Top: Entries for Saucony National Cross Country Championships - Senior Men

Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

410 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
26.2 Road Runners Club26.2 Road Runners Club
10 athletes, 1 team

Joe Chang, Moustafa Fawzy, Edward Francis, David Pimm, Chris Rawcliffe, Nathan Sayers, Martin Threakall, Richard Tomes, Christopher Wilson, Dave Wilson.
1 team10 athletes
Abingdon ACAbingdon AC
7 athletes, 1 team

Jon Bones, Thomas Coney, Paul Hughes, Jack Miller, Harrison Read, Owen Stepney, Dan Wilson.
1 team7 athletes
Alchester Running ClubAlchester Running Club
5 athletes, 1 team

Vincente Bayliss, Simon Best, Richard Gould, Robert Kerr, Simon Worfolk.
1 team5 athletes
Aldershot Farnham & DistrictAldershot Farnham & District
32 athletes, 1 team

Richard Allen, Richard Batchelor, Dane Blomquist, Michael Boucher, Thomas Bowerman, Callum Charleston, Gus Cockle, Steven Connor, Macgregor Cox, Ellis Cross, Will Davidson, William Davies, Sam Eglen, George Gathercole, Joshua Grace, Zippy Grice, Jonathan Hay, Andrew Hislop, Mark Hyde, Ian Jennings, Richard Lovejoy, Joe Morwood, Alex Pointon, Ashley Quinlan, Daniel Quinlan, James Quinlan, Paul Rodgers, Philip Sewell, Alistair Smith, Richard Guy Smith, Tobias Smith, Robert Wakefield.
1 team32 athletes
Aldridge RCAldridge RC
16 athletes, 1 team

Kevin Adams, Leigh Ally, Brett Antill, Steve Blakemore, Richard Deeley, Trevor Harris, Liam Harrold, Lawrence Hewitt, Simon Hudson, Richard Lodge, David McHugh, Philip Morris, Mark O'Rourke, Mark Shaw, Michael Smith, Daniel Williams.
1 team16 athletes
Alnwick HarriersAlnwick Harriers
1 athletes, 1 team

Daniel Leng.
1 team1 athletes
Alnwick HarriersAlnwick Harriers
1 athletes, 1 team

Stuart Morris.
1 team1 athletes
Altrincham & District ACAltrincham & District AC
13 athletes, 1 team

Michael Berks, Ryan Ganose, Graham Harrison, Ben Hartley, Dan Martell, Andrew Norman, David Norman, Jeff Norman, Malcolm Orrell, Roger Preece, Tim Raffle, Paul Smith, Neil Walker.
1 team13 athletes
Ampthill & Flitwick Flyers RcAmpthill & Flitwick Flyers Rc
5 athletes, 1 team

George Arbuckle, Ian Halpin, Tim Harris, Scott Huntley, Craig Palmer.
1 team5 athletes
Arena 80 ACArena 80 AC
8 athletes, 1 team

Michael Barker, Samuel Bennett, David Gifford, Paul Hebden, Alex Jago, Kevin Meegan, Tristan Sharp, Del Wallace.
1 team8 athletes
Ashford & District RRCAshford & District RRC
10 athletes, 1 team

Christopher Boyce, Daniel  Green, Robert Latala, Cj Lattimer, Scott Lynch, Adrian Moody, Paul Moses, Jon Pearce, Julius Samson, Jonathan Wells.
1 team10 athletes
Avon Valley RunnersAvon Valley Runners
1 athletes, 1 team

Martin Eglinton.
1 team1 athletes
Avon Valley RunnersAvon Valley Runners
7 athletes, 1 team

Dominic Beddis, Nick Cranston, Phil Harding, Joby Hobbs, Gary MacAlister, Richard Nerwman, Michael Towler.
1 team7 athletes
Barking Road RunnersBarking Road Runners
1 athletes, 1 team

Diarmuid Mac Donnell.
1 team1 athletes
Barnet & District ACBarnet & District AC
27 athletes, 1 team

Benjamin Boxer, Timothy Butler, David Byrne, Paul Carter, John Clarke, Mark Cottle, Andrew Cunningham, Danny Digweed, Peter Ellis, Scott Fraser, Joe Gomes, Alex Horton, John Kourpas, Alex Lepretre, Paul MacCarthy, Jamie March, Michael Martin, Adrian Mason, Des Michael, Giovanni Muretto, James Sarner, Rob Scott, Graham Slater, Matthew Sleeman, Chris Violet, Michael Walker, Darren White.
1 team27 athletes
Barnet & District ACBarnet & District AC
1 athletes, 1 team

Niall Fleming.
1 team1 athletes
Barrow & Furness Striders ACBarrow & Furness Striders AC
1 athletes, 1 team

Peter Huck.
1 team1 athletes
Basingstoke & Mid Hants ACBasingstoke & Mid Hants AC
12 athletes, 1 team

Mark Bevan, Martin Broderick, Ashley Cox, Chris  Elmer, Tim Fowler, Alexander Hamilton, Michael Hickey, Javier Molina, Justyn Moore, David Ragan, Terry Wegg, Rob Wood.
1 team12 athletes
Beaumont RcBeaumont Rc
9 athletes, 1 team

Philip Chritchlow, Gareth Coyle, Des Holmes, Robert Jinks, Tom Lee, Daniel McLaughlin, Mehul Vaitha, Kevin Waite, Gareth Wilkins.
1 team9 athletes
Beckenham Running ClubBeckenham Running Club
6 athletes, 1 team

Steven Daley, Tom Froggett, Mark Lally, Joseph Newcombe, David Olver, Ed Osborne.
1 team6 athletes
Bedford & County ACBedford & County AC
21 athletes, 1 team

Pete Benedickter, Matthew Bray, Michael Channing, Darren Deed, Jack Douglas, Craig Emmerson, John Eves, Jack Goodwin, Michael Harrison, Andrew Headley, Stephen Headley, Richard Henderson, Steven Herring, Jonathan Janes, Josh Lunn, Paul Lunn, Andrew McMulkin, Simon Murray, Steven Naylor, Christopher Riley, Alex Short.
1 team21 athletes
Beeston ACBeeston AC
11 athletes, 1 team

David Bish, Richard Eadsforth, Paul Hartshorne, James Isherwood, Michael Lord, Mihail Mihaylov, Paul Page, Geoff Pennington, Daniel Rawson, George Russell, John Walker.
1 team11 athletes
Belgrave HarriersBelgrave Harriers
19 athletes, 1 team

Donald Anderson, Ed Auden, Nick Buckle, Nick Bundle, William Cockerell, Arne Dumez, Ross Finlay, Andrew Fyfe, Chris Horne, Andrius Jaksevicius, Will Johnson, Paul Lowe, Patrick McDougall, Alexander Miller, Alex Mills, Robert Norville, Ted Oldman, Paskar Owor, Philip Wicks.
1 team19 athletes
Belper HarriersBelper Harriers
4 athletes, 1 team

Robert Norman, Andy Paisley, Joel Paisley, Mark Riches.
1 team4 athletes
Benfleet RCBenfleet RC
1 athletes, 1 team

Lee Baynton.
1 team1 athletes
Bexley ACBexley AC
9 athletes, 1 team

Jonathan Armstrong, Paul Collier, Santos Diana, Nikki Faulkner, Jamie Higgins, Jon Hunter, Martin Jenner, Kevin Winch, Thomas Wright.
1 team9 athletes
Billericay StridersBillericay Striders
9 athletes, 1 team

Philip Cooper, Roy Fleming, Laurence Harrison, Simon Lashmar, Lloyd Miles, Kieran O'Doherty, Chris O'Hara, Kurtis Swan, Andrew Wright.
1 team9 athletes
Bingley Harriers & AcBingley Harriers & Ac
7 athletes, 1 team

Alistair Brownlee, Jonathan Brownlee, Ian Fisher, Stephen Fry, David Potter, Emyr Rees, Jack Thorp.
1 team7 athletes
Birchfield HarriersBirchfield Harriers
17 athletes, 1 team

Matt Biggs, Keith Boxley, Sam Chatwin, Christopher Collis, Jonathan Cullen, Rob Deakin, Peter Dimbleby, Steven Dyer, Rory Grant, Adam Guy, Lee Harris, Paul Maguire, Mike Morley, Andrew Moseley, Michael Tanner, Alex Tovey, Kevin Wakerley.
1 team17 athletes
Birmingham Running Athletics & Triathlon Club (braBirmingham Running Athletics & Triathlon Club (bra
11 athletes, 1 team

Chris Burrows, Steve  Dunsby, Huw Jones, Andy Kenchington, Simon Lanckham, Nick Lewis, Martin Ludford, Jonathan Lundy, Kevin Oakes, Andy Piddington, David Sansom.
1 team11 athletes
Birtley ACBirtley AC
6 athletes, 1 team

Adrian Bailes, David Francis, Peter Gill, Jamie Graham, Alan Hodgson, Nicholas Newby.
1 team6 athletes
Blackburn Harriers & AcBlackburn Harriers & Ac
13 athletes, 1 team

Chris Arthur, Karl Billington, John Chaplin, Evan Cook, Ben Costello, Ben Fish, Paul Guinan, Jack Hindle, Mat Nuttall, Tim Raynes, Steven Snape, Robert Warner, Matthew Wood.
1 team13 athletes
Blackheath And Bromley Harriers Athletic ClubBlackheath And Bromley Harriers Athletic Club
30 athletes, 1 team

Timothy Ayres, Ross Braden, Danny Brewer, Richard Byford, Nicolas Corry, Thomas Desborough, Rob Donohue, Mark Ellison, Luca Ercolani, Gareth Evans, Ian Frith, William Fuller, Alex Gibbins, Richard Hall, Rod Harrington, Graham Hollingdale, Daniel Kennedy, Andrew Lawes, Daniel Marks, Scott Overall, Fintan Parkinson, Christopher Pike, Andrew Rayner, William Ruiz, Phil  Sesemann, Paul Sharpe, Chris Tuck, Peter Tucker, Georges  Vacharopoulos, Jonathan Vintner.
1 team30 athletes
Blackhill BoundersBlackhill Bounders
2 athletes, 1 team

Jordan Bell, Gary Wallace.
1 team2 athletes
Blackpool Wyre & Fylde ACBlackpool Wyre & Fylde AC
1 athletes, 1 team

Harry Poole.
1 team1 athletes
Blackwater Valley RunnersBlackwater Valley Runners
5 athletes, 1 team

Steve Bailey, Alan Baker, Simon Cooper, Oscar-luis Fernandez, Patrick Lines.
1 team5 athletes
Blyth Running ClubBlyth Running Club
4 athletes, 1 team

David Bradley, Calum Storey, Paul Whalley, Joseph Woods.
1 team4 athletes
Border Harriers & ACBorder Harriers & AC
8 athletes, 1 team

Steven Berry, James Douglas, Matthew Grieve, Robert Hodgson, Graham Millican, Neil Orr, Mark Ryan, Alistair Weymouth.
1 team8 athletes
Bourne Town HarriersBourne Town Harriers
4 athletes, 1 team

Mark Cochran, Phil Galpin, Adam Swallow, Neil Taylor.
1 team4 athletes
Bournemouth ACBournemouth AC
2 athletes, 1 team

Joshua King, David Long.
1 team2 athletes
Bournville HarriersBournville Harriers
20 athletes, 1 team

Richard Bayliss, Stewart Bond, Henry Brocklehurst, Tom Bunn, Christopher Collins, Stephen Doswell, James Drakeford, Ian Faddy, Andrew Hoole, Iain Jones, Michael Langley, Kevin Peace, Stuart Pearson, Matthew Pollard, Dave Powner, Paul Samuels, Jonathan Scott, Matthew Slater, Paul Thompson, Daniel Wilson.
1 team20 athletes
Bracknell ACBracknell AC
5 athletes, 1 team

Gareth Jones, Oliver Lum, Daniel Riddington, Matthew Seddon, Zak Seddon.
1 team5 athletes
Brighton & Hove AcBrighton & Hove Ac
10 athletes, 1 team

David Benton, Howard Bristow, Matthew Bristow, William Cork, Andrew Mitchelson, Kevin Moore, Kieran Silsby, Morris Tarragano, James Turner, Darryl Webb.
1 team10 athletes
Brighton PhoenixBrighton Phoenix
10 athletes, 1 team

Alex Cruttenden, Donald MacLellan, Jonny McCormack, Tomas Navickas, Sean Parker-Harding, Jon Pepper, Max Pickard, Samuel Wade, Milan Watson, Paul Weir.
1 team10 athletes
Bristol and West ACBristol and West AC
18 athletes, 1 team

Harry Allen, Jack Bancroft, Andrew Chambers, William Christofi, Andrew Drake, Steven Grant, Anthony Hall, Owain Jones, Peter Legrice, Jarlath McKenna, Jack Millar, Richard Peters, Ben Robinson, Andrew Salmon, Gary Standinger, Kurt Taylor, Dan Titheradge, Andrew Watt.
1 team18 athletes
BRJ Run and TriBRJ Run and Tri
6 athletes, 1 team

Robert Farrant, Chirag Godhania, Neil Jarvis, Pete Newham, Andy  Phillips, Russ Tuit.
1 team6 athletes
Bromsgrove and RedditchBromsgrove and Redditch
9 athletes, 1 team

Lewis Anderson, Philip Anderson, Mark Appleton, Charles-louis D'Orleans, Andrew Freeman, Matthew Henney, Anthony Howell, Adrian Passey, Simon Radcliffe.
1 team9 athletes
Broxbourne RunnersBroxbourne Runners
1 athletes, 1 team

Derek Dutchburn.
1 team1 athletes
Buckingham & Stowe RCBuckingham & Stowe RC
3 athletes, 1 team

Simon Hull, Ian Iceton, Robby Taylor.
1 team3 athletes
Bungay Black Dog RCBungay Black Dog RC
1 athletes, 1 team

David Sparshott.
1 team1 athletes
Bure Valley HarriersBure Valley Harriers
2 athletes, 1 team

Sam Coyne, Ryan Davidson.
1 team2 athletes
Burnham JoggersBurnham Joggers
7 athletes, 1 team

Mark Digby, Derek Humphrey, Mark Moore, Simon North, Sean Rooney, Nigel Sullivan, Peter Walker.
1 team7 athletes
Burton ACBurton AC
3 athletes, 1 team

Swee-leng Chuah, Mark Hedges, Robert Sharratt.
1 team3 athletes
Buxton ACBuxton AC
1 athletes, 1 team

Stefan Ledin.
1 team1 athletes
Caistor Running ClubCaistor Running Club
1 athletes, 1 team

Nicholas Martin.
1 team1 athletes
Camberley & District AcCamberley & District Ac
1 athletes, 1 team

Brogan McCawley.
1 team1 athletes
Cambridge & Coleridge ACCambridge & Coleridge AC
27 athletes, 1 team

Daniel Aguilar-Agon, Graham Anderson, Paul Aste, George Ball, Michael Buchallet, Ben Chamberlain, Duncan Coombs, Chris Darling, Alex Eggeman, Jonathan Escalante-Phillips, Tobias Fletcher, Jack Gray, Alastair Hodges, Istvan Jacso, Lloyd Kempson, Rob Mahen, Edward Moffett, Oliver Park, Richard Park, Andrew Parmenter, Ian Richardson, Charlie Ritchie, Norman Shreeve, Nick Smallwood, Sullivan Smith, Grant Stewart, Paul Veitch.
1 team27 athletes
Cambridge HarriersCambridge Harriers
21 athletes, 1 team

Alan Black, Stephen Brown, James Collis, Clem Dixon, Dom Fiore, Luke Ford, Peter Hadley, Martin Hawkins, Danny Kendall, David Kitcher, Dean Lacy, Joshua Lawless, James MacDonald, Ian Marshall, Graham Maynard, Mark Newell, Mal Pires, Christian Poulton, David Reader, Peter St. Amour, David Worden.
1 team21 athletes
Cambridge University Hare and Hounds Club Cambridge University Hare and Hounds Club
1 athletes, 1 team

Joseph Christopher.
1 team1 athletes
Canterbury HarriersCanterbury Harriers
12 athletes, 1 team

Jon Blunt, Steven Clark, Robert Davison, Adam Elston, Andy Farrant, Rhys Goddard, Joe Hicks, Peter Hogben, Colin Kent, Andy Phillips, David Thomas, Peter Yarlett.
1 team12 athletes
Centurion RCCenturion RC
3 athletes, 1 team

Adrian Lloyd, Andy Rea, Edmund Wallace.
1 team3 athletes
Charnwood A CCharnwood A C
12 athletes, 1 team

George Buttery, Mark Couldwell, Samuel Densham, James Ketteringham, William Kirk, Kevin Lomas, Tom Lupton, Martin Makin, John Rees, Nick Rees, Nick White, Tom Whitmore.
1 team12 athletes
Chelmsford AcChelmsford Ac
7 athletes, 1 team

Reece Asik, Michael Bridgeland, Andrew French, Ken Hoye, Kevin Kirby, Robin Tubbs, Stephen Williams.
1 team7 athletes
Cheltenham and County HarriersCheltenham and County Harriers
14 athletes, 1 team

Steve Bradley, Richard De-Camps, James Denne, Matthew Evans, Marc Fallows, Dan King, Daniel Owen, Luke Pollard, Liam Roarty, Graham Rush, Eliot Taylor, Dan Thomas, Andrew Van Kints, Philip Wylie.
1 team14 athletes
Chichester Runners & AcChichester Runners & Ac
22 athletes, 1 team

Peter Anderson, James Baker, Kevin Batt, John Betts, Christopher Bird, Thomas Blaylock, Jason Boswell, Will Boutwood, Tim Brown, John Bullard, Jim Garland, Mike Houston, Mark Jennings, Harry Leleu, Richard Miles, Michael Moorcroft, Tom Pritchard, Richard Pullen, Charles Rodmell, Gary Williams, Seth Wise, Christopher Zablocki.
1 team22 athletes
Chiltern Harriers ACChiltern Harriers AC
1 athletes, 1 team

David Breingan.
1 team1 athletes
Chorlton RunnersChorlton Runners
32 athletes, 1 team

Peter Adams, David Alderson, Colin Banno-Thornton, Oliver Bernstein, Tim Blackwell, Peter Bray, Paul Brown, Justin Cleary, Steven Curley, Brian Devlin, Anthony Everitt, Andrew Haney, Jonathon Harris, Ben Hobson, Stuart Holliday, Nick Jones, Fraser MacDonald Oulds, Ben McCormack, Paul Molloy, Nick Parrott, Tony Payne, Russell Price, Christopher Rayner, Gary Scott, Ian Sharpe, Aiden Spencer, Jamie Stewart, Andrew Tongue, Daniel Vasey, Oliver Wallace, Stephen Welch, David Wyeth.
1 team32 athletes
City Of Norwich ACCity Of Norwich AC
10 athletes, 1 team

Thomas Barker, Jonathan Baxter, Gary Crush, George Gay, Ash Harrell, Stuart Huntington, Jonathan Quint, James Senior, Mark Solway, Sam Todd.
1 team10 athletes
City Of Portsmouth ACCity Of Portsmouth AC
11 athletes, 1 team

Paul Bleach, Robert Fryer, Dave Haydon, Tony Hewett, Shaun Newton, Adam O'Hara, Chris Scott, Matthew Smith, James Teuten, Kevin Wheeler, Martin Williams.
1 team11 athletes
City Of Portsmouth ACCity Of Portsmouth AC
1 athletes, 1 team

Lewis Banner.
1 team1 athletes
City Of Stoke AcCity Of Stoke Ac
7 athletes, 1 team

Jamie Arnold, Alexander Brecker, Thomas Hendricken, Shajahan Janally, William Neill, David Sheldon, Louis Wrigley.
1 team7 athletes
Clapham ChasersClapham Chasers
23 athletes, 1 team

Nick Bowker, Gavin  Brandie, Ross Brown, Nigel Cutts, Luke Davis, Joe Elliott, Derek Green, Robert Hastings, Paul Hunt, Alex Jenkins, Rich Keir, Jack Leafe, Alastair Love, Max Lovell, Aidan Mercer, Steven Pidgeon, Sam Robinson, Christian Rose-Day, Martin Rutter, Gary Salmon, Joe Spraggins, Paul Sterland, Graham Sutherland.
1 team23 athletes
Clapham PioneersClapham Pioneers
6 athletes, 1 team

Robert Jones, Jacob Landers, Paul Moran, Richard Sale, Michael Wiggins, Henry Wilson.
1 team6 athletes
Cleethorpes And District AcCleethorpes And District Ac
1 athletes, 1 team

David Burrell.
1 team1 athletes
Cleethorpes And District AcCleethorpes And District Ac
1 athletes, 1 team

Jason Neilson.
1 team1 athletes
Collingwood ACCollingwood AC
3 athletes, 1 team

Mark Constantinou, Keith Dunning, Martin Lloyd.
1 team3 athletes
Congleton HarriersCongleton Harriers
3 athletes, 1 team

James Briscoe, Nick Budd, Bryan Lomas.
1 team3 athletes
Cookham Running ClubCookham Running Club
1 athletes, 1 team

David Ridley.
1 team1 athletes
Corby AcCorby Ac
9 athletes, 1 team

Jacob Akers, Josh Coles, Tom Dallamore, John Donaldson, Neal Humphreys, Daniel Keating, Benn Lyman, Scott Magee, Luke Montgomery.
1 team9 athletes
Coventry Godiva HarriersCoventry Godiva Harriers
25 athletes, 1 team

Jose  Gonzalez, Tom Bark, Amittai Ben-Israel, James Bennett, Nick Bennett, Aaron Bodycote, Martyn Brunt, Damian Carr, Daniel Clarke, Simon Clarke, David Conway, Brent Davis, Graham Dodd, Peter Eccleston, Garry Flude, James Griggs, Matthew Lole, Joseph McLeod, Zachary Nolan, Oliver Paulin, Jack Pegler, Clark Roberts, Ismael Serrablo Torrejon, Alistair Smith, Harvey Speed.
1 team25 athletes
Crawley AcCrawley Ac
4 athletes, 1 team

Paul Clark, Kevin Holland, Jack Kosky, Gavin Newton.
1 team4 athletes
Crawley Saints & Sinners Running ClubCrawley Saints & Sinners Running Club
4 athletes, 1 team

Stacey Buche, Paul Luttman, James Tombs, Tim Winkley.
1 team4 athletes
Crewe And Nantwich AcCrewe And Nantwich Ac
1 athletes, 1 team

Neil Fowler.
1 team1 athletes
Crook & Dist Sports AcCrook & Dist Sports Ac
2 athletes, 1 team

Lloyd Ashby, Gerry Hehir.
1 team2 athletes
Croydon HarriersCroydon Harriers
11 athletes, 1 team

Neil Aikman, Glenn Barden, David Brown, Andrew Del Nevo, Christophe Dormenval, Norman Hemming, Oliver Hosken, Daniel Humble, Matt Kiernan, James Moore, Colin Oxlade.
1 team11 athletes
Croydon HarriersCroydon Harriers
4 athletes, 1 team

Keith Brown, Julian Forbes, Mark Maginn, Dominic Nolan.
1 team4 athletes
Crystal Palace TriathletesCrystal Palace Triathletes
4 athletes, 1 team

Graeme Blair, Michael Dowds, Kevin Freeman, Chih-hao Lin.
1 team4 athletes
Dagenham 88 RunnersDagenham 88 Runners
8 athletes, 1 team

Gary Coombes, Ian Cummins, Owen Daize, Nils Hollmann, Michael Pegnall, Trevor Robinson, Peter Salmon, Paul Suett.
1 team8 athletes
Darlington H & AcDarlington H & Ac
7 athletes, 1 team

David Aiken, Wesley Atkins, Richard Bowes, Andrew Harrison, Darren Stockdale, Mark Tallon, Kevin Wilson.
1 team7 athletes
Dartford Harriers ACDartford Harriers AC
1 athletes, 1 team

Paul Dawes.
1 team1 athletes
Dartford Harriers ACDartford Harriers AC
12 athletes, 1 team

Dylan Beaver, Chris Biddle, George Boxall, Connor Burford, Reuben Burford, Alex Cameron, Anthony Durey, Keith Hughes, Kieron Hughes, Jon Ives, Daniel Jackson, Stuart McNally.
1 team12 athletes
Dartford Road RunnersDartford Road Runners
4 athletes, 1 team

David Best, Ian McGrath, Stewart O' Toole, Jay Smith.
1 team4 athletes
Derby Athletic ClubDerby Athletic Club
8 athletes, 1 team

Joseph Booth, Joshua Bull, Matthew Hayes, Sam Johnson, Chris Jordan, Joseph Kilgour, Jonathon Owen, Alun Lloyd Thomas.
1 team8 athletes
Derwent Runners (derby)Derwent Runners (derby)
1 athletes, 1 team

Maz Chajecki.
1 team1 athletes
Desford StridersDesford Striders
1 athletes, 1 team

Andrew Ball.
1 team1 athletes
Doncaster Athletic ClubDoncaster Athletic Club
1 athletes, 1 team

Lee Milburn.
1 team1 athletes
Dorking & Mole Valley ACDorking & Mole Valley AC
13 athletes, 1 team

Michael Alwin, Lawrence Bate, Fraser Dawson, Robert Gill, Richard Grassly, Bruce Harrold, Robert McCaffrey, David Moore, Stuart Prentice, Chris Reeh, Robert Russell, Gareth Stace, Kevin Stroud.
1 team13 athletes
Dudley and Stourbridge HarriersDudley and Stourbridge Harriers
7 athletes, 1 team

Darrell Bodin, Ben Foster, Mark Judge, Robert Meredith, David Nation, Simon Vines, James Wright.
1 team7 athletes
Dudley Kingswinford RcDudley Kingswinford Rc
4 athletes, 1 team

David Hickman, Mark Homer, David Norman, Andrew Weaver.
1 team4 athletes
Dulwich Runners AcDulwich Runners Ac
27 athletes, 1 team

Robert Bell, Timothy Bowen, Edward Chuck, Matthew Cooke, Stephen Davies, Mark Foster, Grzegorz Galezia, Gregory Hills, Duncan Hussey, Grant Kennedy, Chris Loizou, Charles Lound, Michael Mann, Andrew Murray, Barrie Nichols, Barrie Nichols, Eberhard Prill, Steven Rolfe, Ross Rook, Buzz Shephard, Ed Simmons, Stephen Smythe, Thomas South, Tony Tuohy, Jonathan Whittaker, Duncan Wilson, Nicholas Wood.
1 team27 athletes
Durham City Harriers & ACDurham City Harriers & AC
4 athletes, 1 team

Daniel Jenkin, Robin Linten, Adam Walker, Geoff Watson.
1 team4 athletes
Dursley Running ClubDursley Running Club
2 athletes, 1 team

Daniel Anderson, David Durden.
1 team2 athletes
Ealing Eagles Running ClubEaling Eagles Running Club
14 athletes, 1 team

Jeremy Bonnaud, Tom Corbett, Wim De Greef, Baljit Dhanda, Paul Dodounou, Cam Easton, John Foxall, Hein Gunnewicht, James Jurkiewicz, Mike Lawrence, Thomas Martini, Colin Overton, Jon Regan, Paul Roberts.
1 team14 athletes
Ealing Southall & Middlesex ACEaling Southall & Middlesex AC
18 athletes, 1 team

Sam Ashcroft, Robert Brown, Wilton Grey, Mohamed Hashi, Anthony Haynes, Angelo John, Elliot Jones, Alan Keeler, Mark Kencroft, Manish Kunwar, Ian Leslie, Steve Plested, Simon Shaw, James Steel, Nick Steel, Jamie Taylor-Caldwell, Simon Turrell, Philip York.
1 team18 athletes
East Cheshire Harriers & Tameside AcEast Cheshire Harriers & Tameside Ac
8 athletes, 1 team

Gavin Browne, Timothy Greenald, Martin Lewis, Gary Matthews, Martin McGann, Anthony McGuinness, Tom McGuinness, Joe Steward.
1 team8 athletes
East Hull Harriers & AcEast Hull Harriers & Ac
12 athletes, 1 team

David Green, Tim  Groves, Matthew Hayes, Kris Hopkins, Danny Jones, Paul Nippress, Michael Petersen, Nigel Sisson, Graeme Smith, Robert Weekes, Danny Wilson, Paul Wray.
1 team12 athletes
East London RunnersEast London Runners
8 athletes, 1 team

Thomas Grimes, Louis Le Roux, Paul Marshall, Mark Moir, Stuart Norris, Billy Rayner, Jose Rodriguez, Charles Warren.
1 team8 athletes
Eden RunnersEden Runners
1 athletes, 1 team

Alex Davies.
1 team1 athletes
Elvet StridersElvet Striders
6 athletes, 1 team

Michael Barlow, Geoff Davis, Paul Evans, Dave Gibson, Stephen  Lumsdon, Phil Ray.
1 team6 athletes
Ely RunnersEly Runners
6 athletes, 1 team

Benjamin Cook, Richard Hill, Peter Holmes, Stephen Howard, Gordon Irvine, Matthew Mason.
1 team6 athletes
Enfield and Haringey A CEnfield and Haringey A C
3 athletes, 1 team

Henry Buvira, Alex Milne, Stewart Pepper.
1 team3 athletes
Epsom & Ewell HarriersEpsom & Ewell Harriers
10 athletes, 1 team

Andrew Fay, Stuart Flack, Oliver Garrod, Marco Gazzelloni, Ryan Griffiths, Ryan Griffiths, Neil Henderson, Michael Standage, James Thomas, Steve Winder.
1 team10 athletes
Epsom Oddballs RCEpsom Oddballs RC
4 athletes, 1 team

Mike Barrett, Nigel Bramley, Peter Dry, Ian Strong.
1 team4 athletes
Eton Manor AcEton Manor Ac
21 athletes, 1 team

Sam Anderson, Giles Bailey, Richard Barker, John Black, Paul Boddey, David Cato, Simon Cottle, Owain Crispin, Dave Daugirda, Stephen Dunn, Daniel Hall, Martin Hockey, James Howlett, James Hutchison, Sam Jackson, Alex McKerrell, James Pilch, Rob Sommerville, Lance Tabraham, Chris Tait, Gary Towers.
1 team21 athletes
Exeter HarriersExeter Harriers
3 athletes, 1 team

Callum Crawford, Harry Mills, Matthew Prisk.
1 team3 athletes
Eye Community RunnersEye Community Runners
4 athletes, 1 team

Stephen Booth, Laurence Carty, James Constable, Mark Wishart.
1 team4 athletes
Fairlands Valley SpartansFairlands Valley Spartans
7 athletes, 1 team

James Brown, Todd Gray, Craig Halsey, David Riddell, Tim Robinson, Thomas Sauka, Paul Whyte.
1 team7 athletes
Folkestone RCFolkestone RC
10 athletes, 1 team

Paul Bartlett, Simon Coffey, Grahame Eke, Aldous Hosking, Phil Hoyland, Andrew Noble, Anthony Scott, David Smyth, Nicholas Steele, Lloyd  Worsley.
1 team10 athletes
Formula One Circuit CrewFormula One Circuit Crew
1 athletes, 1 team

Paul Griffiths.
1 team1 athletes
Framlingham FlyersFramlingham Flyers
6 athletes, 1 team

John Aldred, William Aldred, Lee Barber, Nick Hammond, Rob MacKenzie, Kenneth Tovell.
1 team6 athletes
Fulham Running ClubFulham Running Club
27 athletes, 1 team

Paul Barnes, Tariq Bugaighis, Lawrence Burton, Rick Cannon, Charlie Chute, Simon Clarkson, Christopher Cooper, Thomas Daley, Alex Dowle, Stuart Farmer, Adam Gibson, Danny Gordon, John Grigg, James Hampshire, Andrew Han, Nathaniel Hicks, Stewart McAndie, Stephen McLeod, Neil Mulholland, Henri Placek, George Ramsay, Charlie Sandison, Patrick Smadbeck, Andrew Stringer, Nick Thomas, Ben Thornton, John Wray.
1 team27 athletes
Garden City RunnersGarden City Runners
8 athletes, 1 team

Sean Bowen, Russell Casey, Chris Eland, Paul Guy, Andy Holt, Brad Smith, Tom Wackett, Richard Willcox.
1 team8 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
4 athletes, 1 team

Ross Christie, Kevin Connolly, Callum Johnson, Steven Medd.
1 team4 athletes
Gloucester ACGloucester AC
11 athletes, 1 team

Aaron Bennett, Scott Carpenter, Andrew De-Camps, David Gresswell, Steven Haines, Christopher O'Carroll, Owen Parry, Lee Smith, Ian Summers, James Walters, Colin Westbury.
1 team11 athletes
Gloucester AcGloucester Ac
1 athletes, 1 team

Simon Barnes.
1 team1 athletes
Good GymGood Gym
4 athletes, 1 team

Graham Atkins, Conroy Barnett, Tom Benson, Axel Manzano.
1 team4 athletes
Gosforth Harriers & AcGosforth Harriers & Ac
13 athletes, 1 team

Steve Boddy, Steven Bond, Gareth John Driscoll, Matthew  Gwilym, Matt Hart, Andrew Heppell, Nick Houghton, Martin John Lloyd, Michael Lomax, Richard McQuade, Ben Moore, Neil Ramsay, Kevin Thomas.
1 team13 athletes
Grantham AcGrantham Ac
1 athletes, 1 team

Arthur Short.
1 team1 athletes
Grantham ACGrantham AC
1 athletes, 1 team

Stephen Hobday.
1 team1 athletes
Gravesend Road RunnersGravesend Road Runners
2 athletes, 1 team

John Crockford, Robin Heel.
1 team2 athletes
Great Bentley Running ClubGreat Bentley Running Club
3 athletes, 1 team

Luke Groves, Matthew Jones, Adam Smith.
1 team3 athletes
Great Western RunnersGreat Western Runners
9 athletes, 1 team

Kris Blake, Philip Chan, John Cox, Brendon Gould, John Hargreaves, Gary Hunt, Rob Paddock, Will Purcell, Jack Wride.
1 team9 athletes
Greenwich Tritons Triathlon ClubGreenwich Tritons Triathlon Club
9 athletes, 1 team

Chris Ball, Scott Fenwick, Isaac Griffiths, Patrick Hannah, Tom Ralph, Peter Reynolds, Dmitrij Savickij, Vernon Thomas, Sebastian Zentgraf.
1 team9 athletes
Guildford & Godalming AcGuildford & Godalming Ac
19 athletes, 1 team

James Adams, Andrew Baker, Robin Boon, Ben Evans, Ben Friend, Callum Gillet, Ben Gilmore, Kit Hawtin, Colin High, Lee Lintern, Matthew McDaniel, Gavin Megaw, Chris Mercer, Brian O'Kane, Philip Pryke, John Sanderson, Paul Sanderson, Andrew Taylor, Mark Tennyson.
1 team19 athletes
Halesowen ACCHalesowen ACC
14 athletes, 1 team

Andrew Carruthers, Adam Cross, Richard Guest, Mark Higgins, James Hoult, David Lewis, Alex Morgan, Andrew Nock, Bill Nock, James Parker, Nick Price, Philip Scarr, Jamie Sircom, David Turvey.
1 team14 athletes
Halifax Harriers & ACHalifax Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Ryan Barker.
1 team1 athletes
Hallamshire Harriers SheffieldHallamshire Harriers Sheffield
15 athletes, 1 team

Dave Archer, Nicholas Barber, Steven Bayton, John Birch, Robert Cook, Craig Fishwick, Andrew Heyes, Peter Hodges, Bertie Houghton, Gavin Keight, Robert Little, Connor Milnes, Aidan Smith, David Sprot, Michael Sprot.
1 team15 athletes
Halstead RrcHalstead Rrc
1 athletes, 1 team

Rob Frost.
1 team1 athletes
Handsworth RoadhogsHandsworth Roadhogs
1 athletes, 1 team

Conor  Hancock .
1 team1 athletes
Harborough ACHarborough AC
13 athletes, 1 team

Peter Attenborough, William Clapp, Michael Donington, Garry Hodgkins, Martin Hughes, David MacLean, Jamie McAllister, Andrew Meads, Graeme Rolfe, Ian Southwell, Nicholas Turner-Henke, Gary Wallis, Tom Ward.
1 team13 athletes
Harpenden ArrowsHarpenden Arrows
9 athletes, 1 team

Steve Bowran, Tom Cochrane, Andrew Cripps, Andy Jordan, Tim Marshall, Darren McGrath, Roger Montgomery, Ammon Piepgrass, Julian Tall.
1 team9 athletes
Harrogate Harriers & ACHarrogate Harriers & AC
7 athletes, 1 team

Nick Andralojc, Richard Frosztega, Josh  Fuller, Geoff King, Brian Miller, Chris Miller, Nathan Smith.
1 team7 athletes
Harrow ACHarrow AC
11 athletes, 1 team

Nick Andrews, Yemane Beyene, Steve Bland, Aaron Clement, Jim Cooper, Mark Cursons, Huw Edwards, Chris Finill, Joe Gammell, Chris Jones, Declan Traynor.
1 team11 athletes
Hartlepool Burn Road HarriersHartlepool Burn Road Harriers
1 athletes, 1 team

Richard Darling.
1 team1 athletes
Hastings ACHastings AC
7 athletes, 1 team

Paul Bennett, Kieron Brooker, James Climpson, Andrew Edmonds, Ross Garnett, Russ Keen, Jason Wright.
1 team7 athletes
Havant AcHavant Ac
1 athletes, 1 team

Christopher Spinks.
1 team1 athletes
Havering AcHavering Ac
14 athletes, 1 team

Gary Atkins, Matthew Bland, Martin Chester, Tony Collins, Robbie Cooman, Stephen Dukelow, Paul Grange, Graham Hogan, Richard Rowe, Barry Smith, Grant Twist, Steve Walker, Robert Warner, John Whitehead.
1 team14 athletes
Headington RRHeadington RR
9 athletes, 1 team

Kevin Byrne, Joe  D'Angelo, Simon  Dales, John Fenning, Duncan Henning, Chris Prince, Doug Simpson, Andrew Sulley, Christopher Woodruff.
1 team9 athletes
Heanor Running ClubHeanor Running Club
7 athletes, 1 team

Michael Clark, Matthew Jackson, Ian Mellors, Paul Mercer, Andy Moat, Scott Wigman, Paul Winfield.
1 team7 athletes
Heaton Harriers & AcHeaton Harriers & Ac
10 athletes, 1 team

Thomas Andrew Bell, Robert Brown, Chris Checkley, David Michael Gilmore, Michael Mallen, James McKenzie, Ian Robinson, Keith Rooney, George Routledge, Rob Salter.
1 team10 athletes
Hedge End Running ClubHedge End Running Club
2 athletes, 1 team

Alex Johnson, Matt Risden.
1 team2 athletes
Hercules Wimbledon AcHercules Wimbledon Ac
40 athletes, 1 team

Belal Ahmed, Stewart Bond, Mark Cahill, Jim Carrington, Thomas Cheetham, Joseph Clark, Peter Clarke, Peter Collins, Jonathan Cornish, Andrew Davies, Khaled Diaw, Jonny Earl, Dimosthenis Evangelidis, Richard Evans, Gary Forde, Neil Fraser, Stuart Fraser, James Greene, David Grima, Charles Hampden-Smith, Robbie Hynes, Finn Johnson, Peter Lee, David Lewin, Gordon Lilly, Mark Livingstone, George Longworth, Tom Morris, Andrew Penney, Victor Ray, Ben Revill, Alex Robinson, Keith Scofield, Matthew Sharp, Frederick Slemeck, Ben Toomer, Joe Toomey, Robert Tuer, Kieran White, Simon Woodley.
1 team40 athletes
Hermitage HarriersHermitage Harriers
5 athletes, 1 team

Dan Booth, Gregory Mann, Ian Murdey, Alex Percy, Jason Williams.
1 team5 athletes
Herne Hill HarriersHerne Hill Harriers
30 athletes, 1 team

Alan Barnes, Jack Brotchie, Christopher Busaileh, Trevor Chilton, Andrew Clarke, Simon Coombes, Jeff Cunningham, Carl Delaney, Deron Fagan, Fraser Hagell, Dan Hallam, Alex Hobley, Mohammed Ismail, Richard Keeble, John Kettle, Sam Knight, Lewis Lloyd, David Mulvee, Matthew Munro, Gavern Newsum, Raj Paranandi, Ben Paviour, Jonathan Ratcliffe, Bryn Reynolds, Matthew Robertson, Andrew Simms, John Tayleur, Edward Turner, Andrew Warburton, James Ward.
1 team30 athletes
Herts Phoenix AcHerts Phoenix Ac
2 athletes, 1 team

Richard Bloom, Asier Gonzalez Uriarte.
1 team2 athletes
Highgate HarriersHighgate Harriers
1 athletes, 1 team

Roger Poolman.
1 team1 athletes
Highgate HarriersHighgate Harriers
45 athletes, 1 team

Russell Ashford, Robel Bahelbi, Chris Bailey, Chris Beecham, Damien Bidaud, Martin Bright, Duncan Burbidge, Nicola Carniato, Giovanni Carriere, Peter Chambers, Andres Chau, Tom Cowling, Gareth Creagh, Alex Crossland, Alex Davidson, Darryl Davison, William Dawber, William  De Doncker, Shaun Dixon, Henry Dodwell, Brendan Donnelly, Nick Gold, Chris Goldsack, Charlie Haywood, Mark Innocenti, James Johnson, Leo Krikhaar, Jonathan Laybourn, Andrew Maud, Henry  Murdoch, Benjamin Noad, Audun Nordtveit, Ben Pochee, Christopher Rainsford, Sean Renfer, James Rossiter, Danny Russell, Jon Sleeman, Fergal Smithwick, Andrea Spaccatrosi , Richard Stewart, Murray Strain, Rob Walker, Robert Wilson, Ben Wood.
1 team45 athletes
Hillingdon ACHillingdon AC
28 athletes, 1 team

Fahad Abdi, Kadar Abdullahi, Abdishakur Abdulle, Curtis Allman, Stuart Arundel, John Bignell, Simon Connell, John Doyle, Scott Farley, Ben Goddard, Rashid Handule, Brett Hutchinson, James Laing, Paul Leppard, Richard Mann, Douglas Milsom, Mohamed Mohamed, Mohamed Daud Mohamed, Martin Searle, David Smith, Mark Speight, Dan Spinks, Trevor Steeples, Robert Thompson, Alan Wells, Graham Wood, Stephen Woodford, Aramias Zeration.
1 team28 athletes
Hinckley Running ClubHinckley Running Club
3 athletes, 1 team

Joseph Langham, Nick Moore, Tom Quaye.
1 team3 athletes
Holme Pierrepont RcHolme Pierrepont Rc
12 athletes, 1 team

Gary Cragg, Tom Davies, Steven Eatherington, Eddie George, Richard Jones, James Kirkwood, Will Meredith, Chris Rhodes, Andrew Soley, John Sutherns, Steve Tupholme, Samuel Williams-Duncan.
1 team12 athletes
Holmfirth Harriers AcHolmfirth Harriers Ac
16 athletes, 1 team

Simon Barrans, Christopher Beadle, Louis Cromwell, John Ewart, Andy Fleet, Steve Green, Jason Haigh, Robert Hinchliffe-Smith, Clark Hind, John Philpott, Robert Robinson, Keelan Serjeant, Stuart Sharp, Kai Sunman, Jonathon Sykes, Kevin Yewlett.
1 team16 athletes
Horsham Blue Star HarriersHorsham Blue Star Harriers
2 athletes, 1 team

Jonathan Arnold, Christopher Lee.
1 team2 athletes
Horwich R M I HarriersHorwich R M I Harriers
6 athletes, 1 team

Ian Conroy, Christopher Essex-Crosby, Glynne Lever, Paul Massey, Simon Pymm, Peter Ramsdale.
1 team6 athletes
Houghton Harriers & AcHoughton Harriers & Ac
4 athletes, 1 team

Lee Dover, Rory Graham, David Gribben, Steven Johnson.
1 team4 athletes
Huntingdonshire AcHuntingdonshire Ac
6 athletes, 1 team

Derek Darnell, Tyrone Farrer, Bruce Grimley, Rod McKee, Jeff Mercer, Mike Rose.
1 team6 athletes
Ilford ACIlford AC
5 athletes, 1 team

Bradley Brown, Neil Crisp, Tom Gardner, Malcolm Muir, Sebastian Parris.
1 team5 athletes
Ilkley Harriers AcIlkley Harriers Ac
5 athletes, 1 team

Thomas Adams, Tim Ashelford, Stephen Coy, Arthur Reilly, Steven Weston.
1 team5 athletes
Invicta East Kent ACInvicta East Kent AC
4 athletes, 1 team

Adam McKenna, John Platts, Abel Tsegay, Gavin Whitlock.
1 team4 athletes
Ipswich HarriersIpswich Harriers
1 athletes, 1 team

Stephen Hicks.
1 team1 athletes
Ipswich Jaffa RcIpswich Jaffa Rc
3 athletes, 1 team

Stephen Dixon, Kieran McMorran, Chris Servant.
1 team3 athletes
Istead & Ifield HarriersIstead & Ifield Harriers
6 athletes, 1 team

Andrew Archer, Jason Beaney, Tim Bell, Derek George, Darren Harger, Andrew Longhurst.
1 team6 athletes
Jarrow & Hebburn ACJarrow & Hebburn AC
3 athletes, 1 team

Jonny Evans, Jonathan Gilroy, Malcolm Leece.
1 team3 athletes
Jersey Spartan ACJersey Spartan AC
7 athletes, 1 team

Christopher Dorey, Elliott Dorey, Hannah Medder, Ger Mooney, Thomas Perchard, Alex Rafa, Phil Taylor.
1 team7 athletes
Jesmond JoggersJesmond Joggers
4 athletes, 1 team

Jonathan Law, Chris Lawrence, Angus  Miller, Simon Wells.
1 team4 athletes
Keighley & Craven AcKeighley & Craven Ac
2 athletes, 1 team

Scott Bairstow, John Conroy.
1 team2 athletes
Kendal Amateur Athletic ClubKendal Amateur Athletic Club
1 athletes, 1 team

Alasdair Russell.
1 team1 athletes
Kenilworth RunnersKenilworth Runners
14 athletes, 1 team

Wayne Briggs, Peter Bryan, Andrew Crabtree, Neil Cressy, Tom Dable, Matt Dyer, Barry Elkington, Kevin Hope, Stuart Hopkins, Christopher Lyons, Craig Phillips, Neil Smith, Ben Taylor, Stewart Underhill.
1 team14 athletes
Kent AcKent Ac
37 athletes, 1 team

Tim Alexander, Gareth Anderson, Daniel Ansell, Edgar Aston, Michael Barlow, John Barron, Stuart Beaney, Roger Beardsworth, Jonathan Beatty, Russell Bentley, James Bowler, Ben Cook, Alan Curtis, Dame Dibaba, Ian Ellwood, Sean Fitzpatrick, Calum Fraser, John Gilbert, Christopher Greenwood, Ben Harding, Joe Hartley, Lee Haze, Bernie Hutchinson, Eric Karsenty, Robert Laing, Tim Lawrence, Peter Lighting, Arif Merali, Tom Mower, Adam Paterson, Daniel Pettitt, Neil Phillips, Will Pitt, Len Reilly, Philip Sanders, Thomas Thain, Jordan Weaver.
1 team37 athletes
Keswick AACKeswick AAC
1 athletes, 1 team

Ian Davies.
1 team1 athletes
Keswick ACKeswick AC
1 athletes, 1 team

Simon Neville.
1 team1 athletes
Kettering Town HarriersKettering Town Harriers
1 athletes, 1 team

Anthony Poncia.
1 team1 athletes
Kettering Town HarriersKettering Town Harriers
1 athletes, 1 team

Stephen Thompson.
1 team1 athletes
Kettering Town HarriersKettering Town Harriers
1 athletes, 1 team

Phil Brigden.
1 team1 athletes
Kettering Town HarriersKettering Town Harriers
1 athletes, 1 team

Steven Sinnott.
1 team1 athletes
Kettering Town HarriersKettering Town Harriers
1 athletes, 1 team

Ross Brown .
1 team1 athletes
Kettering Town HarriersKettering Town Harriers
1 athletes, 1 team

Ian Hearne.
1 team1 athletes
Kettering Town HarriersKettering Town Harriers
1 athletes, 1 team

Paul Young.
1 team1 athletes
Kettering Town HarriersKettering Town Harriers
3 athletes, 1 team

John Cairns, Tony James, Shane Smith.
1 team3 athletes
Kimberworth StridersKimberworth Striders
2 athletes, 1 team

Kevin Doyle, Martin Hunt.
1 team2 athletes
Kings Heath Rc - The LionsKings Heath Rc - The Lions
11 athletes, 1 team

Michael Green, David Hagan, Dennis Hussey, Dave Johnson, Paul Jolliffe, George Kingsley, Tim Knight, Tim Livesley, Greg Robson, Thomas Skidmore, Paul Ward.
1 team11 athletes
Kingston AC And Poly HarriersKingston AC And Poly Harriers
4 athletes, 1 team

Michael Huntley, Matthew Hyett, James Robertson, Matt Taylor.
1 team4 athletes
Kingston upon Hull ACKingston upon Hull AC
1 athletes, 1 team

Harry Powell.
1 team1 athletes
Kirkby Milers ACKirkby Milers AC
1 athletes, 1 team

Gary Fisher.
1 team1 athletes
Kirkstall HarriersKirkstall Harriers
6 athletes, 1 team

Simon Hands, Kevin Longmate, Adam Moger, Kieran O'Brien, Simon Smith, Jonathan Young.
1 team6 athletes
Knowle & Dorridge RCKnowle & Dorridge RC
6 athletes, 1 team

Jack Bristow, Max Gimson, Darren  John, Phillip Lindsey, Joseph Read, Gregory Turner.
1 team6 athletes
Knowsley HarriersKnowsley Harriers
1 athletes, 1 team

Tadie Abeki.
1 team1 athletes
Larkfield Athletics ClubLarkfield Athletics Club
1 athletes, 1 team

Stephen Throssell.
1 team1 athletes
Larkfield Athletics ClubLarkfield Athletics Club
2 athletes, 1 team

Matthew Field, Michael Hoad.
1 team2 athletes
Leamington Cycling and Athletic ClubLeamington Cycling and Athletic Club
10 athletes, 1 team

Paul Andrew, Marc Curtis, Sagar Depala, Paolo  Foglino, Phillip Gould, Jason Hill, Simon Perkin, Graham Roberts, Steven Roberts, Garrath Schule.
1 team10 athletes
Leamington Cycling and Athletic ClubLeamington Cycling and Athletic Club
1 athletes, 1 team

Callum Hanlon.
1 team1 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
22 athletes, 1 team

Mohamed Abshir, Alex  Bellew, Michael Burrett, Alexander Davy, Benjamin Douglas, Thomas Edwards, Simon Ellis, Dean  Fielding, Sean Flanagan, Leon Foster, Martin Hilton, Myles Holdsworth, Adrian Holliday, Michael Hoyle, Gregory Hull, Alisdair McLeod, Adam Osborne, Michael Salter, Chris Smith, Patrick Vis, James Wilkinson, Joshua Woodcock-Shaw.
1 team22 athletes
Leicester Coritanian AcLeicester Coritanian Ac
3 athletes, 1 team

Chris Jordan, James Nutt, David Pearce.
1 team3 athletes
Leigh Harriers & AcLeigh Harriers & Ac
6 athletes, 1 team

Andrew Howarth, John Howarth, Dave Pollitt, William Rawson, Dave Smith, Phillip Williams.
1 team6 athletes
Leighton Buzzard Athletic ClubLeighton Buzzard Athletic Club
19 athletes, 1 team

James Bell, Matthew Brooks, Nigel Chesterton, Benjamin Corfield, James Cusack, Michael Furness, Chris George, Andrew Inchley, Thomas Inchley, Timothy Inchley, Chris Large, Peter MacKrell, Charlie Mead, William Mead, Stuart  Read, Warren Rose, Steve Sharples, Gary Stratford, Sean Westrope.
1 team19 athletes
Lewes ACLewes AC
2 athletes, 1 team

Tom Evans, Patrick Hough.
1 team2 athletes
Lincoln & District RunnersLincoln & District Runners
1 athletes, 1 team

Jonathan Hobbs.
1 team1 athletes
Lincoln Wellington Athletic ClubLincoln Wellington Athletic Club
13 athletes, 1 team

Les Ball, Matthew Bowser, Simon MacHin, Martin Morley, Ryan Page, Jake Richardson, Shane Robinson, Aaron Scott, Sam Shuttleworth, Marc Thorpe, Francis Ward, Phillip Williams, Ronny Wilson.
1 team13 athletes
Lingfield RCLingfield RC
7 athletes, 1 team

David Chase, Vernon Given, Ian Greenaway, Scott McDonald, David Nottidge, David Watkins, Ian Watkins.
1 team7 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Liam Burthem .
1 team1 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
15 athletes, 1 team

Richard Burney, Ricky Challinor, Daniel Cliffe, John Connolly, Cameron Field, Charlie Hulson, Aaron Jarvis, Daniel Jarvis, Laurie Luscombe, Euan Martin, James McNally, Jonathan Mullen, Paul Owens, Abduaqani Sharif, Ryan Whiston.
1 team15 athletes
Liverpool Pembroke & Sefton H ACLiverpool Pembroke & Sefton H AC
3 athletes, 1 team

Bernard Murphy, Kyle Nicholls, Chris Pedder.
1 team3 athletes
London City Athletics ClubLondon City Athletics Club
1 athletes, 1 team

Chris Raveney.
1 team1 athletes
London City Athletics ClubLondon City Athletics Club
1 athletes, 1 team

Nick Sutcliffe.
1 team1 athletes
London FrontrunnersLondon Frontrunners
27 athletes, 1 team

Dominic Addison, Badar Al Raisi, Greg Arthur, Richard Bielby, Christos Bitzis-Politis, Patrick Cahill, Alex Carington, Tim Charters, Neil Colquhoun, Rob Daly, Benjamin Dennis, Jon Foster, Karlwinder Hayer, Gareth  Hosgood , Dan Luong, Keelan MacKle, Francis O'Callaghan, Martin Oldham, James Relph, Derek Richards, Ashley Rudge, Eduardo Schmidt, Ben Stannard, James Stenning, Rich Webb, Julian Williams, Witold Wozniak.
1 team27 athletes
London Heathside Runners ACLondon Heathside Runners AC
61 athletes, 1 team

Tom Aldred, Ibrahim Adam Alkher, Mark Anderson, Paul Beale, Simon Brown, Keith Burrows, Filipe Cardoso, Juan Carlos Casal Perez, Joseph Clemoes, Matthew Cockerill, Michael Cockings, Lee Connor, Justin Costley, Pete Crockford, Sergio Di Noto, Nick Dodd, Natan Doron, Kimon Doulis, Simon Dunderdale, Gavin Evans, David Fallon, Joe Garrood, Thomas Godec, Peter Gould, Thomas Griffiths, Charles Hardy, Chris Hartley, Nick Haward, Chris Holmes, Jacob Howe, Dominic Jackson, Benjamin Jenks, Sion Lewis, Jonathan Litchfield, Tom Livermore, Richard MacAulay, Marco Maserati, Philip McDermott, Stuart Meiklejohn, Adam Mitchell, Norman Mitchell, Steve Monaghan, Peter Northall, Andrew Owen, Martin Potter, Rajiv Ratan, Doug Rendle, Rob Salter, Tim Sander, Jonathan Shipley, Jake Spencer, Richard Taylor, Marcus Tillotson, Ken Townson, Esa Valtanen, Chris Vincent, Peter Ward, Trevor Wilson, James Wooldridge, Daniel Wrapson, Luke Wynne.
1 team61 athletes
Long Eaton Running ClubLong Eaton Running Club
2 athletes, 1 team

Colin Bostock, Mark Lay.
1 team2 athletes
Lordshill Road RunnersLordshill Road Runners
12 athletes, 1 team

Robert Daniel Agar, Dominic Ashton, Peter J Boustred, Daniel Campion, Neil Catchlove, Mathew Pidgeon, Ben Pitman, Dean Powell, Patrick Stumpf, Benjamin M  Tavendale, Kevin Willsher, Kevin Yates.
1 team12 athletes
Loughborough Students ACLoughborough Students AC
1 athletes, 1 team

Chris Perham.
1 team1 athletes
Low Fell RCLow Fell RC
10 athletes, 1 team

Richard Conder, Alan Elders, Philip Halse, Neil Kavanagh, Jason Long, Stephen Magrath, John Stephens, Gavin Thompson, Danny Wade, Carl Watson.
1 team10 athletes
Ludlow RunnersLudlow Runners
1 athletes, 1 team

Colin Lancaster.
1 team1 athletes
Lymm RunnersLymm Runners
1 athletes, 1 team

Michael Smith .
1 team1 athletes
Macclesfield Harriers & ACMacclesfield Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Mark  Wheelton .
1 team1 athletes
Macclesfield Harriers & ACMacclesfield Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Carl Hanaghan.
1 team1 athletes
Macclesfield Harriers & AcMacclesfield Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Chris Goodfellow, Robert Hasler, Scott Wilson.
1 team3 athletes
Maiden Newton RunnersMaiden Newton Runners
1 athletes, 1 team

Paul Rose.
1 team1 athletes
Maidstone HarriersMaidstone Harriers
1 athletes, 1 team

Daniel St Martin.
1 team1 athletes
Manchester Harriers & ACManchester Harriers & AC
2 athletes, 1 team

Michael Cunningham, Chris Sewart.
1 team2 athletes
Manchester Ymca HarriersManchester Ymca Harriers
3 athletes, 1 team

Stephen Ingham, Mike Obrien, Stephen Symons.
1 team3 athletes
Manx HarriersManx Harriers
10 athletes, 1 team

Jamie Beaman, Alan Corlett, Oliver Dickinson, Gianni Epifani, Andrew Falconer, Andrew Fox, Michael Garrett, Stephen Garrett, Richard Highfield, Oliver Lockley.
1 team10 athletes
Marple RunnersMarple Runners
1 athletes, 1 team

Jeremy Woodham.
1 team1 athletes
Marshall Milton Keynes AcMarshall Milton Keynes Ac
29 athletes, 1 team

Anthony Barraclough, Jack Comerford, Thomas Comerford, Thomas Cuthbertson, Stephen Granger-Bevan, Stephen Green, Thomas Hayman, Christopher Hearn, Stephen Herring, Elliot Hind, Graham Jones, Russell Jones, Paul Mason, Paul Mizon, Mark Palser, Jonathan Peters, Ian Pheasey, Thomas Pownall, Russell Rose, Jamie Seddon, Ross Threlfall, James Tuttle, Steve Tuttle, Jeremy Vick, Andrew Wasdell, Steve Withers, Ian Wood, Ross Wood, Stephen Young.
1 team29 athletes
Matlock Athletic ClubMatlock Athletic Club
3 athletes, 1 team

Colin Davenport, Carl Dyke, Patrick Wright.
1 team3 athletes
Medway And Maidstone AcMedway And Maidstone Ac
15 athletes, 1 team

Harry Collins, Tom Collins, Jack Crossley, Adam Featherstone, Christopher Fullerton, Robert Fursey, Justin Lane, Stephen McGlynn, Lee McMeekin, Teweldebrhan Menges, Alun Rodgers, Barry Royden, Mark Wilkins, Gareth Williams, Neill Wright.
1 team15 athletes
Middlesbrough & Cleveland HarriersMiddlesbrough & Cleveland Harriers
2 athletes, 1 team

Gordon Baird, Greg Jayasuriya.
1 team2 athletes
Mornington ChasersMornington Chasers
23 athletes, 1 team

John Armstrong, Jeff  Bannister , Gregory Bell, Daniel  Berry, Matthew Bouette, Eamon Byrne, Matthew Chataway, Kawai Chung, Michael Daniels, Andrew Disley, Kevin Gormley, Ronan  Hoare, Gary Homewood, Philip Sellar, Fabrizio Sidoli, Richard Silverton, Nikolas Stephan, Matt Thomas, Jonathan Thomson, David Thorne, Philip Tysoe, Steven  West, Chris Zair.
1 team23 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
16 athletes, 1 team

Carl Avery, Robert Balmbra, Ross Floyd, Neil Gunstone, Robert Hancox, Sam Hancox, Ian Harding, Ian Hudspith, Andrew Lawrence, George Lowry, Peter Newton, Jordan Scott, Thomas Straughan, Nicholas Swinburn, Lewis Timmins, Phillip Winkler.
1 team16 athletes
Nene Valley HarriersNene Valley Harriers
14 athletes, 1 team

Jay  Belham, Michael Chapman, James Farrington, Lee Hartill, Ross Huskisson, James McCrae, Harrison Miles, Christopher Mooney, Luke Myers, Paul Parkin, Andrew Robson, Oliver  Slater, Andrew M Todd, Duane Tomaselli.
1 team14 athletes
New Marske Harriers ClubNew Marske Harriers Club
1 athletes, 1 team

Clive Thornton.
1 team1 athletes
Newark ACNewark AC
1 athletes, 1 team

Gareth Owens.
1 team1 athletes
Newark AcNewark Ac
1 athletes, 1 team

Timothy Bagguley.
1 team1 athletes
Newbury AcNewbury Ac
16 athletes, 1 team

Jeff Bird, James Craggs, Stephen Elsmere, Matthew Green, Joe Hoskins, Richard Kennedy, Andrew Lees, Philip Marshall, Conor McGrory, Alex Muir, James Paisley, Andrew Tuttle, Mark Vardy, Thomas Watkins, Ben Wickens, David Wright.
1 team16 athletes
Newcastle Staffs AcNewcastle Staffs Ac
10 athletes, 1 team

Mark Cotton, Neil Gerrity, Felix McGrath, Kevin Oakley, Jon Ranford, Stephen Ratcliffe, Tim Sharman, Tim Twentyman, Paul Wakefield, Andrew Walker.
1 team10 athletes
Newham & Essex Beagles ACNewham & Essex Beagles AC
21 athletes, 1 team

Nicholas Armstrong, Frank Baddick, Wayne Bell, Eliot Buckner, Dara Chesser, Patrick Chesser, Rory Chesser, Luke Conway, George Corcoran, Samatar Farah, John Gordon, Olly Laws, Bruce Raeside, Will Rial, Jayme Rossiter, Niall Sheehan, Josh Snowden, Joshua Trigwell, Francois Turpault, Ian Visser, Jake Waldron.
1 team21 athletes
Newquay & Par AcNewquay & Par Ac
6 athletes, 1 team

Liam Gallantry, Graham Hodgson, Mark Knight, Darren Squire, Andy Trudgian, Simon Williams.
1 team6 athletes
Norfolk Gazelles AcNorfolk Gazelles Ac
1 athletes, 1 team

Stephen Rolfe.
1 team1 athletes
Norfolk Gazelles ACNorfolk Gazelles AC
1 athletes, 1 team

Dudley Garner.
1 team1 athletes
North Derbyshire RCNorth Derbyshire RC
6 athletes, 1 team

Jonathan  Ayres, Richard Corker, Gary Elkington, Dean McLaughlin, Stephen  Moss, Tom Topham.
1 team6 athletes
North Herts RRCNorth Herts RRC
9 athletes, 1 team

Adam Bowller, Richard Harbon, James Keogh, Andrew Leach, John Spinks, Darren Sunter, Mark Vaughan, James Walsh, Vincent Wright.
1 team9 athletes
North Shields Polytechnic ClubNorth Shields Polytechnic Club
7 athletes, 1 team

Peter Atkinson, Jonathon Heaney, Vaughan Hemy, Roger Mosedale, Gregory Penn, David Quinn, Paul Richardson.
1 team7 athletes
Northbrook Athletic ClubNorthbrook Athletic Club
18 athletes, 1 team

Rob Cox, John Davies, Spencer Davies, Damien Dear, Tommy Dempsey, Richard Hodge, Stuart Lumsden, Andrew McConville, Martin McHugh, Tom Miller, Liam Mills, Mark Parker, Damian Pharoah, Phillippe Rawson, Craig Slyde, Ben Smith, Darren Taplin, Steven Turvey.
1 team18 athletes
Norwich Road RunnersNorwich Road Runners
17 athletes, 1 team

Michael Armes, Nathan Bailey, Mark Betts, Will Buck, Matthew Dawson, Mark Garrett, Ally Hadden, Robert Hall, Richard High, Martin Horlock, Anthony Millett, Mat Porter, Karl Sherry, Paul Smith, Paul Sullivan, Graham Watering, Joe Woodley.
1 team17 athletes
Notts ACNotts AC
34 athletes, 1 team

Ben Abbott, Tom Bailey, Anthony Carbutt, Nicholas Clarke, Sam Godwin, Tim Hartley, Freddie Hessian, Jonathan Hiorns, Peter Hodkinson, Stuart King, Akiharu Kitagawa, Steven Leek, Ben Livesey, Steve Long, Chris McGurk, Samuel Mitchell, John Muddeman, Douglas Musson, Robert Needham, Andrew Norton, David Oxland, Colin Palmer, Peter Robinson, James Rushton, Cameron Smith, Robert Smith, Stuart Spencer, Jonathan Thewlis, Alastair Watson, Martin Whitehouse, Andrew Williams, Matthew Williams, Allan  Wilson, Anthony Woodward.
1 team34 athletes
Nuneaton HarriersNuneaton Harriers
5 athletes, 1 team

Mark Bailey, Eric Fowler, Alan William Glaister, James Mason, Andrew Massey.
1 team5 athletes
Oldham & Royton H & AcOldham & Royton H & Ac
3 athletes, 1 team

Nathan Hilditch, Michael Mannings, Daniel Timperley.
1 team3 athletes
Orion HarriersOrion Harriers
12 athletes, 1 team

Reece Barclay, Bill Bennett, Stephen Bennett, Mark Dillon, Peter  Fairlamb, Barnaby Foot, Alex Hardy, Peter McHugh, David Milner, Martin  Reynolds, Ben Rowlands, Tim Wright.
1 team12 athletes
Orpington Road RunnersOrpington Road Runners
14 athletes, 1 team

Mark Ashcroft, Michael Brockwell, Danny Easton, Steve Georgiadis, Alexander Hofmann, David Jenkins, Gavin Kitchingham, Graeme Lugar, Paul O'Grady, Emerson Paul, Keir Rason, Matthew Steere, James Willingham, Jason Witcombe.
1 team14 athletes
Otley AcOtley Ac
1 athletes, 1 team

Nicholas Hodgkinson.
1 team1 athletes
Owls ACOwls AC
11 athletes, 1 team

Simon Allen, Bilal Farah, James Franklin, Scott Green, Luke  Ingram , Christopher  McMillan , Niall McSharry, Thomas Meakin, Max O'Sullivan , Ashley Palmer, Chris Parkes-Bowen.
1 team11 athletes
Oxford City AcOxford City Ac
10 athletes, 1 team

Daniel Anderton, Adam Bayliss, Daniel  Blake, Simon Fisher, William  Gardner, Ewan Gault, Tegid Jones, Ed Nicholas, Julian Richardson, Maxwell Robinson.
1 team10 athletes
Oxford University ACOxford University AC
8 athletes, 1 team

Joe Bowness, Chad Coomer, James Knox, Thomas Lamont, Darrion Mohan, Colum O'Leary, Thomas Spearman, Joel Spratt.
1 team8 athletes
Penistone Footpath Runners & Athletic ClubPenistone Footpath Runners & Athletic Club
1 athletes, 1 team

Gary Dean.
1 team1 athletes
Pensby RunnersPensby Runners
5 athletes, 1 team

Rob Chalmers, Andie Gow, Alistair Malpas, David McAlister, Nigel Pratten.
1 team5 athletes
Peterborough ACPeterborough AC
12 athletes, 1 team

Ricky Bellett, Kirk Brawn, Ben Heron, Phil Martin, Oliver Mason, Simon  Mead, Jon Peet, Nathan Popple, James Sadlier, Walton Shaun, Nick Stone, James Whitehead.
1 team12 athletes
Petts Wood RunnersPetts Wood Runners
13 athletes, 1 team

Steve Bowley, Andrew Breese, Kevin Chadwick, Marcus Elwes, Harvey Fletcher, John Gurney, Kevin Howarth, Alan Niblock, John O'Toole, Stephen Pond, Vingaudas Raulinaitis, Michael Reeves, Stephen Robson.
1 team13 athletes
Phoenix StridersPhoenix Striders
8 athletes, 1 team

Neal Clark, Robert  Elson, Lee Hazelwood, Ewan McFarlane, Andrew Morris, Martin  Orford, Duncan Russell, Colin  Wilkinson.
1 team8 athletes
Pitsea RcPitsea Rc
4 athletes, 1 team

Peter McLaughlin, Paul Omer, Ross Taylor, John Tracey.
1 team4 athletes
Poole AcPoole Ac
12 athletes, 1 team

Tom Austin, Nigel Brooke, Stephen Cook, Peter Cornes, Dave Hicks, James McCafferey, Ravinder Saini, Mark Smith, John Sutherland, Brian Underwood, Paul Wilsher, David Wood.
1 team12 athletes
Poole RunnersPoole Runners
5 athletes, 1 team

Thomas East, Alan Lewis, Daniel Mulryan, Andrew Smith, Colin Somers.
1 team5 athletes
Poplar Running ClubPoplar Running Club
1 athletes, 1 team

Oliver Matharu.
1 team1 athletes
Preston HarriersPreston Harriers
3 athletes, 1 team

Benjamin  Read, Richard Smith, Chris Wales.
1 team3 athletes
Pudsey & Bramley AcPudsey & Bramley Ac
1 athletes, 1 team

Matt Lockyer.
1 team1 athletes
Quakers Running ClubQuakers Running Club
1 athletes, 1 team

David Todd.
1 team1 athletes
Queen's Park HarriersQueen's Park Harriers
8 athletes, 1 team

Andrew Britton, Richard Byrne, Richard Davies, Michael Dmitrzak, Alban Millas, William O'Connor, Nicholas Stallman, Sam Sutherland.
1 team8 athletes
Race HubRace Hub
1 athletes, 1 team

Steven Gibson.
1 team1 athletes
Ranelagh HarriersRanelagh Harriers
29 athletes, 1 team

Ben Anderson, Marcus Atkins, Thomas Cameron, Paul Doyle, Peter Faull, Richard Gregory, William Griffin, Peter Haarer, Mark Herbert, Nick Impey, Rick Jenner, Phil Killingley, Richard Kimber, Dave Lawley, Ross MacDonald, Bruce McLaren, Edward Mockett, Jordan Mungovan, Jordan Mungovan, Mike Peace, Vaughan Ramsay, James Riley, Carl Selya-Hammer, Jonathan Smith, Marc Snaith, Peter Weir, James Whistler, Stephen Whitehead, Matthew Williams.
1 team29 athletes
Reading AcReading Ac
15 athletes, 1 team

Mark Booth, Nick Huskinson, Thomas Jervis, Luc Jolly, David Kirk, David Lewis, Arturo Martinez De Murguia, Ryan O'Brien, Gerard O'Driscoll, Duncan Prior, Matthew Rodda, Darren Stevens, Edward Stockdale, Robert Tan, Alec Vessey.
1 team15 athletes
Reading RoadrunnersReading Roadrunners
25 athletes, 1 team

Tom  Antwhistle, Gary Brampton, Robert Corney, Colin Cottell, David Ferguson, David Fiddes, Alan Freer, Ian Giggs, Ivan Harding, Peter Higgs, Brian Kirsopp, David Lennon, Christopher Lucas, Chris Manton, David McCoy, Ashley Middlewidk, Brendan Morris, Peter Morris, Lance Nortcliff, Tom Peirson-Smith, Peter Reilly, Matthew Richards, Andrew Smith, Jamie Smith, Bill Watson.
1 team25 athletes
Redhill Road RunnersRedhill Road Runners
7 athletes, 1 team

Mark Attenborough, Clive Greyson, Richard Morris, Paul Newton, Mark  Salter , Leigh Stubbs, Mark Webster.
1 team7 athletes
Redway RunnersRedway Runners
5 athletes, 1 team

Martyn Douglas, Dan Hippey, Adrian Maidment, Genci Pepaj, Neville Rowles.
1 team5 athletes
Reigate Priory ACReigate Priory AC
6 athletes, 1 team

Thomas Almond, Stephen Bass, Ronnie Murray, Max Olive, Michael Pocock, Tom Wilson.
1 team6 athletes
Ribble Valley HarriersRibble Valley Harriers
5 athletes, 1 team

Chris Barnes, Nick Gaskell, Stephen Hall, Andrew Heys, John Sutton.
1 team5 athletes
Richmond & Zetland HarriersRichmond & Zetland Harriers
4 athletes, 1 team

Mark Crawford, Ryan Greer, Tony Lambert, Simon Withers.
1 team4 athletes
Ripley Running ClubRipley Running Club
3 athletes, 1 team

Matt Baker, Richard Kimber, Paul Sorrell.
1 team3 athletes
Roadhoggs Leicester AcRoadhoggs Leicester Ac
2 athletes, 1 team

Brian Feldman, Richard Garnett.
1 team2 athletes
Rochdale Harriers & ACRochdale Harriers & AC
8 athletes, 1 team

Nick Barton, Danial Bennett, Matthew Cox, Ray Dalby, John Mayall, Richard Stirzaker, Mark Walker, Nick Walsh.
1 team8 athletes
Rochdale Tri ClubRochdale Tri Club
2 athletes, 1 team

Chris Forde, Kevin McGilvray.
1 team2 athletes
Rossendale Harriers & AcRossendale Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Robert Webb.
1 team1 athletes
Rotherham Harriers And AcRotherham Harriers And Ac
13 athletes, 1 team

Luke Cotter, Kyle Craib, James Gallacher, Chris Griffiths, Richard Harris, Philip Hoole, Aidan Johnson, Jonathan Johnson, Daniel Kestrel (chan), Arron Larkin, Richard Parker, Gareth Sampson, Elliott Smales.
1 team13 athletes
Royal Sutton Coldfield Athletic ClubRoyal Sutton Coldfield Athletic Club
5 athletes, 1 team

Barry Lloyd, Iain MacKie, Ashley Powell, Matt Powell, Joesph Spruce.
1 team5 athletes
Royston RunnersRoyston Runners
6 athletes, 1 team

William Bowers, Liam Butler, Karl Cable, Robin Chapple, Matthew Cottiss, Tim Jones.
1 team6 athletes
Rugby & Northampton AcRugby & Northampton Ac
10 athletes, 1 team

Vincent Carroll, Paul Furness, Matty Gee, Dominic Jones, Joseph Lantsbery, Adrian Reast, Nigel Roberts, John Saw, Jonathan Taylor, Adrian  White.
1 team10 athletes
Run Academy WorthingRun Academy Worthing
1 athletes, 1 team

Michael Caffyn.
1 team1 athletes
Run FastRun Fast
1 athletes, 1 team

Stephen Skinner.
1 team1 athletes
Runnymede RunnersRunnymede Runners
5 athletes, 1 team

Riaan Cahill, Barrie Day, Robin Evans, John Gould, Graeme Wellard.
1 team5 athletes
Rushcliffe AcRushcliffe Ac
11 athletes, 1 team

Stephen Dickens, Marlon Dunkley, Neil Emery, Martin Findlay, Morton Hoejbjerg, Jonathan Maston, Danny McIntyre, Graham Moffatt, David Sweet, Derk Van Der Wardt, Andy Wardle.
1 team11 athletes
Saffron Striders RCSaffron Striders RC
1 athletes, 1 team

Anthony Bacon.
1 team1 athletes
Saint Edmund PacersSaint Edmund Pacers
1 athletes, 1 team

Denys Olifer.
1 team1 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
32 athletes, 1 team

Matthew Barnes, Paul Barrett, Luke Betts, Craig Bradbury, Alex Bradford, Elton Davies, Richard Edwards, Olivier Gaillemin, Steven Gavin, Chris Green, Paul Green, Gavin Hill, Ken James, Daniel Kashi, Ashley Lindsey, David Marsh, Nigel Martin, Stephen McCarron, Ben McIntyre, Peter O'Neill, Gareth Raven, Philip Robertson, Jamie Roden, Paul Rowley, Callum Rowlinson, Glen Savage, Adam Sciacca, Peter Shipley, Matthew Spragg, Joseph Vis, Alan White, James Wignall.
1 team32 athletes
Salford Harriers & AcSalford Harriers & Ac
22 athletes, 1 team

Joseph Bailey, Will Beauchamp, Richard Brook, Marc Brown, Mohammed Yousaf Butt, Jon Dance, Christopher Dawson, Carl Hardman, Michael Heaney, James Kovacs, Philip Leybourne, Chris Livesey, David Lockett, Billy McCartney, Gary Priestley, Benjamin Riddell, David Rigby, Stuart Robinson, Mark Russell, Paul Simons, Paul Stephens, Josh Tighe.
1 team22 athletes
Salford Metropolitan AcSalford Metropolitan Ac
5 athletes, 1 team

Simon Bond, Mike Race, Anthony Salih, Paul Stevenson, Darren Tyldesley.
1 team5 athletes
Saltwell HarriersSaltwell Harriers
9 athletes, 1 team

Philip Askew, Neil Curry, Scott Garrett, Peter Mullarkey, Matthew O'Brien, Darren Smiley, Jim Thompson, Richard Townsend, Bill Wilson.
1 team9 athletes
Sandhurst JoggersSandhurst Joggers
5 athletes, 1 team

David Breslin, James Casey, Mark Fallowfield-Smith, Graham Robinson, Ian Watson.
1 team5 athletes
Scarborough Athletic ClubScarborough Athletic Club
1 athletes, 1 team

Paul Chapman.
1 team1 athletes
Scunthorpe & District AcScunthorpe & District Ac
1 athletes, 1 team

Gary Crompton.
1 team1 athletes
Sedgefield HarriersSedgefield Harriers
1 athletes, 1 team

Chris Lines.
1 team1 athletes
Serpentine RcSerpentine Rc
76 athletes, 1 team

Hussein Ahmed, Rhys Annett, Andy Bain, Julian Barbour, Simon Barrett, Romain  Benvenuto, Nicholas Besson, Max Bontoft, Declan Boothe-Brennan, Jonathan Bradford, James Brown, David Campbell, Franesco Ciocca, Peter Clarke, Ian Cook, Roger Corbett, Richard Craig-McFeely, Greg Darbyshire, Daniel De Palol, James Edgar, David Evans, John Franklin, Andrea Fraquelli, Jamie Giles, James Gillanders, Tony Gould, Will Green, Andrew Greenleaf, Xavier  Gruot, Matthew Hardcastle, Max Harrison-Tosatto, Matthew Hearne, Theo Highland, Matthew Holden, Ian Johnson, Henry Kemp, William  Lake, Sammy Li, Derry Lozano-Hoyland, Peter MacKintosh, Alex Malzer, Ryan McCrickerd, Alastair Metcalf, Milan Misak, Dave Morgan, Simon Morris, Jonathan Moscrop, Martin O'Connell, Christopher Oddy, Jarek Olszowka, Andrew Orr, Darren Over, Jose Paiva, Tony Payne, Richard Phillips, Jonathan Poole, Andrew Reeves, Gideon Reid, Roger Reid, Andrew Roberts, Stephane Schneider, Richard Taylor, Christian Tighe, Lee Marvin Tolentino, Benjamin Tolputt, Hugh Torry, Nicholas Torry, James Turner, Richard Walkland, Eddie Ware, Rick Weston, Philip Whitehouse, Robert Whitmarsh, Jack Wild, Nathan Wilkins, Christopher Wright.
1 team76 athletes
Shaftesbury Barnet HarriersShaftesbury Barnet Harriers
18 athletes, 1 team

Ronan Breen, Kieran Clements, Phillip Crout, Philip Cunningham, Orlando Edwards, Bradley Goater, Richard Goodman, Matthew Grant, David Greenstein, Richard Horton, Thomas Kearns, Mark Pearce, Robert Rigby, William Ryle-Hodges, Adam Thorpe, Daniel Watts, Glen Watts, Richard Williams.
1 team18 athletes
Sheffield RCSheffield RC
10 athletes, 1 team

David Addenbrooke, John Doherty, Afif El Amrani, Chris Ireland, Gareth Irvine, Christopher Johnson, Benjamin Mahoney, Chris Moss, Andrew Pickard, Ben Wilkinson.
1 team10 athletes
Sheffield Triathlon ClubSheffield Triathlon Club
1 athletes, 1 team

Simon Patton.
1 team1 athletes
Shelton StridersShelton Striders
1 athletes, 1 team

Tim Bentley.
1 team1 athletes
Silson Joggers AcSilson Joggers Ac
12 athletes, 1 team

Graham Conquest, James Darcy, Tom De Boer, Paul Holmes, David Jarrett, Paul King, David Morris, Richard Popiel, Kevin Reboul, Michael Spencer, Tom Watson, Simon Woodward.
1 team12 athletes
Sinfin Running ClubSinfin Running Club
13 athletes, 1 team

Dean Bethell, Simon Bray, Brendan Devlin, Jonathan Evans, Richard Ford, Matt Harris, Christopher Morrison, Richard Record, James Richardson, James Spray, Brian Warner, Richard Webster, Paul Wood.
1 team13 athletes
Skegness & District Running ClubSkegness & District Running Club
1 athletes, 1 team

Jason Stainton.
1 team1 athletes
Solihull & Small Heath Athletic ClubSolihull & Small Heath Athletic Club
4 athletes, 1 team

Adam Cole, Chris Dix, Steven Howes, Paul Lloyd.
1 team4 athletes
South London HarriersSouth London Harriers
24 athletes, 1 team

Barry Attwell, Billy Casserley, Michael Chappell, Stephen Clancey, Andrew Collins, Tim Cooke, Joe Croft, Robert Drake, Peter Emery, Ryan Evans, Mark A Finbow, John Foss, Daniel Gaffney, Neil Hamilton, Tom Higgs, Toby Kent, Paul Mitchell, Gareth Parr, Philip Pearson, Glenn Quarton, Steve Rigby, Matthew Saunders, Stuart Searle, Stephen Vincent.
1 team24 athletes
South Shields Harriers & AcSouth Shields Harriers & Ac
10 athletes, 1 team

Aaron Day, Paul Doxford, Gary Dunlop, Michael Jones, Mark Joyce, Jeff McGurty, Colin Robson, Andrew Walker, Peter Walker, Miles Weston.
1 team10 athletes
Southampton Athletic ClubSouthampton Athletic Club
21 athletes, 1 team

Matt Coffey, Max Costley, Thomas Cully, Jim Davies, Robert Finch, Paul Johnson, Jamie Knapp, Jonathan Laney, Howard Long, John MacInnes, Matthieu Marshall, Peter Merritt, Richard Pearson, Steven Phillips, Matthew Revier, James Smith, Alex Teuten, Steven Underwood, Richard Waldron, Mark West, John Withey.
1 team21 athletes
Southend On Sea AcSouthend On Sea Ac
12 athletes, 1 team

Thomas Frith, Mathew Gillard, Rhys Gillard, David Girt, Adam Hickey, Christian Holmes, Alec Louis Kyriakides, Oliver Kyriakides, Dominic Le Mare, Alan Monte, Peter Smale, Lee Taylor.
1 team12 athletes
Southport Waterloo ACSouthport Waterloo AC
3 athletes, 1 team

Ben Johnson, Andrew Kershaw, Alex Waddelove.
1 team3 athletes
Spa StridersSpa Striders
2 athletes, 1 team

Daniel Fleming, Jamie Phillips .
1 team2 athletes
Sparkhill HarriersSparkhill Harriers
13 athletes, 1 team

Tahir Akhtar, Charles Fentiman, Craig Hinks, Simon  Hodges, Grahame Hygate, Andrew Law, Andy  Manning, Kevin Morris, Edward O'Neill, Dave Pearson, Darren Riley, Andrew Wadsworth, Paul Webster.
1 team13 athletes
Spenborough & Dist AcSpenborough & Dist Ac
1 athletes, 1 team

Stephen Victor Hunt.
1 team1 athletes
Sphinx AcSphinx Ac
14 athletes, 1 team

James Abrams, Barrie Adams, Imran Ali, Barry  Allen , David Brewis, Wayne Broadbent, Allen El- Sour, Anthony O Brien, Colin Piper, Craig Robinson, Paul Slatford, David West, Rob Wheatley, Andy Wilkinson.
1 team14 athletes
Springfield Striders RCSpringfield Striders RC
21 athletes, 1 team

Tim Brockington, Paul Broome, Stephen Bugden, Chris Burgoyne, Peter Chubb, Samuel Cornforth, Stuart Darney, Russell Davies, Thomas Gunning, Andy Hind, Kevin Hopper, Gary Joslin, Alex Manton, Robin McCoy, Dean McLeod, Paul Miles, Robert Mills, Chris Purse, Stuart Raven, Richard Rule, Philip Watts.
1 team21 athletes
St Albans StridersSt Albans Striders
24 athletes, 1 team

James Allen, Nigel Aston, Colin Braybrook, Richard Davis, Richard Derrick, Craig Dowie, Paul Durbin, Phillip Evans, Graham Foster, Paddy Green, Douglas Hobson, James Ingles, Michael Jack, Mike Jubb, Robin Keat, Errol Maginley, Michael Martin, Andrew McKillop, Martin Medforth, Anthony Nicolson, Ben Scott, Jonathan Scott, Richard Vaughan, George Withers.
1 team24 athletes
St Helens Sutton ACSt Helens Sutton AC
9 athletes, 1 team

John Appleton, Marc Crehan, Matthew Crehan, Barry Graney, Jake Healy, Andrew O'Connor, Ian Roberts, Raymond Vose, Ian White.
1 team9 athletes
St Neots Riverside RunnersSt Neots Riverside Runners
6 athletes, 1 team

Kyle Chesterman, Steve Childerley, Jeremy Hill, Lee Radley, Paul Ridley, James Shiner.
1 team6 athletes
Stafford HarriersStafford Harriers
6 athletes, 1 team

Roy Clay, Michael Dobson, Justin Green, Antony Haycock, Spencer Holland, Edwin Smith.
1 team6 athletes
Steel City Striders RcSteel City Striders Rc
14 athletes, 1 team

Dave Ansell, Stephen Atkinson, Keith Bell, Andy Buck, Nick Burns, Ronan Charlton, Stephen Clarke, Martin Greenough, Chris Guy, Thomas Halloway, Stuart Jones, Richard Adrian Pegg, James Rose, Ian Stinson.
1 team14 athletes
Stockport Harriers & ACStockport Harriers & AC
5 athletes, 1 team

James Corden, Patrick Martin, Ross Millington, Andrew Nixon, Jack Nixon.
1 team5 athletes
Stopsley StridersStopsley Striders
7 athletes, 1 team

Pat Blessing, Gez Fallon, Martin  Fallon, Richard Hardy, Paul Keech, Matthew Lewis, Daniel Mann.
1 team7 athletes
Stowmarket Striders RCStowmarket Striders RC
9 athletes, 1 team

Tom Ames, Philip Green, Steven Hughes, Richard Leeder, Nick Palmer, Ritchie Parkins, Robert Reason, Elliot Wells, Scott Williams.
1 team9 athletes
Stratford Upon Avon ACStratford Upon Avon AC
8 athletes, 1 team

Malcolm Bowyer, Tim Hutchinson, David Jones, Philip Marshall, Neil Musk, Michael Sheppard, David Smyth, Dave Wolstencroft.
1 team8 athletes
Striders Of CroydonStriders Of Croydon
10 athletes, 1 team

Andrew Aitken, Luke Burden, Jamie Hopps, Darren Jackson, Krzysztof Klidzia, Peter Mills, Andy Perks, Michael Turner, Mohan Venugopal, Darren Woods.
1 team10 athletes
Stubbington Green RunnersStubbington Green Runners
11 athletes, 1 team

Nick Crane, Steve Cumes, Mark Eaton, William Feline, Steve Fidler, Daniel Foster, Peter Kay, Jon Leigh, Andrew Stockwell, Gordon Westley, Mike White.
1 team11 athletes
Sunderland Harriers & AcSunderland Harriers & Ac
10 athletes, 1 team

Shaun Bagley, Paul Blakey, Steven McMahon, Allan McManus, Paul Merrison, Andrew Powell, Paul Redman, Peter Richardson, Ian Ritchie, Karl Robinson.
1 team10 athletes
Sutton In Ashfield Harriers & AcSutton In Ashfield Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Dean Cross, Anton Newell, Paul Whittingham.
1 team3 athletes
Sutton RunnersSutton Runners
13 athletes, 1 team

David Bates, Darko Calina, Damien Hersey, Kevin Lewis, Neil McAlpine, Paul McFarlane, Graham Miller, Jonathan Pegg, Sujan Shrestha, Andries Spies, Tom Spooner, Simon Thornhill, David Williams.
1 team13 athletes
Swinton Running ClubSwinton Running Club
5 athletes, 1 team

Ian Cronshaw, Steven Doxey, William Rowley, Stuart Tucker, Kevin Woodward.
1 team5 athletes
Tadworth ACTadworth AC
4 athletes, 1 team

Simon Booth, David  Hollaway, Paul O'Callaghan, Mark Todd.
1 team4 athletes
Taunton ACTaunton AC
7 athletes, 1 team

Oliver Berry, Rob Brown, James Heal, Philip Roberts, Adam Stokes, Joe Walton, James Watson.
1 team7 athletes
Team Bath Athletic ClubTeam Bath Athletic Club
1 athletes, 1 team

Chris  Molloy.
1 team1 athletes
Team Bath Athletic ClubTeam Bath Athletic Club
8 athletes, 1 team

Eliot Ball, Alex Copping, James Donald, Michael Dooley, Tim Hill, Alberto Lapedriza, Stephen Rose, Malcom Treby.
1 team8 athletes
Team Bath Athletics ClubTeam Bath Athletics Club
2 athletes, 1 team

Thomas Davies, Chris Moore.
1 team2 athletes
Team Bath Athletics ClubTeam Bath Athletics Club
1 athletes, 1 team

Daniel Jones.
1 team1 athletes
Team Derby RunnerTeam Derby Runner
1 athletes, 1 team

William Matthews.
1 team1 athletes
Team Kennet Triathlon & AcTeam Kennet Triathlon & Ac
1 athletes, 1 team

Callum O'Neill.
1 team1 athletes
Telford AcTelford Ac
5 athletes, 1 team

Jesse Betts, Daron Fincham, Steve Jones, Nigel Tatton, Michael Whitehead.
1 team5 athletes
Telford HarriersTelford Harriers
10 athletes, 1 team

Dean Aston, Victor Bennett, Stephen Davis, Chris Doran, Gus Erlandson, Paul O'Brien, Richard Palmer, Andy Pigg, Paul Ruscoe, Chris Westwood.
1 team10 athletes
Thames Hare & HoundsThames Hare & Hounds
28 athletes, 1 team

Nick Altmann, Simon Baines, Josh Carr, James Chettle, James Chettle, Anthony Doolittle, Tom Greenwood, Richard Hewitt, James Hoad, Alun Johns, Petter Johnsen, Matt Jones, James McMullan, James Meiklejohn, Luuk Metselaar, Charles Morris, Richard Ollington, Jamie Parkinson, Gordon Pearce, Ben Reynolds, Paddy Roddy, Olly Russell, Iain Sheridan, Martin Shore, Rory Spicer, Andy Weir, David Wilson, Simon Wurr.
1 team28 athletes
Thames Valley HarriersThames Valley Harriers
32 athletes, 1 team

Mohamud Aadan, Naol Abagibe, Mohamed Abdullahi-Binow, Jonathon Baird, Richard Bell, Greg Bennett, Toby Clyde, Manuel Da Silva, Hugo Dias, James Ellis, David Ford, David Franks, Daniel Garcia Rasines, Richard Hooley, Charles Houston, Peter Keane, Ryan Keane, Conor Kissane-Wood, Gil MacHado, James Malcolm, Calum Nicol, Christian Nielsen, Stephen Norris, Todd Oates, Matt Ponting, Antonio Silva, Chris Smith, Paulos Surafel, Petros Surafel, Chris Thomas, Robert Vallance, Paul Woodgate.
1 team32 athletes
Thanet Roadrunners AcThanet Roadrunners Ac
4 athletes, 1 team

Steve Hobbs, Steve King, Philip Roe, Noel Sutton.
1 team4 athletes
The Stragglers Running ClubThe Stragglers Running Club
29 athletes, 1 team

Crispin Allen, Paul Bowden, Simon Brazil, Nick Brown, Richard Carter, Steven Clelland, Malcolm Davies, Phil Davies, Jim Desmond, Donovan Duffy, Laurence Duffy, Oliver Garner, Robert Greenwood, Stuart Hambling, Andrew Hoseason, Jim Lurkins, Gerhard Nel, Jonathan Parry, Richard Patient, Mark Pattinson, Stephen Penpraze, Carl Pretorius, Gareth Pritchard, Tiago Ramos, Lewis Taylor, Joby Thomas, Martin Vivian, Simon Webb, Robert Wilcox.
1 team29 athletes
Thurrock HarriersThurrock Harriers
1 athletes, 1 team

Keith Willett.
1 team1 athletes
Tipton HarriersTipton Harriers
20 athletes, 1 team

Shaun Barnsley, Dean Bate, Andy Bentley, Peter Brookes, Ben Carrington, Jonathon Carter, Stephen Corbishley, George Cunningham, Zabie Hassan, Stuart Hawkes, Mick Hill, Phil Hinch, Tom Holden, Paul Silk, Joe Smith, Adam Soley, Richard White, Martin Williams, Myles Wilson, Phillip Wilson.
1 team20 athletes
Tiptree Road RunnersTiptree Road Runners
1 athletes, 1 team

Edward Skinner.
1 team1 athletes
Tonbridge AcTonbridge Ac
51 athletes, 1 team

Anthony Bennett, Tobin Bird, Daniel Bradley, Jamie Bryant, Alan Buckle, Donald Carter, Mark Coates, Anthony Cohen, Ben Cole, Greg Cole, Timothy Corby, Thomas Cox, Anthony Crush, Daniel Crush, Ryan Driscoll, George Duggan, Michael Ellis, Tim Faes, Robbie Farnham-Rose, Steven Fennell, Simon Fraser, Charlie Joslin-Allen, Jack Keywood, Stephen Keywood, Ross Kinloch, Angel Lopez-Caceres, Nathan Marsh, Michael Mason, Matthias Meyer, Alan Newman, Maximilian Nicholls, Christopher Olley, Harry Paton, Mark Pitcairn-Knowles, Richard Puxty, Duncan Ralph, Kieran Reilly, Julian Rendall, John Ridge, Adam Roeder, Graeme Saker, Jordan Saul, Christian Smith, Adam Styles, James Taylor, Richard Tosh, Daniel Watt, Joseph Watts, William Whitmore, Henry Willis, Andrew Wood.
1 team51 athletes
Totley ACTotley AC
1 athletes, 1 team

David Millns.
1 team1 athletes
Totton RcTotton Rc
8 athletes, 1 team

Robbie Barlow, Peter Ellis, Andrew Gates, Mark Hayes, Mike Mills, David Pilbeam, Eamonn Rivers, Neil White.
1 team8 athletes
Trafford Athletic ClubTrafford Athletic Club
3 athletes, 1 team

David Maher, Simon O'Meara, Jeff Prest.
1 team3 athletes
Trent Park Running ClubTrent Park Running Club
15 athletes, 1 team

Scott Aiken, Maclaine Argent-Bowie, Jim Arrowsmith, David Birks, Luke Bowie, Paul Brennan, Thomas Cursley, Francis Mannion, Stephen Moss, Jeremy Newton, Kai Parker, Anthony Plewes, Domenic Romanelli, John Rose, Adam Walker.
1 team15 athletes
Trentham RcTrentham Rc
9 athletes, 1 team

Douglas Alcock, Simon Bryan, Adrian Frost, Adam Grew, John Guest, Lee Jones, Daniel Jordan, Terry Wall, Ed Wilson.
1 team9 athletes
Tring RCTring RC
9 athletes, 1 team

Richard Alcock, Simon Barnett, Nigel Bunn, Tom Hill, Ross Langley, Chris Nicholls, Tom  Sawyer, Matt Wade, Sam Whiffen.
1 team9 athletes
Tunbridge Wells HarriersTunbridge Wells Harriers
17 athletes, 1 team

Alex Blackall, Neil Clark, Adam Dennis, Matthew Ferris, Dave Hadaway, Alex Holmes, Simon Howden, Andrew Howey, Casper Morris, Ben Muir, Nick Pierce, Chris Smith, Edward Steele, Mel Taylor, Colin Timmins, Geoff Turner, Simon Whitaker.
1 team17 athletes
Tyne Bridge HarriersTyne Bridge Harriers
10 athletes, 1 team

David Appleby, Finn Brodie, Tom Charlton, Jason Clark, Tom Crossley, David Daniels, Matt Davison, John Hurse, David Moir, John Tollitt.
1 team10 athletes
Tynedale Harriers & ACTynedale Harriers & AC
2 athletes, 1 team

Andy Green, Peter Hearn.
1 team2 athletes
University of Leicester Running & Athletics ClubUniversity of Leicester Running & Athletics Club
4 athletes, 1 team

Steven  Ellis, Ben Godson, Joshua Hough, Alex Le Gresley.
1 team4 athletes
University of Nottingham ACUniversity of Nottingham AC
1 athletes, 1 team

Tim Stratton.
1 team1 athletes
University of Sheffield Union of StudentsUniversity of Sheffield Union of Students
1 athletes, 1 team

Gerard Garcia.
1 team1 athletes
University of WarwickUniversity of Warwick
2 athletes, 1 team

Paolo Grazieschi, Josh Snow.
1 team2 athletes
Vale Of Aylesbury AcVale Of Aylesbury Ac
3 athletes, 1 team

Matthew Insley, David Maisey, Alan Roberts.
1 team3 athletes
Vale Royal AcVale Royal Ac
8 athletes, 1 team

Stuart Doyle, Andy McQue, Ryan Moore, Matthew Sheen, Samuel Whitehead, Chris Williams, Gareth Williams, Oliver Williams.
1 team8 athletes
Valley Striders ACValley Striders AC
9 athletes, 1 team

Steve Dixon, Paul Fotherby, Ken Fox, Matthew Hallam, Daryl Hibberd, Paul Kaiser, Jon Pownall, Tom Venning, Steve Webb.
1 team9 athletes
Vegan Runners UKVegan Runners UK
10 athletes, 1 team

Dave Arnold, Robert Cronshaw, Martin Erasmus, Steve Hargreaves, Victor Limachi, Alexander Malik, Peter Simpson, Mick Smith, Mike Tomkins, Bryan Urizar.
1 team10 athletes
Victoria Park Harriers And Tower Hamlets AcVictoria Park Harriers And Tower Hamlets Ac
31 athletes, 1 team

Gary Bagnall, Gavin Benn , Simeon Bennett, Chris Brammer, Daniel Broadhead, Bjorn Browatzki, Richard Bryant, Neil Cook, James Cordwell, Carel Cronenberg, Joseph Dale, Niall Dixon-Payne, Gareth Evans, Joe Feltham, Patrick Fenn, Peter Frisby, Jeremy Gold, Scott Greenwood, Scott Kelly, Tony Lashmar, Fabien Lassonde, Aaron McGrady, Frank Merrigan, Bruno Mustone, Craig Obrien, Ethan Obrien, Josselin Polini, Duncan Steen, Matthew Walker, William Woocock, Chris Xenos.
1 team31 athletes
Wallasey Athletic ClubWallasey Athletic Club
5 athletes, 1 team

Pete Brunt, Phil Cuthbert, Mike Griffiths, Derek McArdle, Paul Thelwell.
1 team5 athletes
Wallsend Harriers & AcWallsend Harriers & Ac
7 athletes, 1 team

Joseph Collins, Patrick Dinsmore, Andrew Graham, Simon Lyon, Jordan Middlemist, Tim Nicholson, Michael Skeldon.
1 team7 athletes
Watford HarriersWatford Harriers
8 athletes, 1 team

Matthew Adcock, Ross Connor, Julian Critchlow, Adrian Harwood, Stuart Ingham, Sai Nimalanathan, Eamonn Twomey, Kevin Twomey.
1 team8 athletes
Watford JoggersWatford Joggers
18 athletes, 1 team

Kwabena Agyei, Mark Ames, Scot Charlton, Sean Collum, Tim Cook, Ben Cope, Craig Daniels, Steve Davies, Alistair Flowers, Will Frost, Robert Gaddie, Ollie Hill, Alan Kennedy, Josh Marsh, Steve Norris, David O'Sullian, Danny Risdon, Colin Taylor.
1 team18 athletes
Waverley HarriersWaverley Harriers
7 athletes, 1 team

Alfie Collins, James Hatch, Mark Hobbs, Daniel Hull, John McKenna, Christopher Peck, Luke Staddon.
1 team7 athletes
Wellingborough & District AcWellingborough & District Ac
4 athletes, 1 team

Zac O'Neil, Andrew Redden, Tom Roberts, Mark Viccars.
1 team4 athletes
Wells City HarriersWells City Harriers
1 athletes, 1 team

Oliver Fox.
1 team1 athletes
Werrington JoggersWerrington Joggers
4 athletes, 1 team

Jeff Lucas, Andrew Rawlins, Martin Stevens, Geoffrey Walden.
1 team4 athletes
Wesham Road Runners & ACWesham Road Runners & AC
2 athletes, 1 team

John Collier, David Taylor.
1 team2 athletes
West 4 HarriersWest 4 Harriers
23 athletes, 1 team

Jonathan Abel, Jack Bovey, Andy Bowen, David Brooks, Jim Clark, Jonathan Clark, David Cobb, Jason Drake, Kevin Gardner, Duncan Grassie, Mateusz Kolodziej, David Larkham, Shaun Melvin, Thomas Newman, Martin Peck, Gary Robinson, David Savage, Jon Scott-Francis, Matthew Sibbert, Adrian Smith, Will Sutton, Ian Tanner, Christopher Twisleton.
1 team23 athletes
West Cheshire Athletic ClubWest Cheshire Athletic Club
2 athletes, 1 team

Dave Alexander, Andrew Carter.
1 team2 athletes
West Suffolk ACWest Suffolk AC
2 athletes, 1 team

Sebastian Anthony, Michael Bartram.
1 team2 athletes
Westbury HarriersWestbury Harriers
7 athletes, 1 team

Oli Beale, Alex Hamblin, Chris Palmer, Ewan Paton, Robin Phillips, Geraint Torrington, Alan Uren.
1 team7 athletes
Wharfedale HarriersWharfedale Harriers
1 athletes, 1 team

Adam Stirk.
1 team1 athletes
White Horse HarriersWhite Horse Harriers
4 athletes, 1 team

Paul Davison, Paul Jegou, Ian Lambourn, Sam Marshall.
1 team4 athletes
Wilmslow Running ClubWilmslow Running Club
5 athletes, 1 team

Patrick Grannan, Robert Jackson, Phil Smith, Matt Taylor, Andrew Whittingham.
1 team5 athletes
Wimbledon WindmilersWimbledon Windmilers
11 athletes, 1 team

Nathan Andrews, Gordon Berry, Mark Bridges, Ralph Gilbert, James Hamilton, Phil McElhinney, Kevin O'Gallagher, Phil Reeves, Khawaja Shahabudin, David Sharman, Norman Urquia.
1 team11 athletes
Wimbledon WindmilersWimbledon Windmilers
2 athletes, 1 team

Richard Cohen, Keith Lines.
1 team2 athletes
Wimborne AcWimborne Ac
4 athletes, 1 team

Jason Hall, Peter Kingswell-Farr, Robert Rawles, Ryan Walbridge.
1 team4 athletes
Winchester & District AcWinchester & District Ac
12 athletes, 1 team

Peat Allan, Sam Appleton, Neil Beacher, Robert Carter, Steve Goodwin, Edward Gurney, George King, Andrew Parkinson, Calum Upton, David Vosser, Alexander Whiting, Franklyn Young.
1 team12 athletes
Windsor Slough Eton & Hounslow ACWindsor Slough Eton & Hounslow AC
14 athletes, 1 team

Paul Ashby, Kieran Best, Nathan Ditton, Jonathan Dry, Steve Fell, Benjamin Findlay, Dereece Green, Mushtaq Khan, Stephen Kimber, Simon Millett, Aedan O'Brien, Sebastien Pencole, James Tidd, Richard Weaver.
1 team14 athletes
Wirral ACWirral AC
14 athletes, 1 team

Christopher Ball, Richard Bargh, David Brockway, Anthony Devoy, Simon Dunk, William Ferguson, Simon Fox, John Heap, Harley Henshaw, Mark Hulmston, Phillip Langan, Daniel Morgan, Alan Robertson, Stephen Spence.
1 team14 athletes
Witham RcWitham Rc
1 athletes, 1 team

Leo Cole.
1 team1 athletes
Witham Runners (Lincolnshire)Witham Runners (Lincolnshire)
2 athletes, 1 team

Jeff Hall, Craig Kyson.
1 team2 athletes
Witney Road RunnersWitney Road Runners
1 athletes, 1 team

Joel Floyd.
1 team1 athletes
Woking ACWoking AC
6 athletes, 1 team

Simon Egan, James Gamble, Juan Manuel Gonzalez, Stephen  Tait, James Thomas, Matthew Winn-Smith.
1 team6 athletes
Wolds Veteran RCWolds Veteran RC
1 athletes, 1 team

Gary Howden.
1 team1 athletes
Wolverhampton & BilstonWolverhampton & Bilston
8 athletes, 1 team

Jason Corns, Alex Herron, Kevin Koren, Pritesh Patel, Ben Pilsbury, Lionel Spittle, Paul Tabor, James Toddington.
1 team8 athletes
Woodford Green AC with Essex LadiesWoodford Green AC with Essex Ladies
22 athletes, 1 team

Simon Beedell, Tom Beedell, Peter James Caton, Andrew Coleman, Joshua Entwistle, Jolyon Everitt, Roger Green, Alistair Holford, Angus Holford, Ryan McKinlay, Tony Pamphilon, James Perry, Stuart Phillips, Tom Phillips, Bertie Powell, Trevor Powell, Julian Russell, Edward Shepherd, Darren Southcott, Daniel William Steel, Paul Stockings, Harold Wyber.
1 team22 athletes
Wreake and Soar Valley ACWreake and Soar Valley AC
3 athletes, 1 team

Daniel Hallam, Tom Mahon, Paul Miles.
1 team3 athletes
Wrekin Road RunnersWrekin Road Runners
1 athletes, 1 team

Stephen Gill.
1 team1 athletes
Wycombe Phoenix Harriers & ACWycombe Phoenix Harriers & AC
10 athletes, 1 team

Joe Branch, George Eyles, Frank Fulcher, Kieran Gilfedder, Tim Hogbin, James McIlroy, Vlad Nebolsin, Mike Taylor, Andy Walling, Sean Wilson.
1 team10 athletes
Wye Valley RunnersWye Valley Runners
6 athletes, 1 team

Steven Flowers, Jeremy Jehan, Ward Linney, Sam Mayglothling, Jonathan Meadows, Peter Nugent.
1 team6 athletes
York Acorn Running ClubYork Acorn Running Club
1 athletes, 1 team

Martin Kirby.
1 team1 athletes
York Knavesmire HarriersYork Knavesmire Harriers
14 athletes, 1 team

Simon Collins, Kim Critchley, Simon Fricke, Giles Hawking, Rory Henderson, Darren Hendley, Richard Lowson, Alistair McQueen, Johnathan Pinder, Tom Ratcliffe, Philip Richardson, Chris Roberts, Richard Tarrega, Robert Ward.
1 team14 athletes
85 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Paul Adams (Chorlton Runners), 
Martin Allinson (Kettering Town Harriers), 
Msrtin Ansell (Cruisers RC), 
Nigel Bramley (Epsom Oddballs RC), 
Steve Brett (Andover AC), 
Mark Brockway (Kettering Town Harriers), 
Johnathon Brown (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Paul Brown (Chorlton Runners), 
Robbie Brown (Cirencester AC), 
Stephen Burton (Benfleet RC), 
Kent Butcher (Desford Striders), 
Henry Buttress (Warrington A C), 
Michael Coleman (South Kent Harriers), 
Gareth Copping (Andover AC), 
Matthew Curtis (Desford Striders), 
Alison Dale (Bury Athletic Club), 
Scott Darney (Witham RC), 
Chris Dewey (Andover AC), 
Simon Dill (Swindon Harriers), 
Faisal Din (Cruisers RC), 
Michael Doyle (Kimberley & District Striders), 
Peter Dry (Epsom Oddballs RC), 
Josh Elderfield (Longwood Harriers AC), 
Marc Ellis (Quakers Running Club), 
Howard Ewan (Cirencester AC), 
Darren Fairclough (Crook & Dist Sports Ac), 
Alec Finch (Thurrock Harriers), 
Charles Foster (Salford Harriers & Ac), 
Peter Gould (Chiltern Harriers AC), 
David Graham (Poole Runners), 
Andy Grey (London City Athletics Club), 
Michael Guy (Runnymede Runners), 
James Hall (Wharfedale Harriers), 
Joshua Hazeldine (Ilkeston Running Club), 
Graham Hobbs (Desford Striders), 
Daniel Hornsby (Border Harriers & AC), 
Hing Hung (Kent AC), 
Mark Ison (Team Derby Runner), 
Neil Jefferson (Wrekin Road Runners), 
Paul Lacey (Hadleigh Hares AC), 
David Larkin (Macclesfield Harriers & AC), 
Chris Lawson (Doncaster Athletic Club), 
Jonathan Laybourn (Highgate Harriers), 
David Ledgerwood (Quakers Running Club), 
Allan Lee (Sevenoaks AC), 
Andrew Low (Benfleet RC), 
Simon Lynch (Eastleigh RC), 
Robert Male (Rugby & Northampton AC), 
Dorian Matts (Cirencester AC), 
Rich McAleer (Eastleigh RC), 
Andrew McGeary (London Heathside), 
Luke Minall (Quakers Running Club), 
John Moran (Askern & District RC), 
Daniel Mortimer (Horwich R M I Harriers), 
Oliver Newton (Kingston Upon Hull Ac), 
Simon Newton (Ackworth Road Runners), 
Matthew Ogg (Run Fast), 
William Onek (Barlick Fell Runners), 
Richard Palmer (Wreake Runners), 
Graham Park (Quakers Running Club), 
Martin Peel (Harborough AC), 
Mat Porter (Norwich Road Runners), 
Simon Read (Redway Runners), 
Paul Ruffy (Benfleet RC), 
Phil Rutter (Quakers Running Club), 
Ed Spencer (Highgate Harriers), 
Terence Spooner (Benfleet RC), 
Charlie Staveley (Leamington Cycling and Athletic Club), 
Allan Stewart (Chiltern Harriers AC), 
Christopher Stokes (Team Derby Runner), 
Ian Strong (Epsom Oddballs RC), 
Gavin Sullivan (Cruisers RC), 
Simon Tarrant (Winchester & District AC), 
Barry Taylor (Saffron Striders RC), 
James Thomas (Woking AC), 
James Thomas (Cirencester AC), 
Michael Thompson (Quakers Running Club), 
Andrew Vernon (Quakers Running Club), 
William Ward (Wolds Veteran RC), 
Chris Webb (Glossopdale Harriers), 
Ian Wilson (Spenborough & Dist AC), 
Simon Young (Cruisers RC).
No postal entries for this event.
No online individual postalentries for this event
Total teams: 410
Total athletes: 3493