Top: Entries for NECAA Cross Country Championships - Senior Women







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

41 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Alnwick HarriersAlnwick Harriers
7 athletes, 1 team

Bev Blythe, Tania Conway, Jennifer Knight, Emma McGee, Jo Powell, Susan Skirrow, Diana Weightman.
1 team7 athletes
Ashington Hirst Running ClubAshington Hirst Running Club
1 athletes, 1 team

Natalie McDermott.
1 team1 athletes
Aycliffe Running ClubAycliffe Running Club
5 athletes, 1 team

Michelle Jane, Susan Milburn, Melanie Rowland, Tracey Surtees, Michelle Zamir.
1 team5 athletes
Billingham Marsh Hse H & AcBillingham Marsh Hse H & Ac
1 athletes, 1 team

Sarah  Roe.
1 team1 athletes
Birtley ACBirtley AC
8 athletes, 1 team

Kelly Bentley, Shannel Curtis, Kay Drummond, Claire Mumford, Rebecca Pottinger, Lisa Short, Lydia Turner, Kirsty Walker.
1 team8 athletes
Blackhill BoundersBlackhill Bounders
10 athletes, 1 team

Kerry Anderson, Mandy Dixon, Nicola Harris, Danielle Jackson, Elizabeth Mitchell, Carol Morrison, Amanda Phillips, Louise Priestley, Caroline  Slane , Anna Sugden.
1 team10 athletes
Blaydon Harriers & AcBlaydon Harriers & Ac
6 athletes, 1 team

Andrea Clarke, Claire Collinson, Jennifer McDonald, Nicola  Perry, Joanne Ramshaw, Elaine Rudman.
1 team6 athletes
Blyth Running ClubBlyth Running Club
12 athletes, 1 team

Anita Brabazon, Anne Craddock, Lesley Falkous, Gwen Forster, Alison French, Gemma Harmon, Leanne Herron, Ewa Johnson, Claire Mason, Lynn Munro, Clair Southern, Sandra Watson.
1 team12 athletes
Claremont Road RunnersClaremont Road Runners
1 athletes, 1 team

Heidi Swaffield.
1 team1 athletes
Claremont Road RunnersClaremont Road Runners
13 athletes, 1 team

Alex Anslow, Sarah Bowen, Julie Cross, Rose Hawkswood, Mandy Herworth, Nina Jensen, Hazel Juggins, Mary Martin, Tara McCully, Clare McKitterick, Nicki O'Brien, Catherine Robson, Marie Slack.
1 team13 athletes
Crook & Dist Sports AcCrook & Dist Sports Ac
4 athletes, 1 team

Jane Henderson, Helene Pratt, Joanne Raine, Elizabeth Wood.
1 team4 athletes
Darlington H & AcDarlington H & Ac
9 athletes, 1 team

Catherine Anderson, Valerie Clarke, Janice Foster, Lyndsey Hedley, Lesley Miller, Linda Noble, Sue Philips, Sarah Wilson, Nicola Young.
1 team9 athletes
Derwent Valley Trail RunnersDerwent Valley Trail Runners
4 athletes, 1 team

Helen Bullock, Michells Cairns, Lynne Michelson, Linda Wilson.
1 team4 athletes
Derwentside AcDerwentside Ac
5 athletes, 1 team

Emma Armstrong, Sharon Barton, Fiona Sharron Gilchrist, Sam Redgate, Claire Wilkie.
1 team5 athletes
Durham City Harriers & ACDurham City Harriers & AC
8 athletes, 1 team

Amy Etherington, Catherine Gough, Clare Higgins, Mandy Jardine, Ruth MacKenzie, Hazel  Rowland, Rachel Terry, Christine Woods.
1 team8 athletes
Elswick HarriersElswick Harriers
13 athletes, 1 team

Andrea Banner, Charlotte Baston, Melissa Bateson, Sara Blight, Amy Brown, Amy Fuller, Sarah Hamilton, Venetia Johnson, Catherine Lowes, Robyn Newlands, Judith Nutt, Felicity Smith, Debbs Wilmot.
1 team13 athletes
Elvet StridersElvet Striders
11 athletes, 1 team

Anna Basu, Natalie Bell, Elaine Bisson, Fiona Brannan, Sarah Fawcett, Nina Mason, Rachelle Mason, Fiona Shenton, Emma Thompson, Katy Walton, Jan Young.
1 team11 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
23 athletes, 1 team

Lisa Atkinson, Claire Cook, Vanessa Cutter, Brigid Dennehy, Katherine Downie, Jessica Evans, Jane Giles, Sarah Hill, Roseanne Jones, Maggie Loraine, Aife McSheffrey, Elizabeth Oconnor, Philippa Pattison, Mairead Power, Elizabeth Raven, Julie Richardson, Julie Rowell, Kim Simpson, Kay Snowball, Susie Storey, Freda Summerfield, Leanne Wellings, Lucie Wilkinson.
1 team23 athletes
Gosforth Harriers & AcGosforth Harriers & Ac
10 athletes, 1 team

Floor Christie-De Jong, Susan Driscoll, Anna Fletcher, Sarah Gartside, Elaine McKechnie, Katie Mellor, Sylvia Moffatt, Angela Richardson, Sarah Seymour, Helen Warburton.
1 team10 athletes
Hartlepool Burn Road HarriersHartlepool Burn Road Harriers
1 athletes, 1 team

Gemma Hardcombe-Moore.
1 team1 athletes
Heaton Harriers & ACHeaton Harriers & AC
7 athletes, 1 team

Caroline Billis, Jenny Friend, Deborah Hicks, Beth Lawry, Hannah Nagel, Danielle Smythe, Joanna Zoppi.
1 team7 athletes
Houghton Harriers & AcHoughton Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Katherine James.
1 team1 athletes
Jarrow & Hebburn ACJarrow & Hebburn AC
8 athletes, 1 team

Georgia Campbell, Helen Johnson, Jenna Killock, Angela McGurk, Stephanie Pattinson, Heather Robinson, Gina Rutherford, Vicki Thompson.
1 team8 athletes
Jesmond JoggersJesmond Joggers
13 athletes, 1 team

Kate Black, Laura Cheetham , Beth Deutsch, Ella Foreman, Emma Glover, Megan  Holmes, Penny Hunter, Jo King, Kate Langley, Molly Pace, Lottie Rhodes, Georgia Roberts, Kate Winstanley.
1 team13 athletes
Low Fell RcLow Fell Rc
8 athletes, 1 team

Vicki Halse, Clare Magrath, Hayley Mainman, Anna McClean, Cheryl Parkin, Vicki Spong, Cheryl Stanley, Hannah Wood.
1 team8 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
10 athletes, 1 team

Jill Bennett, Alison Brown, Claire Calverley, Lesley Chapman, Josie Cram, Rachelle Falloon, Gemma Floyd, Vicky Gibbs, Jane Hodgson, Emma Holt.
1 team10 athletes
New Marske Harriers ClubNew Marske Harriers Club
4 athletes, 1 team

Louise Danby, Sarah Gunn, Kay Neesam, Patricia Speedie.
1 team4 athletes
Newcastle FrontrunnersNewcastle Frontrunners
2 athletes, 1 team

Sarah Delaney, Daveen Fiddes.
1 team2 athletes
Newcastle University ACNewcastle University AC
2 athletes, 1 team

Rebecca Charlton, Aoife Smith.
1 team2 athletes
North Shields Polytechnic ClubNorth Shields Polytechnic Club
10 athletes, 1 team

Adrienne Bishop, Louise Coultate, Louise Hayes, Carla Maley, Claire McManus, Alison Smith, Gemma Thompson, Michelle Thompson, Michelle Thomson, Kristy Wonders.
1 team10 athletes
North York Moors AcNorth York Moors Ac
2 athletes, 1 team

Kimberley Skiba, Kirsty Struthers.
1 team2 athletes
Ponteland RunnersPonteland Runners
9 athletes, 1 team

Amelia Dakin, Abby Dorani, Tina Kelly, Nicola Matthews, Helen O'Neill, Donna Peacock, Esme Stephenson, Anna Tweddell, Beth Wilson.
1 team9 athletes
Quakers Running ClubQuakers Running Club
7 athletes, 1 team

Anna Hardy, Abbie Hull, Emma Joyeux, Juliette McLaren, Susan New, Dawn Richardson, Louise Trainor.
1 team7 athletes
Saltwell HarriersSaltwell Harriers
10 athletes, 1 team

Julie  Bentley, Karen Brown, Sarah Garrett, Ellie Layton, Lois Lincolcn, Nicola Shaverin, Janis Smith, Nicola Whitman, Yvonne Wilson, Lisa Young.
1 team10 athletes
Sedgefield HarriersSedgefield Harriers
10 athletes, 1 team

Elizabeth Bayles, Nicky Blackett, Lisa Darby, Sue Dobson, Emma Featherstone, Christine Hearmon, Sarah Horner, Bethany Raine, Jane Spink, Marie Walker.
1 team10 athletes
South Shields Harriers & AcSouth Shields Harriers & Ac
13 athletes, 1 team

Jemma  Amin, Sarah Bezuidenhout, Linda Bone, Rachel Breheny, Angela Charlton, Melanie Cooke-Dunlop, Summer Gatens, Rachel Hawdon, Carly Henderson, Lorraine Hetherington , Kim Lancaster, Claire O'Callaghan, Patricia White.
1 team13 athletes
Sunderland Harriers & AcSunderland Harriers & Ac
13 athletes, 1 team

Amy Callaghan, Colleen Compson, Maria Davis, Lucie Forster, Jessica Fox, Paula Goodson, Nicole Hufton, Allyson McCourt, Judith Shotton, Alice Smith , Judith Thirlwell, Jenna Wilkinson, Nicola Woodward.
1 team13 athletes
Sunderland StrollersSunderland Strollers
6 athletes, 1 team

Val Barella, Suzanne Davey, Sheila Hudson, Hasina Khanom, Gillian Ritchie, Sue Tate.
1 team6 athletes
Teesdale ACTeesdale AC
2 athletes, 1 team

Shona Haston, Katie Mottershead.
1 team2 athletes
Tyne Bridge HarriersTyne Bridge Harriers
16 athletes, 1 team

Jessica Anderson, Alison Dargie, Heather Dorman, Catherine Eaton, Rachel Gill, Joanne Lee, Sophie Marr, Lucy Matheson, Emma Moir, Rebecca Parkin, Jess Pickering, Kerry Reed, Clara Riach, Anastasia Toman, Lisa Walker, Claire  Wynerczyk.
1 team16 athletes
Wallsend Harriers & AcWallsend Harriers & Ac
8 athletes, 1 team

Julie Collinson, Sam Crooks, Kayleigh Dunn, Emily James, Sarah Robson, Christine Stretesky, Donna Thompson, Julie Williams.
1 team8 athletes
2 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Rachel Bentley (Valley Striders AC), 
Harriet Buswell (Leeds City Athletic Club).
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 41
Total athletes: 315