Top: Entries for ECCA National Cross Country Relays - Senior Men







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

103 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Abingdon ACAbingdon AC
10 athletes, 1 team

Thomas Fabes, Paul Fernandez, Simon Fisher, Daniel Hamilton, Paul Hughes, Jack Miller, Harrison Read, Owen Stepney, Cameron Weir, George Wood.
1 team10 athletes
Ackworth Road RunnersAckworth Road Runners
4 athletes, 1 team

Bradley Bannister, Simon Newton, Rich Ritucci, John Thomson.
1 team4 athletes
Aldershot Farnham & DistrictAldershot Farnham & District
36 athletes, 3 teams

Richard Allen, Ian Bailey, Richard Batchelor, Michael Boucher, Thomas Bowerman, Ben Bradley, Callum Charleston, Adam Clarke, Gus Cockle, Simon Cooper, Macgregor Cox, Ellis Cross, Harvey Dixon, Sam Eglen, George Gathercole, Joshua Grace, Alex Halfacre, Ricky Harvie, Jonathan Hay, Richard Lovejoy, Rian McCawley, Joe Morwood, Alex Pointon, Luke Prior, Ashley Quinlan, Daniel Quinlan, James Quinlan, Dan Rickards, Paul Rodgers, Philip Sewell, Alistair Smith, Shaun Smith, Tobias Smith, Chris Thompson, Andrew Vernon, Joe Wade.
3 teams36 athletes
Askern & District RCAskern & District RC
17 athletes, 3 teams

Aidan Ball, Keith Bertie, Paul Collingwood, Andrew Forsyth, Mark Hinchcliffe, Duncan Marlow, Wayne Martison, Daniel O'Grady, David Pearce, Michael Pearce, Michael Pearson, Joe Restell, Phil Tordoff, Declan Wainer, Graham Werrett, Stanley Williams, Dean Winter.
3 teams17 athletes
Barnsley Athletic ClubBarnsley Athletic Club
5 athletes, 1 team

Dave Allemby, Raymond Archer, Adrian Gough, Melvin Wallace, Stuart Wilson.
1 team5 athletes
Barnsley HarriersBarnsley Harriers
12 athletes, 3 teams

Neil Armitage, Christian Barton, Paul Dodd, Alan Ford, David Howes, Paul Johnson, Mike Schofield, Jason Shepherd, Richard Spooner, Martin Swift, Angus Thomson, Kevin Wood.
3 teams12 athletes
Bedford & County ACBedford & County AC
36 athletes, 3 teams

Benjamin Alcock, Jack Benedickter, Pete Benedickter, Peter Benedickter, Matthew Bergin, Matthew Bray, Michael Channing, James Danobrega, Darren Deed, Massi Dendani, Jack Douglas, Craig Emmerson, John Eves, Jack Goodwin, Michael Harrison, Andrew Headley, Stephen Headley, Richard Henderson, Steven Herring, Andrew Inskip, Jonathan Janes, Sam Knee-Robinson, Matt Leach, Josh Lunn, Paul Lunn, William MacKay, Andrew McMulkin, Matthew Nicholson, Tom Powell, Christopher Riley, Oliver Saville, Joe Strange, Patrick Stuart, Les Thomas, Chris Thornley, Alan Turnbull.
3 teams36 athletes
Beeston ACBeeston AC
23 athletes, 2 teams

Simon Barnes, Chris Bell, David Bish, David Cross, Angus Davison, Paul Dennis, Richard Eadsforth, John Evans, Shane Fenn, Joseph J Gallagher, Phil Herd, Andy Hunter, James Isherwood, Matt Jones, Stephen Mason, Mihail Mihaylov, Charlie Pearce, Geoff Pennington, Mark Rowlson, George Russell, Harry Taylor, John Walker, Pate Woolis.
2 teams23 athletes
Beverley Athletic ClubBeverley Athletic Club
12 athletes, 1 team

Simon Bishop, Luke Davison, James Durham, Darren Robert Edge, Stuart Eskrett, Alan Flint, Robert Gray, Andrew Johnson, Graham Justice, Stephen Logan, David Morrison, Phillip Savage.
1 team12 athletes
Birchfield HarriersBirchfield Harriers
33 athletes, 3 teams

Kadar Abdullahi, Omar Ahmed, Ed Banks, Thomas Beasley, Matt Biggs, Jonathan Bradford, Orlando Corea, Rob Deakin, Peter Dimbleby, Yahye Dirir, Teklay Gebrekidan, Weynay Ghebresilasie, Elliot Giles, Jonathan Goringe, Rory Grant, Ben Griffiths, Harry Halford, Jack Hallas, Lee Harris, Stephen McCann, Matthew Missen, Mike Morley, Phil Nicholls, Alex Parker, Jonathon Read, Simon Rhodes, William Richardson, Andrew Ridley, Alistair Rutherford, Cameron Shankly, Michael Tanner, Patrick Taylor, Alexander Tovey.
3 teams33 athletes
Blackburn Harriers & AcBlackburn Harriers & Ac
36 athletes, 3 teams

Tom Anderson, Daniel Edward Balshaw, Karl Billington, Thomas Blaney, Paul Bradshaw, Paul Brindle, John Chaplin, John Cookson, Ben Costello, Christopher G Davies, Ben Fish, Brian Fogarty, Richard Fogarty, John Foster, Craig Greenough, Paul Guinan, Allan Hartley, Marc Hartley, Jack Hindle, Joshua Holgate, John Horrocks, Joseph Howe, Zachary Howe, Andrew Knowles, James Marchant, Daniel Maynard, Jonny Murphy, Mat Nuttall, Gary Pearse, Sean Procter, Tim Raynes, Derek Reilly, Danny Teare, Dominic Walton, Robert Warner, Jacob Watson.
3 teams36 athletes
Blackheath And Bromley Harriers Athletic ClubBlackheath And Bromley Harriers Athletic Club
29 athletes, 3 teams

Heath Anthony, Timothy Ayres, Nicholas Barber, Ross Braden, Paul Brash, Danny Brewer, Alex Bruce-Littlewood, Richard Byford, Ben Cockburn, Tom Desborough, Rob Donohue, Luca Ercolani, Gareth Evans, William Fuller, Alex Gibbins, Graham Hollingdale, Daniel Kennedy, Daniel Marks, Jason Meers, Scott Overall, Fintan Parkinson, Andrew Rayner, William Ruiz, Joshua Schofield, Paul Sharpe, Michael Skinner, Chris Tuck, Jonathan Vintner, Richard Webb.
3 teams29 athletes
Blackhill BoundersBlackhill Bounders
36 athletes, 3 teams

Brian Anderson, Jordan Bell, Stewy Bell, Mark Berry, David Best, Phillip Bousfield, Steven Bowyer, Justin Chilton, Gary Dempsey, Gary Dixon, Jon Dodds, Kevin Doolan, Patrick Duffy, Ian Fenwick, David Goodfellow, John Hopps, Aidan Hughes, David Humble, John McCrory, Stephen McDonald, George McKay, Ian Middlemas, David Mitchell, James  Newton, Marc Pearson, Liam Reed, Jonathan Richards, Alan Richardson, Stuart Smith, Mike Swainson, Andrew Wade, Gary Wallace, David Walton, Anthony Williamson, Bryn Young, Ian Young.
3 teams36 athletes
Bourne Town HarriersBourne Town Harriers
5 athletes, 1 team

Phil Galpin, Del James, Steven Sheppard, Adam Swallow, Timothy Wigley.
1 team5 athletes
Bristol and West ACBristol and West AC
26 athletes, 3 teams

Harry Allen, Peter Bains, Joe Ballard, Jack Bancroft, Andrew Chambers, Miles  Chandler , William Christofi, Luke Evans, Owain Jones, Harry Lane, Peter Le Grice, Jack  Longstaff, Jack Millar, Josh Moody, Tom  Newman, Richard Peters, Brad Pontin, Michael Proffitt, Philip Radford, Nick Roberts, Dean Smith, Robert Stewart, Kurt Taylor, Darren  Tremble , Andrew Watt, Adam Wilson.
3 teams26 athletes
Buxton ACBuxton AC
24 athletes, 2 teams

Rick Aldred, Richard Bouglas, Jason Burgess, Alasdair Campbell, Sol Clark, Simon Coldrick, Jake Fearn, David Fryer-Winder, Richard Goff, Matt Hawtin, Nigel Jeff, Daniel Latham, Stefan Ledin, Andrew Lidstone, Benjamin Light, Paul Light, Robert Lloyd, Mark Pursell, David Soles, Mark Thorogood, Paul Wardman, Steven Watson, Robert White, Nathaniel Winfield.
2 teams24 athletes
Cambridge & Coleridge ACCambridge & Coleridge AC
22 athletes, 3 teams

Daniel Aguilar-Agon, Paul Aste, Duncan Coombs, Vincent Courtois, Chris Darling, Jonathan Escalante-Phillips, Michael Gilbert, Jack  Gray, Lloyd Kempson, Rob Mahen, Chris Molloy, Patrick O'Hare, Oliver Park, Richard Park, Andrew Parmenter, Norman Shreeve, Matthew Slater, Nick Smallwood, Sullivan Smith, Adam Tapley, Harry Topham, Kieran Wood.
3 teams22 athletes
Charnwood A CCharnwood A C
4 athletes, 1 team

Gary Burnett, Stephen Mears, Nick White, Tom Whitmore.
1 team4 athletes
Chiltern Harriers ACChiltern Harriers AC
4 athletes, 1 team

Fabian Downs, George Gillingwater, Oliver Laband, Allan Stewart.
1 team4 athletes
City of Hull ACCity of Hull AC
12 athletes, 1 team

Rob Alexander, Paul Bowman, James Bray, Paul Clucas, Andrew Robert Guymer, Wawne Murtagh, James Pearson, James Rogers, Tim Savage, Patrick Walker, Rupert Wilks, Jon Wilson.
1 team12 athletes
City Of Norwich ACCity Of Norwich AC
15 athletes, 3 teams

Jonathan Baxter, Gary Crush, Alex Dunbar, George Gay, Ash Harrell, Tom Hook, Stuart Huntington, Sam Kenmore, Peter Mahoney, Dominic Oliver, James Senior, Logan Smith, Mark Solway, Ben Spratling, Sam Todd.
3 teams15 athletes
City Of Stoke AcCity Of Stoke Ac
17 athletes, 2 teams

Jamie Arnold, Alexander Brecker, Ashley Dennett, Christopher Gidlow, Thomas Hendricken, Shajahan Janally, Vinnie Martin, Andy McQue, Simon Myatt, Ryan Nokes, Carl Platt, Dean Richardson, Ian Salt, David Sheldon, Ed Wilson, Andrew Wood, Louis Wrigley.
2 teams17 athletes
Clowne Road Runners ClubClowne Road Runners Club
12 athletes, 3 teams

Ian Brookes, Mike Brown, Andrew Foster, Nicholas Fowler, Daniel Harpham, David Hazelton, Darren King, Matthew Martin, Nick Roberts, Paul Sadler, Giles Searby, Malcolm Ward.
3 teams12 athletes
Coventry Godiva HarriersCoventry Godiva Harriers
24 athletes, 2 teams

Jose  Gonzalez, Peter Banks, Jeremy Barnes, Amittai Ben-Israel, James Bennett, Nick Bennett, Jason Brotherhood, Simon Clarke, Emerson Combstock, David Conway, Brent Davis, Peter Eccleston, James Griggs, Scott Hudspith, Iwan Jones, Matthew Lole, Joseph McLeod, Zachary Nolan, Oliver Paulin, Jack Pegler, Clark Roberts, Alistair Smith, Harvey Speed, John Wilson.
2 teams24 athletes
Dacorum & Tring ACDacorum & Tring AC
14 athletes, 2 teams

Neil Adcock, Mike Carpenter, Robert Deane, Matt Hamilton, Chris Kitchener, Tom MacK, Jamie Marlow, Phil Oddy, David Olima, Steven Russell, Jamie Saunders, Matthew D Stears, Richard Stevens, Ben  Stratford.
2 teams14 athletes
Derby Athletic ClubDerby Athletic Club
23 athletes, 2 teams

Joseph Booth, Ben Connor, Kevin Farrow, Adam Fozzard, Jonathan Gilby, Luke Gunn, Hedley Hardcastle, Jake Hindmarch, Richard Jamieson, Sam Johnson, Chris Jordan, Joseph Kilgour, Guillem Moreno, Russell Parkin, Alex Pilcher, John Rouse, Ian Stevens, Alun Lloyd Thomas, Matthew Ward, Richard Weir, David Westbury, Matthew White, Richard Wilson.
2 teams23 athletes
Doncaster Athletic ClubDoncaster Athletic Club
12 athletes, 1 team

Steve Fox, Jonathan Frary, Martin Hookway, Martin James, Simon Jennings, Kevin Newman, Nick Newman, James Osborne, Simon Parkin, Michael Richardson, Pete Wade, Simon Wright.
1 team12 athletes
East Hull Harriers & AcEast Hull Harriers & Ac
19 athletes, 3 teams

Richard Alsop, Richard Buckle, Stuart Carmichael, Gary Couzens, Tony Cross, Alec Gibson, David Green, Tim  Groves, Matthew Hayes, Paul Nippress, Michael Petersen, David Playforth, Neil Seddon, Kevin Sharp, Nigel Sisson, Alan Smith, Graeme Smith, Chris Sumpton, Rob Weekes.
3 teams19 athletes
Exeter HarriersExeter Harriers
9 athletes, 1 team

Howard Bailey, Steven Berrisford, Callum Crawford, Peter Heckles, Robert Mann, Harry Mills, Matthew Prisk, Adam Stobbs, Ben Stone.
1 team9 athletes
Fitmums And FriendsFitmums And Friends
14 athletes, 3 teams

Alex Abel, Peter Cole, Andy Coy, Alex Eaton, Alex Evans, Joe Evans, Rob Newton, Andrew Pay, Stuart Spencer, David Sunman, Neil Thompson, Petar Vojvodic, John Walker, Mark Wilkinson.
3 teams14 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
34 athletes, 3 teams

Daniel Alexander, Steven  Asquith , Christopher Burrows, Ross Christie, Kevin Connolly, Jackson Creegan, James Cripwell , Marc Elliott, Kieran Flannery, Conrad Franks , Steve Gray, Simeon Greenwood, Peter Grimoldby, Christopher Hainsworth, Matthew Hynes, Callum Johnson, Daniel Johnson, Matthew Linsley, Jonathan Malley, John McConnell, Philip McKeown, Steven Medd, David Old, Christopher Parr, Christopher Paton, James Porteous, Andrew Roen, Martin Slater, Stephen Smith, Devon Stead, Ewan Waite, David Wakefield, Paul Waller, Steven Wellings.
3 teams34 athletes
Gosforth Harriers & AcGosforth Harriers & Ac
8 athletes, 2 teams

Steve Boddy, Steven Bond, Martin John Lloyd, Richard McQuade, Ben Moore, Neil Ramsay, Jonny Stephenson, Kevin Thomas.
2 teams8 athletes
Grantham AcGrantham Ac
6 athletes, 1 team

John Bainbridge, Samuel Bainbridge, Stephen Hobday, Adam Madge, Arthur Short, Mark Tucker.
1 team6 athletes
Grantham Running ClubGrantham Running Club
4 athletes, 1 team

Anthony Chamberlain, Rob Howbrook, Piers Pye-Watson, Matthew  Williamson.
1 team4 athletes
Hallamshire Harriers SheffieldHallamshire Harriers Sheffield
12 athletes, 1 team

Ben Beattie, John Birch, Craig Fishwick, Dean Furniss, Andrew Heyes, Peter Hodges, Robert Little, Zak Mellard, Sam Peters, Gareth Phoenix, Richard Smith, Michael Sprot.
1 team12 athletes
Harborough ACHarborough AC
24 athletes, 3 teams

Peter Attenborough, Iain Barber, Michael Brown, Rick Brown, William Clapp, Michael Donington, Matthew Driver, Adam Eales, Sean Fenwick, Martin Gore, Garry Hodgkins, Martin Hughes, Tom Kershaw, David MacLean, Jamie McAllister, Andrew Meads, Peter Oliver, Nick Pollard, Graeme Rolfe, Will Spencer, John Thompson, David Ward, Tom Ward, Gareth Wood.
3 teams24 athletes
Harrow ACHarrow AC
12 athletes, 2 teams

David Branfoot, Jim Cooper, James Downing, Samuel Fenn, Joe Gammell, Jonathan Hill, Neil Johnston, Conall Kirk, Neil McCartan, Noor Mohamoud, Damian Nevins, Declan Traynor.
2 teams12 athletes
Heanor Running ClubHeanor Running Club
5 athletes, 1 team

Andrew Basey, Ashley Deeming, Jamie Fletcher, Robert  Plant, Tony Weatherson.
1 team5 athletes
Herne Hill HarriersHerne Hill Harriers
12 athletes, 1 team

Christopher Busaileh, Angus Butler, Andrew Clarke, Simon Coombes, Mike Cummings, Jeff Cunningham, Jack Dickenson, Deron Fagan, Alex Hobley, Lewis Lloyd, David Mulvee, Andrew Warburton.
1 team12 athletes
Hillingdon ACHillingdon AC
12 athletes, 1 team

Fahad Abdi, Abdishakur Abdulle, Bradley Birch, James Laing, Mohamed Mohamed, Mohamed Daud Mohamed, Andy Moore, Dominic Speight, Mark Speight, Robert Thompson, Stephen Woodford, Aramias Zeration.
1 team12 athletes
Holme Pierrepont RcHolme Pierrepont Rc
33 athletes, 3 teams

Chris Allen, Javier Cabrero, Gary Cragg, Tom Davies, Neil Devonport, Steven Eatherington, Joseph Eccles, Stephen Eccles, Kevin Ford, Eddie George, Matthew Grainge, Colin Hallam, Joon Wee Ho, David Hodson, Richard Kelsey, James Kirkwood, Rob MacDonald, Anthony Madge, Oliver Matharu, Will Meredith, Michael Miller, Rob Nason, Matthew Nutt, Chris Rhodes, Andrew Soley, Roger Spence, Anthony Squire, Robert Stewart, John Sutherns, Craig Taylor, Steve Tupholme, Sam Williams-Duncan, Mark Wyszynski.
3 teams33 athletes
Holmfirth Harriers AcHolmfirth Harriers Ac
23 athletes, 2 teams

Christopher Beadle, Mark Buckingham, Wayne Byram, Michael Coggon, Mike Fanning, Steve Green, Jason Haigh, Jacob Harman, Philip Hewitt, Robert Hinchliffe-Smith, Clark Hind, Aaron Kettlewell, Christopher Law, Joe Law, Mark Law, Lavell Pierre, Alex Robinson, Andy Shelbourne, Dan Stewart, Tim Street, Kai Sunman, Jonathon Sykes, David Watson.
2 teams23 athletes
Ilkeston Running ClubIlkeston Running Club
7 athletes, 1 team

Andrew Bird, Richard Bower, David Feely, Lee Francis, Keith Hudson, Ian Hunter, Richard Iliffe.
1 team7 athletes
Ivanhoe RunnersIvanhoe Runners
4 athletes, 1 team

Alastair Burgwin, Craig Hinds, Nick Rowles, Miles Winter.
1 team4 athletes
Keighley & Craven AcKeighley & Craven Ac
11 athletes, 1 team

Scott Bairstow, Tony Booth, Gary Chapman, John Conroy, George Dennis, Sam Downey, Lukas Lee, Christopher Loftus, Ian Maher, Jim Roberts, Ian Wills.
1 team11 athletes
Kendal Amateur Athletic ClubKendal Amateur Athletic Club
24 athletes, 2 teams

Peter Acland, Graeme Atkinson, Matthew Doey, Jonathan Dry, Matthew Dunn, Matthew Fleming, Harry Foster, Nigel Garnett, Roy Gibson, Peter Gorst, Quentin Gratrix, Tom Hartley, David McGuigan, Conner McGurk, Stuart McGurk, Tim Miles, Paul Percival-Smith, Stephen Roberts, Alasdair Russell, Steven Varney, Mark Walker, Mike Walsh, David White, David Wright.
2 teams24 athletes
Keswick ACKeswick AC
12 athletes, 1 team

Jacob Adkin, James Appleton, Chris Arthur, John Battrick, Carl Bell, George Foster, Dan Haworth, Steven Hebblethwaite, Mark Lamb, Sam Stead, Calum Tinnion, Phil Winskill.
1 team12 athletes
Kimberworth StridersKimberworth Striders
14 athletes, 2 teams

Chris Cotton, Kevin Doyle, Colin Earl, Gavin Edley, Paul Greenwood, Michael Harrison, Martin Hunt, Michael Jell, Christopher Keeler, Earl Lever, Steven Lowndes, Barry Rushmere, Michael Thomas, Lee Weatherall.
2 teams14 athletes
Lancaster & Morecambe ACLancaster & Morecambe AC
20 athletes, 3 teams

Michael Bray, David Brown, Michael Crawley, James Dalgleish, Raymond Edgar, Mark Gardner, William Gardner, Richard Hannam, Graham Hodgson, Mark Holgate, Eryl Husband, Mark Leadbeatter, Angus Murray, Lee Parrington, Steve Perry, Kieran Rowlands, Michael Roy, Isaac Scott, Beau Smith, Peter Twigg.
3 teams20 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
33 athletes, 3 teams

Mohamed Abshir, Jack Allison, Alex  Bellew, Gordon Benson, Alan Buckley, Michael Burrett, Emile Cairess, Timothy Davies, Simon Deakin, Ben Dyson, Thomas Edwards, Simon Ellis, Martin Farran, Sean Flanagan, Leon Foster, Adam Grice, Matt Grieve, Adrian Holliday, Nick Hooker, Michael Hoyle, Wondiye Indelbu, Ossama Meslek, Adam Osborne, Joshua Rowe, Graham Rush, Michael Salter, Philip Sesemann, Chris Smith, Linton  Taylor, Robert Torch, Joe Townsend, Patrick Vis, Joshua Woodcock-Shaw.
3 teams33 athletes
Leicester Coritanian AcLeicester Coritanian Ac
12 athletes, 1 team

Matt Adcock, Derek Guess, Mark Johnson, Chris Jordan, Gordon Lee, Martin Makin, David Pearce, Mark Powell, Matthew Poynton, David Robertson, Chris Southam, Sam Stevens.
1 team12 athletes
Lincoln & District RunnersLincoln & District Runners
14 athletes, 3 teams

Stephen Bark, Ian Bielby, Simon Blackman, Russell Cottamm, Daniel Farmer, Dave Hunter, Andrew Jackson-Parr, Steve John, Phil Nind, Andrew Powell, Jonathan  Roberts, Rob Sim, Christopher Tack, Tim Walker.
3 teams14 athletes
Lincoln Wellington Athletic ClubLincoln Wellington Athletic Club
31 athletes, 3 teams

Lucian Allison, Dave Armstrong, Les Ball, Sean Barkes, Harry Baxter, Sean Baxter, Matthew Bowser, Tom Doe, Johnathan Garner, Wayne Lathwell, Leigh MacDonald, Thomas Marshall, Glenn Moore, Martin Morley, Tom North, Ryan Page, Mark Preston, Jake Richardson, Shane Robinson, Darren Rushby, Aaron Scott, Kaoru Shimada, Joshua Stone, William Strangeway, Marc Thorpe, Robert Tighe, Martin Troop, Francis Ward, Joe Wilkinson, Phillip Williams, Ronny Wilson.
3 teams31 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
24 athletes, 2 teams

Alan Ashton, Peter Brame, Richard Burney, Liam Burthem, John Cain, Ricky Challinor, John Connolly, David Devine, Michael Fitzimmons, Dejene Gezimu, Callum Grant, Frederick Groves, Matthew Hughes, Charlie Hulson, Matthew Jackson, Aaron Jarvis, Daniel Jarvis, Laurie Luscombe, James McNally, Jonathon Mellor, Andy Salmon, Adualqani Sharif, Lee Siemaszko, Ryan Whiston.
2 teams24 athletes
Long Eaton Running ClubLong Eaton Running Club
12 athletes, 1 team

Timothy Baggs, Dave Boot, Colin Bostock, Tim Doyle, Patrick Fitzgerald, Anthony Hatswell, Ryan Haw, Richard Howe, David Lewis, Edmond Murden, Mario Rocchelli, Richard Wilkinson.
1 team12 athletes
Loughborough Students ACLoughborough Students AC
1 athletes, 1 team

Jamie Williamson.
1 team1 athletes
Lytham St Annes Rr ClubLytham St Annes Rr Club
9 athletes, 2 teams

Chris Bowker, Lewis McAfee, Ross McKelvie, Greg Oulton, Adrian Sargent, Nigel Simpkin, Neil Tate, Jonathan Tuck, Graham Webster.
2 teams9 athletes
Mansfield HarriersMansfield Harriers
15 athletes, 3 teams

Chris Allcock, Graeme Baguley, Jordan Boam, Clive Buck, Neil Cope, Dan  Ellis , Adam Fairfield, Martin Fickling, Bret Podgorzec, Troy Revill, Tim Richardson, Alexander Rieley, Alex Wesson, Andy Wetherill, Stuart Whysall.
3 teams15 athletes
Marshall Milton Keynes ACMarshall Milton Keynes AC
20 athletes, 3 teams

Matthew Clarke, Thomas Comerford, Thomas Cuthbertson, Christopher Finister, Elliot  Hind, Graham Jones, Steve Martin, Paul Mizon, Mark Palser, Jonathan Peters, Jamie Seddon, Liam Smith, Ross Threlfall, James Tuttle, Steve Tuttle, Eduardo Ustaran, Jeremy Vick, Samuel Winters, Steve Withers, Daniel Woodgate.
3 teams20 athletes
Matlock Athletic ClubMatlock Athletic Club
6 athletes, 1 team

Mike Blair, Oliver Brocklehurst, Geoff Cooper, Jonathan Curtis, Karl Webster, Patrick Wright.
1 team6 athletes
Milton Keynes Distance ProjectMilton Keynes Distance Project
16 athletes, 2 teams

Lee Adams, Samuel Deathe, Jamie Gray, Michael Greener, Alex Gruen, Noah Hurton, Thomas Lees, Tim Lefroy, Kirk Smith, Alex Walker, Charles Wheeler, George Wheeler, Liam White, Eliot Winter, James Wright, Paul Wright.
2 teams16 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
24 athletes, 2 teams

Joe Armstrong, Carl Avery, Fergus Bates, Lee Bennett, Richard Castledine, Neil Gunstone, Robert Hancox, Sam Hancox, Ian Harding, Andrew Hebden, Tom Innes, Andrew Lawrence, Mark Long, George Lowry, Jordan Scott, Mark Snowball, David Swinburne, Karl Taylor, Graeme Thorpe, Lewis Timmins, Philip Walker, Paul Waterston, Adrian Whitwam, James Young.
2 teams24 athletes
Nene Valley HarriersNene Valley Harriers
18 athletes, 3 teams

Sean Beard, Jay  Belham, Michael Chapman, Ewan Davidson, Gavin Dunn, James Farrington, Alex Hampson, Lee Hartill, Paul Houlden, James Mac Donald, James McCrae, Harrison Miles, Luke Myers, Simon  Parkes, Paul Parkin, Andrew Robson, Andrew M Todd, Duane Tomaselli.
3 teams18 athletes
Newark AcNewark Ac
12 athletes, 1 team

Liam Bagguley, Timothy Bagguley, Carl Braithwaite, Lee Braithwaite, Oliver Carrington, John Combie, Thomas Hubbard, Grahame Kelley, Robert Orgill, Gareth Owens, Paul Reed, William Taylor.
1 team12 athletes
Newham & Essex Beagles ACNewham & Essex Beagles AC
18 athletes, 3 teams

Nicholas Armstrong, Eliot Buckner, Andre Coggins, Luke Conway, George Corcoran, Jad El-Houssami, Samatar Farah, Daniel Giles, John Gordon, Olivier Heaslip, Dale King-Clutterbuck, Olly Laws, Daniel Mees, Will Rial, Jayme Rossiter, Josh Snowden, Ian Visser, Jake Waldron.
3 teams18 athletes
North Derbyshire RCNorth Derbyshire RC
4 athletes, 1 team

Tim Clayton, Ian  Lilley, Ian Monaghan, Gareth Wing.
1 team4 athletes
North Shields Polytechnic ClubNorth Shields Polytechnic Club
22 athletes, 2 teams

John Baty, James Mark Blevins, Guy Ruddick Bracken, Thomas Brannon, Spencer Brown, Melvin Carr, Graham Cook, Michael Dawson, Scott Ellis, Simon Ellis, Jonathon Heaney, Vaughan Hemy, David Hughes, Elliot Kelly, Lee Morgan, David Morris, Jason Adam Nash, Huw Parry, William Robson, Alan Turner, Chris Walker, Paul West.
2 teams22 athletes
Notts ACNotts AC
36 athletes, 3 teams

Ben Abbott, Michael Benford, Anthony Carbutt, Nicholas Clarke, Sam Godwin, Tim Hartley, Jonathan Hiorns, Peter Hodkinson, Stuart King, Steven Leek, Gareth Little, Steve Long, Chris McGurk, Samuel Mitchell, Richard Mitson, James Moroney, John Muddeman, Peter Mumford, Douglas Musson, Alistair Nelson, Ben Norris, David Oxland, Colin Palmer, Jarratt Perkins, Peter Robinson, James Rushton, Cameron Smith, Bill Speake, Stuart Spencer, Jonathan Thewlis, Paul Thompson, Alastair Watson, Martin Whitehouse, Matthew Williams, Allan  Wilson, Anthony Woodward.
3 teams36 athletes
Owls ACOwls AC
14 athletes, 2 teams

Simon Allen, Nick Bott, Richard Doyle, Bilal Farah, James Franklin, Lee Garner, Scott Green, Luke Ingram , Tim McDowell , Chris McMillan , Chris O'Neill , Ashley  Palmer , Craig Twigg , Laurence  Wicks.
2 teams14 athletes
Oxford University ACOxford University AC
5 athletes, 1 team

Chad Coomer, Luke Doughty, Thomas Lees, Thomas Renshaw, Joseph Woods.
1 team5 athletes
Peterborough ACPeterborough AC
12 athletes, 1 team

Kirk Brawn, Andrew Brett, Simon Fell, Steve Hall, Ben Heron, Phil Martin, Oliver Mason, Simon Mead, Dominic Moszkal, Nathan Popple, James Sadlier, Shaun Walton.
1 team12 athletes
Reading ACReading AC
15 athletes, 2 teams

Mark Booth, Kevin Cranmer, Gareth Crossley, Jonathan Davies, Rory Domville, Ryan  Faulkner, Dan Foster, Luc Jolly, David Lewis, Arturo Martinezdemurger, Ryan O'Brien, Alexander Reeve, Adam Rennie, Edward Stockdale, Robert Tan.
2 teams15 athletes
Redhill Road RunnersRedhill Road Runners
36 athletes, 3 teams

Anthony Aram, Mark  Arnall, Mark Attenborough, Richard Butterworth, Mark Davis, Kevin  Dickinson , Steve Gelderd, Paul Gibson, Clive Greyson, Ian Hales, Michael Horn, Ashley Illingsworth, John Kelley, Francesco Lari, Gary  Lee , Martin Lee, Gary  Manson , Conall McNally, Peter McNally, Tim Metcalfe, Richard Morris, Simon Nash, Paul Newton, Sidney  Periera , Ray  Poynter, Timothy Raynor, Alastair  Reilly , Mark  Salter , Terrance  Smith , Paul Stacey, Michael  Stephenson , Wayne  Stott, Matthew Stratford, Leigh Stubbs, Christopher Ward, Ben Wilson.
3 teams36 athletes
Redway RunnersRedway Runners
8 athletes, 2 teams

Matt Clements, Martyn Douglas, James Down, Dan Hippey, Adrian Maidment, Genci Pepaj, Simon Read, Neville Rowles.
2 teams8 athletes
Ripley Running ClubRipley Running Club
15 athletes, 3 teams

Matt Baker, Luke Beresford, Jay Bird, Simon English, Ian Hawley, Joe Henstock, Matt Jackson, Matt Jones, Richard Kimber, Martin Penny, Wayne Smithurst, Paul Sorrell, Mick Wareham, Ian Warton-Woods, Richard West.
3 teams15 athletes
Rossendale Harriers & AcRossendale Harriers & Ac
23 athletes, 3 teams

Kris Armitage, Andrew Buttery, Michael Corbishley, Grant Cunliffe, Anthony Dalton-O'Reilly, Andrew Fell, Christopher Fell, Andrew Grenfell, Matthew Harris, Ashley Holt, Michael Hunt, Joseph Johnston, Alan Lundberg-Bury, Jonathan Melia, Sean Molloy, Andrew Preedy, Marcus Preedy, Connor Richardson, Thomas Rudman, Nick Schofield, Sam Tosh, Joseph Waller, Robert Webb.
3 teams23 athletes
Rotherham Harriers And AcRotherham Harriers And Ac
34 athletes, 3 teams

Nigel Brookes, Gary Claxton, Sam Clegg, John Comrie, Luke Cotter, Kyle Craib, Howard Darwin, John Dutton, James Gallacher, Chris Griffiths, Ben Hague, Rhian Hastey, Philip Hoole, Aidan Johnson, Jonathan Johnson, Daniel Kestrel, Arron Larkin, Steven Marshall, Lee Milburn, David Nuttall, Simon Oak, Richard Parker, Andrew Pearson, Paul Risley, Gareth Sampson, Steven Sims, Elliott Smales, Carl Taylor, Robert Tintinger, David Tune, Mark Ward, Ian Whyman, Martyn Whyman, Damian Worsdall.
3 teams34 athletes
Rushcliffe AcRushcliffe Ac
22 athletes, 3 teams

Kevin Bowen, Stephen Dickens, Marlon Dunkley, Neil Emery, Martin Findlay, David Greenwood, Morton Hoejbjerg, Frazer Hood, Charlie Horner, Jonathan Hullis, Alistair Hume, Jonathan Maston, Shaun McCabe, Danny McIntyre, Graham Moffatt, Steve Parry, Marc Scott, Tim Sorrell, David Sweet, Russell Tuffin, Derk Van Der Wardt, Andy Wardle.
3 teams22 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
36 athletes, 3 teams

Sam Aspinwall, Matthew Barnes, Nicholas Barry, Matthew Beacock, Luke Betts, Alex Bradford, Richard Clancy, Ibrahima Diallo, Chris Donnelly, Richard Edwards, Rob Fairbanks, Tom Fordyce, Olivier Gaillemin, Euan Gilchrist, Chris Green, Paul Green, Nathan Harrison, Gavin Hill, Kenneth Hunt, Daniel Kashi, Tim Kennedy, David Marsh, Nigel Martin, Stephen McCarron, Matthew Oldham, William Onek, Gareth Raven, Liam Renton, David Rich, Philip Robertson, Callum Rowlinson, Adam Sciacca, Brad Thornton, Nicholas Tynan, Joseph Vis, James Wignall.
3 teams36 athletes
Salford Harriers & AcSalford Harriers & Ac
36 athletes, 3 teams

Joseph Bailey, Tommi Baker, Paul Bannister, Will Beauchamp, Glyn Billington, Paul Birkett, Marc Brown, Robert Clarke, Thomas Cornthwaite, Paul Creighton, Mathew  Dickinson, Charles Foster, Michael Grace, Ian Grime, Carl Hardman, Mathew  Holt , David Hudson, Robert Hughes, Grant Johnson, James Kovacs, Philip Leybourne, Bruno Lima, Chris Livesey, David Lockett, Andrew Martin, Billy McCartney, James O'Connor, Gary Priestley, Christopher Richards, David Rigby, Stuart Robinson, Mark Russell, Matthew Shaw, Josh Tighe, Chris Tully, Philip West.
3 teams36 athletes
Scunthorpe & District AcScunthorpe & District Ac
10 athletes, 1 team

Rodney Campbell, Gary Crompton, Alex Duckworth, Steven Fox, Lee Hayes, Steve Heslop, Alberto Legido, Gavin Mann, Nick Stonehewer, David Vickers.
1 team10 athletes
Shaftesbury Barnet HarriersShaftesbury Barnet Harriers
24 athletes, 2 teams

Ronan Breen, Thomas Butler, Michael Callegari, Richard Charles, Kieran Clements, Jack Crabtree, Orlando Edwards, Bradley Goater, Richard Goodman, Matthew Grant, David Greenstein, Sam Griffiths, Richard Horton, Anthony Jackson, Kojo Kyereme, Ashok Mathur, Ted Ntibazonkiza, Tim Parkin, Mark Pearce, Zachary Randall, Benjamin Rochford, Jake Shelley, Adam Thorpe, Richard Williams.
2 teams24 athletes
Sheffield RCSheffield RC
36 athletes, 3 teams

David Addenbrooke, Robert Addenbrooke, Tom Albone, Graeme Bolland, Gary Brooks, Andy Buddery, Robert Cassy, Steve Cox, Stephen Davison, Kelly Dorset, Afif El Amrani, Nathan Fletcher, Tim Fletcher, Paul Harpham, Christopher Heggs, Chris Ireland, Gareth Irvine, Christopher Johnson, Rob Jones, Ben Key, Steven King, Stuart Little, Benjamin Mahoney, Chris Moss, Amir Nanpazi, Jack Nuttgens, Alex Plant, Stuart Scott, Brendon Smith-Westergaard, Joseph Sweetnam-Powell, James Thompson, Chris Tighe, Jed Turner, Richard Watts, Ben Wilkinson, Matthew Worthington.
3 teams36 athletes
Southampton Athletic ClubSouthampton Athletic Club
12 athletes, 1 team

Matthew Bennett, William. Bryan, Max Costley, Peter Costley, Thomas Cully, Jim Davies, Christopher Hilton, Matthieu Marshall, Peter Merritt, Oliver Smith, Tom Stevens, Steven Underwood.
1 team12 athletes
Southwell Running ClubSouthwell Running Club
12 athletes, 1 team

Darren Corbett, Paul Grogan, Ian Haigh, Joss Howell, Newson-smith Jon, Alex Lewis, Paul Orton, Ben Parker, Steven Rice, Jim Semmelroth, Daniel Wheat, Paul Woolhouse.
1 team12 athletes
Sparkhill HarriersSparkhill Harriers
23 athletes, 2 teams

Tahir Akhtar, Anthony Edwards, Charles Fentiman, Patrick Finnegan, John Goulding, James Hannon, Craig Hinks, Simon  Hodges, Grahame Hygate, Andy Law, Andy  Manning, Robert Mills, Stuart Minchin, Kevin Morris, Edward O'Neill, Dave Pearson, Darren Riley, Daniel  Roulston, Simon  Shepherd , Nick Stringer, Stuart Underwood, Paul Webster, Mark  Williams.
2 teams23 athletes
St Albans StridersSt Albans Striders
10 athletes, 1 team

Jamie Abbiss, Stephen Buckle, Steven Cockrell, Rav Dighe, Paul Durbin, Samuel Jones, Mike Jubb, Oliver Poulain, Jonathan Redshaw, George Withers.
1 team10 athletes
Stafford HarriersStafford Harriers
4 athletes, 1 team

Paul Duggan, Justin Green, Spencer Holland, Jason Littlewood.
1 team4 athletes
Steel City Striders RcSteel City Striders Rc
20 athletes, 3 teams

Samuel Brown, Matthew Burgon, Nick Burns, Stephen Clarke, Adam Close, James Grinham, Thomas Halloway, Keith Tud Jackson, Thomas King, Jim Lafferty, Sam Needham, Andrew Norton, Richard Adrian Pegg, Mark Platton, Kevin Sibley, James Smith, Paul Stuart, Liam Turner, Andrew Woffindin, Richard Wood.
3 teams20 athletes
Stockport Harriers & ACStockport Harriers & AC
6 athletes, 1 team

Kevin Acton, George Cooke, Thomas Drabble, Jack Morris, Andrew Nixon, Jack Nixon.
1 team6 athletes
Sutton In Ashfield Harriers & AcSutton In Ashfield Harriers & Ac
23 athletes, 3 teams

Gary Berzins, Gary Bird, Nick Burnside, Bruce Clarke, Dean Cross, Daniel Crow, Paul Dobbs, Paul Frith, David Herbert, Chris Holmes, Craig Linacre, Wayne Lowe, Nick Luke, Shaun Martin, Jordan Mitchell, Anton Newell, Dan Nugent, Richard Robinson, Conrad Watson, Kristian Watson, Steve Welham, Paul Whittingham, James Yorke.
3 teams23 athletes
Taunton ACTaunton AC
12 athletes, 1 team

Oliver Berry, Rob Brown, Nick Daniels, Ben Hawkins, James Heal, Dave Lee, William Nicolle, Keith Paul, Adam Stokes, Archie Walton, Joe Walton, James Watson.
1 team12 athletes
Thames Valley HarriersThames Valley Harriers
21 athletes, 3 teams

Mohamud Aadan, Naol Abagibe, Jibrel Ahmed, John Borton, Michael Cameron, Hugo Cayssials, Manuel Da Silva, Daniel Garcia Rasines, Conor Kissane-Wood, Oliver Newton, Calum Nicol, Stephen Norris, Todd Oates, Antonio Silva, Chris Smith, Petros Surafel, Chris Thomas, Robert Vallance, Andrew Walshe, Philip Wetton, Sayed Yusuf.
3 teams21 athletes
Tipton HarriersTipton Harriers
24 athletes, 2 teams

Andy Acha, Tom Acha, Tom Bains, Dean Bate, Andy Bentley, Louie Boot, Peter Brookes, Steve Brookes, Aaron Brown, Jonathon Carter, Phillip Clamp, George Cunningham, Paul Dolan, Oz Ellis, Mark Fantom, Ben Gamble, Zabie Hassan, Stuart Hawkes, Tom Holden, Archie Roberts, Robert Sedgley, Richard White, Myles Wilson, Phillip Wilson.
2 teams24 athletes
Tonbridge AcTonbridge Ac
34 athletes, 3 teams

Peter Bannister, Daniel Bradley, Dominic Brown, Jamie Brown, Stuart Brown, Jamie Bryant, Ben Cole, Greg Cole, Timothy Corby, Thomas Cox, Corey De'Ath, Ryan Driscoll, George Duggan, Michael Ellis, Robbie Farnham-Rose, Steven Fennell, Luke Fisher, Alex Howard, Jack Keywood, Dan Madams, Nathan Marsh, Sean Molloy, Benjamin Murphy, Maximilian Nicholls, Harry Paton, Cameron Payas, Henry Pearce, Mark Pitcairn-Knowles, Dane Poore, Kieran Reilly, Toby Ryan, James Taylor, Daniel Watt, Miles Weatherseed.
3 teams34 athletes
Trafford Athletic ClubTrafford Athletic Club
22 athletes, 2 teams

Matt Berry, Nicholas Brown, Neil Canham, Blake Ellis, Jay Ferns, Jacob Fletcher, Daniel Hayes, Graham Hogg, Graham Holbrook, Lawrence Hopkins, David Horniman, Benjamin Langley, Greg Marcroft, Richard Powell, Jeff Prest, Darren Russell, Ian Salisbury, Christopher Small, Matthew Sutton, James Wall, Craig Wheeler, Gareth Woodcock.
2 teams22 athletes
Tyne Bridge HarriersTyne Bridge Harriers
24 athletes, 2 teams

Alex Black, Alasdair Blain, Connor Braithwaite, Finn Brodie, Tom Charlton, Andrew Dougal, James Dunce, Tom Elmer, Marc Fenwick, David Hartis, Michael Hedley, Ryan Holt, John Hurse, Simon Kristiansen, David Moir, Sparrow Morley, Paul O'Mara, Kevin Richardson, Terry Scott, Carl Smith, Chris Stockdale, Douglas Tickner, Paul Turnbull, Matt Walker.
2 teams24 athletes
Vale Royal AcVale Royal Ac
24 athletes, 2 teams

Jacob Brown, Lee Carrington, Jonathan Chatten, Mark Crabtree, Brian Dooley, Stuart Doyle, Michael Harrington, Chrisj Jones, Andrew Miles, Graham Miles, Ryan Moore, Richard Murray, Chris Perry, Richard Pettitt, Colin Rathbone, David  Roberts, Matt Rowlinson, George Thompson, Tony Wardle, Chris Weedall, Samuel Whitehead, Chris Williams, Gareth Williams, Nathan Williams.
2 teams24 athletes
Vegan Runners UKVegan Runners UK
5 athletes, 1 team

Dan Fivey, Alex Hinchcliffe, Gareth Morris, Peter Simpson, Bob Templeman.
1 team5 athletes
Winchester & District AcWinchester & District Ac
12 athletes, 1 team

George Belfield, Wayne Bevan, Richard Bidgood, Guy Brayn, William Harding (brown), Lee Hayes, George King, James Moore, Steve Oliver, Peter Sansome, Tim Smales, Harry Stow.
1 team12 athletes
Windsor Slough Eton & Hounslow ACWindsor Slough Eton & Hounslow AC
21 athletes, 2 teams

Kieran Best, Thomas Coe, Zak Curran, Nathan Ditton, Benjamin Findlay, Alexander Goodall, Rory Graham-Watson, Dereece Green, Bill Hughes, Mushtaq Khan, Christopher Madden, Simon Millett, Stephen Minnikin, Adam Moore, Blake Moore, Sebastien Pencole, Joe Spicer, James Tidd, Richard Weaver, Alex Webb, Kieran Wye.
2 teams21 athletes
Wirral ACWirral AC
16 athletes, 2 teams

Christopher Ball, Richard Bargh, David Brockway, Kelvin Dickinson, Simon Dunk, William Ferguson, Peter Fraser, John Heap, Harley Henshaw, Mark Hulmston, Ronan Kearney, Phillip Langan, Alan Robertson, Stephen Spence, Michael Wilkinson, Nick Wilson.
2 teams16 athletes
Wolverhampton & BilstonWolverhampton & Bilston
9 athletes, 2 teams

David Bissuel, Daniel Brazier, Gareth Briggs, Rob Cartwright, Jason Corns, Paul Hammond, Mark Homer, Daniel Maskew, David Norman.
2 teams9 athletes
No online individual entries for this event
No postal team entries for this event.
No postal individual entries for this event
Total teams: 207
Total athletes: 1809