Top: Entries for Northern Athletics Cross Country Championships 2019 - U17 Men







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

54 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Barnsley Athletic ClubBarnsley Athletic Club
1 athletes, 1 team

Scott Nutter.
1 team1 athletes
Beverley Athletic ClubBeverley Athletic Club
1 athletes, 1 team

Aidan Glover.
1 team1 athletes
Birtley ACBirtley AC
1 athletes, 1 team

Ollie Barrett.
1 team1 athletes
Blackburn Harriers & AcBlackburn Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Sam Hodkinson, Matthew James Ramsden, Harry Wilkin.
1 team3 athletes
Blackhill BoundersBlackhill Bounders
1 athletes, 1 team

Jordan Meikle.
1 team1 athletes
Blaydon Harriers & AcBlaydon Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Daniel Buffham, Luke Shears, Callum Trainer.
1 team3 athletes
Border Harriers & ACBorder Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Mitch Liddle.
1 team1 athletes
Chesterfield & District AcChesterfield & District Ac
6 athletes, 1 team

Samuel Allen, Michael Brown, Oscar Cousins, Ewan Spencer, Tom Spencer, William Tighe.
1 team6 athletes
Chorley Athletic and Triathlon ClubChorley Athletic and Triathlon Club
1 athletes, 1 team

Thomas Roberts.
1 team1 athletes
City Of Sheffield And Dearne AcCity Of Sheffield And Dearne Ac
1 athletes, 1 team

Isaac Morrison Rushworth.
1 team1 athletes
City Of York AcCity Of York Ac
3 athletes, 1 team

Toby Antcliff, Joshua Dickinson, Archie Wright.
1 team3 athletes
Clayton-le-Moors HarriersClayton-le-Moors Harriers
3 athletes, 1 team

Charlie Parkinson, Michael Stevens, Peter Stevens.
1 team3 athletes
Cleethorpes And District AcCleethorpes And District Ac
5 athletes, 1 team

Dominic Cartwright, Joel Cottingham, Lewis Phillips, Jack Pritchard, Caleb Stephenson.
1 team5 athletes
Darlington H & ACDarlington H & AC
2 athletes, 1 team

Daniel Boyer, James Roberts.
1 team2 athletes
Derby Athletic ClubDerby Athletic Club
1 athletes, 1 team

Jude Bush.
1 team1 athletes
Doncaster Athletic ClubDoncaster Athletic Club
2 athletes, 1 team

Conner James Anderson, Joe Warren.
1 team2 athletes
Eden RunnersEden Runners
6 athletes, 1 team

Sam  Almond, Charlie Harding, Sol Johl, Robin Regan, Edward Salt, James Salt.
1 team6 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Charlie McMillan.
1 team1 athletes
Gosforth Harriers & AcGosforth Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Oliver Gabriele, Joseph Rickerby.
1 team2 athletes
Halifax Harriers & ACHalifax Harriers & AC
5 athletes, 1 team

Max Burgin, Harry Johnson, Harry Keighley, Charlie Spencer, Ewan Wheelwright.
1 team5 athletes
Horwich R M I HarriersHorwich R M I Harriers
2 athletes, 1 team

Luke Brindle, Robert Seddon.
1 team2 athletes
Houghton Harriers & AcHoughton Harriers & Ac
5 athletes, 1 team

Will Bellamy, Sam Gibson, Henry Johnson, Jack Seeney, Izaak Taylor.
1 team5 athletes
Ilkley Harriers AcIlkley Harriers Ac
2 athletes, 1 team

Dominic Coy, Robbie Matthews.
1 team2 athletes
Jarrow & Hebburn ACJarrow & Hebburn AC
1 athletes, 1 team

Jamie Barnshaw.
1 team1 athletes
Keighley & Craven AcKeighley & Craven Ac
5 athletes, 1 team

Eric Beaumont, Louis Hudson, Fergus Knappy, Arthur Peel, Rhys Watmough.
1 team5 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
2 athletes, 1 team

Tommy Dawson, George Sutcliffe.
1 team2 athletes
Leigh Harriers & AcLeigh Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Joel Denton, Shea Mellor, Nathan Myers.
1 team3 athletes
Lincoln Wellington Athletic ClubLincoln Wellington Athletic Club
3 athletes, 1 team

Lewis Budgen, Jack Foot, Joseph Green.
1 team3 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
2 athletes, 1 team

Jamie Ford, Finnan Johnston.
1 team2 athletes
Liverpool Pembroke & Sefton H ACLiverpool Pembroke & Sefton H AC
3 athletes, 1 team

Thomas Corcoran, Daniel Howells, Oliver Sutcliffe.
1 team3 athletes
Macclesfield Harriers & ACMacclesfield Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Peter Goodfellow.
1 team1 athletes
Middlesbrough Athletic Club (mandale)Middlesbrough Athletic Club (mandale)
8 athletes, 1 team

Jake Creasey, Daniel Currie, Patrick Haycock, Luke Hutchinson, Archie Lowe, Daniel Payne, Matthew Somers, Sam Tyers.
1 team8 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
5 athletes, 1 team

Tom Balsdon, Rowan Bennett, Brad Brown, Ross Charlton, Daniel Melling.
1 team5 athletes
New Marske Harriers ClubNew Marske Harriers Club
1 athletes, 1 team

Dominic Shipman.
1 team1 athletes
Preston HarriersPreston Harriers
6 athletes, 1 team

Liam Blackwell, Lindsay Campy, Tom Dickinson, Harry  Everett, Matthew Fazakerley, Benjamin Preddy.
1 team6 athletes
Richmond & Zetland HarriersRichmond & Zetland Harriers
2 athletes, 1 team

Sam Kettlewell, Dylan Soley.
1 team2 athletes
Rossendale Harriers & AcRossendale Harriers & Ac
7 athletes, 1 team

Max Cunningham, Ryan Heneghan, Ben Kirkman, Matthew MacKay, Kurtis Mitton, Charlie Taylor, Joel Taylor.
1 team7 athletes
Rotherham Harriers And AcRotherham Harriers And Ac
3 athletes, 1 team

William Beaton, Oliver Jervis, Elliott  Morton.
1 team3 athletes
Rothwell Harriers & ACRothwell Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Joshua Gilliard, Max Metcalfe, Harvey Norden.
1 team3 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
2 athletes, 1 team

Samuel Heyworth, George Safranauskas.
1 team2 athletes
Salford Harriers & AcSalford Harriers & Ac
6 athletes, 1 team

Oliver Cook, Joshua Dutton, Joseph Foster, Daniel Lewis, Charlie Thomas, Jacob Yates.
1 team6 athletes
Scarborough Athletic ClubScarborough Athletic Club
1 athletes, 1 team

Harry Butterworth.
1 team1 athletes
Sedgefield HarriersSedgefield Harriers
1 athletes, 1 team

Ciaran Lines.
1 team1 athletes
South Shields Harriers & AcSouth Shields Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Max Tyrie.
1 team1 athletes
Southport Waterloo ACSouthport Waterloo AC
1 athletes, 1 team

Harry Pike.
1 team1 athletes
St Helens Sutton ACSt Helens Sutton AC
2 athletes, 1 team

Michael Brussels, Charlie Roberts.
1 team2 athletes
Stockport Harriers & ACStockport Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Ben Batho, William Culmer, Harry Miller-Reedman.
1 team3 athletes
Trafford Athletic ClubTrafford Athletic Club
9 athletes, 1 team

Alexander Bailey, Joseph Bentall, Joseph  Mangan, Seb Patrick, Lewis Royle, Harry Sinclair, Theo Symons Treacher, Alfie Vesey-Barnes, Cynog Williams.
1 team9 athletes
Tynedale Harriers & ACTynedale Harriers & AC
2 athletes, 1 team

Joseph Green, Daniel Joyce.
1 team2 athletes
Vale Royal AcVale Royal Ac
6 athletes, 1 team

Aaron Doyle, William McKay, Edward Pettitt, Sam Stephens, Matthew Tucker, Sam Washington.
1 team6 athletes
Wakefield District H & AcWakefield District H & Ac
3 athletes, 1 team

Joshua Dawson, Zach Frankish , Bailey Mann.
1 team3 athletes
West Cheshire Athletic ClubWest Cheshire Athletic Club
2 athletes, 1 team

Sion Roberts, Harvey Tegg.
1 team2 athletes
Wharfedale HarriersWharfedale Harriers
2 athletes, 1 team

Jack Muir, William Thompson.
1 team2 athletes
Wirral ACWirral AC
1 athletes, 1 team

Louis Johnston.
1 team1 athletes
29 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Isaaq Ataullah (Warrington A C), 
Max Breese (Alnwick Harriers), 
Joseph Buckley (Warrington A C), 
Joseph Carnelley (Bingley Harriers & AC), 
Samuel Charlton (Wallsend Harriers & AC), 
Benjamin Forrest (Bury Athletic Club), 
Callum Gaunt (Wakefield District H & AC), 
James Hartley (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Taylor Hill (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Harry Hudson (Kingston upon Hull AC), 
Ethan Hussey (Leeds City Athletic Club), 
Finnian Hutchinson (City of York AC), 
Jordan Jones (Warrington A C), 
Stefan Kalambouka (Bury Athletic Club), 
Archie Lawson (City of York AC), 
Corey Matravers (Crewe and Nantwich AC), 
Joe McDadd (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Kyle McLeay (City of York AC), 
Charlie McVay (Bingley Harriers & AC), 
Ben Murray John (Alnwick Harriers), 
Oliver Nicholls (Pontefract AC), 
Lucas Parker (Macclesfield Harriers & AC), 
Finley Proffitt (Macclesfield Harriers & Ac), 
Brandon Quinton (Bury Athletic Club), 
Joe Roberts (Warrington A C), 
Sebastian Segger-Staveley (Settle Harriers), 
Raif Serif (Crewe and Nantwich AC), 
Sam Tierney (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Ben Webb (Warrington A C).
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 54
Total athletes: 184