Top: Entries for Northern Athletics Cross Country Championships 2019 - U13 Boys







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

64 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Ambleside ACAmbleside AC
1 athletes, 1 team

Rowan Ashworth.
1 team1 athletes
Barnsley Athletic ClubBarnsley Athletic Club
3 athletes, 1 team

Jonson Hughes, Sonny Boy Hughes, Ben Nutter.
1 team3 athletes
Beverley Athletic ClubBeverley Athletic Club
2 athletes, 1 team

Sebasien Freeman, George Rice.
1 team2 athletes
Bingley Harriers & ACBingley Harriers & AC
2 athletes, 1 team

Theo Armitage, William Askew.
1 team2 athletes
Birtley ACBirtley AC
2 athletes, 1 team

George Beevers, Lewis Watson.
1 team2 athletes
Blackburn Harriers & AcBlackburn Harriers & Ac
9 athletes, 1 team

Isaac David Butler, Codie Dewhurst, Oliver Gill, Benjamin Livesey, Jack Paget-Fowler, Saul Sharp, Daniel Smith, Dexta Thompson, Theo Watson.
1 team9 athletes
Blackhill BoundersBlackhill Bounders
2 athletes, 1 team

Tom Slane, Daniel Walton.
1 team2 athletes
Blaydon Harriers & AcBlaydon Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Ben Thorpe.
1 team1 athletes
Chorley Athletic and Triathlon ClubChorley Athletic and Triathlon Club
1 athletes, 1 team

Lewis Jones.
1 team1 athletes
Chorley Athletic and Triathlon ClubChorley Athletic and Triathlon Club
4 athletes, 1 team

Jack Lamb, Joseph Marzolini, Tom Murphy, Lewis Warner-Jones.
1 team4 athletes
City Of Sheffield And Dearne AcCity Of Sheffield And Dearne Ac
5 athletes, 1 team

Joseph  Collini, Zak Ferguson, Isaac Oliver, William  Platts, George Wallace.
1 team5 athletes
City Of York AcCity Of York Ac
2 athletes, 1 team

James Gold, Louis How.
1 team2 athletes
Clayton-le-Moors HarriersClayton-le-Moors Harriers
4 athletes, 1 team

Jenson Bentham, Robbie Smedley, Finley Stubbs, Guy Whalley.
1 team4 athletes
Cleethorpes And District AcCleethorpes And District Ac
5 athletes, 1 team

Alfie Burrell, Ben Edwards, Mert Ozguder, Robin Smith, Jack Wright.
1 team5 athletes
Darlington H & ACDarlington H & AC
8 athletes, 1 team

Alex Boyer, Louis Brett, Ashton Harrison, Elwood  Kelley, Daniel Richardson, Josh Scott, Matthew Vest, Dylan Wilson.
1 team8 athletes
Denby Dale Athletics ClubDenby Dale Athletics Club
1 athletes, 1 team

Charlie Watson.
1 team1 athletes
Derby Athletic ClubDerby Athletic Club
2 athletes, 1 team

Stanley Lowe, James Rouse.
1 team2 athletes
Doncaster Athletic ClubDoncaster Athletic Club
1 athletes, 1 team

Hugo Cullen.
1 team1 athletes
East Cheshire Harriers & Tameside AcEast Cheshire Harriers & Tameside Ac
8 athletes, 1 team

Alfie Bundy, Bobby Burton, Luke Carrington, James Harney, Sam Lomas, James McGraw, Edward Rankin, Cole Wright.
1 team8 athletes
Eden RunnersEden Runners
6 athletes, 1 team

Campbell Donnelly, Harry Ewbank, Mason McAneney, Samuel Pullan, Thomas Renwick, Danny Welch.
1 team6 athletes
Fitmums and FriendsFitmums and Friends
4 athletes, 1 team

Seth Gulley, Will Jolly, Lewis Parker, Oscar Pearson.
1 team4 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Noah  Curran, Benjamin Asquith, Theo Dragoi.
1 team3 athletes
Gosforth Harriers & AcGosforth Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Joseph Ashman, Rob Boddy, Ethan Bond.
1 team3 athletes
Halifax Harriers & ACHalifax Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Elliot Clarke , James Duffy, Harry Lister.
1 team3 athletes
Harrogate Harriers & ACHarrogate Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Jim Midwood, Will Partner, Samuel Skaife-Clarke.
1 team3 athletes
Holmfirth Harriers ACHolmfirth Harriers AC
3 athletes, 1 team

Harry Gilligan , Jamie  Stewart, Jack  Sunderland .
1 team3 athletes
Houghton Harriers & AcHoughton Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Brandon Pye.
1 team1 athletes
Ilkley Harriers AcIlkley Harriers Ac
10 athletes, 1 team

Nicholas Archer, Max Ashelford, Josh Beevers, George Buckley, Harry Buckley, Archie Budding, Ethan Doyle, Dylan Shinn, Alexander  Wolfenden, Alex Wood.
1 team10 athletes
Keighley & Craven AcKeighley & Craven Ac
5 athletes, 1 team

Nathan Caunt, Zak Dimitrijevic, Archie Peaker, Finlay Petrucci, James Sadler-Townsend.
1 team5 athletes
Kendal Amateur Athletic ClubKendal Amateur Athletic Club
5 athletes, 1 team

Jack Barker, Rio Egner, Sam Greenep, Jack Hewison, Oliver Smith.
1 team5 athletes
Lancaster & Morecambe ACLancaster & Morecambe AC
1 athletes, 1 team

Ronan Maher.
1 team1 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
2 athletes, 1 team

Joseph Currie, Adam Pow.
1 team2 athletes
Lincoln Wellington Athletic ClubLincoln Wellington Athletic Club
3 athletes, 1 team

Max Patrick, Oliver Pearson, Cameron West.
1 team3 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
6 athletes, 1 team

Riley Malone, Liam McCay, Josh Redmond, Ben Taylor, Max Webster, Iwan Williams.
1 team6 athletes
Liverpool Pembroke & Sefton H ACLiverpool Pembroke & Sefton H AC
2 athletes, 1 team

Harry Corcoran, Isaac Dickinson.
1 team2 athletes
Longwood Harriers AcLongwood Harriers Ac
2 athletes, 1 team

Riley Lynch, Ben Mourne.
1 team2 athletes
Macclesfield Harriers & ACMacclesfield Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Thomas Marsh.
1 team1 athletes
Macclesfield Harriers & ACMacclesfield Harriers & AC
1 athletes, 1 team

William Roberts.
1 team1 athletes
Macclesfield Harriers & ACMacclesfield Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Philip Goodfellow.
1 team1 athletes
Matlock Athletic ClubMatlock Athletic Club
1 athletes, 1 team

Alex  Currie.
1 team1 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Ryan Davies, Joe Dixon, Joseph Hudspith.
1 team3 athletes
New Marske Harriers ClubNew Marske Harriers Club
5 athletes, 1 team

Aiden Colmer, Matthew Downs, Jack Farrel, Riley Middleton, William Young.
1 team5 athletes
North Shields Polytechnic ClubNorth Shields Polytechnic Club
1 athletes, 1 team

Benjamin Maley.
1 team1 athletes
Preston HarriersPreston Harriers
5 athletes, 1 team

George Denye, Ben Dilworth, Sam Smalley, Jenson Warren, Jack Winstanley.
1 team5 athletes
Richmond & Zetland HarriersRichmond & Zetland Harriers
5 athletes, 1 team

Sam Archer, Thomas Carter, Joshua Hammett, Robbie Lee, Dominic  Wilford.
1 team5 athletes
Rossendale Harriers & AcRossendale Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Bryn Lawrence, Joe Ormrod.
1 team2 athletes
Rotherham Harriers and ACRotherham Harriers and AC
9 athletes, 1 team

Thomas Bowman, George  Browne, George Ellis, Owen Haffner, Reece Levitt, Luke Parker, Luke Stables, Harry Stroughair, Jack Williams.
1 team9 athletes
Rothwell Harriers & ACRothwell Harriers & AC
4 athletes, 1 team

Aaron Mattison-Johnson, Adam Miah, Charlie Parker, Isaac Wilson.
1 team4 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
9 athletes, 1 team

Jack  Batten, Joshua Colquhoun-Lynn, Matthew Gardner, Luke Kelly, Edward Lord, Finlay McLaughlin, Freddie Meredith, Oscar Schofield, Jack  Spark.
1 team9 athletes
Salford Harriers & AcSalford Harriers & Ac
6 athletes, 1 team

Jamie Barber, Joseph Cammish, Max Lowrey, Ethan Nation, Freddie Oldfield, Matthew  Russell.
1 team6 athletes
Salford Metropolitan AcSalford Metropolitan Ac
1 athletes, 1 team

Benjamin  Knight.
1 team1 athletes
Scarborough Athletic ClubScarborough Athletic Club
1 athletes, 1 team

Owen Riley.
1 team1 athletes
Sedgefield HarriersSedgefield Harriers
2 athletes, 1 team

Joe  Beurskens, David Edwards.
1 team2 athletes
Skyrac Athletic ClubSkyrac Athletic Club
4 athletes, 1 team

Liam Beaumont, Henry Cesar De Sa, Ben Hill, Taylor Sebright-Pickard.
1 team4 athletes
Southport Waterloo ACSouthport Waterloo AC
2 athletes, 1 team

Montgomery Barr, Sammy Pickerill.
1 team2 athletes
St Helens Sutton ACSt Helens Sutton AC
2 athletes, 1 team

Joseph Colley, Gabriel Mullen.
1 team2 athletes
Stockport Harriers & ACStockport Harriers & AC
4 athletes, 1 team

William Bailey, Daniel McCann, Harvey Murphy, Ben Sturgess.
1 team4 athletes
Trafford Athletic ClubTrafford Athletic Club
6 athletes, 1 team

Charlie Atkiss, Owen Reekie, Charlie Stanway, James Walton, Josh Watson, Sonny Wilson.
1 team6 athletes
Vale Royal ACVale Royal AC
7 athletes, 1 team

Joseph Bland-McKenzie, James Dixon, Harry Godwin, Robbie Price, Oliver Simpson, Oli Washington, Josh Williamson.
1 team7 athletes
Valley Striders ACValley Striders AC
6 athletes, 1 team

Alfie Jones, Leon Jones, Griff Lippiatt, Theodore Rosenberg, Jamie Walker, Toby Walker.
1 team6 athletes
Wakefield District H & AcWakefield District H & Ac
4 athletes, 1 team

Euan Gaskin, Daniel George , James Mc Kinlay-Smith, Ben Shackleton .
1 team4 athletes
Warrington A CWarrington A C
1 athletes, 1 team

Zak Chamun.
1 team1 athletes
West Cheshire Athletic ClubWest Cheshire Athletic Club
1 athletes, 1 team

Reece Munro.
1 team1 athletes
Wirral ACWirral AC
5 athletes, 1 team

Miles Craven, Ben Grantham, Jack Heap, Alex  Poulston, Jack Talbot.
1 team5 athletes
31 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Isaac Bastow (City of York AC), 
Aston Brogden (Otley AC), 
George Chambers (Otley AC), 
Jonah Cooper (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Jake Croft (Barton & District AC), 
Tom Davey (Wetherby Runners AC), 
Kieran Davies (Scunthorpe & District AC), 
Zach Earnshaw (Lancaster & Morecambe AC), 
Denholm Edwards (Nidd Valley Road Runners), 
Bertie Ellison (Lancaster & Morecambe AC), 
Ben Hall (Wakefield District H & AC), 
Jack Holmes (Pontefract AC), 
Archie Honeysett (Lancaster & Morecambe AC), 
Ethan Isaacs (Horwich R M I Harriers), 
Will Lloyd (Wigan & District H & AC), 
Erik Marshall (Warrington A C), 
Dylan McGrath (Macclesfield Harriers & AC), 
Max Murray John (Alnwick Harriers), 
Jacob Pryor (Warrington A C), 
Ben Pucill (Warrington A C), 
Zachary Rayner (Wakefield District H & AC), 
Cameron Santer (Wetherby Runners AC), 
Fabian Schiller (Lancaster & Morecambe AC), 
Jack Todd (Wakefield District H & AC), 
Micah Walmsley (Lancaster & Morecambe AC), 
Matthew Wardell (Wakefield District H & AC), 
Aadi Whitlock (Macclesfield Harriers & AC), 
Leon Wilson (Lancaster & Morecambe AC), 
Jack Winter (Hallamshire Harriers Sheffield).
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 64
Total athletes: 255