Top: Entries for North of England Cross Country Championships 2019 - U15 Boys







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

60 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Bingley Harriers & ACBingley Harriers & AC
6 athletes, 1 team

Theo Clay, Alex Flaherty, Samuel Mantle, Owen Pacey, Ben Rees, Joseph Smith.
1 team6 athletes
Birtley ACBirtley AC
1 athletes, 1 team

Christopher Perkins.
1 team1 athletes
Blackburn Harriers & AcBlackburn Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Ethan Barbarewicz, Hayden Mercer.
1 team2 athletes
Blackhill BoundersBlackhill Bounders
5 athletes, 1 team

Duncan Hughes, Adam Richards, Ethan Richards, Scott Thompson, Leo White.
1 team5 athletes
Blaydon Harriers & AcBlaydon Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Will Collinson, Alex Wallace.
1 team2 athletes
Border Harriers & ACBorder Harriers & AC
1 athletes, 1 team

James Dickson.
1 team1 athletes
Chesterfield & District AcChesterfield & District Ac
6 athletes, 1 team

Harry Cocking, Joseph Currie, Finlay Grant, Keyon Greveson, Isaac Helps, Thomas Marriott.
1 team6 athletes
Chorley Athletic and Triathlon ClubChorley Athletic and Triathlon Club
5 athletes, 1 team

Jospeh Chadwick, Josh Geary, Jack Hughes, Daniel Lilley, Joe Mitchell.
1 team5 athletes
City Of Sheffield And Dearne AcCity Of Sheffield And Dearne Ac
3 athletes, 1 team

George  Kriel Parr, Jamie Rhodes, Bryn Squires.
1 team3 athletes
City Of York AcCity Of York Ac
4 athletes, 1 team

Jack Bratley, Edward Hanley, Joe O'Brien, Charlie Wright.
1 team4 athletes
Clayton-le-Moors HarriersClayton-le-Moors Harriers
2 athletes, 1 team

Lennon Jackson, William Nicholls.
1 team2 athletes
Cleethorpes And District AcCleethorpes And District Ac
5 athletes, 1 team

Charlie Burrell, Joseph Carrotte, George Gale, William Parker, Matthew Spendlove.
1 team5 athletes
Darlington H & ACDarlington H & AC
3 athletes, 1 team

Pearson Max, Adam  Russell, John  Russell.
1 team3 athletes
Derby Athletic ClubDerby Athletic Club
7 athletes, 1 team

Drew  Birkett, Jack Davies, Charlie Haste, Lorcan Hatton, William  O Sullivan, Corey Rose, Patrick Welsh.
1 team7 athletes
Doncaster Athletic ClubDoncaster Athletic Club
4 athletes, 1 team

Adam Allam, Henry Cullen, Jack Pell, Edward Phillips.
1 team4 athletes
Eden RunnersEden Runners
6 athletes, 1 team

Charlie Hudson, Ben O'Dowd, Barney Pannone, Oliver  Saxon, George  Sidaway, Oliver Willetts.
1 team6 athletes
Elswick HarriersElswick Harriers
1 athletes, 1 team

Zak Marcus Old.
1 team1 athletes
Fitmums and FriendsFitmums and Friends
3 athletes, 1 team

Oliver  Barlow, Ben Gibson, Oliver Scanlan.
1 team3 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
4 athletes, 1 team

Theo Barron, Ethan McGlen, David  Race, Will Seager Rooke.
1 team4 athletes
Gosforth Harriers & AcGosforth Harriers & Ac
5 athletes, 1 team

Silas Christie, Lewis Miller, Keiron Thomas Mutch, Thomas Spreadbury, Luis White.
1 team5 athletes
Halifax Harriers & ACHalifax Harriers & AC
1 athletes, 1 team

James Johnson.
1 team1 athletes
Harrogate Harriers & ACHarrogate Harriers & AC
2 athletes, 1 team

George Couttie, Tom Midwood.
1 team2 athletes
Horwich R M I HarriersHorwich R M I Harriers
3 athletes, 1 team

Isaac Battye, Toby Middleton, Lucas Milliken.
1 team3 athletes
Houghton Harriers & AcHoughton Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Chris Coulson.
1 team1 athletes
Ilkley Harriers AcIlkley Harriers Ac
1 athletes, 1 team

Nathan Coy.
1 team1 athletes
Keighley & Craven AcKeighley & Craven Ac
5 athletes, 1 team

William Atkinson, Sam Conroy, Sam Headley, Rohan Jath Lee, Donnabhan Rudden.
1 team5 athletes
Kendal Amateur Athletic ClubKendal Amateur Athletic Club
9 athletes, 1 team

Harry Bowen, James Bowen, Thomas  Brailsford, John Egner, Ben Greenep, Henry Hunter, Daniel  Sanderson, Ben Smith, Fraser Sproul.
1 team9 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
2 athletes, 1 team

Ethan Hodgson, Jacob Pow.
1 team2 athletes
Lincoln Wellington Athletic ClubLincoln Wellington Athletic Club
2 athletes, 1 team

Will  Bloom, Josh McBride.
1 team2 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
8 athletes, 1 team

Matthew Brennan, Alex Kelly, Conal  McMahon, Gabriel Meehan, Ben Roach, Harry Sweeney, Charlie Teare, Thomas Webster.
1 team8 athletes
Liverpool Pembroke & Sefton H ACLiverpool Pembroke & Sefton H AC
4 athletes, 1 team

Jake Dickinson, Michael Henderson, Se Loughlin, Jared Nicholls.
1 team4 athletes
Longwood Harriers AcLongwood Harriers Ac
2 athletes, 1 team

Sam Heaton, Jack White.
1 team2 athletes
Macclesfield Harriers & ACMacclesfield Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Ben Hamilton Ryan, Laurence Manley, Thomas Roberts.
1 team3 athletes
Manchester Harriers & ACManchester Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Archie Dyer, Joseph Farrelly, Fraser MacKie.
1 team3 athletes
Middlesbrough Athletic Club (mandale)Middlesbrough Athletic Club (mandale)
4 athletes, 1 team

Dylan Appleby, Max Creasey, Benjamin Johnson, William Simpson.
1 team4 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
6 athletes, 1 team

Dylan Davies, Euan Duffin, Dylan  Gooding, Ben Walker, Matthew Walton, Ben Waterfield.
1 team6 athletes
New Marske Harriers ClubNew Marske Harriers Club
1 athletes, 1 team

Tom Halton.
1 team1 athletes
North Shields Polytechnic ClubNorth Shields Polytechnic Club
3 athletes, 1 team

Joshua Blevins, Oliver Douglass, Ryan Robert Eden.
1 team3 athletes
Penistone Footpath Runners & Athletic ClubPenistone Footpath Runners & Athletic Club
1 athletes, 1 team

Hugh MacKie.
1 team1 athletes
Preston HarriersPreston Harriers
1 athletes, 1 team

Vladimir  Wiggins .
1 team1 athletes
Preston HarriersPreston Harriers
7 athletes, 1 team

Thomas Barnes, Thomas  Chadwick, Tom Durney, Charlie Haigh, Alex Kerfoot, Billy Reid, Ethan Warren.
1 team7 athletes
Richmond & Zetland HarriersRichmond & Zetland Harriers
6 athletes, 1 team

Matthew Cole, Daniel Francis, Thomas O'Mahoney, Kyle Rabjohn, Joseph Reeve, Charlie Stephenson .
1 team6 athletes
Rotherham Harriers and ACRotherham Harriers and AC
5 athletes, 1 team

Tobey Baker, Alexander Brand, Joshua  Gilbert, Samuel Gilson, Joshua Daniel Wragg.
1 team5 athletes
Rothwell Harriers & ACRothwell Harriers & AC
3 athletes, 1 team

James  Langdon, Louie Parker, Torin Rickerby.
1 team3 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
12 athletes, 1 team

Luke  Chinoy, Ben Dargan, Harry  Edmundson, Zac Gaillemin, Alex James, James Kelly, James Knockton, Archie McCarron, William  Parker, Robbie Rigby, William  Stanway, Charlie Tittensor.
1 team12 athletes
Salford Harriers & AcSalford Harriers & Ac
4 athletes, 1 team

Samuel Bryan, Sam Hopkins, Charlie Mansfield, Kristian Walker.
1 team4 athletes
Scarborough Athletic ClubScarborough Athletic Club
1 athletes, 1 team

Oska Stringer.
1 team1 athletes
Sedgefield HarriersSedgefield Harriers
1 athletes, 1 team

Thomas Rowe.
1 team1 athletes
Skyrac Athletic ClubSkyrac Athletic Club
1 athletes, 1 team

Theo Jacques.
1 team1 athletes
South Shields Harriers & AcSouth Shields Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Ewan Heron, Ryan Stewart, Benjamin Weston.
1 team3 athletes
Southport Waterloo ACSouthport Waterloo AC
1 athletes, 1 team

James Pike.
1 team1 athletes
St Helens Sutton ACSt Helens Sutton AC
5 athletes, 1 team

Joseph Byrne, Michael Dobson, Mathew Dodd, Michael Duffy, Andrew Worthington.
1 team5 athletes
Stockport Harriers & ACStockport Harriers & AC
5 athletes, 1 team

Jack Catterall, Harry Ellwood, Finley Mayoh, Cameron Murdoch, Jonah Wall.
1 team5 athletes
Trafford Athletic ClubTrafford Athletic Club
3 athletes, 1 team

Tom Bentall, Jack McNicol, Jonathan Stock.
1 team3 athletes
Tynedale Harriers & ACTynedale Harriers & AC
2 athletes, 1 team

Charlie Daley, Ralph Robson.
1 team2 athletes
Vale Royal AcVale Royal Ac
4 athletes, 1 team

William Ashfield, Dylan Carney, Patrick Griffith, Jake Wilson.
1 team4 athletes
Valley Striders ACValley Striders AC
4 athletes, 1 team

Feargus Hagerty, Aidan Moriarty, James Preston, Isaac Rose.
1 team4 athletes
West Cheshire Athletic ClubWest Cheshire Athletic Club
5 athletes, 1 team

Sammy Hollins, Jamie Richardson, Henry Robinson, Isaac Tait, William Wright.
1 team5 athletes
Wharfedale HarriersWharfedale Harriers
1 athletes, 1 team

Alexander Thompson.
1 team1 athletes
Wirral ACWirral AC
8 athletes, 1 team

Ethan Brady-Jones, Joshua Hale, Tj Jones, Harry Ross-Hughes, Zachary Russell, Jack Strickley, William Strickley, William Sutcliffe.
1 team8 athletes
30 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Oliver Adnitt (Kingston upon Hull AC), 
Rhys Ashton (Lancaster & Morecambe Ac), 
Max Binner (Wetherby Runners AC), 
Thomas Bradley (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Jenson Brogden (Otley AC), 
Jack Collett (Lancaster & Morecambe AC), 
Finley Corkill (Leven Valley AC), 
Elliot Davies-Hayes (Crewe and Nantwich AC), 
Oliver Donkin (Barton & District AC), 
Liam Escott (Nidd Valley Road Runners), 
Alex Flaherty (Bingley Harriers & AC), 
Connor Fletcher (Wigan & District H & AC), 
Tom Fox (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Louie Knudsen (Cleethorpes and District AC), 
Samuel Langley (Wakefield District H & AC), 
Daniel Linstrum (Wetherby Runners AC), 
Thomas McGrattan (Lancaster & Morecambe AC), 
Jakob Nelson (Leven Valley AC), 
Will Nettle (Macclesfield Harriers & AC), 
Euan Patton (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Zachary Quin (Otley AC), 
Tommy Shaw (City of York AC), 
Thomas Smales (Kingston upon Hull AC), 
Sam Smith (Wharfedale Harriers), 
Taylor Smith (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Dylan Stevens (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Tobias Swarbrick (Lancaster & Morecambe AC), 
Jack Villiers (Barlick Fell Runners), 
Kian Wiles (Barton & District AC).
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 60
Total athletes: 248