Top: Entries for Saucony National Cross Country Championships 2019 - U17 Women







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

112 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Abingdon ACAbingdon AC
3 athletes, 1 team

Mieke Bedlington, Beth Darwent, Isabelle Jones.
1 team3 athletes
Aldershot Farnham & DistrictAldershot Farnham & District
4 athletes, 1 team

Alice Garner, Charlotte Parsons, Emmie Savory, Abigail White.
1 team4 athletes
Ambleside ACAmbleside AC
1 athletes, 1 team

Chloe Rylance.
1 team1 athletes
Barnsley Athletic ClubBarnsley Athletic Club
2 athletes, 1 team

Elizabeth Spensley, Rebecca Spensley.
1 team2 athletes
Basildon AcBasildon Ac
3 athletes, 1 team

Grace Burrell, Keirra Scott, Sophie Wetheridge.
1 team3 athletes
Bedford & County ACBedford & County AC
5 athletes, 1 team

Scarlet Dalrymple, Milly Daniels, Marisa Mistry, Lucy-mae Shepherd, Tia Wilson.
1 team5 athletes
Belgrave HarriersBelgrave Harriers
1 athletes, 1 team

Freya Marney.
1 team1 athletes
Beverley Athletic ClubBeverley Athletic Club
1 athletes, 1 team

Emily Peacock.
1 team1 athletes
Billingham Marsh Hse H & AcBillingham Marsh Hse H & Ac
1 athletes, 1 team

Rebecca Dawson.
1 team1 athletes
Bingley Harriers & ACBingley Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Ruby Firth.
1 team1 athletes
Birtley ACBirtley AC
2 athletes, 1 team

Chloe Louise Fairclough, Eve Southern.
1 team2 athletes
Blackheath And Bromley Harriers Athletic ClubBlackheath And Bromley Harriers Athletic Club
9 athletes, 1 team

Sophie Hoare, Sabrina  Mannes, Amy Miller, Niamh Milmo, Jessica Neal, Ellie Osmond, Bethany Panton, Morgan Squibb, Zoe White.
1 team9 athletes
Blaydon Harriers & AcBlaydon Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Jessica Levy, Abby Lewis.
1 team2 athletes
Bolton United Harriers & ACBolton United Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Molly Philbin.
1 team1 athletes
Border Harriers & ACBorder Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Olivia Grace Mason.
1 team1 athletes
Bourne Town HarriersBourne Town Harriers
1 athletes, 1 team

Elin James.
1 team1 athletes
Bracknell ACBracknell AC
10 athletes, 1 team

Georgia Ballard, Lara Croft, Elena Jones, Freya Jones, Nicole Law, Clarissa Nicholls, Hannah Read, Emily Seymour, Lucy Wells, Amelia Wills.
1 team10 athletes
Bromsgrove and RedditchBromsgrove and Redditch
2 athletes, 1 team

Anna Nicod, Beth Sykes.
1 team2 athletes
Buxton ACBuxton AC
1 athletes, 1 team

Heather Wilshaw.
1 team1 athletes
Camberley & District AcCamberley & District Ac
1 athletes, 1 team

Leah Rushforth.
1 team1 athletes
Cambridge & Coleridge ACCambridge & Coleridge AC
5 athletes, 1 team

Sasha Clark, Helena Dyce, Shannon  Flockhart , Frances Haines, Matilda Taylor.
1 team5 athletes
Chester Le Street & Dist ACChester Le Street & Dist AC
1 athletes, 1 team

Abigail  Anderson.
1 team1 athletes
Chorley Athletic and Triathlon ClubChorley Athletic and Triathlon Club
1 athletes, 1 team

Bethany Reid.
1 team1 athletes
City Of Norwich ACCity Of Norwich AC
8 athletes, 1 team

Naryce Anderson, Megan Gadsby, Katie Goldsmith, Bryony Henshall, Sophie Peach, Femke Rosbergen, Ellie Taylor, Kate Willis.
1 team8 athletes
City Of Portsmouth ACCity Of Portsmouth AC
6 athletes, 1 team

Nicole Ainsworth, Penelope Batty, Mia Billins, Phoebe Carlile, Ellie Farrow, Saffron Moore.
1 team6 athletes
City Of Stoke AcCity Of Stoke Ac
1 athletes, 1 team

Maisie Tinwell.
1 team1 athletes
City Of York AcCity Of York Ac
3 athletes, 1 team

Holly Moss, Georgia Neary, Eleanor Pegram.
1 team3 athletes
Clayton-le-Moors HarriersClayton-le-Moors Harriers
1 athletes, 1 team

Nicola Moynihan.
1 team1 athletes
Cleethorpes And District AcCleethorpes And District Ac
5 athletes, 1 team

Robyn Greenway, Louisa Howden, Amber Laycock, Hannah Lonsdale, Hannah Reid.
1 team5 athletes
Darlington H & ACDarlington H & AC
4 athletes, 1 team

Amelia  Grayson, Megan Noble, India Pentland, Elena Phillips.
1 team4 athletes
Dartford Harriers ACDartford Harriers AC
1 athletes, 1 team

Maisy Rose.
1 team1 athletes
Derby Athletic ClubDerby Athletic Club
2 athletes, 1 team

Alice Crane, Molly Hudson.
1 team2 athletes
Ealing Southall & Middlesex ACEaling Southall & Middlesex AC
3 athletes, 1 team

Fiona Coutts, Anisa Ibrahim, Amira Nuseibeh.
1 team3 athletes
East Cheshire Harriers & Tameside AcEast Cheshire Harriers & Tameside Ac
2 athletes, 1 team

Megan Lewis, Abby O'Neill.
1 team2 athletes
Epsom & Ewell HarriersEpsom & Ewell Harriers
1 athletes, 1 team

Lucy Fisher.
1 team1 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
2 athletes, 1 team

Jasmine Crang, Chloe Wellings.
1 team2 athletes
Gloucester ACGloucester AC
1 athletes, 1 team

Millie Porter.
1 team1 athletes
Gosforth Harriers & AcGosforth Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Abigail Nicholson, Lily Shaw.
1 team2 athletes
Halifax Harriers & ACHalifax Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Isabel Castelow.
1 team1 athletes
Harborough AcHarborough Ac
3 athletes, 1 team

Lizzie Clapp, Eilidh MacLean, Bethany Wallis.
1 team3 athletes
Harrogate Harriers & ACHarrogate Harriers & AC
2 athletes, 1 team

Charlotte Parris, Louisa Welton.
1 team2 athletes
Hastings ACHastings AC
1 athletes, 1 team

Maya Ramnarine.
1 team1 athletes
Hercules Wimbledon AcHercules Wimbledon Ac
4 athletes, 1 team

Georgia Hanley, Selma Hegvold, Niamh Thompson, Johanna Tofte.
1 team4 athletes
Herne Hill HarriersHerne Hill Harriers
6 athletes, 1 team

Charlotte Alexander, Phoebe Anderson, Susannah Hirst, Yasmin Marghini, Lily Newton, Isobel Pennicard.
1 team6 athletes
Holmfirth Harriers ACHolmfirth Harriers AC
3 athletes, 1 team

Olivia Dyson, Lydia Throssell, Zara Tyas.
1 team3 athletes
Houghton Harriers & AcHoughton Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Eva Hardie, Lydia James, Anna Pigford.
1 team3 athletes
Ilkley Harriers AcIlkley Harriers Ac
4 athletes, 1 team

Poppy Anderson, Bethan Morley, Nina Pearce, Catherine Westhead.
1 team4 athletes
Invicta East Kent ACInvicta East Kent AC
2 athletes, 1 team

Imogen Amos, Alexandra Millard.
1 team2 athletes
Ipswich Jaffa RcIpswich Jaffa Rc
1 athletes, 1 team

Jasmine Bilner.
1 team1 athletes
Jarrow & Hebburn ACJarrow & Hebburn AC
1 athletes, 1 team

Sophie Robson.
1 team1 athletes
Keighley & Craven AcKeighley & Craven Ac
3 athletes, 1 team

Angeline Bairstow, Abigail Boye, Eve Crossley.
1 team3 athletes
Kendal Amateur Athletic ClubKendal Amateur Athletic Club
1 athletes, 1 team

Rosie Woodhams.
1 team1 athletes
Kent AcKent Ac
1 athletes, 1 team

Ottilie Bright.
1 team1 athletes
Kettering Town HarriersKettering Town Harriers
1 athletes, 1 team

Emily Williams.
1 team1 athletes
Leamington Cycling and Athletic ClubLeamington Cycling and Athletic Club
3 athletes, 1 team

Rosie Cale, Lucy Green, Rositsa Gugutkova.
1 team3 athletes
Leicester Coritanian ACLeicester Coritanian AC
1 athletes, 1 team

Grace Smith.
1 team1 athletes
Leigh Harriers & AcLeigh Harriers & Ac
5 athletes, 1 team

Keely Hodgkinson, Katie Morley, Rebecca Pollitt, Joanna Smith, Ciara Treanor.
1 team5 athletes
Leighton Buzzard Athletic ClubLeighton Buzzard Athletic Club
2 athletes, 1 team

Dana Carter, Amy Killick.
1 team2 athletes
Lincoln Wellington Athletic ClubLincoln Wellington Athletic Club
1 athletes, 1 team

Hazel Williams.
1 team1 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Niamh Donnelly.
1 team1 athletes
London HeathsideLondon Heathside
2 athletes, 1 team

Mimi Blake, Evelyn Dumbleton.
1 team2 athletes
Manchester Harriers & ACManchester Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Alice Stiles.
1 team1 athletes
Mansfield HarriersMansfield Harriers
1 athletes, 1 team

Lauren McNeil.
1 team1 athletes
Medway And Maidstone AcMedway And Maidstone Ac
1 athletes, 1 team

Charlotte Young.
1 team1 athletes
Middlesbrough Athletic Club (mandale)Middlesbrough Athletic Club (mandale)
3 athletes, 1 team

Bethany Bergstrand, Laura Havis, Sophie Vickers.
1 team3 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Kirsty Duffin, Lily Heaton, Holly Peck.
1 team3 athletes
Nene Valley HarriersNene Valley Harriers
4 athletes, 1 team

Hannah  Knight, Amber Park, Molly Peel, Ella  Robinson.
1 team4 athletes
New Marske Harriers ClubNew Marske Harriers Club
1 athletes, 1 team

Elicia Smith.
1 team1 athletes
Newcastle Staffs AcNewcastle Staffs Ac
4 athletes, 1 team

Elizabeth Clarkson, Scarlett Cotton, Nadine Tomkinson, Misha Twardochleb.
1 team4 athletes
Newquay & Par AcNewquay & Par Ac
5 athletes, 1 team

Erin Burt, Grace Davidson, Ellen Kenny, Mary Knowles, Lauren Webster.
1 team5 athletes
North Shields Polytechnic ClubNorth Shields Polytechnic Club
1 athletes, 1 team

Cara Blight.
1 team1 athletes
North Somerset AcNorth Somerset Ac
2 athletes, 1 team

Ellie Maule, Victoria Pearson.
1 team2 athletes
Notts ACNotts AC
3 athletes, 1 team

Yasmin Nutt, Ava Remzi, Abigail  Simpson.
1 team3 athletes
Poole RunnersPoole Runners
2 athletes, 1 team

Fern Kimber, Isabelle Somers.
1 team2 athletes
Reading ACReading AC
6 athletes, 1 team

Alanah Chadwick, Abigail Hancock, Naomi Harris, Oonagh O'Driscoll, Georgia Whalley, Renee Whalley.
1 team6 athletes
Rossendale Harriers & AcRossendale Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Lauryn Gregg.
1 team1 athletes
Rotherham Harriers and ACRotherham Harriers and AC
6 athletes, 1 team

Emma  Ball, Charli Frisby, Emily  Holden, Bethany  Mount, Mollie Platts, Keiva Rennocks.
1 team6 athletes
Rugby & Northampton AcRugby & Northampton Ac
3 athletes, 1 team

Amelia McMurtrie, Isabelle Rippon, Holly Walker.
1 team3 athletes
Rushcliffe AcRushcliffe Ac
2 athletes, 1 team

Sarah Maston, Maya Todd McIntyre.
1 team2 athletes
Saffron Athletics ClubSaffron Athletics Club
1 athletes, 1 team

Emma Richards.
1 team1 athletes
Saint Edmund PacersSaint Edmund Pacers
1 athletes, 1 team

Niamh Perry.
1 team1 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
8 athletes, 1 team

Anouska Brooks, Lara Crawford, Alyssa Davey, Emily Kate Hall, Laura Hole, Stephanie Moss, Bethany Thornton, Hannah Witchalls.
1 team8 athletes
Salford Harriers & AcSalford Harriers & Ac
5 athletes, 1 team

Jessica Birchall, Ty Brockley-Langford, Evie Collier, Charlotte Haywood-Percival, Samantha Mason.
1 team5 athletes
Salford Metropolitan AcSalford Metropolitan Ac
1 athletes, 1 team

Jade Marie Bailey.
1 team1 athletes
Shaftesbury Barnet HarriersShaftesbury Barnet Harriers
8 athletes, 1 team

Mia Groom, Grace Ingles, Jessica Patrick, Nadia Potter, Lia Radus, Sophia Staab, Freya Stapleton, Jessica Yefet.
1 team8 athletes
Shelton StridersShelton Striders
1 athletes, 1 team

Sarah Bentley.
1 team1 athletes
Shrewsbury ACShrewsbury AC
1 athletes, 1 team

Jessica Gunner.
1 team1 athletes
St Albans StridersSt Albans Striders
2 athletes, 1 team

Niamh Gallagher, Keira Stern.
1 team2 athletes
Stockport Harriers & ACStockport Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Lauren Burgess, Mollie Cooke, Natashia Rebecca Moore.
1 team3 athletes
Stratford Upon Avon ACStratford Upon Avon AC
4 athletes, 1 team

Georgina Campbell, Daisy Musk, Imogen Sheppard, Abbie Wootton.
1 team4 athletes
Sunderland Harriers & AcSunderland Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Lydia Stoker.
1 team1 athletes
Tamworth ACTamworth AC
2 athletes, 1 team

Charlotte Perry, Sophie Perry.
1 team2 athletes
Taunton ACTaunton AC
1 athletes, 1 team

Lucy Crossman.
1 team1 athletes
Taunton ACTaunton AC
1 athletes, 1 team

Charlotte Brown.
1 team1 athletes
Telford ACTelford AC
1 athletes, 1 team

April Tatton.
1 team1 athletes
Thames Valley HarriersThames Valley Harriers
1 athletes, 1 team

Charlotte Buckley.
1 team1 athletes
Tonbridge AcTonbridge Ac
9 athletes, 1 team

Flora Currie, Katie Goodge, Matilda Hall, Elizabeth Heslop, Lucy Kingston, Vita Milana, Stephanie Puxty, Lucy Randall, Meghan Watson.
1 team9 athletes
Trafford Athletic ClubTrafford Athletic Club
1 athletes, 1 team

Rebecca Young.
1 team1 athletes
Vale Of Aylesbury AcVale Of Aylesbury Ac
1 athletes, 1 team

Kitty Shepherd Cross.
1 team1 athletes
Vale Royal AcVale Royal Ac
4 athletes, 1 team

Ellie Grinnell, Francesca Harris, Holly Smith, Lucy Smith.
1 team4 athletes
Valley Striders ACValley Striders AC
1 athletes, 1 team

Sophia Lubiecki.
1 team1 athletes
Wakefield District H & AcWakefield District H & Ac
2 athletes, 1 team

Abbey Brooke, Emma  Preston.
1 team2 athletes
Wellingborough & District AcWellingborough & District Ac
1 athletes, 1 team

Niamh Davern.
1 team1 athletes
Wharfedale HarriersWharfedale Harriers
1 athletes, 1 team

Emily Jones.
1 team1 athletes
Wimborne AcWimborne Ac
1 athletes, 1 team

Holly Nixon.
1 team1 athletes
Windsor Slough Eton & Hounslow ACWindsor Slough Eton & Hounslow AC
6 athletes, 1 team

Katie Clutterbuck, Madison Foxcroft, Maya Hodgson, Molly Jones, Ella Van Heerde, Amy Young.
1 team6 athletes
Wirral ACWirral AC
3 athletes, 1 team

Lucy Hignett, Isabel Hodder, Rachel Theobald.
1 team3 athletes
Wolverhampton & BilstonWolverhampton & Bilston
3 athletes, 1 team

Jessica Humphreys, Holly Sides, Lydia Silk.
1 team3 athletes
Wreake and Soar Valley ACWreake and Soar Valley AC
1 athletes, 1 team

Rosie Timlock.
1 team1 athletes
Wrekin College Triathlon ClubWrekin College Triathlon Club
1 athletes, 1 team

Sophia Malpass.
1 team1 athletes
Wycombe Phoenix Harriers & AcWycombe Phoenix Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Cerys Vico.
1 team1 athletes
Yate & District ACYate & District AC
1 athletes, 1 team

Ellie Hobbs.
1 team1 athletes
39 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Mia Atkinson (Charnwood A C), 
Milly Bacon (Isle Of Wight AC), 
Holly Booker (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Savannah Brook (Grantham AC), 
Molly Burgess (Retford AC), 
Martha Calton-Seal (City of York AC), 
Lani Cardwell (Walton AC), 
Louise Cocking (Chesterfield & District AC), 
Martha Collings (Woking AC), 
Eve Crownshaw (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Jessica Dean (Southport Waterloo AC), 
Olivia Elrakshy (Scunthorpe & District AC), 
Emily Field (Bingley Harriers & AC), 
Holly Fisher (Ipswich Harriers), 
Lucie Hall (Wakefield District H & AC), 
Rosie Hamilton-James (Westbury Harriers), 
Jodie Hill (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Millie Hinchcliffe (Wakefield District H & AC), 
Emma Horsey (Walton AC), 
India Ibbotson (Team Bath Athletics Club), 
Elena Jury (Swale Combined AC), 
Darcey Lonsdale (Preston Harriers), 
Olivia McDonald (Guildford & Godalming AC), 
Resian Morris (City Of Sheffield And Dearne Ac), 
Lauren Owens (Newark AC), 
Tilly Owens (Newark AC), 
Ellen Patton (City of Sheffield and Dearne AC), 
Mimi Salsby (Ipswich Harriers), 
Mena Scatchard (Ripon Runners), 
Luisa Shield (Ramsbottom Running Club), 
Abigail Simpson (Notts AC), 
Charlotte Speakman-Farnworth (Bury Athletic Club), 
Lorna Spiers (Northern (isle Of Man) Ac), 
Kirsten Stilwell (Wycombe Phoenix Harriers & Ac), 
Laura Trask (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Charlotte Vaughan (Walton AC), 
Lucy Wells (Bracknell AC).
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 112
Total athletes: 320