Top: Entries for Northern Athletics Cross Country Championships 2019 - Senior Women







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

99 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Alnwick HarriersAlnwick Harriers
2 athletes, 1 team

Susan Skirrow, Diana Weightman.
1 team2 athletes
Altrincham & District Athletic Club LimitedAltrincham & District Athletic Club Limited
2 athletes, 1 team

Danielle Beard, Carole Harrison.
1 team2 athletes
Barnsley Athletic ClubBarnsley Athletic Club
7 athletes, 1 team

Anne Bennett, Naomi Biddlestone, Caron Holburt, Janette Jackson, Christina Laking, Heidi Quigley, Kerry Storrar.
1 team7 athletes
Barnsley HarriersBarnsley Harriers
5 athletes, 1 team

Emily Dodd, Rachel Jardine, Emma Moorhouse, Katie Marie Roberts, Kathryn Thorpe.
1 team5 athletes
Beverley Athletic ClubBeverley Athletic Club
2 athletes, 1 team

Laura Emms, Anna Pugson.
1 team2 athletes
Birtley ACBirtley AC
5 athletes, 1 team

Kelly Bentley, Lorna Graham, Rebecca Pottinger, Lisa Short, Kirsty Walker.
1 team5 athletes
Blackburn Harriers & AcBlackburn Harriers & Ac
8 athletes, 1 team

Carmen Louise Byrne, Lindsay Davies, Carly Edwards, Jessica Judd, Joanne Nelson, Annabel Ralph, Ellen Sagar-Hesketh, Rebecca Shorrock.
1 team8 athletes
Blackhill BoundersBlackhill Bounders
5 athletes, 1 team

Kerry Anderson, Danielle Jackson, Elizabeth Mitchell, Amanda Phillips, Lauren Young.
1 team5 athletes
Blackpool Wyre & Fylde AcBlackpool Wyre & Fylde Ac
5 athletes, 1 team

Laura Lawler, Basia Pawelczak, Debbie Rodgers, Deborah  Terras, Michelle Tickle.
1 team5 athletes
Blaydon Harriers & AcBlaydon Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Eleanor Bradbury, Claire Collinson.
1 team2 athletes
Blyth Running ClubBlyth Running Club
6 athletes, 1 team

Anita Brabazon, Anne Craddock, Gwen Forster, Gemma Harmon, Helen Morris, Sandra Watson.
1 team6 athletes
Bolton United Harriers & ACBolton United Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Laura Lombard.
1 team1 athletes
Border Harriers & ACBorder Harriers & AC
6 athletes, 1 team

Rachel Brown, Kathryn Douglas, Clare McKeown, Teresa Medley, Rhiannon Silson, Fiona Smith.
1 team6 athletes
Burnden Road RunnersBurnden Road Runners
3 athletes, 1 team

Anne Ferguson, Shirley Staveley, Louise Wall.
1 team3 athletes
Chester Triathlon ClubChester Triathlon Club
2 athletes, 1 team

Traci Shipley, Rosemary Symms.
1 team2 athletes
Chorlton RunnersChorlton Runners
11 athletes, 1 team

Hannah Ahle, Samantha Hartley, Katie McInnes, Jacqueline Perrot, Alison Wainwright, Rosalyn Webster, Amy Welch, Chloe Wilkinson, Melanie Williamson, Siobhan Woods, Andreja Zevnik.
1 team11 athletes
City of Hull ACCity of Hull AC
2 athletes, 1 team

Whitney Larkin, Sophie Lee.
1 team2 athletes
City Of Sheffield And Dearne AcCity Of Sheffield And Dearne Ac
2 athletes, 1 team

Beth Ansell, Caroline Fuller.
1 team2 athletes
Clayton-le-Moors HarriersClayton-le-Moors Harriers
7 athletes, 1 team

Michelle Abbott, Donna Airey, Susan Allen, Lisa Ellis, Christine Leathley, Julia Rushton, Lucy  Scott.
1 team7 athletes
Darlington H & AcDarlington H & Ac
2 athletes, 1 team

Sue Philips, Sarah Wilson.
1 team2 athletes
Denby Dale Athletics ClubDenby Dale Athletics Club
9 athletes, 1 team

Abbie Dagg, Jennifer Esty, Sarah Everett, Sarah Godbehere, Gaynor Goodman, Katie Sharp, Sarah Stead, Samara Wood, Emma Worsley.
1 team9 athletes
Derby Athletic ClubDerby Athletic Club
2 athletes, 1 team

Lisa Palmer, Veleska Wills.
1 team2 athletes
Doncaster Athletic ClubDoncaster Athletic Club
3 athletes, 1 team

Joanne Breeze, Rose James, Jane Purchase.
1 team3 athletes
East Cheshire Harriers & Tameside AcEast Cheshire Harriers & Tameside Ac
3 athletes, 1 team

Bethany Hirst, Angela Oldham, Hayley Simpson.
1 team3 athletes
Eden RunnersEden Runners
1 athletes, 1 team

Kerry Davies.
1 team1 athletes
Elswick HarriersElswick Harriers
2 athletes, 1 team

Charlotte Baston, Amy Fuller.
1 team2 athletes
Elvet StridersElvet Striders
7 athletes, 1 team

Stephanie Barlow, Elaine Bisson, Fiona Brannan, Zoe Dewdney, Nina Mason, Fiona Shenton, Jan Young.
1 team7 athletes
Fitmums and FriendsFitmums and Friends
8 athletes, 1 team

Samantha Barlow, Suzanne Crowther, Allison English, Fiona  Griffiths, Gaye Hanson, Michelle Kilgarriff, Vicky Moore, Lisa Seamark-Cooke.
1 team8 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
12 athletes, 1 team

Lisa Atkinson, Brigid Dennehy, Katherine Downie, Jane Giles, Maggie Loraine, Aife McSheffrey, Elizabeth Oconnor, Charlotte Perkins, Mairead Power, Elizabeth Raven, Kim Simpson, Lucie Wilkinson.
1 team12 athletes
Gosforth Harriers & AcGosforth Harriers & Ac
4 athletes, 1 team

Floor Christie-De Jong, Sarah Gartside, Elaine McKechnie, Helen Warburton.
1 team4 athletes
Halifax Harriers & ACHalifax Harriers & AC
2 athletes, 1 team

Hazel Berrett, Katrina Oddy.
1 team2 athletes
Hallamshire Harriers SheffieldHallamshire Harriers Sheffield
12 athletes, 1 team

Hatti Archer, Ellie Crownshaw, Hannah Fletcher, Julia Jagger, Rachael Lundgren, Rachel Poole, Charlotte Slack, Nicola Squires, Charlotte Ward, Hannah Whitelam Hodges, Lexie Wilson, Zanthe Wray.
1 team12 athletes
Harrogate Harriers & ACHarrogate Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Coralin Harrison.
1 team1 athletes
Heaton Harriers & ACHeaton Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Michele O'Neill-Hall.
1 team1 athletes
Heaton Harriers & AcHeaton Harriers & Ac
5 athletes, 1 team

Marie Bennett, Nina Cameron, Es Cole, Jenny Friend, Danielle Smythe.
1 team5 athletes
Holmfirth Harriers AcHolmfirth Harriers Ac
7 athletes, 1 team

Helen Berry, Cara Bintcliffe, Lucy Hall, Claire Leaver-Hewitt, Zoe Storr, Ruby Sykes, Katie Walshaw.
1 team7 athletes
Horwich R M I HarriersHorwich R M I Harriers
1 athletes, 1 team

Janet Rashleigh.
1 team1 athletes
Houghton Harriers & AcHoughton Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Eleanor Daglish.
1 team1 athletes
Ilkley Harriers AcIlkley Harriers Ac
10 athletes, 1 team

Kate Archer, Petra Bijsterveld, Rachel Carter, Hilda Coulsey, Caroline Howe, Diane  Kitchen, Beth Massey, Pauline Munro, Anna Pickering, Sally Pickering.
1 team10 athletes
Jarrow & Hebburn ACJarrow & Hebburn AC
6 athletes, 1 team

Georgia Campbell, Jenna Killock, Stephanie Pattinson, Heather Robinson, Gina Rutherford, Vicki Thompson.
1 team6 athletes
Jesmond JoggersJesmond Joggers
6 athletes, 1 team

Kate Black, Laura Cheetham , Ella Foreman, Emma Glover, Kate Langley, Gemma MacMillan.
1 team6 athletes
Keighley & Craven ACKeighley & Craven AC
4 athletes, 1 team

Emma Dooks, Hinda Hardaker, Lorna Hubbard, Vanora McCullagh.
1 team4 athletes
Kendal Amateur Athletic ClubKendal Amateur Athletic Club
13 athletes, 1 team

Helen Barker, Sue Booth, Paula Bowen, Hazel Clark, Annie Conway, Helen Greenep, Carolyn Kevan, Jacqueline Nowell, Joanne Pennington, Dianne Priestley, Rebecca Robinson, Sarah Tunstall, Lucy Varney.
1 team13 athletes
Knowsley HarriersKnowsley Harriers
2 athletes, 1 team

Anja Pownell, Katie Pownell.
1 team2 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
15 athletes, 1 team

Leila Armoush , Harriet Buswell, Emma Clayton, Lucy  Crookes, Celia De Maria, Claire Duck, Sarah Hodgson, Heather Langham, Alice  Leake, Amicia Lee, Georgia Malir, Bronwen Owen, Susan Partridge, Claudia Stanton, Jennifer Walsh.
1 team15 athletes
Leigh Harriers & AcLeigh Harriers & Ac
8 athletes, 1 team

Dianne Denney, Lauren Heyes, Rachel Hodgkinson, Abigail Howarth, Leah Peploe, Laura Riches, Louisa Thompson, Brenda Wane.
1 team8 athletes
Lincoln Wellington Athletic ClubLincoln Wellington Athletic Club
4 athletes, 1 team

Abbie Donnelly, Amy Grocock, Holly Haywood, Donna Walters.
1 team4 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
6 athletes, 1 team

Rachael Burns, Hannah Delaney, Elizabeth Egan, Hannah Hughes, Alex O'Brien, Charlotte  Wilson - Dewhurst.
1 team6 athletes
Liverpool Pembroke & Sefton H ACLiverpool Pembroke & Sefton H AC
2 athletes, 1 team

Debra Campbell, Kirsty Longley.
1 team2 athletes
Longwood Harriers AcLongwood Harriers Ac
1 athletes, 1 team

Linsay Roberts.
1 team1 athletes
Low Fell RcLow Fell Rc
5 athletes, 1 team

Vicki Halse, Clare Magrath, Cheryl Parkin, Cheryl Stanley, Hannah Wood.
1 team5 athletes
Lytham St Annes Rr ClubLytham St Annes Rr Club
1 athletes, 1 team

Elizabeth Abbott.
1 team1 athletes
Manchester FrontrunnersManchester Frontrunners
2 athletes, 1 team

Amy Carr, Aleksandra Piekarska.
1 team2 athletes
Manchester Harriers & ACManchester Harriers & AC
2 athletes, 1 team

Melanie Barber, Lindsey Farrelly.
1 team2 athletes
Matlock Athletic ClubMatlock Athletic Club
1 athletes, 1 team

Alaina Bond.
1 team1 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
9 athletes, 1 team

Alison Brown, Claire Calverley, Rachelle Falloon, Gemma Floyd, Jane Hodgson, Emma Holt, Helen King, Catriona MacDonald, Mhairi MacLennan.
1 team9 athletes
New Marske Harriers ClubNew Marske Harriers Club
1 athletes, 1 team

Patricia Speedie.
1 team1 athletes
North Derbyshire RCNorth Derbyshire RC
4 athletes, 1 team

Hannah Barnett, Rachel Burton, Emma Holt, Sarah Witham.
1 team4 athletes
North Shields Polytechnic ClubNorth Shields Polytechnic Club
4 athletes, 1 team

Adrienne Bishop, Carla Maley, Michelle Thompson, Natalie Thorburn.
1 team4 athletes
Otley ACOtley AC
4 athletes, 1 team

Sara Elliott, Rebecca Harpur, Victoria Stainburn, Kirsty Wicks.
1 team4 athletes
Penistone Footpath Runners & Athletic ClubPenistone Footpath Runners & Athletic Club
1 athletes, 1 team

Julia Johnson.
1 team1 athletes
Pensby RunnersPensby Runners
5 athletes, 1 team

Samantha Cox, Helen Measures, Carole Morrison, Claudia Pagoulatou, Alexandra Royden.
1 team5 athletes
Preston HarriersPreston Harriers
7 athletes, 1 team

Eleonor Davis, Judith Deakin, Emma Essex-Crosby, Vicki Sherrington, Sue Wickham, Olga Wiggins, Jenny Wren .
1 team7 athletes
Pudsey & Bramley AcPudsey & Bramley Ac
1 athletes, 1 team

Claire Green.
1 team1 athletes
Ribble Valley HarriersRibble Valley Harriers
1 athletes, 1 team

Nichola Jackson.
1 team1 athletes
Richmond & Zetland HarriersRichmond & Zetland Harriers
4 athletes, 1 team

Nicki Buckett, Elly Robertson, Pauline Whittaker, Fiona Wilson.
1 team4 athletes
Rochdale Harriers & ACRochdale Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Janice Needham.
1 team1 athletes
Rossendale Harriers & AcRossendale Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Heather Dalgleish, Anne Marie Hindle, Sophie Howard.
1 team3 athletes
Rotherham Harriers And AcRotherham Harriers And Ac
12 athletes, 1 team

Jenny Blizard, Naomi  Clegg, Sophie Cowper, Nicola Devine, Lori Handbury , Natasha Hatswell, Hannah Holmes, Samantha  Hughes , Emma Parkinson, Keri Pearson, Jenny Reed, Georgina  Weston.
1 team12 athletes
Rothwell Harriers & ACRothwell Harriers & AC
11 athletes, 1 team

Sarah Battle, Paula Brook, Amanda Bryant, Carole Clifford, Sandra Edwards, Stephanie Hall, Lynne Metcalfe, Denise Ramsden, Rowena Skelhorn, June Stakes, Sarah Waite.
1 team11 athletes
Roundhay RunnersRoundhay Runners
6 athletes, 1 team

Leanne Clayman, Sara Elson, Susan Lewis, Julia Say, Gemma  Traviss-Turner, Helen Underwood.
1 team6 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
8 athletes, 1 team

Ellen Downs, Danielle Fegan, Sinead Ferguson, Sarah Goulden, Katie Hewison, Clare McCarron, Jane Thomas, Emma Tilley.
1 team8 athletes
Salford Harriers & AcSalford Harriers & Ac
6 athletes, 1 team

Amelia Beaman, Sinead Bent, Sarah Carroll, Carla Davies, Elisabeth  Kilcourse, Jaymie Shenton.
1 team6 athletes
Sedgefield HarriersSedgefield Harriers
3 athletes, 1 team

Jayne Freeman, Christine Hearmon, Jane Spink.
1 team3 athletes
Sheffield RCSheffield RC
7 athletes, 1 team

Heather Fisher, Natasha Hinton, Sarah Kimpton, Rachel Rose, Carolina Scarton, Georgina Williams-Mahoney, Jane Wright Saunders.
1 team7 athletes
Skyrac Athletic ClubSkyrac Athletic Club
4 athletes, 1 team

Rececca Cesar De Sa, Arifa Chakera, Harriet Griggs, Jane Halloran.
1 team4 athletes
South Shields Harriers & AcSouth Shields Harriers & Ac
12 athletes, 1 team

Jemma  Amin, Linda Bone, Rachel Breheny, Melanie Cooke-Dunlop, Summer Gatens, Rachel Hawdon, Carly Henderson, Lorraine Hetherington , Kim Lancaster, Claire O'Callaghan, Sarah Swales, Patricia White.
1 team12 athletes
Southport Waterloo ACSouthport Waterloo AC
2 athletes, 1 team

Amanda Crook, Nicola Simpson.
1 team2 athletes
St Helens StridersSt Helens Striders
1 athletes, 1 team

Kerry Riley.
1 team1 athletes
St Helens Sutton ACSt Helens Sutton AC
2 athletes, 1 team

Gemma Connolly, Jade Smith.
1 team2 athletes
Steel City Striders RcSteel City Striders Rc
13 athletes, 1 team

Caroline Brock, Helen Burgess, Jo Carnie, Nicola Galley, Caroline Greenough, Claire Grisdale, Naomi Rabin, Frances Roberts, Charlotte Roper, Nicola Ross, Dawn Short, Poppy Tovey, Sarah Ward.
1 team13 athletes
Stockport Harriers & ACStockport Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Elizabeth Apsley.
1 team1 athletes
Sunderland Harriers & ACSunderland Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Alice Smith , Judith Thirlwell, Jenna Wilkinson.
1 team3 athletes
Sunderland Harriers & AcSunderland Harriers & Ac
5 athletes, 1 team

Gemma Frost, Vicky Haswell, Alice Smith , Judith Thirlwell, Jenna Wilkinson.
1 team5 athletes
Sunderland StrollersSunderland Strollers
5 athletes, 1 team

Suzanne Davey, Jenna Maynard, Julie Pescod, Jan Prater, Kelly Rosborough.
1 team5 athletes
Swinton Running ClubSwinton Running Club
2 athletes, 1 team

Rebecca Mills, Helen Nation.
1 team2 athletes
Totley ACTotley AC
5 athletes, 1 team

Jo  Brown, Sarah Christian, Claire Conway, Aritri Mandal, Yvonne Twelvetree.
1 team5 athletes
Trafford Athletic ClubTrafford Athletic Club
7 athletes, 1 team

Vicki Cronin, Nicole Davenport, Beth Donnelly, Sue Exon, Sarah Hudak, Louise Mangan, Melanie Monks.
1 team7 athletes
Tyne Bridge HarriersTyne Bridge Harriers
4 athletes, 1 team

Charlotte Carpenter, Justine Carrion-Weiss, Sophie Marr, Alice Redfern.
1 team4 athletes
Tynedale Harriers & ACTynedale Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Jeannie Brady.
1 team1 athletes
Vale Royal AcVale Royal Ac
8 athletes, 1 team

Chloe Broad, Lucy Knight, Sarah Murphy, Amelia Pettitt, Emma-louise Pyatt, Elizabeth Renondeau , Helen Smith, Carole Williams.
1 team8 athletes
Valley Striders ACValley Striders AC
13 athletes, 1 team

Elizabeth Adams, Liz Ball, Rachel Bentley, Claire Capper, Pascale Fotherby, Jenny Hall, Samantha Harris, Chloe Hudson, Myra Jones, Leila Kara, Fiona Robins, Amanda Spencer, Ruth Warren.
1 team13 athletes
Wakefield District H & ACWakefield District H & AC
5 athletes, 1 team

Helen Beck, Joanne Biltcliffe, Rosie Boughton, Angela Dales, Hayley Newbound.
1 team5 athletes
Wallasey Athletic ClubWallasey Athletic Club
7 athletes, 1 team

Catherine Cuthbert, Sharon Lamont, Louise Marsden, Jan McArd, Katrin Ryan, Helen Stansfield, Helen Symonds.
1 team7 athletes
Wesham Road Runners & ACWesham Road Runners & AC
1 athletes, 1 team

Anne Mayers-Smith.
1 team1 athletes
West Cheshire Athletic ClubWest Cheshire Athletic Club
4 athletes, 1 team

Claire Harris, Ellen McMahon, Eleanor Robinson, Angela Tegg.
1 team4 athletes
Wigan & District H & ACWigan & District H & AC
6 athletes, 1 team

Lisa Heyes, Diane Hill, Denise Ryley, Jayne Salloum, Kelly Anne Towns, Julie Valentine.
1 team6 athletes
Wirral ACWirral AC
3 athletes, 1 team

Sarah Kearney, Anne Rosbottom, Bree Sutcliffe.
1 team3 athletes
York Knavesmire HarriersYork Knavesmire Harriers
21 athletes, 1 team

Emily Baines, Aoife Burke, Mandy Clarke, Maddie  Foot, Natalie  Greaves, Anna Marshall, Liz Matthews, Jane Morby, Jane Nodder, Becky Penty, Lucy Pinder, Clare Rowntree, Angela Shepherd, Abbie Spence, Jenny Steele, Hannah Strange, Nik Tarrega, Megan Thomson, Edwina Wilcox, Della Wilson, Qin Zhou.
1 team21 athletes
51 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Faye Banks (Pontefract AC), 
Alexandra Bell (Pudsey & Bramley AC), 
Alannah Birtwistle (Macclesfield Harriers & AC), 
Kirsty Bryan-Jones (Sheffield Triathlon Club), 
Jo Buckley (Bingley Harriers & AC), 
Jess Cappleman (Kingston upon Hull AC), 
Mary Carrick (East Hull Harriers & AC), 
Sarah Chalmers (Nidd Valley Road Runners), 
Joanne Conroy (Pontefract AC), 
Jane Cope (Louth AC), 
Helen Cross (York Knavesmire Harriers), 
Jane Crossley (Kirkstall Harriers), 
Lindsay Davies (Blackburn Harriers & Ac), 
Sarah Dewhirst (Bingley Harriers & AC), 
Jennifer Dews (Pontefract AC), 
Alexis Dinsmor (Stockport Harriers & AC), 
Vicki Elliott (Pontefract AC), 
Antonia Fan (Skyrac Athletic Club), 
Rachael Franklin (Manx Harriers), 
Natasha Geere (Spenborough & Dist Ac), 
Louise Geldart (Stockport Harriers & AC), 
Debbie Gibson (Nidd Valley Road Runners), 
Sarah Gill (Harrogate Harriers & AC), 
Emma Green (Bingley Harriers & AC), 
Sian Gulliver (Macclesfield Harriers & AC), 
Caroline Haigh (Pontefract AC), 
Caroline Harding (Pudsey & Bramley Ac), 
Emma Hayward (Pontefract AC), 
Michelle Howe (Nidd Valley Road Runners), 
Sarah Hughan (Nidd Valley Road Runners), 
Amy Jaramazovic (Border Harriers & AC), 
Christine Jones (Nidd Valley Road Runners), 
Rebekah Livsey (Stockport Harriers & AC), 
Charlotte Mason (City of York AC), 
Christine McCarthy (Pontefract AC), 
Jenni Muston (Spenborough & Dist AC), 
Rachel Pilling (Pudsey & Bramley AC), 
Emma Robinson (Harrogate Harriers & AC), 
Sally Robinson (Bingley Harriers & AC), 
Stephanie Robson (Bingley Harriers & AC), 
Julie Ruby (Pontefract AC), 
Suzanne Sharman (Pudsey & Bramley AC), 
Susan Simpson (Nidd Valley Road Runners), 
Michelle Smith (Nidd Valley Road Runners), 
Kerry Stainton (Louth AC), 
Louise Street (Nidd Valley Road Runners), 
Ruth Thackray (Bingley Harriers & AC), 
Charlotte Van Zelst (Harrogate Harriers & AC), 
Lesley Watson (Bingley Harriers & AC), 
Rebecca Weight (Bingley Harriers & Ac), 
Denise Wright (Bingley Harriers & AC).
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 99
Total athletes: 538