Top: Entries for North of England Cross Country Championships 2019 - Senior Men







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

101 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Alnwick HarriersAlnwick Harriers
3 athletes, 1 team

Bruce  Crombie, Steve Patterson, David Richardson.
1 team3 athletes
Altrincham & District Athletic Club LimitedAltrincham & District Athletic Club Limited
5 athletes, 1 team

Akkeal Chambers, Adam Gooch, Graham Harrison, Kris Matuszczak, David Norman.
1 team5 athletes
Askern & District RCAskern & District RC
5 athletes, 1 team

Paul Collingwood, Duncan Marlow, David Pearce, Michael Pearson, Dean Winter.
1 team5 athletes
Barnsley Athletic ClubBarnsley Athletic Club
7 athletes, 1 team

Noel Adkins, Raymond Archer, Joshua Bird, Michael Casey, Paul Fieldsend, Lee Spensley, Melvin Wallace.
1 team7 athletes
Barnsley HarriersBarnsley Harriers
7 athletes, 1 team

Neil Armitage, Anthony Bissell, Paul Dodd, Jason Shepherd, Richard Spooner, Martin Swift, David Thompson.
1 team7 athletes
Beverley Athletic ClubBeverley Athletic Club
6 athletes, 1 team

Lewis Holloway, Andrew Johnson, Stephen Logan, David Morrison, Lee Phipps, Stephen Walker.
1 team6 athletes
Birtley ACBirtley AC
7 athletes, 1 team

Paul Agnew, Adrian Bailes, Andrew Beevers, Lee Drummond, David Francis, Nicholas Newby, Gregory Poulton.
1 team7 athletes
Blackburn Harriers & AcBlackburn Harriers & Ac
17 athletes, 1 team

Christopher Balderson, Karl Billington, Thomas Blaney, Paul Bradshaw, Christopher G Davies, Paul Guinan, Allan Hartley, Marc Hartley, Jack Hindle, Joshua Holgate, Calum Holmes, John Horrocks, Joseph Howe, Paul Jeffries, Mat Nuttall, Tim Raynes, Robert Warner.
1 team17 athletes
Blackhill BoundersBlackhill Bounders
7 athletes, 1 team

Jordan Bell, Stewy Bell, Steven Bowyer, Aidan Hughes, James  Newton, Gary Wallace, Ian Young.
1 team7 athletes
Blaydon Harriers & AcBlaydon Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Isaac Dunn, Alex Muir, George Rudman.
1 team3 athletes
Blyth Running ClubBlyth Running Club
7 athletes, 1 team

Michael Ashby, Steven French, Craig Harmon, Henry Madden, David McGarry, David Stamp, Joseph Woods.
1 team7 athletes
Border Harriers & ACBorder Harriers & AC
10 athletes, 1 team

Steven Berry, James Douglas, Bobby Hagan, Daniel Hornsby, Jordan Hull, Kevin Hull, Tom Nicholson, William Nicholson, Mark Ryan, Alistair Weymouth.
1 team10 athletes
Burnden Road RunnersBurnden Road Runners
8 athletes, 1 team

Paul Duke, Chris Greenall, Christophe Menand, Jonathan Sangster, Andy Staveley, William Thomas, Ged Turner, Tony Wall.
1 team8 athletes
Chester Triathlon ClubChester Triathlon Club
3 athletes, 1 team

Neil Jenkins, Michael Waring, Iain Wood.
1 team3 athletes
Chorlton RunnersChorlton Runners
15 athletes, 1 team

Peter Adams, David Alderson, Peter Bray, Paul Brown, Anthony Everitt, David Heywood, Ben Hobson, Fraser MacDonald Oulds, Ben McCormack, Paul Molloy, Nick Parrott, Russell Price, Gary Scott, Ian Sharpe, Michael Taylor.
1 team15 athletes
City of Hull ACCity of Hull AC
6 athletes, 1 team

Andy Guymer, Stephen Hall, James Pearson, Alan Pollard, Tim Savage, Rupert Wilks.
1 team6 athletes
Clayton-le-Moors HarriersClayton-le-Moors Harriers
9 athletes, 1 team

Gareth Berry, Martin Brady, Peter Browning, Matthew Duckworth, James Dunderdale, Craig Eccles, James Hickie, Mick  Hughes, Craig Nicholls.
1 team9 athletes
Congleton HarriersCongleton Harriers
4 athletes, 1 team

Nick Budd, Bryan Lomas, Robert Parkin, Stuart  Rider.
1 team4 athletes
Darlington H & AcDarlington H & Ac
7 athletes, 1 team

Paul Allan, Graham Bell, Michael Dolan, Andrew Harrison, Drew Inglis, Ian Morris, Philip Teece.
1 team7 athletes
Denby Dale Athletics ClubDenby Dale Athletics Club
8 athletes, 1 team

Ralph Barker, Adam Bloomfield, Simon Browne, Philip Ellis, Ross McClelland, James Mumford, Jonathan Ridge, Steven Sharp.
1 team8 athletes
Derby Athletic ClubDerby Athletic Club
2 athletes, 1 team

Chris Jordan, Joseph Kilgour.
1 team2 athletes
Doncaster Athletic ClubDoncaster Athletic Club
4 athletes, 1 team

Paul Bond, Steve Fox, Martin James, Mark Webster.
1 team4 athletes
Durham City Harriers & ACDurham City Harriers & AC
9 athletes, 1 team

Jason Catterall, Alexander Cook, Robert Eaton, Rob Everson, Daniel Garbutt, Matthew Hornsby, Daniel Jenkin, Christopher Wilkinson, Jonathan Wilkinson.
1 team9 athletes
East Cheshire Harriers & Tameside AcEast Cheshire Harriers & Tameside Ac
10 athletes, 1 team

Gavin Browne, Liam Browne, Timothy Greenald, Matthew Gush, James Hartshorne, Derek Hughes, Gary Matthews, Scott Matthews, Anthony McGuinness, R. David Salmon.
1 team10 athletes
Eden RunnersEden Runners
2 athletes, 1 team

Phil Cooper, Alex Davies.
1 team2 athletes
Elswick HarriersElswick Harriers
5 athletes, 1 team

Thomas Hanson, David Jardin, Peter Sloan, Mark Turnbull, Robert Wilson.
1 team5 athletes
Elvet StridersElvet Striders
10 athletes, 1 team

Michael Barlow, Geoff Davis, Simon Dobson, Paul Evans, Dave Gibson, Jack Lee, Robin Parsons, Phil Ray, Graeme Watt, Conrad White.
1 team10 athletes
Fitmums And FriendsFitmums And Friends
7 athletes, 1 team

Alex Abel, Andy Coy, Alex Eaton, Martin Moore, Andrew Pay, Stuart Spencer, Neil Thompson.
1 team7 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
10 athletes, 1 team

Daniel Alexander, Steven  Asquith , Ross Christie, Kevin Connolly, James Cripwell, Conrad Franks, Peter Grimoldby, Callum Johnson, Matthew Linsley, Steven Medd.
1 team10 athletes
Gosforth Harriers & AcGosforth Harriers & Ac
11 athletes, 1 team

Steve Boddy, Steven Bond, Matthew  Gwilym, Andrew Heppell, Nick Houghton, Al Johnson, Martin John Lloyd, Richard McQuade, Ben Moore, Jonny Stephenson, Kevin Thomas.
1 team11 athletes
Halifax Harriers & ACHalifax Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Simon Johnson.
1 team1 athletes
Hallamshire Harriers SheffieldHallamshire Harriers Sheffield
15 athletes, 1 team

Dave Archer, Nicholas Barber, Steven Bayton, John Birch, Tom Buckley , Robert Cook, Matthew Craig, James Hartley, Peter Hodges, James McCrae, Connor Milnes, Joshua  Panthradil, Gareth Phoenix, Joshua Walton, Robert Wapshott.
1 team15 athletes
Heaton Harriers & AcHeaton Harriers & Ac
8 athletes, 1 team

Robert Brown, David Michael Gilmore, Philip Green, James McKenzie, Calum Mills, Ian Robinson, Danny Routledge, George Routledge.
1 team8 athletes
Holmfirth Harriers AcHolmfirth Harriers Ac
15 athletes, 1 team

Simon Barrans, Christopher Beadle, Steve Berridge, Jonathan Bray, Mark Buckingham, Lewis Byram, Karl Dransfield, Philip Hewitt, Rob Kersey, Christopher Law, Damian McQueen, Samuel O Shea, Tim Street, Kai Sunman, Neil Thornton.
1 team15 athletes
Horwich R M I HarriersHorwich R M I Harriers
11 athletes, 1 team

David Barnes, Gareth Booth, Ian Conroy, Alex Fowler, Daniel Gilbert, James Kevan, Nick Leigh, Andrew Lloyd, Alastair Murray, Peter Ramsdale, Mark Seddon.
1 team11 athletes
Houghton Harriers & AcHoughton Harriers & Ac
9 athletes, 1 team

Tom Atkinson, David Coulson, Kevin Daglish, Lee Dover, Rory Graham, David Gribben, Innes Hodgson, Steven Johnson, Shaun McGrath.
1 team9 athletes
Ilkley Harriers AcIlkley Harriers Ac
8 athletes, 1 team

Michael Abrams-Cohen, Tim Ashelford, Stephen Coy, Steven Gott, Istvan Jacso, Malcolm Pickering, David Westhead, Jack Wood.
1 team8 athletes
Jarrow & Hebburn ACJarrow & Hebburn AC
5 athletes, 1 team

Jonny Evans, Jonathan Gilroy, Patrick McShane, Ian Salkeld, Michael Thornton.
1 team5 athletes
Jesmond JoggersJesmond Joggers
6 athletes, 1 team

Jake Archer, Jonathan Law, Chris Lawrence, Vincent McCormack, Alex Ramshaw, Simon Wells.
1 team6 athletes
Keighley & Craven AcKeighley & Craven Ac
10 athletes, 1 team

Scott Bairstow, Simon Bellwood, John Conroy, Paul Crabtree, Ian Maher, Sam Overend, Carl Whale, Craig Whale, Jeremy Wilkinson, Paul Wilson.
1 team10 athletes
Kendal Amateur Athletic ClubKendal Amateur Athletic Club
6 athletes, 1 team

Duncan Copley, Matthew Doey, Jonathan Dry, Mike Egner, Tom Hartley, Alasdair Russell.
1 team6 athletes
Knowsley HarriersKnowsley Harriers
6 athletes, 1 team

Tadi Abeki, Ian Broadhurst, Stephen Campbell, Tom O'Dowd, Robert Owens, Chris Pownell.
1 team6 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
34 athletes, 1 team

Mohamed Abshir, Alexander Bellew, Gordon Benson, Michael Burrett, Emile Cairess, Jason Cherriman, Joseph  Cook, Benjamin Douglas, Thomas Edwards, Simon Ellis, Martin Farran, Sean Flanagan, Leon Foster, Robert Gatenby, Adam Grice, Matt Grieve, Mick Hill, Adrian Holliday, Nick Hooker, Michael Hoyle, Gregory Hull, Oliver Lockley, Matt Lockyer, Alisdair McLeod, Adam Osborne, Martin Roscoe, Joshua Rowe, Graham Rush, Chris Smith, Linton Taylor, Joe Townsend, Patrick Vis, Trevor Wilks, Joshua Woodcock-Shaw.
1 team34 athletes
Leigh Harriers & AcLeigh Harriers & Ac
10 athletes, 1 team

Martin Conroy, Jason Denton, Allister Goulding, Andrew Howarth, John Howarth, Dave Pollitt, William Rawson, Andy Smalley, Robert Thorpe, Phillip Williams.
1 team10 athletes
Lincoln Wellington Athletic ClubLincoln Wellington Athletic Club
16 athletes, 1 team

Lucian Allison, Les Ball, Neil Coney, Jeff Hall, Simon MacHin, Kevin Maplethorpe, Martin Morley, Ryan Page, Shane Robinson, George Shuttleworth, Joshua Stone, William Strangeway, Mark Turner, Francis Ward, Joe Wilkinson, Ronny Wilson.
1 team16 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
16 athletes, 1 team

Alan Ashton, Kevin Bell, Richard Burney, Ricky Challinor, Daniel Cliffe, John Connolly, Lyndon Easthope, Dejene Gezimu, Charlie Hulson, Matthew Jackson, Aaron Jarvis, Daniel Jarvis, Adrian Roach, Andy Salmon, Lee Siemaszko, James Wootton.
1 team16 athletes
Liverpool Pembroke & Sefton H ACLiverpool Pembroke & Sefton H AC
6 athletes, 1 team

Chris Maher, Paul Milburn, Bernard Murphy, Kyle Nicholls, Sammy Rashid, Mark Wynne.
1 team6 athletes
Longwood Harriers AcLongwood Harriers Ac
2 athletes, 1 team

Josh Elderfield, James Scholes.
1 team2 athletes
Low Fell RcLow Fell Rc
8 athletes, 1 team

Richard Conder, Philip Halse, Neil James Kavanagh, Stephen Magrath, Neil Morris, John Stephens, Gavin Thompson, Danny Wade.
1 team8 athletes
Manchester FrontrunnersManchester Frontrunners
3 athletes, 1 team

Steve Hatton, James Moles, Roberto Raso.
1 team3 athletes
Manchester Harriers & ACManchester Harriers & AC
6 athletes, 1 team

Jason Brogan, Michael Cunningham, David Dyer, Ed Fazakerley, Glen Gandy, Chris Sewart.
1 team6 athletes
Manchester YMCA HarriersManchester YMCA Harriers
2 athletes, 1 team

Michael O'Brien, Bernard  Stricker.
1 team2 athletes
Middlesbrough & Cleveland HarriersMiddlesbrough & Cleveland Harriers
5 athletes, 1 team

Gordon Baird, Lewis  Bourner, Mark  Jackson, Greg Jayasuriya, Martin Vasey.
1 team5 athletes
Middlesbrough Athletic Club (mandale)Middlesbrough Athletic Club (mandale)
1 athletes, 1 team

Kieren Walker.
1 team1 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
11 athletes, 1 team

Carl Avery, Alistair Douglass, Ross Floyd, Steve Haswell, Andrew Lawrence, David Nicholson, Jordan Scott, Mark Snowball, Thomas Straughan, Lewis Timmins, Phillip Winkler.
1 team11 athletes
New Marske Harriers ClubNew Marske Harriers Club
2 athletes, 1 team

Laurence Everitt, Dean Newton.
1 team2 athletes
North Derbyshire RCNorth Derbyshire RC
20 athletes, 1 team

Chris Adams, Jonathan  Ayres, Gary Bates, Steve Beddoe, Mario Castelluccio, Paul Clark, Tim Clayton, Richard Corker, Martin Dawson, Gary Elkington, Henry Kay, Paul Kerry, Ian Lilley, Dean McLaughlin, Ian Monaghan, Sam Passingham, Steven Penney, Daniel Teasel, Andrew Todd, Tom Topham.
1 team20 athletes
North Shields Polytechnic ClubNorth Shields Polytechnic Club
8 athletes, 1 team

Bradley Clough, William Ewens, David Green, Jason Adam Nash, Michael John Parkinson, William Robson, Mark Shorting, Alan Turner.
1 team8 athletes
Oldham & Royton H & AcOldham & Royton H & Ac
3 athletes, 1 team

Michael Mannings, Lee Robinson, Daniel Timperley.
1 team3 athletes
Otley ACOtley AC
5 athletes, 1 team

Antonio Cardinale, Liam Dunne, David Fox, Howard Jeffrey, Joseph Torr.
1 team5 athletes
Penistone Footpath Runners & Athletic ClubPenistone Footpath Runners & Athletic Club
3 athletes, 1 team

Richard MacKie, Oliver  Pike, Jon Waller.
1 team3 athletes
Pensby RunnersPensby Runners
12 athletes, 1 team

Rob Beech, Dan Bruffell, Rob Chalmers, Chris Davies, Rob Grantham, Gary Johnstone, Alistair Malpas, Gary Parker, Ralph Pawling, Nigel Pratten, Simon Rogers, Richard Shayle.
1 team12 athletes
Preston HarriersPreston Harriers
12 athletes, 1 team

Daniel Bebbington, Andy Benson, Lee Foley, Kevin Hesketh, Neil McDonald, Benjamin  Read, Simon  Robinson , Colin Shuttleworth, Richard Smith, Chris Wales, David Watson, Wesley Wilkinson.
1 team12 athletes
Quays Running ClubQuays Running Club
3 athletes, 1 team

Lee Dunn, Phil Pennill, Stephen Symons.
1 team3 athletes
Queensbury Running ClubQueensbury Running Club
3 athletes, 1 team

Simon Brady, Tom Collinge, Chris Williams.
1 team3 athletes
Ribble Valley HarriersRibble Valley Harriers
7 athletes, 1 team

Chris Barnes, Michael Cayton, Thomas Corrigan, Nick Gaskell, Stephen Hall, Christopher Holdsworth, Shaun Livesey.
1 team7 athletes
Richmond & Zetland HarriersRichmond & Zetland Harriers
4 athletes, 1 team

Mark Crawford, Liam Fletcher, Shaun Purkiss-McEndoo, Rob Scott.
1 team4 athletes
Rochdale Harriers & ACRochdale Harriers & AC
6 athletes, 1 team

Matthew Cox, Ray Dalby, Alex Frost, Ian Stainthorpe, Richard Stirzaker, Nick Walsh.
1 team6 athletes
Rossendale Harriers & AcRossendale Harriers & Ac
11 athletes, 1 team

Andrew Buttery, Matthew Clawson, Grant Cunliffe, Andrew Grenfell, Michael Hunt, Joseph Johnston, Kevin McGilvray, Marcus Preedy, Andy Preston, Sam Tosh, Robert Webb.
1 team11 athletes
Rotherham Harriers And AcRotherham Harriers And Ac
13 athletes, 1 team

John Comrie, Steve Dawson, James Gallacher, Philip Hoole, Aidan Johnson, Jonathan Johnson, Daniel Kestrel, Arron Larkin, Lee Milburn, Richard Parker, Gareth Sampson, Steven Sims, Elliott Smales.
1 team13 athletes
Rothwell Harriers & ACRothwell Harriers & AC
12 athletes, 1 team

Ross Blackburn, Paul Brown, William Collumb, Steve Firth, Simon Garside, Hadrian Knight, James MacE, John McCarthy, Paul McGough, Brian Shaw, Jason Westmoreland, Matt Wilson.
1 team12 athletes
Roundhay RunnersRoundhay Runners
7 athletes, 1 team

Matthew Blakeley, James Carvello, Richard Gibbs, Tim Jenner, Matt Newell, Steve Pinn, Mark  Twitchett.
1 team7 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
21 athletes, 1 team

Mike Ashby, Sam Aspinwall, Matthew Barnes, Paul Barrett, Luke Betts, Alex Bradford, Richard Edwards, Olivier Gaillemin, Euan Gilchrist, Duncan Hill, Daniel Kashi, Nigel Martin, Stephen McCarron, Gareth Raven, David Rich, Philip Robertson, Callum Rowlinson, Adam Sciacca, Matthew Spragg, Joseph Vis, James Wignall.
1 team21 athletes
Salford Harriers & AcSalford Harriers & Ac
34 athletes, 1 team

Will Beauchamp, Roland Bowness, Daniel Brocklehurst, Marc Brown, Thomas Cornthwaite, Jeremy Cosway, Charles Foster, Ian Grime, Grant Gunn-Anderson, Carl Hardman, Michael Heaney, David Hudson, James Kovacs, Philip Leybourne, Bruno Lima, Chris Livesey, John Lloyd, Andrew Marsden, Billy McCartney, Daniel McManus, Gary Priestley, Phillip Quibell, Trevor Rayner, Christopher Richards, David Rigby, Benjamin Rix, Stuart Robinson, Mark Russell, John Seed, Paul Stephens, Tony Taylor, Thomas Temple, Josh Tighe, Philip West.
1 team34 athletes
Salford Metropolitan AcSalford Metropolitan Ac
13 athletes, 1 team

Paul Connolly, Dave Cornes, Ray Devine, Ben Farrelly, Aaron Givens, Matthew Hill, David Hughes, Stuart Mairs, Girish Patel, Mike Race, Daniel Sate, Paul Stevenson, Liam Towers.
1 team13 athletes
Sedgefield HarriersSedgefield Harriers
2 athletes, 1 team

Chris Lines, Ian Spencer.
1 team2 athletes
Sheffield RCSheffield RC
17 athletes, 1 team

David Addenbrooke, Robert Addenbrooke, Tom Albone, Craig Burrows, Kelly Dorset, Afif El Amrani, Christopher Heggs, Chris Ireland, Gareth Irvine, Benjamin Mahoney, Neal Matthews, Peter Robertshaw, Joseph Sweetnam-Powell, Stephen Tanner, Tim Tett, James Thompson, Matthew Worthington.
1 team17 athletes
Skyrac Athletic ClubSkyrac Athletic Club
4 athletes, 1 team

Mark Beaumont, Nuno Cesar De Sa, Andy McCue, Todd Stewart.
1 team4 athletes
South Shields Harriers & AcSouth Shields Harriers & Ac
16 athletes, 1 team

Jalal Amin, Andrew Birtles, Lee Dickens, George Henderson, Brian Hepplewhite, Christopher Hetherington, Lee  Hetherington , Paul  Hughes, Daniel Josephs, David  Lyall, Jeff McGurty, Paul Owen, Paul Stewart, Peter Walker, Miles Weston, Martin  White.
1 team16 athletes
Southport Waterloo ACSouthport Waterloo AC
11 athletes, 1 team

Simon Coughlin, David Hamilton, Billy Hargreaves, Ben Johnson, Andrew Kershaw, Ian Pike, Anthony Pratt, Gareth Simpson, Richard Talbot, Alex Waddelove, Steven Wilkinson.
1 team11 athletes
Spectrum StridersSpectrum Striders
1 athletes, 1 team

Kenny Black.
1 team1 athletes
St Helens StridersSt Helens Striders
3 athletes, 1 team

Kane Green, Mark Riley, David Wilson .
1 team3 athletes
St Helens Sutton ACSt Helens Sutton AC
6 athletes, 1 team

John Appleton, John Greenall, Jake Healy, Andrew O'Connor, Ian Roberts, Andrew Wilson.
1 team6 athletes
Steel City Striders RcSteel City Striders Rc
37 athletes, 1 team

Malcolm Baggaley, Tony Bilsborough, Andy Buck, Nick Burns, Ronan Charlton, Stephen Clarke, Simeon Cotterell, Phil Dooley, Mark Gray, Martin Greenough, James Grinham, Chris Guy, Thomas Halloway, Chris Hodson, Tim Holt, Keith Tud Jackson, Benjamin Lewis Jones, Stuart Jones, John Kilcoyne, Thomas King, Christopher Lawson, John Lea-Wilson, Alasdair Menmuir, Paul Middlemas, Richard Adrian Pegg, Andrew Pembroke, Gareth Pert, Rob Pilling, Mark Platton, Hal Roberts, Simon Ross, Timothy Peter Ryan, Phil Skelton, Dominic Sleath, Ian Stinson, Andrew Woffindin, Richard Wood.
1 team37 athletes
Sunderland Harriers & ACSunderland Harriers & AC
12 athletes, 1 team

Paul Blakey, Craig Gunn, James Johnson, David Lash, Allan McManus, Graeme Pullan, Steve Rankin, Paul Redman, Ian Ritchie, Karl Robinson, Darren  Stoker, Robert Walker.
1 team12 athletes
Sunderland StrollersSunderland Strollers
13 athletes, 1 team

Mark Anderson, Jamie Collin, John Cook, Andrew Dobinson, Andrew Duke, Paul Dunlop, Chris Dwyer, Steven Finnie, Andrew Forbes, Ritchie Gerry, Ken Maynard, Shaun McFarlane, Richard Schorah.
1 team13 athletes
Swinton Running ClubSwinton Running Club
3 athletes, 1 team

Elliott Drummond, Dan Sutton, Kevin Woodward.
1 team3 athletes
Totley ACTotley AC
12 athletes, 1 team

Marcus Adams, Sam Allin, Thomas Beaumont, Felipe Del Solar, Steve Franklin, Benjamin Griffiths, Lee Kemp, Colin Lynch, Samuel Mellor, David Millns, Rob Owen, Alistair Wood.
1 team12 athletes
Trafford Athletic ClubTrafford Athletic Club
9 athletes, 1 team

Dan Atkinson, Nicholas Brown, Jay Ferns, Dan Hill, Greg Kelly, Simon O'Meara, Richard Powell, Jeff Prest, Matthew Sutton.
1 team9 athletes
Tyne Bridge HarriersTyne Bridge Harriers
11 athletes, 1 team

Alex Black, Finn Brodie, David Daniels, James Dunce, Marc Fenwick, Michael Hedley, Ryan Holt, David Moir, Nicholas Pearson, Carl Smith, Matt Walker.
1 team11 athletes
Tynedale Harriers & ACTynedale Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Andy Green, Ben Heathcote, Will Lloyd.
1 team3 athletes
Vale Royal ACVale Royal AC
7 athletes, 1 team

Jacob Brown, Mark Crabtree, Stuart Doyle, James Griffiths, Colin Rathbone, Gareth Williams, Nathan Williams.
1 team7 athletes
Valley Striders ACValley Striders AC
19 athletes, 1 team

Rob Bumstead, Matt Chadwick, Sam Davison, Steve Dixon, Daniel Fisher, Paul Fotherby, Ken Fox, Alan Hutchinson, Graham Jones, Huw Lippiatt, Vernon Long, Gary Mann, Tony Mills, Jon Pownall, Dan Robins, James Tarran, Gwilym Thomas, Oliver Thornton, Paul White.
1 team19 athletes
Wakefield District H & AcWakefield District H & Ac
8 athletes, 1 team

Philip Ambler, Andrew Cartwright, Daniel Franks, Benjamin Khan, Simon Midwood, Stephen Tilford, Michael Walker, Christopher Ward.
1 team8 athletes
Wallasey Athletic ClubWallasey Athletic Club
6 athletes, 1 team

Phil Bird, Phil Dabner, Matt Gillbanks, Derek McArdle, Paul Thelwell, Jay Walker.
1 team6 athletes
Wesham Road Runners & ACWesham Road Runners & AC
10 athletes, 1 team

Peter Bartlett, Martin Bates, Mark Belfield, John Collier, Robert Danson, Andrew Harling, Andrew Owen, Mark Renshall, David Taylor, Ben Wrigley.
1 team10 athletes
West Cheshire Athletic ClubWest Cheshire Athletic Club
3 athletes, 1 team

Dave Alexander, Andrew Carter, Andrew Clague.
1 team3 athletes
Wigan & District H & ACWigan & District H & AC
10 athletes, 1 team

Paul Bryers, Kevin Edwards, Mike Harris, Kyle Hazelaar, John Heyes, Darren Jackson, Bozhidar Kasabov, Jonathan Kearsley, Franco Spinella, Stuart Towns.
1 team10 athletes
Wilmslow Running ClubWilmslow Running Club
3 athletes, 1 team

Mike Hill, Trevor Morris, Andrew Whittingham.
1 team3 athletes
Wirral ACWirral AC
8 athletes, 1 team

David Brockway, Simon Dunk, Simon Fox, John Heap, Harley Henshaw, Mark Hulmston, Stephen Spence, Nick Wilson.
1 team8 athletes
York Knavesmire HarriersYork Knavesmire Harriers
25 athletes, 1 team

Duncan Chambers, Danny Chan, Simon Collins, Tim Cowham, Kim Critchley, Pete Downes, Ian Fairlamb, Giles Hawking, Rory Henderson, Darren Hendley, Toby Hone, Andrew Johnson, Abbas Kahn, Richard Lowson, Alistair McQueen, Chris Murphy, John Nodder, Richard Purser, Tom Ratcliffe, Philip Richardson, Chris Roberts, Richard Tarrega, Robert Ward, Tristan Watson, Nick Zissler.
1 team25 athletes
115 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Chris Arthur (Keswick AC), 
Graham Askew (Bingley Harriers & AC), 
Patrick Babb (Bury Athletic Club), 
John Battrick (Keswick AC), 
Joe Baxter (Pudsey & Bramley AC), 
Jamie Beaman (Manx Harriers), 
Christopher Beattie (Nidd Valley Road Runners), 
Bill Belcher (Bingley Harriers & AC), 
Carl Bell (Keswick AC), 
Simon Bolland (Spenborough & Dist AC), 
Anthony Bowyer (Pontefract AC), 
Alex Boynton (City of York AC), 
David Brown (Lancaster & Morecambe AC), 
Richard Brown (Macclesfield Harriers & AC), 
Jonathan Brownlee (Bingley Harriers & AC), 
Mark Burley (Macclesfield Harriers & AC), 
Mark Cage (City Of York Ac), 
Henry Carter (Spenborough & Dist AC), 
Gregan Clarkson (Kingston upon Hull AC), 
John Convery (Bingley Harriers & AC), 
James Cook (Nidd Valley Road Runners), 
Ben Coop (Bury Athletic Club), 
Alan Corlett (Manx Harriers), 
Gary Crompton (Scunthorpe & District Ac), 
Kevin Dalton (Nidd Valley Road Runners), 
Scott Daly (Pontefract AC), 
Tom Dart (Spenborough & Dist AC), 
Christopher Davies (Blackburn Harriers & Ac), 
Joe De Sousa (Macclesfield Harriers & AC), 
Oliver Dickinson (Manx Harriers), 
Lee Dolman (Spenborough & Dist AC), 
Nathan Doy (Pontefract AC), 
Andrew Falconer (Manx Harriers), 
Carl Farrow (Pontefract AC), 
Simon Fielding (Bingley Harriers & AC), 
Ian Fisher (Bingley Harriers & AC), 
Neil Fowler (Crewe and Nantwich AC), 
Stephen Fry (Bingley Harriers & AC), 
Kevin Garlick (Bingley Harriers & AC), 
Stephen Garrett (Manx Harriers), 
Chris Goodfellow (Macclesfield Harriers & AC), 
James Grant (Pontefract AC), 
Tom Greaves (Warrington A C), 
Brian Hainsworth (Nidd Valley Road Runners), 
Daniel Haworth (Keswick AC), 
Steve Hebblethwaite (Keswick AC), 
Tony Hesketh (Horwich R M I Harriers), 
Steve Heslop (Scunthorpe & District Ac), 
Daniel Hornsby (Border Harriers & AC), 
Stephen Victor Hunt (Spenborough & Dist Ac), 
Daniel James (Cleethorpes and District AC), 
David Jefferson (Bingley Harriers & AC), 
Paul Johnston (Bury Athletic Club), 
David Kidd (Pontefract AC), 
Steve Knowles (Glossopdale Harriers), 
Mark Lamb (Keswick AC), 
Paul Lemmon (Bingley Harriers & AC), 
Nils Linstrum (Wetherby Runners AC), 
Martin Lofthouse (Nidd Valley Road Runners), 
Kevin Longmate (Kirkstall Harriers), 
Steve Lowe (Pontefract AC), 
Tim Marsh (Macclesfield Harriers & AC), 
Jack Martin (Stockport Harriers & AC), 
Patrick Martin (Stockport Harriers & AC), 
Alex Matthewson (Wetherby Runners AC), 
David McGuire (Wharfedale Harriers), 
Ed Mezzetti (City of York AC), 
Jordan Middlemist (Wallsend Harriers & AC), 
Tim Midgley (Bingley Harriers & AC), 
Chris Miller (Harrogate Harriers & AC), 
Jack Morris (Stockport Harriers & Ac), 
Kevin Murphy (Harrogate Harriers & AC), 
John Navis (Pudsey & Bramley Ac), 
Andrew Nixon (Stockport Harriers & AC), 
Jack Nixon (Stockport Harriers & AC), 
James Noakes (Macclesfield Harriers & AC), 
John Parkin (Bingley Harriers & AC), 
Simon Patton (Sheffield Triathlon Club), 
George Phillips (City of York AC), 
Alex Pilcher (Derby Athletic Club), 
Emyr Rees (Bingley Harriers & AC), 
Martyn Rennison (York Knavesmire Harriers), 
Timothy Richardson (Harrogate Harriers & AC), 
Philip Robinson (Nidd Valley Road Runners), 
Kieran Rowlands (Lancaster & Morecambe Ac), 
Joe Sagar (Spenborough & Dist AC), 
Nigel Scaife (Nidd Valley Road Runners), 
James Senior (Bingley Harriers & AC), 
David Shoesmith (Macclesfield Harriers & AC), 
Sam Shuttleworth (Lincoln Wellington Athletic Club), 
Nathan Smith (Harrogate Harriers & AC), 
Gareth Somerville (Harrogate Harriers & AC), 
Paul Spencer (Bingley Harriers & AC), 
Sam Stead (Keswick AC), 
David Stephenson (Bingley Harriers & AC), 
Adam Stirk (Wharfedale Harriers), 
Richard Street (Nidd Valley Road Runners), 
Marcus Taylor (Horwich R M I Harriers), 
John Thorpe (Matlock Athletic Club), 
Calum Tinnion (Keswick AC), 
Brennan Townshend (Keswick AC), 
Steve Vernon (Stockport Harriers & AC), 
Kieran Walker (Middlesbrough Athletic Club (Mandale)), 
Phil Wardle (Pontefract AC), 
Sam Watson (Wharfedale Harriers), 
Chris Webb (Glossopdale Harriers), 
Robert Whitaker (Wetherby Runners AC), 
Ian Wilcock (City of York AC), 
Shaun Wilde (Macclesfield Harriers & AC), 
Matthew Wilkinson (Nidd Valley Road Runners), 
Robert Williams (Bingley Harriers & AC), 
Matt Worsman (Pontefract AC), 
Simon Wright (Bingley Harriers & AC).
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 101
Total athletes: 1007