Top: Entries for Saucony National Cross Country Championships 2019- Senior Men







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

314 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Abingdon ACAbingdon AC
4 athletes, 1 team

Jon Bones, David Morgan, Harrison Read, Graham Wiggins.
1 team4 athletes
Aldershot Farnham & DistrictAldershot Farnham & District
23 athletes, 1 team

Daniel Ayers, Thomas Bowerman, Callum Charleston, Gus Cockle, Macgregor Cox, Ellis Cross, Sam Eglen, George Gathercole, Nathan Gibson, Ricky Harvie, Jonathan Hay, Richard Lovejoy, Rian McCawley, Alex Pointon, Luke Prior, Ashley Quinlan, Daniel Quinlan, James Quinlan, Paul Rodgers, Philip Sewell, Shaun Smith, Tobias Smith, Robert Wakefield.
1 team23 athletes
Aldridge RCAldridge RC
8 athletes, 1 team

Leigh Ally, Brett Antill, Liam Harrold, Simon Hudson, Aaron Neath, Mark O'Rourke, Freddie Penrose, Mark Shaw.
1 team8 athletes
Alnwick HarriersAlnwick Harriers
4 athletes, 1 team

Bruce  Crombie, Jason Dawson, Steve Patterson, David Richardson.
1 team4 athletes
Altrincham & District Athletic Club LimitedAltrincham & District Athletic Club Limited
12 athletes, 1 team

Michael Berks, David Cowlishaw, Adam Gooch, Graham Harrison, Dan Martell, Kris Matuszczak, David Norman, Peter Pickwell, Tim Raffle, Benjamin Ridell, Gareth Turner, Neil Walker.
1 team12 athletes
Ashford & District RRCAshford & District RRC
1 athletes, 1 team

Andrew Noble.
1 team1 athletes
Askern & District RCAskern & District RC
6 athletes, 1 team

Paul Collingwood, Duncan Marlow, David Pearce, Michael Pearce, Stanley Williams, Dean Winter.
1 team6 athletes
Avon Valley RunnersAvon Valley Runners
6 athletes, 1 team

Peter Dyer, Phil Harding, Joby Hobbs, Ed Knudsen, Tim Lowrie, Michael Towler.
1 team6 athletes
Baildon RunnersBaildon Runners
16 athletes, 1 team

Matt Adams, Paul Baildon, Dan Binks, James Bryson, Chris Burke, Phil Davis, Mark Delaney, Greg Edgley, Henry  Eglin, Steve Hargreaves, Lee Kaznowski, Quentin Lewis, Michael Malyon, Jeff Singleton, Ben Watson, Jim Wheldon.
1 team16 athletes
Barlick Fell RunnersBarlick Fell Runners
10 athletes, 1 team

James Austin, Andrew Berry, Julian Hood, Luke Maude, David  Mirfield , David Poole, Gary Shaw, Craig  Shearer , Daniel Taylor, Nick Treitl.
1 team10 athletes
Barnet & District ACBarnet & District AC
8 athletes, 1 team

Benjamin Boxer, Jerry Bryan, Peter Ellis, Joe Gomes, John Owen, Robert Scott, Chris Violet, Michael Walker.
1 team8 athletes
Barnsley Athletic ClubBarnsley Athletic Club
10 athletes, 1 team

Noel Adkins, Dave Allemby, Raymond Archer, Joshua Bird, Michael Casey, Paul Fieldsend, James Musgrave, Lee Spensley, Liam Tart, Melvin Wallace.
1 team10 athletes
Barnsley HarriersBarnsley Harriers
6 athletes, 1 team

Anthony Bissell, Paul Dodd, Paul Fordham, David Howes, Martin Swift, David Thompson.
1 team6 athletes
Basingstoke & Mid Hants ACBasingstoke & Mid Hants AC
4 athletes, 1 team

Avi Govind, Michael Hickey, David Ragan, Terry Wegg.
1 team4 athletes
Beaumont RCBeaumont RC
2 athletes, 1 team

Philip Chritchlow, Mehul Vaitha.
1 team2 athletes
Bedford & County ACBedford & County AC
18 athletes, 1 team

Benjamin Alcock, Matthew Bergin, Matthew Bray, Michael Channing, Darren Deed, Jack Douglas, Craig Emmerson, John Eves, Andrew Headley, Stephen Headley, Richard Henderson, Steven Herring, Andrew Inskip, Jonathan Janes, Josh Lunn, William MacKay, Andrew McMulkin, Christopher Riley.
1 team18 athletes
Beeston ACBeeston AC
12 athletes, 1 team

Simon Barnes, David Bish, Angus Davison, Richard Eadsforth, David Evans, John Evans, Mike Kirk, Mihail Mihaylov, John O'Donnell, Charlie Pearce, Daniel Rawson, George Russell.
1 team12 athletes
Belgrave HarriersBelgrave Harriers
21 athletes, 1 team

Donald Anderson, Ed Auden, Nick Buckle, William Cockerell, Bradley Courtney-Pinn, Andrew Cumine, Ross Finlay, Andrew Fyfe, Steve Gardner, Nick Goolab, Andrius Jaksevicius, William Johnson, Steven  Jones, Patrick McDougall, Alexander Miller, Alex Mills, Scott Mills, James Morris, Paskar Owor, Konstantinos Touse, Philip Wicks.
1 team21 athletes
Belper HarriersBelper Harriers
9 athletes, 1 team

James Feeney, James Hart, David Horton, Andrew Nash, Robert Norman, Andy Paisley, Joel Paisley, Mark Riches, Malcolm Weir.
1 team9 athletes
Beverley Athletic ClubBeverley Athletic Club
6 athletes, 1 team

Darren Robert Edge, Lewis Holloway, Andrew Johnson, Graham Justice, David Morrison, Peter Watkinson.
1 team6 athletes
Bexley AcBexley Ac
3 athletes, 1 team

Mark Collier, Nikki Faulkner, Thomas Wright.
1 team3 athletes
Billingham Marsh Hse H & AcBillingham Marsh Hse H & Ac
5 athletes, 1 team

Gary Dack, Paul Edwards, Chris Jefferies, Stephen John Roe, Mark Scott.
1 team5 athletes
Bingley Harriers & ACBingley Harriers & AC
33 athletes, 1 team

Neil Barrett, Andy Brown, Alistair Brownlee, Paul Clegg, John Convery, Richard Dawson, William Duggan, Bruce Duncan, Richard Falkingham, Jason Feeney, Simon Fielding, Stephen Fry, John Gallucci, Kevin Garlick, Tom Gomersall, Ian Holmes, David Jefferson, Donald Johnson, Darren Kay, Wayne King Farlow, Tony Kingham, Robin Lawrence, Mark Leigh, Paul Lemmon, John Merrick, Adrian Netherwood, John Parkin, Emyr Rees, Jamie Robinson, Clive Smith, Paul Spencer, Greg Trussell, Adam Worrallo.
1 team33 athletes
Birchfield HarriersBirchfield Harriers
18 athletes, 1 team

Kadar Abdullahi, Omer Ahmed, Ed Banks, Keith Boxley, Jonathan Bradford, Peter Dimbleby, Jonathan Goringe, Ben Griffiths, Lee Harris, Sam Johnson, Paul Jones, Paul  Maguire, Andrew Moseley, Andrew Peat, Jonathon Read, William Richardson, Michael Tanner, Alexander Tovey.
1 team18 athletes
Birmingham Running Athletics & Triathlon Club (BRAT)Birmingham Running Athletics & Triathlon Club (BRAT)
5 athletes, 1 team

Ben Beaumont, Martin Cleaver, Johnny Cullen, Simon Lanckham, Martin Ludford.
1 team5 athletes
Birtley ACBirtley AC
9 athletes, 1 team

Paul Agnew, Adrian Bailes, Andrew Beevers, Lee Drummond, David Francis, Peter Gill, Nicholas Newby, Karl Oakes, Kieran Reay.
1 team9 athletes
Blackheath And Bromley Harriers Athletic ClubBlackheath And Bromley Harriers Athletic Club
20 athletes, 1 team

Timothy Ayres, Ross Braden, Danny Brewer, Tom Desborough, Rob Donohue, Luca Ercolani, William Fuller, Alex Gibbins, Richard Hall, Bertie Harrington, Rod Harrington, Daniel Kennedy, Daniel Marks, Fintan Parkinson, William Ruiz, Joshua Schofield, Chris Tuck, George Vacharopoulos, Jonathan Vintner, Richard Webb.
1 team20 athletes
Blackhill BoundersBlackhill Bounders
5 athletes, 1 team

Jordan Bell, Stewy Bell, Aidan Hughes, James  Newton, Gary Wallace.
1 team5 athletes
Blaydon Harriers & AcBlaydon Harriers & Ac
4 athletes, 1 team

Neil Fellows, Alex Muir, James Ramshaw, George Rudman.
1 team4 athletes
Blyth Running ClubBlyth Running Club
9 athletes, 1 team

Michael Ashby, David Bradley, Steven French, Craig Harmon, Henry Madden, David McGarry, Robert Sharratt, David Stamp, Joseph Woods.
1 team9 athletes
Border Harriers & ACBorder Harriers & AC
7 athletes, 1 team

Steven Berry, James Douglas, Bobby Hagan, Daniel Hornsby, Jordan Hull, Kevin Hull, Graham Millican.
1 team7 athletes
Bourne Town HarriersBourne Town Harriers
2 athletes, 1 team

Phil Galpin, Neil Taylor.
1 team2 athletes
Bournemouth ACBournemouth AC
4 athletes, 1 team

Sean Edwards, Stuart Glenister, David Long, Craig Palmer.
1 team4 athletes
Bournville HarriersBournville Harriers
16 athletes, 1 team

Stewart Bond, Henry Brocklehurst, Tom Bunn, Stewart Crowton, Ben Dodd, Ian Faddy, Stephen Forcer, Iain Jones, Richard Keep, Kevin Peace, Stuart Pearson, Matthew Pollard, Dave Powner, Paul Samuels, Paul Thompson, Daniel Wilson.
1 team16 athletes
Brighton & Hove AcBrighton & Hove Ac
6 athletes, 1 team

David Benton, Howard Bristow, William Cork, Stephen Ferroni, Kevin Moore, Jmaes Turner.
1 team6 athletes
Brighton PhoenixBrighton Phoenix
1 athletes, 1 team

Max Pickard.
1 team1 athletes
Bristol and West ACBristol and West AC
17 athletes, 1 team

Harry Allen, Peter Bains, Joe Ballard, Alberto Beltran, Maciej Bialogonski, Matthew Bond, Graham Breen, Andrew Chambers, Miles Chandler, William Christofi, Owain Jones, Peter Legrice, Jarlath McKenna, Jack Millar, Josh Moody, Richard Peters, Andrew Watt.
1 team17 athletes
Bromsgrove and RedditchBromsgrove and Redditch
4 athletes, 1 team

Mark Appleton, Peter  Ball, Andrew Freeman, Kevin Lanckham.
1 team4 athletes
Burnden Road RunnersBurnden Road Runners
3 athletes, 1 team

Chris Greenall, Jonathan Sangster, William Thomas.
1 team3 athletes
Burton ACBurton AC
2 athletes, 1 team

Mark Hedges, Robert Sharratt.
1 team2 athletes
Cambridge & Coleridge ACCambridge & Coleridge AC
21 athletes, 1 team

Graham Anderson, Paul Aste, Ben Chamberlain, Duncan Coombs, Chris Darling, Craig Dyce, Jonathan Escalante-Phillips, Matthew Fox, Michael Gilbert, Jack  Gray, Alastair Hodges, Lloyd Kempson, Richard Lyle, Chris Molloy, Oliver Park, Andrew Parmenter, Charlie Ritchie, Norman Shreeve, Nick Smallwood, Joseph Turner, Paul Veitch.
1 team21 athletes
Cambridge HarriersCambridge Harriers
9 athletes, 1 team

Clem Dixon, Dom Fiore, Danny Kendall, Dean Lacy, Ian Marshall, Graham Maynard, Mark Newell, Christian Poulton, David Reader.
1 team9 athletes
Cambridge University Hare and Hounds Club Cambridge University Hare and Hounds Club
4 athletes, 1 team

Jacob Brockmann, James Edgerton, Joseph Gray, Lawrence Hollom.
1 team4 athletes
Canterbury HarriersCanterbury Harriers
1 athletes, 1 team

Andy Phillips.
1 team1 athletes
Centurion RCCenturion RC
1 athletes, 1 team

Edmund Wallace.
1 team1 athletes
Charnwood A CCharnwood A C
7 athletes, 1 team

Martin Lewis, Adam Lockton, Kevin Lomas, Harry Lupton, John Rees, Peter Swaine, Nick White.
1 team7 athletes
Chelmsford AcChelmsford Ac
1 athletes, 1 team

Michael Bridgeland.
1 team1 athletes
Cheltenham and County HarriersCheltenham and County Harriers
1 athletes, 1 team

Phil Wylie.
1 team1 athletes
Chester Triathlon ClubChester Triathlon Club
6 athletes, 1 team

Adrian Bellwood, Steve Collyer, Ian Fitzpatrick, Paul Hancock, Neil Jenkins, Michael Waring.
1 team6 athletes
Chichester Runners & AcChichester Runners & Ac
1 athletes, 1 team

Jim Garland.
1 team1 athletes
Chiltern Harriers ACChiltern Harriers AC
1 athletes, 1 team

Allan Stewart.
1 team1 athletes
Chorlton RunnersChorlton Runners
30 athletes, 1 team

Peter Adams, David Alderson, Colin Banno-Thornton, Tim Blackwell, Paul Brown, Luke Carter, Justin Cleary, Anthony Everitt, Tim Fletcher, Paul Griffiths, Andrew Haney, Ben Hobson, Etienne Humphries, Fraser MacDonald Oulds, Ben McCormack, Paul Molloy, Nick Parrott, Russell Price, Christopher Rayner, James Savage, Gary Scott, Ian Sharpe, Jerry Smith, Jamie Stewart, Michael Taylor, Nick Taylor, Daniel Vasey, Stephen Welch, John Wright, David Wyeth.
1 team30 athletes
City of Hull ACCity of Hull AC
11 athletes, 1 team

James Abel, Adrian Bushby, Paul Clucas, Andrew Robert Guymer, Stephen Hall, Jim Harlock, Carl Horth, James Matthews, James Pearson, Alan Pollard, James Rogers.
1 team11 athletes
City Of Norwich ACCity Of Norwich AC
13 athletes, 1 team

Jonathan Baxter, Gary Crush, George Gay, Stuart Huntington, Morricone Jack, Peter Mahoney, Dominic Oliver, Jonathan Quint, James Senior, Logan Smith, Mark Solway, Ben Spratling, Sam Todd.
1 team13 athletes
City Of Portsmouth ACCity Of Portsmouth AC
2 athletes, 1 team

Adam O'Hara, Chris Scott.
1 team2 athletes
City Of Sheffield And Dearne AcCity Of Sheffield And Dearne Ac
2 athletes, 1 team

David  Dempsey, Jonathan Shields.
1 team2 athletes
City Of Stoke AcCity Of Stoke Ac
9 athletes, 1 team

Jamie Arnold, Alexander Brecker, Thomas Hendricken, Shajahan Janally, Ryan Nokes, Ian Salt, David Sheldon, Ed Wilson, Louis Wrigley.
1 team9 athletes
Clapham ChasersClapham Chasers
16 athletes, 1 team

Jamie Bannister, Scott Bemment, Ross Brown, Nicholas Dawkins, Joe Elliott, Phoenix Green, Mike Haynes, Jack Leafe, Edward Mallett, Aidan Mercer, Arran Mornin, Sebastian Moulding, Sam Robinson, Eddie Rolls, Gary Salmon, Adam Walker.
1 team16 athletes
Claremont Road RunnersClaremont Road Runners
2 athletes, 1 team

Kenneth McCormick, Daniel Mourenza.
1 team2 athletes
Clayton-le-Moors HarriersClayton-le-Moors Harriers
12 athletes, 1 team

Gareth Berry, Jeremy Bradshaw, Ryan  Bradshaw, Martin Brady, Richard Briscoe, Peter Browning, Matthew Duckworth, James Dunderdale, Craig Eccles, Mick Hughes, Mark  Magee, Craig Nicholls.
1 team12 athletes
Cleethorpes and District ACCleethorpes and District AC
4 athletes, 1 team

David Burrell, Paul Evison, Paul Greenway, Nick Gregory.
1 team4 athletes
Congleton HarriersCongleton Harriers
3 athletes, 1 team

Nick Budd, Bryan Lomas, Stuart  Rider.
1 team3 athletes
Cookham Running ClubCookham Running Club
1 athletes, 1 team

Ayushman Saha.
1 team1 athletes
Corby AcCorby Ac
7 athletes, 1 team

Jacob Akers, Chris Curtis, Wojciech Kantczak, Paul MacKay, Luke Montgomery, Sean  Stanley, John Treacy.
1 team7 athletes
Coventry Godiva HarriersCoventry Godiva Harriers
21 athletes, 1 team

Amittai Ben-Israel, Andrew Boon, Tom Burgess, Simon Clarke, David Conway, Peter Eccleston, Garry Flude, James Griggs, Scott Hudspith, Matthew Lole, Joseph McLeod, Mohamed Daud Mohamed, Zachary Nolan, Jose Ortiz Gonzalez, Oliver Paulin, Rob Richardson, Clark Roberts, Martin Slevin, Alistair Smith, Harvey Speed, John Wilson.
1 team21 athletes
Crawley AcCrawley Ac
2 athletes, 1 team

Walter Hill, Jack Kosky.
1 team2 athletes
Crewe And Nantwich AcCrewe And Nantwich Ac
1 athletes, 1 team

Neil Fowler.
1 team1 athletes
Crook & Dist Sports AcCrook & Dist Sports Ac
1 athletes, 1 team

Gerry Hehir.
1 team1 athletes
Croydon HarriersCroydon Harriers
16 athletes, 1 team

Neil Aikman, Glenn Barden, Josh Haasz, Norman Hemming, Richard Hooper, Kartik Iyer, Matt Kiernan, Patrick Lucas, John Millington, James Moore, Brendan Murphy, Dominic Nolan, Colin Oxlade, Matt Peek, Martin Rowe, David White.
1 team16 athletes
Dacorum & Tring ACDacorum & Tring AC
10 athletes, 1 team

Gareth Clark, Andrew Cracknell, Robert Davies, Andrew Fulford, Matt Hamilton, Jonathan Hoggett, Jamie Marlow, Phil Oddy, David Olima, Jack Parslow.
1 team10 athletes
Darlington H & AcDarlington H & Ac
11 athletes, 1 team

David Aiken, Paul Allan, Michael Dolan, Carl Eddon, Andrew Harrison, Drew Inglis, Ian Morris, Mark Tallon, Colin James Taylor, Philip Teece, Kevin Wilson.
1 team11 athletes
Dartford Harriers ACDartford Harriers AC
5 athletes, 1 team

Chris Biddle, Connor Burford, Alex Cameron, Daniel Jackson, Jason Marchant.
1 team5 athletes
Denby Dale Athletics ClubDenby Dale Athletics Club
9 athletes, 1 team

Ralph Barker, Simon Browne, Andrew Dufeu, Ross McClelland, James Mumford, Mathew Radbourne, Jonathan Ridge, Steven Sharp, Tom Shelton.
1 team9 athletes
Derby Athletic ClubDerby Athletic Club
3 athletes, 1 team

Joseph Booth, Joseph Kilgour, Jonathon Owen.
1 team3 athletes
Derwent Valley Trail RunnersDerwent Valley Trail Runners
1 athletes, 1 team

John Rippon.
1 team1 athletes
Derwentside AcDerwentside Ac
6 athletes, 1 team

Adrian Cantle Jones, Mark Charlton, Mark Davinson, Steven Dickson, John Donneky, Graham Marshall.
1 team6 athletes
Doncaster Athletic ClubDoncaster Athletic Club
6 athletes, 1 team

Paul Bond, Steve Fox, Martin James, Glynn Jones, Stuart Lindsay, Mark Webster.
1 team6 athletes
Dorking & Mole Valley ACDorking & Mole Valley AC
1 athletes, 1 team

Ben Brunswick.
1 team1 athletes
Dulwich Runners AcDulwich Runners Ac
8 athletes, 1 team

Timothy Bowen, Edward Chuck, Des Crinion, Duncan Hussey, Alastair Locke, Jack Ramm, Stephen Smythe, Thomas South.
1 team8 athletes
Durham City Harriers & ACDurham City Harriers & AC
8 athletes, 1 team

Jason Catterall, Alexander Cook, Daniel Garbutt, Matthew Hornsby, Daniel Jenkin, Geoff Watson, Christopher Wilkinson, Jonathan Wilkinson.
1 team8 athletes
Ealing Eagles Running ClubEaling Eagles Running Club
6 athletes, 1 team

Cam Easton, John Foxall, Thomas Irving, Andrew McFarlane, Jose Pabon, Kieran Santry.
1 team6 athletes
Ealing Southall & Middlesex ACEaling Southall & Middlesex AC
9 athletes, 1 team

Akira Anzai-Jackson, Sam Ashcroft, Reece Asik, Robert Brown, Mukhtar Farah, Ricky Grimes, Mohamed Hashi, Steve Plested, Philip York.
1 team9 athletes
East Cheshire Harriers & Tameside AcEast Cheshire Harriers & Tameside Ac
17 athletes, 1 team

Gavin Browne, Liam Browne, Timothy Greenald, Matthew Gush, James Hartshorne, Barry Hirst, Derek Hughes, Gary Matthews, Scott Matthews, Martin McGann, Anthony McGuinness, Tom McGuinness, Luke Piper, Darren Smith, Joe Steward, Martin Stout, Dennis Thomas.
1 team17 athletes
East Hull Harriers & AcEast Hull Harriers & Ac
16 athletes, 1 team

Shaun Alcock, Gary Fee, Tim  Groves, Martin Hardey, Matthew Hayes, Kris Hopkins, Paul Nippress, Martin Oliver, Kevin Sharp, Nigel Sisson, Greame Smith, Lewis Suddaby, Paul Teece, Stephen Tichopad, Andrew Wigglesworth, Christopher Wiles.
1 team16 athletes
East London RunnersEast London Runners
1 athletes, 1 team

Mark Moir.
1 team1 athletes
Eden RunnersEden Runners
2 athletes, 1 team

Phil Cooper, Alex Davies.
1 team2 athletes
Elvet StridersElvet Striders
11 athletes, 1 team

Matthew Archer, Michael Barlow, Geoff Davis, Simon Dobson, Paul Evans, James Garland, Dave Gibson, Jack Lee, Phil Ray, Graeme Watt, Conrad White.
1 team11 athletes
Ely RunnersEly Runners
4 athletes, 1 team

Robert Campbell, Richard Hill, Stephen Howard, Matthew Mason.
1 team4 athletes
Enfield and Haringey A CEnfield and Haringey A C
4 athletes, 1 team

Daniel  Carpenter, Dominic Jaques, Alex Milne, William Mycroft.
1 team4 athletes
Epsom & Ewell HarriersEpsom & Ewell Harriers
2 athletes, 1 team

Neil Henderson, Benjamin Standage.
1 team2 athletes
Eton Manor ACEton Manor AC
13 athletes, 1 team

Giles Bailey, John Black, Paul Boddey, Paul Cates, David Cato, Simon Cottle, Dave Daugirda, George Fernandez, Richard Parr, James Pilch, Rob Sommerville, Chris Tait, Graham White.
1 team13 athletes
Evenwood Road RunnersEvenwood Road Runners
2 athletes, 1 team

Chris Anderson, Paul Tucker.
1 team2 athletes
Exeter HarriersExeter Harriers
8 athletes, 1 team

Howard Bailey, Neil Bennett, Jonathan Hague, Peter Heckles, Harry Mills, Matthew Prisk, Adam Stobbs, Ben Stone.
1 team8 athletes
Fairlands Valley SpartansFairlands Valley Spartans
1 athletes, 1 team

Thomas Sauka.
1 team1 athletes
Fitmums and FriendsFitmums and Friends
7 athletes, 1 team

Alex Abel, Andy Coy, Alex Eaton, Stuart Spencer, Neil Thompson, John Walker, Mark Wilkinson.
1 team7 athletes
Fleet & Crookham ACFleet & Crookham AC
1 athletes, 1 team

Ben Raggett.
1 team1 athletes
Fulham Running ClubFulham Running Club
15 athletes, 1 team

Paul Barnes, Rick Cannon, Simon Clarkson, Christopher Cooper, Thomas Daley, Leo Gebbie, James Hampshire, Frederick Levy, Stephen McLeod, Tom Pollard, Robert Prichard-Jones, Charlie Sandison, Andrew Stringer, Ben Thornton, Douglas Wood.
1 team15 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
11 athletes, 1 team

Daniel Alexander, Steven  Asquith , Ross Christie, Kevin Connolly, James Cripwell , Peter Grimoldby, Daniel Johnson, Matthew Linsley, Jonathan Malley, Steven Medd, Martin Slater.
1 team11 athletes
Gloucester ACGloucester AC
8 athletes, 1 team

Aaron Bennett, James D'arcy Denne, David Gresswell, Steven Haines, Christopher O'Carroll, Owen Parry, Ian Summers, James Walters.
1 team8 athletes
Gosforth Harriers & AcGosforth Harriers & Ac
15 athletes, 1 team

John Alexander, Steve Boddy, Steven Bond, Maurice Bourke, Matthew  Gwilym, Andrew Heppell, Nick Houghton, Al Johnson, Richard McQuade, James McReesh, Ben Moore, Neil Ramsay, Kevin Spreadbury, Jonny Stephenson, Kevin Thomas.
1 team15 athletes
Grantham Running ClubGrantham Running Club
1 athletes, 1 team

Andrew Pask.
1 team1 athletes
Guildford & Godalming ACGuildford & Godalming AC
12 athletes, 1 team

James Adams, Andrew Baker, Terry Booth, George Dollner, Ben Friend, Colin High, Lee Lintern, Matthew McDaniel, Bruce Rainford, John Sanderson, Andrew Taylor, Marc Woodall.
1 team12 athletes
Halesowen ACCHalesowen ACC
12 athletes, 1 team

Russell Cadwallader, Adam Cross, Peter Dear, James Hoult, David Lewis, Jonathan Lewis, Alex Morgan, Andrew Nock, Bill Nock, James Parker, Jamie Sircom, David Turvey.
1 team12 athletes
Halifax Harriers & ACHalifax Harriers & AC
4 athletes, 1 team

Ryan Barker, Mark Gaughan, Simon Johnson, Heath Reilly.
1 team4 athletes
Hallamshire Harriers SheffieldHallamshire Harriers Sheffield
18 athletes, 1 team

Dave Archer, Nicholas Barber, Steven Bayton, John Birch, Robert Cook, Matthew Craig, Carl Egdell, Craig Fishwick, James Hartley, Peter Hodges, James McCrae, Connor Milnes, Sam Peters, Gareth Phoenix, Phillip  Radford, Aidan Smith, Joshua Walton, Robert Wapshott.
1 team18 athletes
Harborough ACHarborough AC
10 athletes, 1 team

Peter Attenborough, William Clapp, Adam Eales, Martin Hughes, David MacLean, Jamie McAllister, Graeme Rolfe, Ian Southwell, Daniel Taylor, Gary Wallis.
1 team10 athletes
Harpenden ArrowsHarpenden Arrows
4 athletes, 1 team

Steve Bowran, Roger Montgomery, David Russell, Julian Tall.
1 team4 athletes
Harrow ACHarrow AC
6 athletes, 1 team

Jim Cooper, Joe Gammell, Jonathan Hill, Chris Jones, Damian Nevins, Declan Traynor.
1 team6 athletes
Hastings ACHastings AC
2 athletes, 1 team

Russ Keen, John Ralph.
1 team2 athletes
Havering ACHavering AC
9 athletes, 1 team

Jamie Buckley-Stanton, Martin Chester, Freddy Keefe, Russell Middleton, Barry Smith, Grant Twist, Steve Walker, Robert Warner, John Whitehead.
1 team9 athletes
Heanor Running ClubHeanor Running Club
6 athletes, 1 team

Lee D'Arcy, Ashley Deeming, Geoff Lowry, Paul Mercer, Joe Rainsford, Tony Weatherson.
1 team6 athletes
Heaton Harriers & AcHeaton Harriers & Ac
10 athletes, 1 team

Thomas Andrew Bell, Robert Brown, Chris Checkley, Andy Duguid, Wayne Fuller, David Michael Gilmore, James McKenzie, Calum Mills, Ian Robinson, George Routledge.
1 team10 athletes
Helpston Harriers ACHelpston Harriers AC
2 athletes, 1 team

Benn  Lyman, Steven Robinson.
1 team2 athletes
Helsby Running ClubHelsby Running Club
4 athletes, 1 team

Tom De Jong, Chris Fitzpatrick, Peter Rodriguez, Ian Rutherford.
1 team4 athletes
Hercules Wimbledon AcHercules Wimbledon Ac
14 athletes, 1 team

Belal Ahmed, Tom Buckley, Sean Crummy, Tom Jervis, Finn Johnson, David Lewin, Gordon Lilly, Mark Livingstone, James Miller, Tom Morris, Elliot Palmer, Frederick Slemeck, Joe Toomey, Robert Tuer.
1 team14 athletes
Herne Hill HarriersHerne Hill Harriers
27 athletes, 1 team

Alan Barnes, Nick Bester, Jack Brotchie, Christopher Busaileh, Angus Butler, Trevor Chilton, Andrew Clarke, Jeff Cunningham, Jack Dickenson, Eric Dol, Deron Fagan, Andrew Grigg, Alex Hobley, John Kettle, Lewis Lloyd, Matthew Munro, Keith Newton, Raj Paranandi, Valdis Pauzers, Rick Pearson, Matthew Robertson, Andrew Simms, Ian Strong, Simon  Thompson, Edward Turner, Andrew Warburton, James Ward.
1 team27 athletes
Herts Phoenix AcHerts Phoenix Ac
1 athletes, 1 team

David Stephens.
1 team1 athletes
Highgate HarriersHighgate Harriers
30 athletes, 1 team

Russ Ashford, Robel Bahelbi, Chris Bailey, Peter Chambers, Andres Chau , Fred Comman, Tom Crowley, Darryl Davison, William  De Doncker, Shaun Dixon, Christian Erlandson, Dave Fowler, Chris Goldsack, Charlie Haywood, Danny Isaacs, Jonathan Laybourn, Adam Lennox, Alex Lepretre, Joseph Lowe, Luke McManus, Henry  Murdoch, John O'Shea, Roger Poolman, Sean Renfer, Fergal Smithwick, Richard Stewart, Murray Strain, Rob Walker, Mark Watson, Rob Wilson.
1 team30 athletes
Hillingdon ACHillingdon AC
17 athletes, 1 team

Fahad Abdi, John Bignell, Joe Carton, John Doyle, Scott Farley, James Laing, Paul Leppard, Richard Mann, Mohamed Mohamed, Martin Searle, Gabriel Segall, David Smith, Dominic Speight, Mark Speight, Robert Thompson, Philip Warburton, Aramias Zeration.
1 team17 athletes
Holme Pierrepont RcHolme Pierrepont Rc
16 athletes, 1 team

Neil Cooper, Gary Cragg, Tom Davies, Steven Eatherington, Eddie George, Joon Wee Ho, James Kirkwood, Oliver Matharu, Will Meredith, Chris Rhodes, Andrew Soley, Anthony Squire, John Sutherns, Steve Tupholme, Sam Williams-Duncan, Mark Wyszynski.
1 team16 athletes
Holmfirth Harriers ACHolmfirth Harriers AC
1 athletes, 1 team

Robert  Robinson .
1 team1 athletes
Holmfirth Harriers AcHolmfirth Harriers Ac
17 athletes, 1 team

Simon Barrans, Christopher Beadle, Steve Berridge, Mark Buckingham, Lewis Byram, Karl Dransfield, Steve Green, Andy Hauser, Philip Hewitt, Clark Hind, Rob Kersey, Christopher Law, Damian McQueen, Samuel O Shea, Tim Street, Kai Sunman, Neil Thornton.
1 team17 athletes
Horsforth HarriersHorsforth Harriers
12 athletes, 1 team

Phil Boynton, Greg Brant, Garth De Roux, Neal Edmondson, Robert Halstead, Ben Johnston, Barney Plummer, Max Rowell, Finbar Slevin, Andrew Smith, Alex Trimble-Finlayson, Robert Webster.
1 team12 athletes
Horwich R M I HarriersHorwich R M I Harriers
11 athletes, 1 team

David Barnes, Gareth Booth, Ian Conroy, Alex Fowler, Daniel Gilbert, James Kevan, Nick Leigh, Andrew Lloyd, Alastair Murray, Peter Ramsdale, Mark Seddon.
1 team11 athletes
Houghton Harriers & AcHoughton Harriers & Ac
7 athletes, 1 team

Tom Atkinson, David Coulson, Lee Dover, Rory Graham, David Gribben, Innes Hodgson, Shaun McGrath.
1 team7 athletes
Huntingdonshire AcHuntingdonshire Ac
15 athletes, 1 team

Mark Barry, Steven Church, Derek Darnell, Ty Farrer, Jamie Hall, Shane Hunt, Ian Marshall, Darren Matthews, Rod McKee, Jeff Mercer, Nick Osborn, Andrew Richardson, Carl Rooney, Adrian Smith, Mark Wishart.
1 team15 athletes
Ilkeston Running ClubIlkeston Running Club
5 athletes, 1 team

Julian Bloor, Ian Hunter, Simon Kirk, Andrew Mitchell, Philip Sale.
1 team5 athletes
Ilkley Harriers AcIlkley Harriers Ac
13 athletes, 1 team

Michael Abrams-Cohen, Tim Ashelford, Robert Budding, Matthew Cox, Stephen Coy, Steven Gott, Istvan Jacso, Peter Lewis, Daniel McKeown, Malcolm Pickering, Arthur Reilly, David Westhead, Jack Wood.
1 team13 athletes
Invicta East Kent ACInvicta East Kent AC
3 athletes, 1 team

Adam McKenna, Abel Tsegay, Gavin Whitlock.
1 team3 athletes
Ipswich HarriersIpswich Harriers
2 athletes, 1 team

Stephen Hicks, John Millar.
1 team2 athletes
Ipswich Jaffa RcIpswich Jaffa Rc
1 athletes, 1 team

Daniel Summersgill.
1 team1 athletes
Istead & Ifield HarriersIstead & Ifield Harriers
3 athletes, 1 team

Jason Beaney, Darren Harger, James Milsom.
1 team3 athletes
Jarrow & Hebburn ACJarrow & Hebburn AC
5 athletes, 1 team

Jonny Evans, Jonathan Gilroy, Patrick McShane, Ian Salkeld, Michael Thornton.
1 team5 athletes
Jesmond JoggersJesmond Joggers
7 athletes, 1 team

Joseph Cherry, Stefan Haass, Jonathan Law, Chris Lawrence, Simon Wells, James Wilkins, Robert Willers.
1 team7 athletes
Keighley & Craven AcKeighley & Craven Ac
8 athletes, 1 team

Scott Bairstow, John Conroy, Paul Crabtree, Pete Lloyd, Matthew Warters, Carl Whale, Craig Whale, Shaun  Wilkinson.
1 team8 athletes
Kendal Amateur Athletic ClubKendal Amateur Athletic Club
6 athletes, 1 team

Duncan Copley, Matthew Doey, Jonathan Dry, Mike Egner, Tom Hartley, Alasdair Russell.
1 team6 athletes
Kenilworth RunnersKenilworth Runners
12 athletes, 1 team

Wayne Briggs, Andrew Crabtree, Neil Cressy, Tom Dable, Stanley Doxey, Matt Dyer, Russell Graham, Kevin Hope, Christopher Lyons, Ben Taylor, Stewart Underhill, Ivan Wilson.
1 team12 athletes
Kent AcKent Ac
34 athletes, 1 team

Luke Armitage, Ted Aston, Mick Barlow, Stuart Beaney, Russell Bentley, James Bowler, Ben Cook, Dame Dibaba, Alex Dudney, Ian Ellwood, Sean Fitzpatrick, Calum Fraser, John Gilbert, Christopher Greenwood, Edward Hadlow, Ben Harding, Joe Hartley, Owen Hind, Bernie Hutchinson, Anthony Johnson, Tim Lawrence, Su Min Lee, Peter Lighting, Arif Merali, Dave Morgan, Tom Mower, Daniel Pettitt, Neil Phillips, Leonard Reilly, Philip Sanders, Niall Stewart, Thomas Thain, Jordan Weaver, Alex Yee.
1 team34 athletes
Kimberley & District StridersKimberley & District Striders
1 athletes, 1 team

Sandeep Chauhan.
1 team1 athletes
Kimberley & District StridersKimberley & District Striders
1 athletes, 1 team

Stephen Haskard.
1 team1 athletes
Kimberworth StridersKimberworth Striders
7 athletes, 1 team

Kevin Doyle, Gavin Edley, Paul Greenwood, Neil Grocutt, Simon Hopkins, Brian Miranda, John Nolan.
1 team7 athletes
Kings Heath Rc - The LionsKings Heath Rc - The Lions
5 athletes, 1 team

David Bagwell, Michael Green, Paul Jolliffe, George Kingsley, Tim Knight.
1 team5 athletes
Knaresborough StridersKnaresborough Striders
5 athletes, 1 team

Sean Brennan, Philip Cornforth, Stephen Morland, Ted Welton, Gary Wilkinson.
1 team5 athletes
Knowle & Dorridge RCKnowle & Dorridge RC
13 athletes, 1 team

Simon Bentley, Jack Bristow, Richard Dixon, Max Gimson, Darren  John, Pete Makepeace, Daniel Malone, Robert Michaelson-Yeates, Gary Polhill, Torsten Roesler, Gregory Turner, Phil Wood, Nicholas Woolley.
1 team13 athletes
Knowsley HarriersKnowsley Harriers
2 athletes, 1 team

Tadi Abeki, Ian Broadhurst.
1 team2 athletes
Lancaster & Morecambe ACLancaster & Morecambe AC
1 athletes, 1 team

Graham Hodgson.
1 team1 athletes
Leamington Cycling and Athletic ClubLeamington Cycling and Athletic Club
1 athletes, 1 team

Phillip Gould.
1 team1 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
40 athletes, 1 team

Mohamed Abshir, Jack Allison, Alexander Bellew, Gordon Benson, Michael Burrett, Emile Cairess, Jason Cherriman, Joseph  Cook, Alexander Davy, Simon Deakin, Benjamin Douglas, Thomas Edwards, Simon Ellis, Martin Farran, Sean Flanagan, Leon Foster, Robert Gatenby, Adam Grice, Matt Grieve, Mick Hill, Adrian Holliday, Nick Hooker, Michael Hoyle, Gregory Hull, Ollie Lockley, Matt Lockyer, Adam Osborne, Martin Roscoe, Joshua Rowe, Graham Rush, Michael Salter, Philip Sesemann, Chris Smith, Adam Stacey, Linton Taylor, Robert Torch, Joe Townsend, Patrick Vis, Trevor Wilks, Joshua Woodcock-Shaw.
1 team40 athletes
Leicester Coritanian AcLeicester Coritanian Ac
2 athletes, 1 team

David Pearce, Sam Stevens.
1 team2 athletes
Leigh Harriers & AcLeigh Harriers & Ac
11 athletes, 1 team

Martin Conroy, Jason Denton, Allister Goulding, Andrew Howarth, John Howarth, Dave Pollitt, William Rawson, Andy Smalley, Dave Smith, Robert Thorpe, Phillip Williams.
1 team11 athletes
Leighton Buzzard Athletic ClubLeighton Buzzard Athletic Club
6 athletes, 1 team

James Bell, Matthew Brooks, Nigel Chesterton, Benjamin Corfield, Andrew Inchley, Warren Rose.
1 team6 athletes
Lincoln & District RunnersLincoln & District Runners
3 athletes, 1 team

Daniel Farmer, Dave Hunter, Rob Sim.
1 team3 athletes
Lincoln Wellington Athletic ClubLincoln Wellington Athletic Club
15 athletes, 1 team

Les Ball, Neil Coney, Jeff Hall, Simon MacHin, Kevin Maplethorpe, Martin Morley, Jake Richardson, Shane Robinson, Joshua Stone, Mark Turner, Francis Ward, Joe Wilkinson, Justin Williams, Phillip Williams, Ronny Wilson.
1 team15 athletes
Lingfield RCLingfield RC
1 athletes, 1 team

Ian Greenaway.
1 team1 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
17 athletes, 1 team

Alan Ashton, Kevin Bell, Richard Burney, Ricky Challinor, Daniel Cliffe, John Connolly, Dejene Gezimu, Charlie Hulson, Matthew Jackson, Aaron Jarvis, Daniel Jarvis, Euan Martin, Adrian Roach, Andy Salmon, Adualqani Sharif, Lee Siemaszko, James Wootton.
1 team17 athletes
Liverpool Pembroke & Sefton H ACLiverpool Pembroke & Sefton H AC
6 athletes, 1 team

Andrew  Foster, Chris Maher, Kyle Nicholls, Chris Pedder, Sammy Rashid, Mark Wynne.
1 team6 athletes
Loftus & Whitby ACLoftus & Whitby AC
10 athletes, 1 team

Gary Beard, Chris Foster, Mikey Garbutt, Joe Leadley, Sam Leadley, Andrew Marshall, James O'Brien, Graham Palmer, Malcolm Peggs, Ben Senior.
1 team10 athletes
London FrontrunnersLondon Frontrunners
22 athletes, 1 team

Christos Bitzis-Politis, Patrick Cahill, Jeremy Campbell, Tim Charters, Leon Clement, Neil Colquhoun, Shane Cullinan, Karlwinder Hayer, Matt Hunter, Fergal Joyce, John Keenan, Frances O'Callaghan, Martin Oldham, William Parry, Minesh Patel, James Relph, Michael Rutherford, Marius Thies, Chris Tibbett, Julian Williams, Stephen Woodgate, Witold Wozniak.
1 team22 athletes
London HeathsideLondon Heathside
26 athletes, 1 team

Tom Aldred, Steve Armstrong, Andy Barnes, Francois Barou, Joseph Clemoes, Matt Collins, Simon Dunderdale, Gavin Evans, Ewan Gault, Peter Gould, Charles Hardy, Liam Hazelton, Chris Holmes, Daniel Johns, Jonathan Litchfield, Jospeh McKeown, Francesco Melloni, Norman Mitchell, Peter Northall, Andrew Owen, Jacob Phillips, Jake Spencer, Alex Sweet, Henry Turner, Chris Vincent, Andrew Wooding.
1 team26 athletes
London HeathsideLondon Heathside
1 athletes, 1 team

Thomas Griffiths.
1 team1 athletes
Long Eaton Running ClubLong Eaton Running Club
5 athletes, 1 team

Colin Bostock, Marc Kinch, Aaron Kirk, Gary Kupinskyj, Mark Lay.
1 team5 athletes
Longwood Harriers AcLongwood Harriers Ac
1 athletes, 1 team

Simon Crook.
1 team1 athletes
Longwood Harriers AcLongwood Harriers Ac
2 athletes, 1 team

Josh Elderfield, James Scholes.
1 team2 athletes
Lordshill Road RunnersLordshill Road Runners
12 athletes, 1 team

Robert Daniel Agar, Neil Catchlove, Chris Cook, James Fanning, Alan Grahan, Mathew Pidgeon, Dean Powell, Andrew Proctor, Graham Rafferty, Aaron Rogers, Benjamin M  Tavendale, Kevin Willsher.
1 team12 athletes
Low Fell RcLow Fell Rc
11 athletes, 1 team

Richard Conder, Philip Halse, Ian Hayden, Colin Hodgson, Neil James Kavanagh, Craig Lamb, Jason Long, Stephen Magrath, Ian Marriott, Gavin Thompson, Danny Wade.
1 team11 athletes
Lymm RunnersLymm Runners
5 athletes, 1 team

Peter Burton, John Croall, Jim Dawson, Mark Elwood, Michael Smith .
1 team5 athletes
Manchester Harriers & ACManchester Harriers & AC
8 athletes, 1 team

Jason Brogan, Michael Cunningham, David Dyer, Glen Gandy, James Hinde, Alex Masidlover, Neil Ryan, Chris Sewart.
1 team8 athletes
Manchester YMCA HarriersManchester YMCA Harriers
4 athletes, 1 team

Stephen Ingham, Craig Jones, Michael O'Brien, Jon Paramor.
1 team4 athletes
Mansfield HarriersMansfield Harriers
4 athletes, 1 team

Graeme Baguley, Jordan Boam, Glen Holland, Mark Marriot.
1 team4 athletes
Manx HarriersManx Harriers
9 athletes, 1 team

Jamie Beaman, Alan Corlett, Oliver Dickinson, Andrew Falconer, Andrew Fox, Michael Garrett, Stephen Garrett, Kevin Loundes, Andy Watson.
1 team9 athletes
Marple RunnersMarple Runners
3 athletes, 1 team

James Deighton, Darren Peatfield, Jeremy Woodham.
1 team3 athletes
Marshall Milton Keynes ACMarshall Milton Keynes AC
15 athletes, 1 team

Matthew Clarke, Thomas Comerford, Thomas Cuthbertson, Thomas Dell, Graham Jones, Paul Mizon, Mark Palser, Stephen Ratcliffe, Liam Smith, James Tuttle, Steve Tuttle, Jeremy Vick, Steve Withers, Ian Wood, Daniel Woodgate.
1 team15 athletes
Massey Ferguson RcMassey Ferguson Rc
10 athletes, 1 team

Jack Blakemore, David Clarke, Dean Clarke, Ross Thomas Cooper, Gary Lawson, Dave Lee, Jason Nicholson, Peter Paprcka, Dean Semple, Jeremy Shaun Trill.
1 team10 athletes
Matlock Athletic ClubMatlock Athletic Club
5 athletes, 1 team

Colin Davenport, Daniel Haworth, Harry Holmes, John Thorpe, Patrick Wright.
1 team5 athletes
Medway And Maidstone AcMedway And Maidstone Ac
7 athletes, 1 team

Tom Collins, Jack Crossley, Adam Featherstone, Lee McMeekin, Teweldebrhan Menges, Mark Wilkins, Gareth Williams.
1 team7 athletes
Middlesbrough & Cleveland HarriersMiddlesbrough & Cleveland Harriers
8 athletes, 1 team

Gordon Baird, Lewis  Bourner, Mark Evans, Mark  Jackson, Greg Jayasuriya, Chris Rumsey, Martin Vasey, Jamie Wilkinson.
1 team8 athletes
Middlesbrough Athletic Club (mandale)Middlesbrough Athletic Club (mandale)
1 athletes, 1 team

Kieren Walker.
1 team1 athletes
Middleton Harriers AcMiddleton Harriers Ac
3 athletes, 1 team

Jorden Lee Burke, Chris Humble, John Weaver.
1 team3 athletes
Milton Keynes Distance ProjectMilton Keynes Distance Project
8 athletes, 1 team

Michael Greener, Noah Hurton, Thomas Lees, Tim Lefroy, Kirk Smith, Alex Walker, Charles Wheeler, George Wheeler.
1 team8 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
16 athletes, 1 team

Carl Avery, Alistair Douglass, Ross Floyd, Steve Haswell, Andrew Hebden, Tom Innes, Andrew Lawrence, George Lowry, Nick McCormick, David Nicholson, Andrew Pratt, Jordan Scott, Mark Snowball, Thomas Straughan, Adrian Whitwam, Phillip Winkler.
1 team16 athletes
Nene Valley HarriersNene Valley Harriers
14 athletes, 1 team

Jay  Belham, Michael Chapman, Darryl Coulter, James Farrington, Alex Hampson, Lee Hartill, Paul Houlden, James Mac Donald, Harrison Miles, Luke Myers, Simon  Parkes, Paul Parkin, Andrew M Todd, Duane Tomaselli.
1 team14 athletes
New Marske Harriers ClubNew Marske Harriers Club
1 athletes, 1 team

David Learoyd.
1 team1 athletes
Newbury ACNewbury AC
4 athletes, 1 team

Philip Marshall, Callum Oneill, Andrew Tuttle, Daniel Tuttle.
1 team4 athletes
Newcastle Staffs AcNewcastle Staffs Ac
13 athletes, 1 team

Stuart Cassidy, Mark Cotton, Neil Dixon, Neil Gerrity, Richard Longley, Pab Maddox, Kevin Oakley, Jonathon Ranford, Tim Sharman, Jerome Stevens, Paul Wakefield, Andrew Walker, Matthew Way.
1 team13 athletes
Newcastle University ACNewcastle University AC
1 athletes, 1 team

Bradley Wilsher.
1 team1 athletes
Newham & Essex Beagles ACNewham & Essex Beagles AC
15 athletes, 1 team

Frank Baddick, John Beattie, Wayne Bell, Patrick Chesser, Samatar Farah, Daniel Giles, John Gordon, Olivier Heaslip, Will Rial, Jayme Rossiter, Josh Snowden, Edgars Sumskis, Joshua Trigwell, Francois Turpault, Jake Waldron.
1 team15 athletes
Newquay & Par AcNewquay & Par Ac
2 athletes, 1 team

Paul Stevens, Simon Williams.
1 team2 athletes
North Derbyshire RCNorth Derbyshire RC
13 athletes, 1 team

Steve Bennett, Tim Clayton, Richard Corker, Ashley Crow, Martin Dawson, Gary Elkington, Henry Kay, Sam Passingham, Steven Penney, Robert Scriven, Richard  Start, Daniel Teasel, Tom Topham.
1 team13 athletes
North Leeds Fell RunnersNorth Leeds Fell Runners
4 athletes, 1 team

Nicolas Fielden, Philip Livermore, Dominic Nurse, Andrew Sandercock.
1 team4 athletes
North Shields Polytechnic ClubNorth Shields Polytechnic Club
14 athletes, 1 team

Spencer Brown, Bradley Clough, Graeme Cook, William Ewens, David Green, Jonathon Heaney, Vaughan Hemy, Roger Mosedale, Jason Adam Nash, David Quinn, Garry Robson, William Robson, Alan Turner, Chris Waite.
1 team14 athletes
North York Moors AcNorth York Moors Ac
14 athletes, 1 team

Richard Atkins, Jeffrey Belt, Darren Clements, Barry Dunne, Richard Fawcett, Anthony Harnett, Jack Hustwitt, Ian Latimer, Paul McGough, Shaun O'Shea, Jonathan Parker, Jonathan Skidmore, Paul Stocks, Philip Utley.
1 team14 athletes
Northbrook Athletic ClubNorthbrook Athletic Club
14 athletes, 1 team

Rory Anderson, Robert Barry, Kevin Coughlan, Spencer Davies, Tommy Dempsey, Martin McHugh, Lee McKervey, Liam Mills, Terry Moynihan, Paul Robbins, Stephen Simpson, Craig Slyde, Ben Smith, Darren Taplin.
1 team14 athletes
Norwich Road RunnersNorwich Road Runners
11 athletes, 1 team

Steve Bell, Will Buck, David Houghton, Anthony Millett, Mat Porter, Richard Sargeant, Paul Smith, Paul Sullivan, Graham Watering, Carl White, Joe Woodley.
1 team11 athletes
Notts ACNotts AC
27 athletes, 1 team

Ben Abbott, George Birt, Nicholas Clarke, William Dixon, Harry Foster, Sam Godwin, Tim Hartley, Tim Hatton, Peter Hodkinson, David Keasey, Stuart King, Steven Leek, Gareth Little, Steve Long, Chris McGurk, Samuel Mitchell, John Muddeman, Douglas Musson, Ben Norris, Bruce Raeside, Cameron Smith, Jonathan Thewlis, Paul Thompson, Alastair Watson, Martin Whitehouse, Matthew Williams, Allan  Wilson.
1 team27 athletes
Nuneaton HarriersNuneaton Harriers
5 athletes, 1 team

Eric Fowler, Alan William Glaister, Christopher James Hamer-Hodges, Andrew Harris, Nicholas Wilson.
1 team5 athletes
Oldham & Royton H & AcOldham & Royton H & Ac
4 athletes, 1 team

Nathan Hilditch, Michael Mannings, Lee Robinson, Daniel Timperley.
1 team4 athletes
Orion HarriersOrion Harriers
1 athletes, 1 team

Bill Bennett.
1 team1 athletes
Otley ACOtley AC
13 athletes, 1 team

Antonio Cardinale, Christopher Chambers, Liam Dunne, Rob Fearnley, David Fox, Nicholas Hodgkinson, Howard Jeffrey, Graham Lake, Tom Lynch, Andrew Robertshaw, Richard Smith, Joseph Torr, Andrew Webster.
1 team13 athletes
Owls ACOwls AC
7 athletes, 1 team

Simon Allen, Daniel Doyle, Bilal Farah, Scott Green, Luke Ingram, Chris McMillan , Craig Twigg.
1 team7 athletes
Oxford University Cross Country ClubOxford University Cross Country Club
4 athletes, 1 team

Luke Doughty, James Knox, Joe Morrow, Thomas Quirk.
1 team4 athletes
Penistone Footpath Runners & Athletic ClubPenistone Footpath Runners & Athletic Club
19 athletes, 1 team

Martin Ball, Kelvin Bowskill, John Broom, Matthew Coldwell, Shaun Dimelow, Steve Dommett, Keith Gordon, Andrew Paul Heppenstall, Scott Hinchcliffe, Peter Knight, Daniel Limb, Richard MacKie, Luke McGuinness, David Needham, Daren Nockels, Oliver Simon Pike, Matthew Robinson, Charlie Skipper, Jon Waller.
1 team19 athletes
Pensby RunnersPensby Runners
13 athletes, 1 team

Paul Alexander, Rob Beech, Dan Bruffell, Rob Chalmers, Kevin Charleston, Chris Davies, Rob Grantham, Alistair Malpas, Gary Parker, Ralph Pawling, Nigel Pratten, Simon Rogers, Richard Shayle.
1 team13 athletes
Peterborough ACPeterborough AC
6 athletes, 1 team

Kirk Brawn, Ben Heron, Oliver Mason, Nathan Popple, James Skinner, Shaun Walton.
1 team6 athletes
Poole AcPoole Ac
2 athletes, 1 team

Tom Austin, Peter Cornes.
1 team2 athletes
Poole RunnersPoole Runners
3 athletes, 1 team

Joe Godden, Colin Somers, Rupert Tory.
1 team3 athletes
Preston HarriersPreston Harriers
12 athletes, 1 team

Daniel Bebbington, Andy Benson, Simon Collins, Lee Foley, Kevin Hesketh, Neil McDonald, Simon  Robinson , Richard Smith, Chris Wales, David Watson, Andy Whaley, Wesley Wilkinson.
1 team12 athletes
Prestwich ACPrestwich AC
4 athletes, 1 team

Tom Alldred, Matthew Brennan, Paul Savage, Richard Shuttleworth.
1 team4 athletes
Pudsey Pacers RCPudsey Pacers RC
10 athletes, 1 team

Jake Birkby, Robert Greaves, Robert Greaves, Jon Holah, Thomas Keighley, Gareth Millard, Mark Orbell, Stephen Pattison, Robert Samuels, Johnny Scott.
1 team10 athletes
Quakers Running ClubQuakers Running Club
10 athletes, 1 team

Lloyd Ashby, James Atkinson, Rob Dent, Steve Howell, David Ledgerwood, Luke Minall, Dave Murphy, Daniel Orton, Graham Park, David Todd.
1 team10 athletes
Quays Running ClubQuays Running Club
3 athletes, 1 team

Lee Dunn, Phil Pennall, Stephen Symons.
1 team3 athletes
Queensbury Running ClubQueensbury Running Club
4 athletes, 1 team

Tom Collinge, Andrew Dovernor, Gary Rowling, Chris Williams.
1 team4 athletes
Radcliffe ACRadcliffe AC
8 athletes, 1 team

John Andrew, John Gibbs, Steve Hamer, Craig Norman, Chris Paxton, Robert Short, Ian Warrington, Christopher  Whittaker.
1 team8 athletes
Ranelagh HarriersRanelagh Harriers
9 athletes, 1 team

Ben Anderson, Chris Brook, Peter Haarer, Mark Herbert, Ian Kenton, Ross MacDonald, Mike Peace, Vaughan Ramsay, Peter Weir.
1 team9 athletes
Reading ACReading AC
6 athletes, 1 team

Mark Booth, Ryan  Faulkner, Luc Jolly, Arturo Martinez De Murguia, Edward Stockdale, Robert Tan.
1 team6 athletes
Redhill Road RunnersRedhill Road Runners
9 athletes, 1 team

Clive Greyson, Michael Horn, Martyn McHale, Paul Newton, Mark  Salter , Michael  Stephenson , Leigh Stubbs, Mark Webster, Wyn  Williams .
1 team9 athletes
Reigate Priory ACReigate Priory AC
5 athletes, 1 team

Thomas Almond, Thomas Brightley, Paddy Patrick, Dave Rayner, Andrew Walker.
1 team5 athletes
Ribble Valley HarriersRibble Valley Harriers
8 athletes, 1 team

Chris Barnes, Thomas Corrigan, Callum Davidson, Nick Gaskell, Christopher Holdsworth, Shaun Livesey, John Sutton, Ben Walmsley.
1 team8 athletes
Richmond & Zetland HarriersRichmond & Zetland Harriers
7 athletes, 1 team

Mark Crawford, Liam Fletcher, Anthony Jefford, Tony Lambert, Shaun Purkiss-McEndoo, Liam Rabjohn, Robin Wilkin.
1 team7 athletes
Ripley Running ClubRipley Running Club
9 athletes, 1 team

Matt Baker, Greg Bayliss, Luke Beresford, Robert Coates, David Cope, Matt Jackson, Matt Jones, Dean Taylor, Ian Warton-Woods.
1 team9 athletes
Rochdale Harriers & ACRochdale Harriers & AC
11 athletes, 1 team

Nick Barton, Matthew Cox, Ray Dalby, Alex Frost, John Mayall, Jeff McCarthy, Kristian Robinson, Ian Stainthorpe, Richard Stirzaker, Mark Walker, Nick Walsh.
1 team11 athletes
Rodillian RunnersRodillian Runners
3 athletes, 1 team

Brent Carlin, Ian Harrison, Robert Hoban.
1 team3 athletes
Rolls Royce HarriersRolls Royce Harriers
1 athletes, 1 team

Tom Mowbray.
1 team1 athletes
Rossendale Harriers & AcRossendale Harriers & Ac
12 athletes, 1 team

Grant Cunliffe, Christopher Fell, Andrew Grenfell, Michael Hunt, Joseph Johnston, Alan Lundberg-Bury, Kevin McGilvray, Marcus Preedy, Andy Preston, James Tipton, Sam Tosh, Robert Webb.
1 team12 athletes
Rotherham Harriers And AcRotherham Harriers And Ac
16 athletes, 1 team

Sam Clegg, John Comrie, Luke Cotter, Howard Darwin, Steve Dawson, James Gallacher, Philip Hoole, Aidan Johnson, Jonathan Johnson, Daniel Kestrel, Arron Larkin, Lee Milburn, Richard Parker, Gareth Sampson, Steven Sims, Elliott Smales.
1 team16 athletes
Rothwell Harriers & ACRothwell Harriers & AC
10 athletes, 1 team

Ross Blackburn, Paul Brown, William Collumb, Steve Firth, Simon Garside, Matt Kelly, Hadrian Knight, Marc Randall, Brian Shaw, Jason Westmoreland.
1 team10 athletes
Roundhay RunnersRoundhay Runners
12 athletes, 1 team

Matthew Blakeley, James Carvello, James Clink, Christopher Cobb, Richard Gibbs, John Irving, Tim Jenner, Ben Moakler, Joe Steele, Andy Turner, Ali White, Jonathan Wills.
1 team12 athletes
Rugby & Northampton AcRugby & Northampton Ac
5 athletes, 1 team

Sam Blackshaw, Vincent Carroll, William Gardner, Robert Male, Nigel Roberts.
1 team5 athletes
Rushcliffe AcRushcliffe Ac
16 athletes, 1 team

Stephen Dickens, Marlon Dunkley, Neil Emery, Martin Findlay, Adrian Freeman, David Greenwood, Paul Hendrick, Morton Hoejbjerg, Jonathan Maston, Danny McIntyre, Graham Moffatt, Marc Scott, Harvey Sugden, Russell Tuffin, Derk Van Der Wardt, Andy Wardle.
1 team16 athletes
Saddleworth Runners ClubSaddleworth Runners Club
1 athletes, 1 team

Kevin Jones.
1 team1 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
30 athletes, 1 team

Dan Appleby, Mike Ashby, Sam Aspinwall, Matthew Barnes, Paul Barrett, Nicholas Barry, Luke Betts, Alex Bradford, Conor Donaghy, Chris Donnelly, Rob Fairbanks, George Frost, Olivier Gaillemin, Euan Gilchrist, Paul Green, Gavin Hill, David Howlett, Kenneth Hunt, Daniel Kashi, Nigel Martin, Gareth Raven, David Rich, Philip Robertson, Jamie Roden, Callum Rowlinson, Nick Samuels, Adam Sciacca, Matthew Spragg, Joseph Vis, James Wignall.
1 team30 athletes
Salford Harriers & AcSalford Harriers & Ac
33 athletes, 1 team

Paul Bannister, Will Beauchamp, Thomas Cornthwaite, Jeremy Cosway, Paul Creighton, Ian Grime, Grant Gunn-Anderson, Carl Hardman, Michael Heaney, Mathew  Holt , David Hudson, James Kovacs, Philip Leybourne, Bruno Lima, Chris Livesey, John Lloyd, Andrew Marsden, Andrew Martin, Billy McCartney, Gary Priestley, Phillip Quibell, Trevor Rayner, Christopher Richards, David Rigby, Benjamin Rix, Stuart Robinson, Mark Russell, John Seed, Paul Stephens, Tony Taylor, Josh Tighe, Philip West, Luke Wordsworth.
1 team33 athletes
Salford Metropolitan AcSalford Metropolitan Ac
15 athletes, 1 team

Dave Cornes, Ray Devine, Ben Farrelly, Aaron Givens, Matthew Hill, David Hughes, Girish Patel, Mike Race, Anthony Salih, Daniel Sate, Paul Stevenson, Liam Towers, Darren Tyldesley, Kevin Waterhouse, Shane Wolstencroft.
1 team15 athletes
Saltaire StridersSaltaire Striders
7 athletes, 1 team

Andy Brown, Stuart Dunbar, Martin Fillingham, Will Kerr, Mohanlal Mistry, Matthew Nowell, Matthew Richardson.
1 team7 athletes
Sedgefield HarriersSedgefield Harriers
4 athletes, 1 team

Justin Cox, Sean Haycock, Chris Lines, Ian Spencer.
1 team4 athletes
Serpentine RCSerpentine RC
26 athletes, 1 team

Damien Abram, Michele  Bottone, James Brown, David Campbell, Gavin Edmonds, John Franklin, James Gillanders, Andrew Greenleaf, Xavier  Gruot, Matthew Holden, Hamilton Huxham, William  Lake, Isaac Leigh, Sammy Li, Jonathan Moscrop, Christopher Oddy, Andrew Orr, Darren Over, Tom Poynton, Benjamin Tolputt, Hugh Torry, Nicholas Torry, James Turner, Philip Whitehouse, Nathan Wilkins, Christopher Wright.
1 team26 athletes
Shaftesbury Barnet HarriersShaftesbury Barnet Harriers
10 athletes, 1 team

Phillip Crout, Orlando Edwards, Matthew Grant, David Greenstein, Thomas Kearns, Robert Lightowler, Mark Pearce, Robert Rigby, William Ryle-Hodges, Adam Thorpe.
1 team10 athletes
Sheffield RCSheffield RC
23 athletes, 1 team

David Addenbrooke, Robert Addenbrooke, Tom Albone, Craig Burrows, Afif El Amrani, Christopher Heggs, Chris Ireland, Gareth Irvine, Stuart Little, Neal Matthews, Paul McWhirter, Chris Moss, Jack Nuttgens, Alex Plant, Craig Renton, Peter Robertshaw, Steven Ross, Joseph Sweetnam-Powell, Stephen Tanner, Tim Tett, James Thompson, Jed Turner, Matthew Worthington.
1 team23 athletes
Shrewsbury ACShrewsbury AC
6 athletes, 1 team

Carl Aveyard, Luke Butler, Rob Fox, Matt Hall, William Preston, Stephen Waters.
1 team6 athletes
Sinfin Running ClubSinfin Running Club
2 athletes, 1 team

Christopher Morrison, Paul Stevenson.
1 team2 athletes
Solihull & Small Heath Athletic ClubSolihull & Small Heath Athletic Club
4 athletes, 1 team

Daniel Allen, Chris Dix, Steven Howes, Paul Lloyd.
1 team4 athletes
South London HarriersSouth London Harriers
1 athletes, 1 team

Oliver Norman.
1 team1 athletes
South London HarriersSouth London Harriers
14 athletes, 1 team

Billy Casserley, Michael Chappell, Tim Cooke, Joe Croft, Neil Danby, Tommy Elliott, John Foss, Neil Hamilton, Gary Laybourne, Joseph Lyne, Paul Mitchell, Gareth Parr, Philip Pearson, Kevin Quinn.
1 team14 athletes
South Shields Harriers & AcSouth Shields Harriers & Ac
12 athletes, 1 team

Jalal Amin, Chris  Camps, Lee Hetherington , Daniel Josephs, David  Lyall, Jeff McGurty, David Myers, Colin Robson, Paul Stewart, Andrew Walker, Peter Walker, Miles Weston.
1 team12 athletes
Southampton Athletic ClubSouthampton Athletic Club
7 athletes, 1 team

Daniel Baker, Paul Johnson, Jamie Knapp, Mahamed Mahamed, Oliver Smith, Alexander Teuten, Steven Underwood.
1 team7 athletes
Southend On Sea AcSouthend On Sea Ac
10 athletes, 1 team

Richard Farr, Rhys Gillard, Adam Hickey, Alec Louis Kyriakides, Oliver Kyriakides, Matthew Randall, Joseph Ray, Lee Taylor, Patrick Walsh, Thomas Walsh.
1 team10 athletes
Southport Waterloo ACSouthport Waterloo AC
8 athletes, 1 team

Simon Coughlin, Mark Dunham, David Hamilton, Andrew Kershaw, James Paybody, Alex Waddelove, Steve Ward, Steven Wilkinson.
1 team8 athletes
Sparkhill HarriersSparkhill Harriers
15 athletes, 1 team

Tahir Akhtar, Charles Fentiman, Patrick Finnegan, John Goulding, James Hannon, Craig Hinks, Simon  Hodges, Graham Hygate, Andy Law, Andy  Manning, Robert Mills, Edward O'Neill, Mark Pearce, Andrew Wadsworth, Paul Webster.
1 team15 athletes
Spenborough & Dist ACSpenborough & Dist AC
1 athletes, 1 team

Daniel  Dalton.
1 team1 athletes
Spenborough & Dist ACSpenborough & Dist AC
1 athletes, 1 team

Kevin Ogden.
1 team1 athletes
Sphinx AcSphinx Ac
6 athletes, 1 team

Barrie Adams, Wayne Broadbent, Kevin Dick, Allen El- Sour, Anthony O Brien, Craig Robinson.
1 team6 athletes
Springfield Striders RCSpringfield Striders RC
6 athletes, 1 team

Tim Brockington, Paul Broome, Stephen Bugden, Jon Byford, Gregory Deacon, Jonathan  Hughes.
1 team6 athletes
St Albans StridersSt Albans Striders
6 athletes, 1 team

Colin Braybrook, Phillip Evans, Michael Jack, Mike Jubb, Tim Searle, Ming Wang-Koh.
1 team6 athletes
St Helens Sutton ACSt Helens Sutton AC
9 athletes, 1 team

John Appleton, Matt Blake, John Greenall, Jake Healy, Andrew O'Connor, Ian Roberts, Chris Taylor, David Twigg, Andrew Wilson.
1 team9 athletes
Stafford HarriersStafford Harriers
3 athletes, 1 team

Michael Dobson, Spencer Holland, Matthew Sargent.
1 team3 athletes
Steel City Striders RcSteel City Striders Rc
36 athletes, 1 team

Malcolm Baggaley, Andy Buck, Nick Burns, Ronan Charlton, Stephen Clarke, Adam Close, Simeon Cotterell, Mark Andrew Gray, Martin Greenough, James Grinham, Chris Guy, Thomas Halloway, Chris Hodson, Tim Holt, Simon Hope, Keith Tud Jackson, Benjamin Lewis Jones, Stuart Jones, John Kilcoyne, Thomas King, Nick Kirk, John Lea-Wilson, Alasdair Menmuir, Paul Middlemas, Gareth Pert, Rob Pilling, Mark Platton, Hal Roberts, Simon Ross, Timothy Peter Ryan, Kevin Sibley, James Smith, Ian Stinson, Andrew Woffindin, Richard Wood, Michael Wu.
1 team36 athletes
Stockport Harriers & ACStockport Harriers & AC
2 athletes, 1 team

James Corden, Ian Murdoch.
1 team2 athletes
Stopsley StridersStopsley Striders
4 athletes, 1 team

Charlie Jolly, Danny Kelly, Charles Nelis, Tom Rankin.
1 team4 athletes
Stourbridge RCStourbridge RC
4 athletes, 1 team

James Bellamy, Steven Burch, Robert Colman, Edward Davies.
1 team4 athletes
Stowmarket Striders RCStowmarket Striders RC
2 athletes, 1 team

Tim Larke, Scott Williams.
1 team2 athletes
Stratford Upon Avon ACStratford Upon Avon AC
6 athletes, 1 team

Malcolm Bowyer, Tim Hutchinson, Neil Musk, Michael Sheppard, David Smyth, Kieran Tursner.
1 team6 athletes
Striders Of CroydonStriders Of Croydon
2 athletes, 1 team

Luke Burden, Andy Perks.
1 team2 athletes
Stubbington Green RunnersStubbington Green Runners
1 athletes, 1 team

Gordon Westley.
1 team1 athletes
Sunderland Harriers & ACSunderland Harriers & AC
14 athletes, 1 team

Paul Blakey, Aidan  Crowe, Craig Gunn, David Lash, Steven McMahon, Allan McManus, Paul Merrison, Graeme Pullan, Steve Rankin, Paul Redman, Karl Robinson, Darren  Stoker, Robert Walker, Dale Wilkinson.
1 team14 athletes
Sunderland StrollersSunderland Strollers
9 athletes, 1 team

Richard Barker, Jamie Collin, John Cook, Andrew Dobinson, Chris Dwyer, Ken Maynard, Shaun McFarlane, Richard Schorah, Callum Thom.
1 team9 athletes
Sutton RunnersSutton Runners
8 athletes, 1 team

Darko Calina, Abdulkadir Gulamhusein, Damien Hersey, Neil McAlpine, Paul McFarlane, Sujan Shrestha, Tom Spooner, Simon Thornhill.
1 team8 athletes
Swindon HarriersSwindon Harriers
6 athletes, 1 team

Luke Byrne, Simon Byrne, Courtenay Chessel, Nyle Clinton, Simon Dill, Chris  Reade.
1 team6 athletes
Swinton Running ClubSwinton Running Club
6 athletes, 1 team

Ani Das, Steven Doxey, Elliott Drummond, Dan Sutton, Stuart Tucker, Kevin Woodward.
1 team6 athletes
Taunton ACTaunton AC
3 athletes, 1 team

Adam Stokes, Archie Walton, Joe Walton.
1 team3 athletes
Team Bath Athletic ClubTeam Bath Athletic Club
2 athletes, 1 team

Eliot Ball, James Donald.
1 team2 athletes
Telford AcTelford Ac
6 athletes, 1 team

Jesse Betts, Mathew Cox, James Egleston , Dean Gapper, Paul O'Brien, Nigel Tatton.
1 team6 athletes
Thames Hare & HoundsThames Hare & Hounds
23 athletes, 1 team

Jim Allchin, Simon Baines, James Bartram, Josh Carr, James Chettle, Anthony Doolittle, Edmund Gazeley, Nic Gould, Tom Greenwood, Richard Hewitt, James Hoad, Alastair Kennis, James McMullan, James Meiklejohn, Luuk Metselaar, Richard Ollington, Jamie Parkinson, Gordon Pearce, Ben Reynolds, Patrick Roddy, Oliver Russell, Andy Weir, David Wilson.
1 team23 athletes
Thames Valley HarriersThames Valley Harriers
27 athletes, 1 team

Mohamud Aadan, Naol Abagibe, Richard Bell, Greg Bennett, Hugo Cayssials, Robert Collins, Michael Crone, Manuel Da Silva, James Ellis, Daniel Garcia Rasines, Richard Hooley, Conor Kissane-Wood, Gordon Low, James Malcolm, Andrew Mitchell, Daniel Mulryan, Oliver Newton, Calum Nicol, Stephen Norris, Todd Oates, Antonio Silva, Chris Smith, Paulos Surafel, Petros Surafel, Robert Vallance, Olivier Wijtenburg, Sayed Yusuf.
1 team27 athletes
The Stragglers Running ClubThe Stragglers Running Club
11 athletes, 1 team

Simon Brazil, Nick Brown, Neil Carrington, Malcolm Davies, Jim Desmond, Tim Haughian, Andrew Hoseason, Ian Knight, Jonathan Parry, Kevin Price, Simon Webb.
1 team11 athletes
Tipton HarriersTipton Harriers
21 athletes, 1 team

Andy Acha, Tom Acha, Tom Bains, Dean Bate, Andy Bentley, Jonathon Carter, George Cunningham, Mark Fantom, Karl Fletcher, Luke Gunn, Nick Hardy, Zabie Hassan, Tom Holden, Jonathan Hunt, Karl Lewis, Paul Lucas, Robert Sedgley, Joe Smith, John Stroulger, Stuart Whitehouse, Myles Wilson.
1 team21 athletes
Tonbridge AcTonbridge Ac
46 athletes, 1 team

Samuel Avis, Peter Bannister, Tobin Bird, Daniel Bradley, Steven Brooks, Stuart Brown, Jamie Bryant, Alan Buckle, Anthony Cohen, Ben Cole, Greg Cole, Thomas Cox, Anthony Crush, Corey De'Ath, Ryan Driscoll, George Duggan, Michael Ellis, Robbie Farnham-Rose, Steven Fennell, Luke Fisher, Simon Fraser, Alex Howard, Jack Keywood, Ross Kinloch, Nathan Marsh, Euan Nicholls, Maximilian Nicholls, Cameron Payas, Henry Pearce, Mark Pitcairn-Knowles, Dane Poore, Richard Puxty, Kieran Reilly, Julian Rendall, Adam Roeder, Luca Russo, Toby Ryan, Graeme Saker, Jordan Saul, Mark Schofield, Scott Shurmer, Adam Styles, James Taylor, Daniel Watt, Joseph Watts, Andrew Wood.
1 team46 athletes
Torbay AACTorbay AAC
1 athletes, 1 team

Martyn Breslan.
1 team1 athletes
Torbay AACTorbay AAC
1 athletes, 1 team

Anthony Raine.
1 team1 athletes
Totley ACTotley AC
16 athletes, 1 team

Marcus Adams, Samuel Allin, Thomas Beaumont, Felipe Del Solar, Steve Franklin, Benjamin Griffiths, Lee Kemp, Aidan Linskill, Colin Lynch, Samuel Mellor, David Millns, Rob Owen, Jamie  Rutherford, Bartholomew Shaw, Sam Thompson, Alistair Wood.
1 team16 athletes
Trafford Athletic ClubTrafford Athletic Club
11 athletes, 1 team

Dan Atkinson, Blake Ellis, Jay Ferns, Jacob Fletcher, Dan Hill, Greg Kelly, David Maher, Simon O'Meara, Richard Powell, Jeff Prest, Matthew Sutton.
1 team11 athletes
Trent Park Running ClubTrent Park Running Club
4 athletes, 1 team

Luke Barker, Luke Bowie, Thomas Miller, Michael Prior.
1 team4 athletes
Trentham RcTrentham Rc
8 athletes, 1 team

Mark Espley, Adrian Frost, Adam Grew, John Guest, Daniel Jordan, Pete O'Reilly, Richard Washington, Luke Woodward.
1 team8 athletes
Tring RCTring RC
4 athletes, 1 team

Nigel Bunn, Andrew Collings, Chris Nicholls, Mark Tikaram.
1 team4 athletes
Tunbridge Wells HarriersTunbridge Wells Harriers
2 athletes, 1 team

Andrew Howey, Mel Taylor.
1 team2 athletes
Tyne Bridge HarriersTyne Bridge Harriers
22 athletes, 1 team

Finn Affleck-Brodie, Alex Black, Alasdair Blain, David Daniels, Matt Davison, James Dunce, Tom Elmer, Marc Fenwick, Michael Hedley, John Hurse, Simon Kristiansen, David Moir, Nicholas Pearson, Simon Pryde, Andrew Quinn, Jevan Robertson, Carl Smith, John Tollitt, Paul Turnbull, Cees Van Der Land, Matt Walker, David Wright.
1 team22 athletes
Tynedale Harriers & ACTynedale Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Andy Green, Ben Heathcote, Will Lloyd.
1 team3 athletes
University of Nottingham ACUniversity of Nottingham AC
1 athletes, 1 team

Lee Taylor.
1 team1 athletes
UTS Running ClubUTS Running Club
4 athletes, 1 team

Andrew Cotgrave, Matthew Goodwin, Roger Graham, Michael Stone.
1 team4 athletes
Vale Of Aylesbury ACVale Of Aylesbury AC
2 athletes, 1 team

Clive Fallaize, Mark Fallaize.
1 team2 athletes
Vale Royal ACVale Royal AC
7 athletes, 1 team

Mark Crabtree, Stuart Doyle, James Griffiths, Colin Rathbone, Patrick Stradling, Gareth Williams, Nathan Williams.
1 team7 athletes
Valley Striders ACValley Striders AC
36 athletes, 1 team

Richard Balshaw, Rob Bumstead, Matt Carter, Matt Chadwick, Sean Cook, Sam Davison, Steve Dixon, Mark Farrell, Daniel Fisher, Sean Fitzgerald, Paul Fotherby, Ken Fox, Joel Giddings, Benjamin Hall, Matthew Hallam, Daryl Hibberd, Roy Huggins, Bob Jackson, Graham Jones, Huw Lippiatt, Vernon Long, Gary Mann, Jon Pownall, Dan Robins, Ian Sanderson, Paul Smith, Tim Straughan, Leroy Sutton, James Tarran, Gwilym Thomas, Oliver Thornton, Simon Vallance, Tom Venning, John Wallace, Steve Webb, Paul White.
1 team36 athletes
Vegan Runners UKVegan Runners UK
7 athletes, 1 team

Gareth Burdell, Chris Cummins, Mark Gregory, Gareth Morris, Dylan Rickerby, Peter Simpson, Bob Templeman.
1 team7 athletes
Victoria Park Harriers And Tower Hamlets AcVictoria Park Harriers And Tower Hamlets Ac
7 athletes, 1 team

Badar Al Raisi, James Cordwell, Joseph Dale, Greg Divall, Jeremy Gold, Dariusz Kabulski, Samuel Priestley.
1 team7 athletes
Wakefield District H & AcWakefield District H & Ac
5 athletes, 1 team

Ben Butler, Andrew Cartwright, Benjamin Khan, Stephen Tilford, Christopher Ward.
1 team5 athletes
Wallasey Athletic ClubWallasey Athletic Club
6 athletes, 1 team

Steven Armstrong, Phil Bird, Matt Gillbanks, David McAlister, Derek McArdle, Jay Walker.
1 team6 athletes
Wallsend Harriers & AcWallsend Harriers & Ac
14 athletes, 1 team

Simon Charlton, Joseph Collins, Martin Crozier, David Diston, Andrew Graham, Adam Hamilton, Danny Hughes, Michael Lindsay, Simon Lyon, Jordan Middelmist, Tim Nicholson, Keith O'Donnell, Michael Skeldon, Andy Wigmore.
1 team14 athletes
Watford JoggersWatford Joggers
4 athletes, 1 team

Jack Chubb, Sean Collum, Gary Hilton, Steve Norris.
1 team4 athletes
Werrington JoggersWerrington Joggers
3 athletes, 1 team

Jeff Lucas, Andrew Rawlins, Geoffrey Walden.
1 team3 athletes
Wesham Road Runners & ACWesham Road Runners & AC
11 athletes, 1 team

Peter Bartlett, Martin Bates, Mark Belfield, John Collier, Philip Leaver, Andrew Owen, Mark Renshall, Nigel Shepherd, David Taylor, Graeme Taylor, Ben Wrigley.
1 team11 athletes
West Cheshire Athletic ClubWest Cheshire Athletic Club
3 athletes, 1 team

Dave Alexander, Andrew Carter, Andrew Clague.
1 team3 athletes
Westbury HarriersWestbury Harriers
4 athletes, 1 team

Scott Campbell, Alex Hamblin, Neville  Metcalfe, Mike Mewse.
1 team4 athletes
Wharfedale HarriersWharfedale Harriers
1 athletes, 1 team

David Kirkham.
1 team1 athletes
Wigan & District H & ACWigan & District H & AC
10 athletes, 1 team

Paul Bryers, Shaun Cunliffe, Jeff Darbyshire, Kevin Edwards, Tony Foster, Mike Harris, Darren Jackson, Jonathan Kearsley, Mark Morgan-Hillam, Stuart Towns.
1 team10 athletes
Wilmslow Running ClubWilmslow Running Club
9 athletes, 1 team

Richard Coen, Rob Downs, Patrick Grannan, Mike Hill, Nick Jackson, Trevor Morris, Jim Pendrill, Pete Stock, Andrew Whittingham.
1 team9 athletes
Wimbledon WindmilersWimbledon Windmilers
1 athletes, 1 team

Khawaja Shahabudin.
1 team1 athletes
Wimborne AcWimborne Ac
1 athletes, 1 team

Robert Rawles.
1 team1 athletes
Windsor Slough Eton & Hounslow ACWindsor Slough Eton & Hounslow AC
3 athletes, 1 team

Simon Millett, James Tidd, Kieran Wye.
1 team3 athletes
Wirral ACWirral AC
8 athletes, 1 team

Richard Bargh, David Brockway, Simon Dunk, John Heap, Harley Henshaw, Mark Hulmston, Stephen Spence, Nick Wilson.
1 team8 athletes
Wolds Veteran RCWolds Veteran RC
1 athletes, 1 team

William Ward.
1 team1 athletes
Wolverhampton & BilstonWolverhampton & Bilston
10 athletes, 1 team

Daniel Brazier, Gareth Briggs, Mark Homer, Steven Hopkins, David Norman, Ben Pilsbury, Richard Preston, Dave Smith, Fred Smith, Lionel Spittle.
1 team10 athletes
Woodford Green AC with Essex LadiesWoodford Green AC with Essex Ladies
20 athletes, 1 team

David Barrett, Simon Beedell, Tom Beedell, Peter James Caton, Andrew Coleman, Joshua Entwistle, Jolyon Everitt, Alistair Holford, Angus Holford, Phil Norman, Tony Pamphilon, Tom Phillips, Bertie Powell, Trevor Powell, Edward Shepherd, Darren Southcott, Thomas Spanyol, Daniel William Steel, Paul Stockings, Harold Wyber.
1 team20 athletes
Wreake and Soar Valley ACWreake and Soar Valley AC
4 athletes, 1 team

Richard Botting, Daniel Hallam, Jake Harrison, Tom Mahon.
1 team4 athletes
Wrekin Road RunnersWrekin Road Runners
1 athletes, 1 team

Stephen Gill.
1 team1 athletes
Wycombe Phoenix Harriers & ACWycombe Phoenix Harriers & AC
10 athletes, 1 team

Joe Branch, David  Clark, Paul Gilbert, Kieran  Gilfedder, Tim  Hogbin, Oliver Kidd, Vlad Nebolsin, Andy Walling, Sean Wilson, Scott Wixon-Nelson.
1 team10 athletes
York Knavesmire HarriersYork Knavesmire Harriers
31 athletes, 1 team

Jamie Arkle, Barry Atkinson, Danny Chan, Andrew Clark, Simon Collins, Kim Critchley, Pete Downes, Stefan Durkin, Simon Fricke, Nick Griffin, Giles Hawking, Rory Henderson, Darren Hendley, Andrew Johnson, Abbas Kahn, Richard Lowson, Alistair McQueen, John Middleton, Chris Murphy, John Nodder, Tom Ratcliffe, Daniel Reece Loram, Philip Richardson, Chris Roberts, James Sampford, Richard Tarrega, Ade Thear, Adrian Turner, Robert Ward, Tristan Watson, Nick Zissler.
1 team31 athletes
358 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Andy Adkin (Manchester Triathlon Club), 
David Alcock (Pudsey & Bramley AC), 
Tim Alexander (Kent AC), 
Grant Anderson (Stockport Harriers & Ac), 
Nick Andralojc (Harrogate Harriers & AC), 
Sam Appleton (Winchester & District AC), 
Matthew Arliss (Cleethorpes and District AC), 
Neil Armitage (Pudsey & Bramley AC), 
Graham Askew (Bingley Harriers & AC), 
Peter Badkin (Abbey Runners), 
Timothy Bagguley (Newark Ac), 
Peter Bailey (Buxton AC), 
Christopher Balderson (Bowland Fell Runners), 
Lewis Banner (City Of Portsmouth AC), 
Bradley Bannister (Ackworth Road Runners), 
Karl Barker (Barton & District AC), 
Paul Bartholomew (Oldham & Royton H & AC), 
Michael Bartram (West Suffolk Ac), 
John Battrick (Keswick AC), 
Joe Baxter (Pudsey & Bramley AC), 
Simon Bean (Epsom & Ewell Harriers), 
Christopher Beattie (Nidd Valley Road Runners), 
Ashley Beddoes (Abbey Runners), 
Geoffrey Beetham (Barrow Runners), 
William Belcher (Bingley Harriers & AC), 
George Belfield (Winchester & District AC), 
Tom Bell (Caistor Running Club), 
Tim Bentley (Shelton Striders), 
Wayne Bevan (Winchester & District AC), 
Richard Bewell (Wetherby Runners AC), 
Karl Billington (Blackburn Harriers & AC), 
Thomas Blaney (Blackburn Harriers & Ac), 
Simon Bolland (Spenborough & Dist AC), 
James Bostock (Leeds & Bradford Triathlon Club), 
William Bowers (Royston Runners), 
Anthony Bowyer (Pontefract AC), 
Alex Boynton (City of York AC), 
Simon Brady (Queensbury Running Club), 
Carl Braithwaite (Newark AC), 
Lee Braithwaite (Newark Ac), 
Jonathan Bray (Holmfirth Harriers AC), 
Guy Brayn (Winchester & District AC), 
Craig Bridges (Team Bath Athletic Club), 
Chris Brown (Avon Valley Runners), 
David Brown (Lancaster & Morecambe AC), 
Richard Brown (Macclesfield Harriers & AC), 
Simon Brown (London City Athletics Club), 
Stephen Bryant (Cleethorpes and District AC), 
Richard Bugg (Barton & District AC), 
Alisdair Burns (Wharfedale Harriers), 
Roderick Burton (Caistor Running Club), 
George Butler (Ramsbottom Running Club), 
Wayne Byrne (Cleethorpes and District AC), 
Mark Cage (City Of York Ac), 
Chris Carrick (Hyde Park Harriers), 
Henry Carter ( Spenborough & Dist AC), 
Robert Carter (Winchester & District AC), 
Paul Caruana (Leamington Cycling and Athletic Club), 
John Chaplin (Blackburn Harriers & AC), 
Sunny Cheema (Abbey Runners), 
Gregan Clarkson (Kingston upon Hull AC), 
George Cook (Herts Phoenix AC), 
James Cook (Nidd Valley Road Runners), 
Ben Coop (Bury Athletic Club), 
Max Costley (Southampton Athletic Club), 
Paul Crabtree (Wharfedale Harriers), 
Oliver Crampton (Newark AC), 
Callum Crawford (Exeter Harriers), 
Gary Crompton (Scunthorpe & District Ac), 
Dean Cross (Sutton in Ashfield Harriers & AC), 
Ben Crowther (Halifax Harriers & AC), 
Dan Cunnington (Winchester & District AC), 
Aidan Curley (Abbey Runners), 
Lee Cutforth (Kimberley & District Striders), 
Kevin Dalton (Nidd Valley Road Runners), 
Christopher Davies (Blackburn Harriers & Ac), 
Thomas Davies (Team Bath Athletic Club), 
James Davis (Vale Of Aylesbury AC), 
Joe De Sousa (Macclesfield Harriers & AC), 
Paul Dickens (Hyde Park Harriers), 
Tim Dixon (Kirkstall Harriers), 
Darren Dodsley (Kimberley & District Striders), 
Jack Dodwell (Grantham Running Club), 
Lee Dolman (Spenborough & Dist AC), 
Michael Doyle (Kimberley & District Striders), 
Thomas Drabble (Stockport Harriers & Ac), 
David Driver (Wharfedale Harriers), 
Matt Eardley (Newcastle (Staffs) Tri Club), 
Raymond Edgar (Lancaster & Morecambe Ac), 
Nicholas Edge (Leeds & Bradford Triathlon Club), 
Nathan Edmondson (Ilkley Harriers AC), 
Nick Elliott (City of York AC), 
Adam Ellis (Abbey Runners), 
Steven Ellis (University of Leicester Running & Athletics Club), 
Matthew Evans (Cheltenham and County Harriers), 
Paul Farmery (Hyde Park Harriers), 
Andrew Fay (Epsom & Ewell Harriers), 
Tristan Featherby (Pocklington Runners), 
Brian Feldman (Roadhoggs Leicester Ac), 
Alec Finch (Thurrock Harriers), 
Gerard Finnigan (Saddleworth Runners Club), 
Ben Fish (Blackburn Harriers & Ac), 
Ian Fisher (Bingley Harriers & AC), 
Daniel Fleming (Spa Striders), 
Steve Forster (Wharfedale Harriers), 
Richard Foster (North Leeds Fell Runners), 
Rhys Francis (Loughborough Students AC), 
Ian Furlong (North Leeds Fell Runners), 
Robert Furness (Wharfedale Harriers), 
Daniel Gadsby (Wreake Runners), 
Alistair Galt (Queensbury Running Club), 
Steven Georgiadis (Orpington Road Runners), 
Christopher Glover (Kirkstall Harriers), 
Rory Goldthorpe (Abbey Runners), 
Chris Goodfellow (Macclesfield Harriers & AC), 
Matthew Gray (Hyde Park Harriers), 
Tom Greaves (Warrington A C), 
Sam Green (Wharfedale Harriers), 
James Greene (Hercules Wimbledon AC), 
Karl Greensmith (Cleethorpes and District AC), 
Johnathan Greenwell (Leeds & Bradford Triathlon Club), 
Paul Griffiths (Formula One Circuit Crew), 
Brian Hainsworth (Nidd Valley Road Runners), 
Carl Hanaghan (Helm Hill Runners), 
Simon Hands (Kirkstall Harriers), 
Callum Hanson (Pudsey & Bramley AC), 
Rob Harper (Manchester Triathlon Club), 
Allan Hartley (Blackburn Harriers & Ac), 
Marc Hartley (Blackburn Harriers & AC), 
Robert Hasler (Macclesfield Harriers & Ac), 
Ethan Thomas Hassell (Wharfedale Harriers), 
Mark Hatton (Newcastle (Staffs) Tri Club), 
Ian Hearne (Kettering Town Harriers), 
Paul Hebden (Arena 80 AC), 
Tony Hesketh (Horwich R M I Harriers), 
Steve Heslop (Scunthorpe & District Ac), 
Billy Hicks (Macclesfield Harriers & AC), 
Owen Hilton (Abbey Runners), 
Jack Hindle (Blackburn Harriers & AC), 
Graham Hobbs (Desford Striders), 
Alex Hoggard (Selby Striders), 
Joshua Holgate (Blackburn Harriers & AC), 
Andrew Holland (University of Leicester Running & Athletics Club), 
Calum James Holmes (Blackburn Harriers & AC), 
Christian Holmes (Wharfedale Harriers), 
Toby Hone (York Knavesmire Harriers), 
Robert Hope (Pudsey & Bramley AC), 
Martin Horbury (St Theresa's A.C.), 
Daniel Hornsby (Border Harriers & AC), 
Darren Horobin (Ackworth Road Runners), 
Joshua Hough (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Joseph Howe (Blackburn Harriers & AC), 
Robin Howie (Wharfedale Harriers), 
Thomas Hubbard (Newark Ac), 
Chris Hudson (Kirkstall Harriers), 
Martin Hunt (Formula One Circuit Crew), 
Mark Ison (Team Derby Runner), 
Daniel James (Cleethorpes and District AC), 
Dominic James (Cheltenham and County Harriers), 
Paul Jeffries (Blackburn Harriers & AC), 
Philip Jobson (Blackburn Harriers & AC), 
Daniel Jones (Team Bath Athletics Club), 
Martin Jones (Abbey Runners), 
Simon Jones (Abbey Runners), 
Chris Jordan (Derby Athletic Club), 
David Kidd (Pontefract AC), 
George King (Winchester & District AC), 
Matthew Kingston-Lee (Grantham Running Club), 
James Knapp (Nidd Valley Road Runners), 
Oliver Knight (University of Lincoln Athletics & Cross Country Club), 
Alastair Knockton (Sale Harriers Manchester), 
Martin Koenigsberger (West Norfolk AC), 
Paul Lacey (Hadleigh Hares AC), 
Joseph Langham (Hinckley Running Club), 
David Larkin (Macclesfield Harriers & AC), 
Daniel Latham (Buxton AC), 
Matthew Le Poidevin (University of Manchester Ath & XC Club), 
Andrew Leach (North Herts RRC), 
Mark Leadbeatter (Lancaster & Morecambe Ac), 
Stefan Ledin (Buxton AC), 
Tony Ledwaba-Chapman (Nidd Valley Road Runners), 
Christopher Lee (Horsham Blue Star Harriers), 
George Anderton Lee (Newark AC), 
Eric Lewis (Blaydon Harriers & AC), 
Andrew Lidstone (Buxton AC), 
Charles Lines (Ackworth Road Runners), 
Nils Linstrum (Wetherby Runners AC), 
Stuart Little (Horsforth Harriers), 
Martin Lofthouse (Nidd Valley Road Runners), 
Adam Lomas (Hyde Park Harriers), 
Kevin Longmate (Kirkstall Harriers), 
Steve Lowe (Pontefract AC), 
John MacE (Leeds City Athletic Club), 
Kenneth Malton (Shelton Striders), 
Martin Manchester (Barton & District AC), 
Mark Marsh (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Tim Marsh (Macclesfield Harriers & AC), 
Nicholas Martin (Caistor Running Club), 
Ted Mason (Wharfedale Harriers), 
Alex Matthewson (Wetherby Runners AC), 
Rod McGowan (Barrow Runners), 
David McGuire (Wharfedale Harriers), 
Ed Mezzetti (City of York AC), 
Tim Midgley (Bingley Harriers & AC), 
Alexander Miell-Ingram (Radley Athletic Club), 
Chris Milbourne (Team Bath Athletic Club), 
Adam Millbery (London City Athletics Club), 
Brian Miller (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Chris Miller (Harrogate Harriers & AC), 
Stephen Milne (Hyde Park Harriers), 
Adam Moger (Kirkstall Harriers), 
James Moore (Winchester & District AC), 
Nick Moore (Hinckley Running Club), 
Jack Morris (Stockport Harriers & Ac), 
Kevin Murphy (Harrogate Harriers & AC), 
John Navis (Pudsey & Bramley Ac), 
Jim Needham (Ackworth Road Runners), 
Mark Nettleton (Barton & District AC), 
Simon Neville (Keswick AC), 
Anton Newell (Sutton in Ashfield Harriers & AC), 
Matthew Newell (Roundhay Runners), 
Simon Newton (Ackworth Road Runners), 
James Noakes (Macclesfield Harriers & AC), 
Alan O'Brien (Kirkstall Harriers), 
Sean O'Halloran (Kirkstall Harriers), 
Paul Oldham (Trawden Athletic Club), 
Steve Oliver (Winchester & District AC), 
James Osborne (Trawden Athletic Club), 
Dan Owen (Cheltenham And County Harriers), 
Gareth Owens (Newark AC), 
Richard Palmer (Wreake Runners), 
Callum Parke (Ackworth Road Runners), 
Andrew Parkinson (Winchester & District AC), 
David Paver (City of York AC), 
Andrew Peagram (Nidd Valley Road Runners), 
Gary Pearse (Blackburn Harriers & AC), 
Neil Pettie (Macclesfield Harriers & AC), 
George Phillips (City of York AC), 
Lee Pickering (Grange Farm & Dunmow Runners), 
Alex Pilcher (Derby Athletic Club), 
Graham Pilling (Pudsey & Bramley AC), 
Luke Pollard (Cheltenham and County Harriers), 
John Pratt (Hyde Park Harriers), 
Aaron Pritchard (Team Bath Athletics Club), 
Robert Pritchard (Cleethorpes and District AC), 
Andy Pullan (Kirkstall Harriers), 
Steff Quinn (Nidd Valley Road Runners), 
Michael Raynes (City of York AC), 
Tim Raynes (Blackburn Harriers & AC), 
Joseph Read (University of Birmingham AC and Cross Country Club), 
Matt Reed (Sheffield Triathlon Club), 
Timothy Richardson (Harrogate Harriers & AC), 
Rich Ritucci (Ackworth Road Runners), 
Alan Roberts (Vale Of Aylesbury Ac), 
James Roberts (Ackworth Road Runners), 
Steven Roberts (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Alex Robinson (Holmfirth Harriers AC), 
Graham Robinson (Sandhurst Joggers), 
Philip Robinson (Nidd Valley Road Runners), 
Trevor Robinson (Ilford AC), 
Howard Roden (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Nick Rossington (Grantham Running Club), 
Kieran Rowlands (Lancaster & Morecambe Ac), 
James Russell (Pitsea RC), 
Joe Sagar (Spenborough & Dist AC), 
Peter Sansome (Winchester & District AC), 
David Saunders (Kimberley & District Striders), 
Nigel Scaife (Nidd Valley Road Runners), 
Zak Seddon (Bracknell AC), 
James Senior (Bingley Harriers & AC), 
Christopher Sharp (Ackworth Road Runners), 
David Shoesmith (Macclesfield Harriers & AC), 
Sam Shuttleworth (Lincoln Wellington Athletic Club), 
Michael Skelton (Cleethorpes and District AC), 
Laurence Skidmore (University of Manchester Ath & XC Club), 
Stu Sklinar (Roundhay Runners), 
Richard Smart (Ackworth Road Runners), 
Beau Smith (Lancaster & Morecambe AC), 
Matthew Smith (Barton & District AC), 
Nathan Smith (Harrogate Harriers & AC), 
Robert Smith (Harrogate Harriers & AC), 
Daniel Snook (Cleethorpes and District AC), 
David Soles (Buxton AC), 
Gareth Somerville (Harrogate Harriers & AC), 
Sam Sommerville (Yeovil Olympiads AC), 
Jonathan Spain (Hyde Park Harriers), 
Mathew Speed (London City Athletics Club), 
Michael Standage (New Forest Runners), 
Daniel Starkey (North Leeds Fell Runners), 
David Stephenson (Bingley Harriers & AC), 
Justin Stephenson (Scunthorpe & District AC), 
Adam Stirk (Wharfedale Harriers), 
Paul Stockburn (Harrogate Harriers & AC), 
Tim Stratton (City of York AC), 
Richard Street (Nidd Valley Road Runners), 
Ian Sutcliffe (Stadium Runners), 
Josh Taylor (Bridlington Road Runners), 
Marcus Taylor (Horwich R M I Harriers), 
Rowan Temple (Kirkstall Harriers), 
James Thomas (Cirencester AC), 
Michael Thompson (Quakers Running Club), 
Mark Tobin (Wetherby Runners AC), 
Andy Todd (Nidd Valley Road Runners), 
Chi Trinh (Pudsey & Bramley AC), 
Nicholas Tuttle (Headington RR), 
Michael Vargas (Hyde Park Harriers), 
Phillip Vines (Caistor Running Club), 
Ian Vogan (Ackworth Road Runners), 
David Vosser (Winchester & District AC), 
Mark Wade (Aycliffe Running Club), 
Bradley Walker (Ackworth Road Runners), 
Gavin Walker (Ackworth Road Runners), 
Mark Walker (Macclesfield Harriers & AC), 
David Ward (Sutton in Ashfield Harriers & AC), 
John Ward (Abbey Runners), 
Robert Warner (Blackburn Harriers & AC), 
Neil Watson (West Norfolk AC), 
Sam Watson (Wharfedale Harriers), 
Mark Weathersby (PACTRAC), 
Steve Weeks (Torbay AAC), 
Alexander Mark Westman (Bingley Harriers & AC), 
Robert Whitaker (Wetherby Runners AC), 
Robert White (Buxton AC), 
Mark Whiteman (Easingwold Running Club), 
James Whittaker (Abbey Runners), 
Paul Whittingham (Sutton In Ashfield Harriers & Ac), 
Shaun Wilde (Macclesfield Harriers & AC), 
Matthew Wilkinson (Nidd Valley Road Runners), 
Jason Williams (Hermitage Harriers), 
Robert Williams (Bingley Harriers & AC), 
Matthew Williamson (Grantham Running Club), 
Aaron Willis (Cirencester AC), 
Callum Wilson (Doncaster Athletic Club), 
Ian Wilson (Spenborough & Dist AC), 
Keith Wilson (Spa Striders), 
Paul Windle (Wetherby Runners AC), 
Stephen Wolstenholme (Bradford Airedale AC), 
Chris Worth (Kimberley & District Striders), 
Joe Worthington (Ackworth Road Runners), 
Alex Wright (Macclesfield Harriers & AC), 
Richard Wright (PACTRAC), 
Simon Wright (Bingley Harriers & AC), 
Jonathan Young (Kirkstall Harriers).
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 314
Total athletes: 3053