Top: Entries for North of England Cross Country Championships 2019 - U13 Girls







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

69 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Altrincham & District Athletic Club LimitedAltrincham & District Athletic Club Limited
9 athletes, 1 team

Grace Adams, Verity Charnley, Orla Flynn, Sara Herceg-Millington, Aisling McHale, Esme Pearson, Thea Prattley, Charlotte Stansfield, Kiana Ustabasi.
1 team9 athletes
Ambleside ACAmbleside AC
1 athletes, 1 team

Sophie Rylance.
1 team1 athletes
Barnsley Athletic ClubBarnsley Athletic Club
1 athletes, 1 team

Niamh Evans.
1 team1 athletes
Beverley Athletic ClubBeverley Athletic Club
2 athletes, 1 team

Emily Holloway, Jorja Hutchinson.
1 team2 athletes
Bingley Harriers & ACBingley Harriers & AC
2 athletes, 1 team

Ruby Coulton, Grace Ross.
1 team2 athletes
Blackburn Harriers & AcBlackburn Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Isabelle Hartley, Keira Haxton.
1 team2 athletes
Blackhill BoundersBlackhill Bounders
4 athletes, 1 team

Molly Anderson, Hannah Bowyer, Joanna Hughes, Megan Shield.
1 team4 athletes
Bolton United Harriers & ACBolton United Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Lily Philbin.
1 team1 athletes
Border Harriers & AcBorder Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Jenna Carruthers.
1 team1 athletes
Chester Le Street & Dist ACChester Le Street & Dist AC
2 athletes, 1 team

Freya Clarkson, Ella Jones.
1 team2 athletes
Chesterfield & District AcChesterfield & District Ac
1 athletes, 1 team

Macy Helps.
1 team1 athletes
Chorley Athletic and Triathlon ClubChorley Athletic and Triathlon Club
4 athletes, 1 team

Blythe Cordwell, Megan  Leigh, Libby Rickerby, Lauren Waddington.
1 team4 athletes
City Of York AcCity Of York Ac
2 athletes, 1 team

Kathryn Clague, Lottie Langan.
1 team2 athletes
Clayton-le-Moors HarriersClayton-le-Moors Harriers
3 athletes, 1 team

Amelia Halstead, Sianna Smith, Helana White.
1 team3 athletes
Cleethorpes And District AcCleethorpes And District Ac
4 athletes, 1 team

Emily Davies, Alice Fearn, Chloe Phillips, Claudia Smith.
1 team4 athletes
Darlington H & ACDarlington H & AC
1 athletes, 1 team

Libby Hammond.
1 team1 athletes
Denby Dale Athletics ClubDenby Dale Athletics Club
1 athletes, 1 team

Victoria Worboys-Hodgson.
1 team1 athletes
Derby Athletic ClubDerby Athletic Club
5 athletes, 1 team

Olivia Allen, Sarah Bourne, Betty Creswell, Molly Emerton, Jessica Robertson Dover.
1 team5 athletes
Doncaster Athletic ClubDoncaster Athletic Club
1 athletes, 1 team

Julia Stubbs.
1 team1 athletes
Durham City Harriers & ACDurham City Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Charlotte  Dillon, Freya Gibson, Jessica Peart.
1 team3 athletes
East Cheshire Harriers & Tameside AcEast Cheshire Harriers & Tameside Ac
5 athletes, 1 team

Matilda Byrnes, Alice Cunningham, Imogen Gush, May Mannion, Madelane Stout.
1 team5 athletes
Eden RunnersEden Runners
1 athletes, 1 team

Felicity Evans.
1 team1 athletes
Elswick HarriersElswick Harriers
1 athletes, 1 team

Poppy Old.
1 team1 athletes
Fitmums and FriendsFitmums and Friends
4 athletes, 1 team

Poppy Hickingbotham, Fern Jolly, Ruby Nuttall, Anna Pay.
1 team4 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
4 athletes, 1 team

Annabel  Milburn, Jessica Milburn, Lucy Oliver, Millie Watson.
1 team4 athletes
Gosforth Harriers & AcGosforth Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Emma Ashman, Faye Landless, Hannah Wightman.
1 team3 athletes
Halifax Harriers & ACHalifax Harriers & AC
2 athletes, 1 team

Nia Harrison-Sargent, Elise Horner.
1 team2 athletes
Harrogate Harriers & ACHarrogate Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Scarlett Smith.
1 team1 athletes
Harrogate Harriers & ACHarrogate Harriers & AC
7 athletes, 1 team

Willow Baker, Isabelle Barley, Olivia Barley, Hazel Forrest, Isabelle Jones, Seren  Melling, Mollie Reynolds-Jones.
1 team7 athletes
Holmfirth Harriers ACHolmfirth Harriers AC
4 athletes, 1 team

Alice  Feetham , Elizabeth Gilligan , Annie  McLean, Imogen Wolff.
1 team4 athletes
Horwich R M I HarriersHorwich R M I Harriers
2 athletes, 1 team

Emma Bradley, Charlotte Wilkinson.
1 team2 athletes
Houghton Harriers & AcHoughton Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Jessica Greggs.
1 team1 athletes
Ilkley Harriers AcIlkley Harriers Ac
5 athletes, 1 team

Hattie Bishop, Anna Black, Helena Coy, Erin Doyle, Lucia Stoney.
1 team5 athletes
Keighley & Craven AcKeighley & Craven Ac
2 athletes, 1 team

Katie Bulmer, Phoebe Midgeley.
1 team2 athletes
Kendal Amateur Athletic ClubKendal Amateur Athletic Club
2 athletes, 1 team

Sophie  Cowin, Sarah Smith.
1 team2 athletes
Lancaster & Morecambe ACLancaster & Morecambe AC
1 athletes, 1 team

Maddie Hutton.
1 team1 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
1 athletes, 1 team

Evie Rose.
1 team1 athletes
Leigh Harriers & AcLeigh Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Jasmine Barlow, Lily Edwards, Nieve Robinson.
1 team3 athletes
Lincoln Wellington Athletic ClubLincoln Wellington Athletic Club
2 athletes, 1 team

Erin Barwell, Natasha McBride.
1 team2 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
7 athletes, 1 team

Harriet Bain, Lara Bellingham, Beatrix Cole, Emma Gittens, Ella McMutrie, Megan McMutrie, Kylagh O'Shea.
1 team7 athletes
Longwood Harriers AcLongwood Harriers Ac
6 athletes, 1 team

Lucy Fairburn, Lucy Hardcastle, Megan Hughes, Alice Kaye, Lucy Kaye, Sophie Wood.
1 team6 athletes
Macclesfield Harriers & ACMacclesfield Harriers & AC
2 athletes, 1 team

Rebecca Dilworth, Amelia Wilson.
1 team2 athletes
Matlock Athletic ClubMatlock Athletic Club
2 athletes, 1 team

Freya Lester, Caitlin McCoy .
1 team2 athletes
Middlesbrough Athletic Club (mandale)Middlesbrough Athletic Club (mandale)
5 athletes, 1 team

Eden Creasey, Gabrielle Hall, Isabel Herbert, Zoe Hill, Emma McNeil.
1 team5 athletes
New Marske Harriers ClubNew Marske Harriers Club
1 athletes, 1 team

Isobelle Troop.
1 team1 athletes
North Shields Polytechnic ClubNorth Shields Polytechnic Club
3 athletes, 1 team

Faye Crawford, Caitlyn  Davies, Katie Joslyn.
1 team3 athletes
Oldham & Royton H & AcOldham & Royton H & Ac
1 athletes, 1 team

Iris Robinson.
1 team1 athletes
Preston HarriersPreston Harriers
6 athletes, 1 team

Abigail McKenna, Grace Rayner, Martha Rayner, Megan Reynolds, Hannah Thompson, Poppi Watson.
1 team6 athletes
Richmond & Zetland HarriersRichmond & Zetland Harriers
3 athletes, 1 team

Olivia Jackson-Bowers, Holly McCowie, Shannon  Robinsonroy.
1 team3 athletes
Rossendale Harriers & AcRossendale Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Evie Taylor.
1 team1 athletes
Rotherham Harriers and ACRotherham Harriers and AC
16 athletes, 1 team

Katie Battle, Elise Bell, Olivia Bell, Emily Bott, Keira Branagan, Annaliese Catley, Lilia Harris, Miya Lambert, Amelia Longden, Cadence Taylor, Evie Thomson, Harper  Tompkin, Amelia Topliss, Marci Leigh Walsh, Mischa Walsh, Ruby Willers.
1 team16 athletes
Rothwell Harriers & ACRothwell Harriers & AC
4 athletes, 1 team

Abigail Baiden, Charlotte Bingham, Amelia Thorogood, Efa Townend.
1 team4 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
9 athletes, 1 team

Isabella Appleby, Greta Brooks, Annabelle Bygrave, Ava  Clough, Sara Clough, Ella Gillespie, Holly Newton, Jasmine Reed, Carmen Safranauskas.
1 team9 athletes
Salford Harriers & AcSalford Harriers & Ac
10 athletes, 1 team

Elena Bartalotta, Millie  Bayman, Emily Birchall, Sophia Bratt, Isabelle Bryan, Marissa Caldwell, Maya Mansfield, Bailey-rae O'Keefe, Sophia Roiditis, Jasmine Wright.
1 team10 athletes
Scarborough Athletic ClubScarborough Athletic Club
1 athletes, 1 team

Matilda Stringer.
1 team1 athletes
Sedgefield HarriersSedgefield Harriers
1 athletes, 1 team

Lillie Graham.
1 team1 athletes
Skyrac Athletic ClubSkyrac Athletic Club
7 athletes, 1 team

Chloe Agar, Sadie Bentham, Matilda Jacques, Lotty Philippson, Charlotte Rawstron, Amelia Stevens, Kaitlyn Townend.
1 team7 athletes
South Shields Harriers & AcSouth Shields Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Rebecca Harrison, Amy Stewart.
1 team2 athletes
Spenborough & Dist ACSpenborough & Dist AC
1 athletes, 1 team

Sophia Fougler.
1 team1 athletes
Stockport Harriers & ACStockport Harriers & AC
9 athletes, 1 team

Ella Buckley, Sophie Ellwood, Jess Jones, Niamh MacKintosh, Libby Martin, Saffron Meade, Freya Murdoch, Mary Seymour, Grace Jasmine Taylor.
1 team9 athletes
Trafford Athletic ClubTrafford Athletic Club
3 athletes, 1 team

Cleo Bentall, Imogen Davenport, Martha McCormack.
1 team3 athletes
Tynedale Harriers & ACTynedale Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Tabitha Robson.
1 team1 athletes
Vale Royal ACVale Royal AC
6 athletes, 1 team

Erin Carney, Alice Gale, Tarlia Higginbotham, Darcie Hudson, Molly Roberts, Hope Smith.
1 team6 athletes
Valley Striders ACValley Striders AC
1 athletes, 1 team

Florence Pell.
1 team1 athletes
Warrington A CWarrington A C
5 athletes, 1 team

Lucie Davies, Emily Entwistle, Alice Nicholson, Evie Owen, Molly Wormald.
1 team5 athletes
WESPA Fire AthleticsWESPA Fire Athletics
1 athletes, 1 team

Macy Hillier.
1 team1 athletes
West Cheshire Athletic ClubWest Cheshire Athletic Club
3 athletes, 1 team

Jessica Lark, Aimee Phillips, Carys Roberts.
1 team3 athletes
Wharfedale HarriersWharfedale Harriers
2 athletes, 1 team

Layla Kirkley, Amelie Lane.
1 team2 athletes
Wirral ACWirral AC
5 athletes, 1 team

Anna Fraser, Amber  Neal, Gabrielle Phelan, Emma Poulston, Holly Sutcliffe.
1 team5 athletes
27 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Imogen Andreassen (Horwich R M I Harriers), 
Amelia Ashmore (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Niamh Barnsley-Ryan (Lancaster & Morecambe AC), 
Georgia Bell (Leven Valley AC), 
Demi Betts (Scunthorpe & District AC), 
Sophie Booker (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Gabriella Brown (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Charlotte Chambers (Otley AC), 
Hannah Culshaw (Wigan & District H & AC), 
Hattie Davies (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Alice Dolman (Pontefract Ac), 
Rebecca Flaherty (Bingley Harriers & AC), 
Sophie Harding (Crewe and Nantwich AC), 
Frances Hogg (City of York AC), 
Martha Jackson (Bingley Harriers & AC), 
Katie Kelly (Pontefract AC), 
Betty Kershaw (Blackpool Wyre & Fylde AC), 
Ellie Mills (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Kitty Quin (Otley AC), 
Sarah Robertshaw (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Julia Rutkowska (Pontefract AC), 
Ruby Styler (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Elizabeth Teece (Pontefract AC), 
Holly Walters (Bingley Harriers & AC), 
Paige Watson (Wakefield District H & AC), 
Bobbie Waugh (Hallamshire Harriers Sheffield).
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 69
Total athletes: 252