Top: Entries for NECAA Cross Country Championships - U17 Men







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

22 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Alnwick HarriersAlnwick Harriers
3 athletes, 1 team

Max Breese, Ben  Murray John, Oliver Telfer.
1 team3 athletes
Billingham Marsh Hse H & AcBillingham Marsh Hse H & Ac
1 athletes, 1 team

Harrison Butler.
1 team1 athletes
Birtley ACBirtley AC
1 athletes, 1 team

Ollie Barrett.
1 team1 athletes
Blackhill BoundersBlackhill Bounders
2 athletes, 1 team

William Gordon, Jack Slane.
1 team2 athletes
Blaydon Harriers & AcBlaydon Harriers & Ac
5 athletes, 1 team

Daniel Buffham, Tom Rutherford, Luke Shears, Luke Todd, Callum Trainer.
1 team5 athletes
Blyth Running ClubBlyth Running Club
1 athletes, 1 team

Josh Fiddaman.
1 team1 athletes
Darlington H & ACDarlington H & AC
2 athletes, 1 team

Daniel Boyer, James Roberts.
1 team2 athletes
Elswick HarriersElswick Harriers
1 athletes, 1 team

Jamie Styles.
1 team1 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Callum Bell, Charlie McMillan, Harry Morris.
1 team3 athletes
Gosforth Harriers & AcGosforth Harriers & Ac
4 athletes, 1 team

Jack Anderson, Oliver Gambriele, Joseph Rickerby, Justin Walker.
1 team4 athletes
Houghton Harriers & AcHoughton Harriers & Ac
5 athletes, 1 team

Will Bellamy, Samuel Gibson, Henry Johnson, Jack Seeney, Izaak Taylor.
1 team5 athletes
Jarrow & Hebburn ACJarrow & Hebburn AC
1 athletes, 1 team

Jamie Barnshaw.
1 team1 athletes
Middlesbrough Athletic Club (mandale)Middlesbrough Athletic Club (mandale)
9 athletes, 1 team

Joshua Bailey, Jake Creasey, Daniel Currie, Patrick Haycock, Luke Hutchinson, Archie Lowe, Daniel Payne, Matthew Somers, Sam Tyers.
1 team9 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
6 athletes, 1 team

Tom Balsdon, Rowen Edward Bennett, Brad Brown, Ross Charlton, Daniel Dixon, Daniel Melling.
1 team6 athletes
New Marske Harriers ClubNew Marske Harriers Club
2 athletes, 1 team

Daniel Gunn, Dominic Shipman.
1 team2 athletes
North Shields Polytechnic ClubNorth Shields Polytechnic Club
1 athletes, 1 team

Joshua Collinson.
1 team1 athletes
Sedgefield HarriersSedgefield Harriers
1 athletes, 1 team

Ciaran Lines.
1 team1 athletes
South Shields Harriers & AcSouth Shields Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Max Tyrie.
1 team1 athletes
Sunderland Harriers & AcSunderland Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Rhys Clark, Joshua Davis, Cameron Lawton.
1 team3 athletes
Tyne Bridge HarriersTyne Bridge Harriers
1 athletes, 1 team

Jake Dorman.
1 team1 athletes
Tynedale Harriers & ACTynedale Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Joseph Green, Daniel Joyce, Aidan Pinkney.
1 team3 athletes
Wallsend Harriers & AcWallsend Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Samuel Charlton.
1 team1 athletes
3 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Daniel Boyer (Darlington H & AC), 
Christopher Mason (Elswick Harriers), 
Cameron Thomas (Durham City Harriers & AC).
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 22
Total athletes: 60