 team

Kian  Davis, Jack Dee-Ingham, Nathan Dunn, Matias Grixti, Niall Higham, Byron Sowerby.
1 team6 athletes
Richmond & Zetland HarriersRichmond & Zetland Harriers
2 athletes, 1 team

Jamie Berry, Reece Dalton.
1 team2 athletes
Rotherham Harriers And AcRotherham Harriers And Ac
3 athletes, 1 team

Joseph Massingham, Mathew Shaw, Jack Stokes.
1 team3 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
4 athletes, 1 team

Shaun Gee, Kian Lindsey, Patrick Magner, Jake Spilsbury.
1 team4 athletes
Sheffield RCSheffield RC
1 athletes, 1 team

Mohamed Saleh.
1 team1 athletes
Skyrac Athletic ClubSkyrac Athletic Club
3 athletes, 1 team

Joseph Craig-Jackson, William Lankfer, Alexander Stewart.
1 team3 athletes
South Shields Harriers & AcSouth Shields Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Adam Walker.
1 team1 athletes
Southport Waterloo ACSouthport Waterloo AC
1 athletes, 1 team

Lewis Rooney.
1 team1 athletes
Trafford Athletic ClubTrafford Athletic Club
3 athletes, 1 team

Xavier O'Hare, Mac O'Malley, Jack Wilkinson.
1 team3 athletes
Tynedale Harriers & ACTynedale Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Jaycee Shotton.
1 team1 athletes
Vale Royal AcVale Royal Ac
7 athletes, 1 team

Josh Betteley, Harry Dexter, Arun Dight, Alexander Doyle, John Humphries, Benjamin Lee, Cameron Weaver.
1 team7 athletes
Wakefield District H & AcWakefield District H & Ac
1 athletes, 1 team

Matthew Hill.
1 team1 athletes
West Cheshire Athletic ClubWest Cheshire Athletic Club
4 athletes, 1 team

David Dentith, Jac Goodall, Ethan Greenland, Rory Willson.
1 team4 athletes
Wirral ACWirral AC
2 athletes, 1 team

Martin Hurst, Joe Wigfield.
1 team2 athletes
12 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Cameron Bell (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Maurice Calton-Seal (City of York AC), 
Jordan Carlile (Cleethorpes and District AC), 
Tim Hartley (Wigan & District H & Ac), 
Tom Humphries (Lancaster & Morecambe AC), 
Tyler Hutchinson (City of York AC), 
Oliver Makinson (Bury Athletic Club), 
Luca Parker (City Of York Ac), 
James Tucker (City of York AC), 
Charlie Turnbull (Warrington A C), 
Jack Wadsworth (Warrington A C), 
Thomas Whitley (Kingston upon Hull AC).
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 47
Total athletes: 116