Top: Entries for Lancashire Track & Field Championship - Day 2

Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

263 online entries for this event
Bradley Abbott (Hyndburn AC): U15B_200m, U15B_LJ
Ellysia Ainsworth-Cookson (Burnley AC): U15G_HT
Harvey Ashworth (Blackburn Harriers & Ac): U15B_800m
Megan Ashworth (Chorley Athletic and Triathlon Club): U13G_HJ, U13G_SP
Alesha Azonubi (Preston Harriers): U15G_200m
Francis Ball (Lytham St Annes RR Club): U13B_200m, U13B_800m, U13B_LJ
Susan Ball (Blackpool Wyre & Fylde AC): SW_DT, SW_HT, SW_SP
Emily Balshaw (Blackpool Wyre & Fylde AC): U17W_800m, U17W_3000m
Ethan Barbarewicz (Blackburn Harriers & Ac): U15B_800m
Chris Barnes (Ribble Valley Harriers): SM_3000mSC
Thomas Barnes (Preston Harriers): U15B_800m
Rachel Bashforth (Blackpool Wyre & Fylde AC): SW_DT, SW_HT, SW_SP
Amy Bennett (Lancaster & Morecambe AC): U17W_HT
Freya Black (Blackburn Harriers & Ac): U20W_800m
Imogen Blackwell (Preston Harriers): U15G_800m
Liam Blackwell (Preston Harriers): U17M_800m
Chloe Bleeks (Blackburn Harriers & Ac): U20W_200m
Madison Bontoft (Blackburn Harriers & AC): U13G_DT, U13G_SP
Myah Booth (Blackburn Harriers & AC): U15G_SP
Ben Branton (Blackburn Harriers & AC): U17M_LJ
Dominic Bretherton (Blackburn Harriers & AC): SM_200m
Mary-jayne Broomhead (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15G_200m
Christopher Brown (Preston Harriers): U20M_JT
Grace Alison Brown (Preston Harriers): U15G_800m
Solomon Brown (Blackburn Harriers & AC): U17M_400mH
Holly Burgess (Manx Harriers): U17W_800m, U17W_TJ
Maisie Burns (Chorley Athletic and Triathlon Club): U15G_800m
Amelia Burton (Blackburn Harriers & AC): U13G_200m, U13G_HJ
Isaac Butler (Blackburn Harriers & AC): U13B_800m, U13B_LJ, U13B_JT
Aalin Cain (Western Athletic Club (isle Of Man)): U17W_200m, U17W_TJ
Jack Campy (Preston Harriers): U17M_3000m
Bethany Aimee Carridge (Northern (Isle of Man) AC): U17W_200m, U17W_HJ
Alice Cashin (Northern (Isle of Man) AC): U17W_800m, U17W_HJ
Kate Cashin (Northern (Isle of Man) AC): U17W_800m, U17W_HT
Thomas Chadwick (Preston Harriers): U15B_800m
Eleesha Charnley (Blackburn Harriers & AC): U15G_800m
Georgie Chesworth (Preston Harriers): U17W_200m
Sophia Clague (Western Athletic Club (Isle of Man)): U17W_200m, U17W_TJ
Abbey Codarin (Preston Harriers): U17W_HT
Regan Corrin (Manx Harriers): U13B_200m, U13B_LJ, U13B_JT
Ryan Corrin (Manx Harriers): U15B_3000m, U15B_LJ, U15B_JT
Carly Crawshaw (Hyndburn AC): SW_SP
Jude Crawshaw (Hyndburn AC): SM_JT
Matilda Crawshaw (Hyndburn Ac): U13G_HJ, U13G_SP
Charlotte Crook (Preston Harriers): U20W_800m
Katie Crook (Western Athletic Club (Isle of Man)): U15G_200m
Ella Crowe (Northern (Isle of Man) AC): U15G_800m, U15G_HJ, U15G_DT
Hollie Ella Cubbon (Blackburn Harriers & AC): U15G_800m
Isabelle Cunningham (Rossendale Harriers & AC): U15G_200m
Andrew Curphey (Northern (isle Of Man) Ac): U20M_200m
Harry Curwood (Preston Harriers): U20M_800m
Alissa Darbyshire (Preston Harriers): U17W_200m
Lucas Davies (Blackburn Harriers & AC): U20M_JT
Kian Davis (Preston Harriers): U20M_3000m
Jack Dee-Ingham (Wigan & District H & Ac): U20M_800m
George Denye (Preston Harriers): U13B_200m, U13B_800m
Codie Dewhurst (Blackburn Harriers & AC): U13B_200m, U13B_800m
Philip Dobson (Western Athletic Club (Isle of Man)): U17M_LJ
Archie Dowds (Preston Harriers): U15B_200m
Jake Dudley (Blackpool Wyre & Fylde AC): U17M_800m
Annie Duffy (Preston Harriers): U17W_800m
Grace Dunn (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15G_PV
Peter Durham (Preston Harriers): SM_400mH
Abigail Earnshaw (Preston Harriers): U15G_800m
Isaac Earnshaw (Hyndburn Ac): U13B_800m
Maddie Elliott (Blackburn Harriers & Ac): U20W_3000m
Tazmin Fayle (Manx Harriers): U15G_DT, U15G_HT, U15G_SP
Matthew Fazakerley (Preston Harriers): U17M_3000m
Halle Ferguson (Trafford Athletic Club): U15G_200m, U15G_HJ
Rebecca Fisher (Lytham St Annes RR Club): U13G_HJ, U13G_DT
Danny Fletcher (Blackpool Wyre & Fylde AC): U20M_3000m
Emma Fulton (Preston Harriers): U17W_800m
Thomas Godwin (Blackpool Wyre & Fylde AC): SM_PV, SM_JT
Jonathan Gough (Blackburn Harriers & AC): U17M_LJ
Harry Grant (Northern (Isle of Man) AC): U17M_LJ, U17M_200m
Keira Louise Gray (Manx Harriers): U15G_200m
Stephen Hall (Ribble Valley Harriers): SM_3000mSC
Ethan Hallas (Preston Harriers): U17M_200m, U17M_LJ
Luke Halstead (Trafford Athletic Club): SM_LJ
Kirsty Hamilton (Lancaster & Morecambe AC): U17W_800m, U17W_HJ
Olivia Hanby (Blackpool Wyre & Fylde AC): U20W_200m, U20W_TJ
Cameron Harris (Blackburn Harriers & AC): U17M_JT
Matthew Harris (Rossendale Harriers & AC): SM_800m
Mikhaella Harris (Manx Harriers): U13G_800m, U13G_HJ
Mairi Harrison (Manx Harriers): U15G_200m, U15G_800m
Keira Haxton (Blackburn Harriers & AC): U13G_200m, U13G_800m
Harry Hayes (Preston Harriers): U20M_800m
Owain Heathcote-Jones (Lancaster & Morecambe AC): U13B_200m, U13B_800m
Ryan Heneghan (Rossendale Harriers & AC): U17M_200m, U17M_800m
Andrew Heys (Ribble Valley Harriers): SM_3000mSC
Andrew Higginbottom (Pendle Athletic Club): SM_JT
Niall Higham (Preston Harriers): U20M_800m
Macy Hillier (WESPA Fire Athletics): U13G_200m, U13G_800m, U13G_SP
Charles Hodgson (Preston Harriers): U15B_LJ, U15B_JT
Sam Hodkinson (Blackburn Harriers & AC): U17M_800m
Taylor Holland (Blackpool Wyre & Fylde AC): U20W_400mH, U20W_TJ
David Stanley Holman (Blackburn Harriers & AC): U15B_800m
Seb Holt (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15B_800m, U15B_LJ, U15B_PV
Leah Hoole (Blackburn Harriers & AC): U15G_800m
Jamie Hopkins (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U17M_400mH, U17M_LJ
Faye Houghton (Preston Harriers): U15G_800m
Kieran Howard (Blackpool Wyre & Fylde AC): U13B_LJ, U13B_JT
Leah Howard (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15G_HJ, U15G_SP
Alexander Hughes (Blackpool Wyre & Fylde AC): U20M_200m
Ben Hughes (Wigan & District H & AC): U17M_LJ, U17M_JT
Jack Hughes (Chorley Athletic and Triathlon Club): U15B_3000m
Drew Illingworth-Turner (Preston Harriers): U17W_200m
James Ince (Preston Harriers): U13B_200m, U13B_LJ
Megan Ind (Preston Harriers): U13G_200m, U13G_800m
Joshua Ingham (Preston Harriers): SM_200m
Matthew Ingram (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U20M_LJ
Abbie Irving (Preston Harriers): U17W_200m
Megan Jackson (Preston Harriers): U17W_300mH
Taylor Jacob (Preston Harriers): U15B_LJ
Kate Jenkinson (Blackpool Wyre & Fylde AC): U17W_200m
Jasmine Jolly (Preston Harriers): U17W_200m, U17W_300mH
Adam Jones (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U20M_800m, U20M_2000mSC
William Kay (Preston Harriers): U15B_800m
Daniel Kearney (Blackpool Wyre & Fylde AC): SM_800m
Alex Kerfoot (Preston Harriers): U15B_800m
Harrison Kiley (Preston Harriers): U13B_JT
Emily Knell (Preston Harriers): U15G_3000m
Jefferson Kong (Blackpool Wyre & Fylde AC): U13B_200m, U13B_LJ
Phelix Kowalski (Blackpool Wyre & Fylde AC): U13B_LJ
William Harry Lancaster (Preston Harriers): U17M_LJ, U17M_JT
Anna Lashley (Northern (Isle of Man) AC): U17W_200m
Reece Lawrence (Burnley AC): U20M_200m
Joshua Leatherd (Preston Harriers): U20M_200m
Megan Leigh (Chorley Athletic and Triathlon Club): U13G_200m, U13G_800m, U13G_SP
Olivia Leigh (Chorley Athletic and Triathlon Club): U15G_800m
Rachel Lever (Preston Harriers): SW_200m
Lauren Lewis (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U17W_200m
Ross Liddle (Blackburn Harriers & AC): U20M_200m
Ava Lloyd (Wigan & District H & AC): U15G_800m
Will Lloyd (Wigan & District H & AC): U13B_800m
Darcey Lonsdale (Preston Harriers): U17W_800m
Emma Love (Blackburn Harriers & AC): U15G_HJ
Rhiannan Lowe (Preston Harriers): U17W_HT
Natalia Luczak (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15G_HJ
Miriam Luft (Preston Harriers): SW_200m, SW_HJ, SW_SP
Matthew MacKay (Rossendale Harriers & AC): U17M_3000m
George Mackenzie (Blackpool Wyre & Fylde AC): U13B_LJ, U13B_PV
Bailey Madden (Blackburn Harriers & AC): U17W_200m
James Margrave (Northern (isle Of Man) Ac): U17M_200m, U17M_LJ, U17M_JT
Alexander Philip Marsden (Preston Harriers): U20M_200m
Euan Marsden (Preston Harriers): U17M_1500mSC
Craig David Martin (Manx Harriers): U17M_PV
Kyle Martin (Manx Harriers): U17M_PV, U17M_JT
Emily Rose Mayson (Preston Harriers): U15G_800m
Ava Louise McGuckian (Preston Harriers): SW_PV
Jackson McKay (Clayton-le-Moors Harriers): U15B_3000m
Abigail McKenna (Preston Harriers): U13G_800m
Amelia McLaughlin (Trafford Athletic Club): SW_HJ
Madison McMullan (Northern (Isle of Man) AC): U13G_200m, U13G_800m, U13G_SP
Bradley Meikleham (Blackburn Harriers & AC): U17M_800m
Hayden Mercer (Blackburn Harriers & AC): U15B_800m
Samuel Mercer (Lancaster & Morecambe AC): U17M_200m, U17M_LJ
Chloe Molyneux (Chorley Athletic and Triathlon Club): U13G_DT, U13G_SP
Max Moore-Lees (Manx Harriers): U17M_200m
Lydia Morris (Northern (Isle of Man) AC): U17W_200m
Hannah Mulholland (Preston Harriers): U20W_200m
Temi Mustapha (Lancaster & Morecambe AC): U17W_200m, U17W_TJ
James Nicholas (Blackpool Wyre & Fylde AC): U17M_200m
Molly Nicholls (Blackburn Harriers & AC): U15G_800m
Harvey Noble (Preston Harriers): U17M_LJ, U17M_JT
Eleanor Noblet (Preston Harriers): U15G_200m, U15G_SP
Evie Noblett (Preston Harriers): U13G_200m, U13G_HJ, U13G_SP
Macy Noblett (Preston Harriers): U15G_200m, U15G_HJ, U15G_SP
Chloe Norman (Blackpool Wyre & Fylde AC): U20W_HJ
Connor Norman (Blackpool Wyre & Fylde AC): U13B_200m, U13B_LJ
Georgia Norman (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15G_200m, U17W_TJ
Lewis Ormerod (Preston Harriers): U20M_JT
Gethin Owen (Western Athletic Club (Isle of Man)): U13B_200m, U13B_800m
Ieuan Owen (Western Athletic Club (Isle of Man)): U17M_3000m
Rhys Owen (Western Athletic Club (Isle of Man)): U20M_800m
Jack Perks (Northern (Isle of Man) AC): U17M_200m
Catherine Perry (Northern (Isle of Man) AC): U15G_200m, U15G_3000m, U15G_DT
Kira Perry (Manx Harriers): U17W_300mH
Samuel Perry (Northern (Isle of Man) AC): U13B_800m, U13B_LJ, U13B_JT
Meghan Pilley (Manx Harriers): U20W_200m
Lucy Poole (Chorley Athletic and Triathlon Club): U13G_200m, U13G_800m
Matthew Poole (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15B_200m
Benjamin Preddy (Preston Harriers): U17M_3000m
Caitlyn Preddy (Preston Harriers): U17W_3000m
Grace Pritchard (Northern (Isle of Man) AC): U15G_200m, U15G_SP
Kianna Proctor (Preston Harriers): U15G_200m
Thomas Ralfs (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U15B_LJ
Lucy Ramsden (Blackburn Harriers & AC): U13G_200m
Matthew Ramsden (Blackburn Harriers & AC): U17M_3000m
Rebecca Ramsden (Blackburn Harriers & AC): U15G_800m
Emily Rankin (Preston Harriers): U13G_200m
Ben Read (Preston Harriers): SM_800m
Bethany Reid (Chorley Athletic And Triathlon Club): U17W_800m
Emily Reid (Chorley Athletic and Triathlon Club): U15G_800m
Emily Reynolds (Preston Harriers): U15G_800m
Megan Reynolds (Preston Harriers): U13G_800m
Lucy Rishton (Blackburn Harriers & AC): U13G_200m
Tomas Roberts (Preston Harriers): U17M_800m
Minnie Rogers (Blackpool Wyre & Fylde Ac): U17W_PV
Sophie Rotheram (Preston Harriers): U20W_800m
Brett Rund (Blackpool Wyre & Fylde AC): SM_200m
Kirsty Rushton (Blackpool Wyre & Fylde Ac): U17W_200m
Gracie Rutter (Blackpool Wyre & Fylde AC): U13G_HJ
Harry Sambrook (Blackburn Harriers & AC): U13B_200m, U13B_800m, U13B_LJ
Maisie Saul (Preston Harriers): U17W_PV
Anita Saunders (Pendle Athletic Club): SW_200m
Nicky Saunders (Blackburn Harriers & AC): U15G_DT, U15G_HT
Ciaran Scroggie (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U17M_200m
Kazu Senior (Western Athletic Club (Isle of Man)): U13B_200m, U13B_800m, U13B_LJ
Saul Sharp (Blackburn Harriers & AC): U13B_800m
Amelia Shearman (Blackpool Wyre & Fylde AC): U17W_PV
Juliet Sherrington (Preston Harriers): U17W_200m
Callum Sherry (Northern (Isle of Man) AC): U17M_200m, U17M_LJ
Glenn Sherwin (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U20M_800m
Poppy Sherwin (Chorley Athletic and Triathlon Club): U15G_3000m
Joe Sims (Trawden Athletic Club): U15B_800m, U15B_JT
Ben Sinclair (Manx Harriers): U15B_800m, U15B_LJ
Scott Sinclair (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15B_LJ
James Smith (Blackpool Wyre & Fylde Ac): U17M_800m
Nicholas Smith (Blackburn Harriers & Ac): U20M_3000m, U20M_400mH
Byron Sowerby (Preston Harriers): U20M_2000mSC
Sophie Stanworth (Blackburn Harriers & AC): U15G_800m
Hollie Suffolk (Preston Harriers): U17W_200m
Luke Suffolk (Preston Harriers): U15B_3000m, U15B_PV
Scarlett Sutton (Preston Harriers): U15G_3000m
Tobias Swarbrick (Lancaster & Morecambe AC): U15B_3000m
Neil Tate (Lytham St Annes Rr Club): SM_3000mSC
Declan Taylor (Preston Harriers): U20M_200m
Kyle Taylor Pomfret (Blackburn Harriers & Ac): U15B_200m, U15B_800m, U15B_JT
Stephen Teare (Northern (Isle of Man) AC): U20M_200m, U20M_LJ
Leon Thomas (Blackburn Harriers & Ac): U17M_800m
Izzy Thompson (Blackburn Harriers & AC): U15G_DT, U15G_HT, U15G_SP
Ethan Tibbs (Preston Harriers): U17M_200m, U17M_LJ
Lucy Tickle (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15G_800m
Lauren Tunstall (Preston Harriers): U17W_TJ, U17W_DT, U17W_SP
Amani Valli-Carter (Preston Harriers): U15G_200m
Jodie Rae Vaughan (Manx Harriers): U15G_200m, U15G_800m, U15G_DT
Emma Vickers (Preston Harriers): U17W_HT
Joshua Waddington (Burnley AC): U20M_200m, U20M_LJ
Lauren Waddington (Chorley Athletic and Triathlon Club): U13G_800m
Eleanor Ward (Preston Harriers): U20W_3000m
Sophie Warden (Preston Harriers): SW_200m, SW_400mH
Ethan Warren (Preston Harriers): U15B_3000m
Jenson Warren (Preston Harriers): U13B_800m
Ruthie Watts (Western Athletic Club (Isle of Man)): U13G_800m
Michael Webber (Western Athletic Club (Isle of Man)): U15B_200m, U15B_LJ, U15B_JT
Danielle Whipp (Blackpool Wyre & Fylde Ac): U17W_800m
Jay Whiteside (Preston Harriers): U13B_LJ
Scarlet Whitfield (Liverpool Pembroke & Sefton H Ac): U17W_TJ
Benjamin Whittaker (Blackburn Harriers & AC): U17M_200m
George Whittaker (Blackburn Harriers & Ac): U15B_800m, U15B_JT
Harry Wilkin (Blackburn Harriers & AC): U17M_3000m
Nekkisha Wilson (Blackpool Wyre & Fylde AC): U17W_200m
Benjamin Withers (Preston Harriers): U15B_800m
Harriet Woodhead (Barlick Fell Runners): U15G_800m
Caroline Woodworth (Blackburn Harriers & AC): U13G_800m, U13G_DT, U13G_SP