Top: Entries for Tartan Games 2017

Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

197 online entries for this event
Noah Curran (Gateshead Harriers & AC): U13B_800m, U13B_HJ
Ben Alexander (Chester Le Street & Dist AC): U15B_200m, U15B_300m
Nathan Alford (Middlesbrough Athletic Club (mandale)): U17M_100m, U17M_200m
Nadine Arkle (Morpeth Harriers & AC): U17W_100m, U17W_200m
Naomi Arkle (Morpeth Harriers & Ac): U20W_100m, U20W_200m
Cameron Bain (Durham City Harriers & Ac): SM_200m, SM_400m
Amy Baker (Gateshead Harriers & AC): U17W_800m
Samantha Baker-Jones (Harrogate Harriers & Ac): U20W_200m, U20W_800m, U20W_LJ, U20W_JT, U20W_SP
Aj Barbour (North Shields Polytechnic Club): U15B_300m
Maddie Barbour (North Shields Polytechnic Club): U11G_60m
Lauren Barrett (Blyth Running Club): SW_400m
Owen Barron (Chester Le Street & Dist AC): U11B_60m, U11B_600m, U11B_LJ
Amelia Bateman (Gateshead Harriers & AC): U17W_HJ, U17W_JT, U20W_TJ
Philippa Baxter (City of York AC): U20W_100m, U20W_200m
Fern Bell (Chester Le Street & Dist AC): U11G_60m, U11G_600m, U11G_LJ
Nathaniel Bell (Darlington H & AC): U13B_200m, U13B_800m, U13B_LJ
Olivia Bell (Darlington H & Ac): U13G_200m, U13G_800m, U13G_LJ
Charlie Blackett (Gateshead Harriers & AC): U20M_110mH, U20M_LJ, U20M_TJ
Steven Bousfield (Darlington H & Ac): SM_100m, SM_200m
Thomas Bowdon (Houghton Harriers & Ac): U17M_100m, U17M_100mH, U17M_TJ
Kate Bower (Darlington H & AC): U17W_100m, U17W_200m
Liam Brittle (Darlington H & Ac): U15B_800m
Joel Brown-King (Gateshead Harriers & AC): U13B_100m, U13B_200m
Louis Burns (Chester Le Street & Dist AC): U11B_60m, U11B_600m, U11B_LJ
Mark Cage (City Of York Ac): SM_400m
Flanagan Caitlin (Elswick Harriers): U13G_800m
Ruairidh Campbell (Glasgow University AC): U20M_200m, U20M_400m
Anna Carlon (Durham City Harriers & AC): U17W_300m, U17W_200m
Emily Chong (Chester Le Street & Dist AC): U15G_800m
Helen Chong (Chester Le Street & Dist AC): U15G_HT
Joshua Chrisp (Blyth Running Club): U11B_60m, U11B_600m, U11B_LJ
Freya Clarkson (Chester Le Street & Dist AC): U13G_800m, U13G_LJ
Jacob Clayton (Morpeth Harriers & AC): U15B_100m, U15B_200m, U15B_LJ
Jessica Coapes (Middlesbrough Athletic Club (Mandale)): U17W_HT, U17W_SP
Joshua Collinson (North Shields Polytechnic Club): U15B_800m
Justin Cooper (Gateshead Harriers & AC): SM_400m
Paul Corrigan (Wallsend Harriers & Ac): SM_SP
Megan Costello (Gateshead Harriers & AC): U15G_100m, U15G_200m
Jasmine Crang (Gateshead Harriers & AC): U17W_800m
Tristan Crang (Unattached): U11B_600m, U11B_LJ
Ines Curran (Gateshead Harriers & Ac): U15G_800m
Jack Dagg (Unattached): U11B_60m, U11B_600m, U11B_LJ
Samantha Dagg (Unattached): U13G_100m, U13G_200m
Benedict Davies (Darlington H & AC): U13B_100m, U13B_200m, U13B_SP
Helen Dickson (North Shields Polytechnic Club): U15G_100m, U15G_200m, U15G_JT
Samuel Dimelow (Darlington H & AC): U13B_200m, U13B_800m, U13B_HJ
Paul Dodds (North Shields Polytechnic Club): SM_100m, SM_200m, SM_400m
Oliver Douglass (Gateshead Harriers & AC): U13B_200m, U13B_800m, U13B_LJ
Amy Ellis (Gosforth Harriers & AC): U15G_800m
Lexie Ellis (Houghton Harriers & AC): U13G_SP
Philippa Ellis (Houghton Harriers & Ac): U15G_100m, U15G_75mH
Kaitlin Enderwick (Middlesbrough Athletic Club (mandale)): SW_HT, SW_SP
Ben Evans (Unattached): U15B_80mH, U15B_JT
Matthew Fairhurst (Blyth Running Club): U17M_JT
Logan Fawcett (Darlington H & Ac): U15G_100m, U15G_200m
Gary Fenwick (Tynedale Harriers & AC): SM_100m, SM_200m
Anna Fitzpatrick (North Shields Polytechnic Club): U13G_100m, U13G_HJ
Lucy Fitzpatrick (North Shields Polytechnic Club): U11G_60m, U11G_600m
Charlie Fletcher (Gateshead Harriers & AC): U13B_100m, U13B_200m, U13B_LJ
Libby Fletcher (Gateshead Harriers & AC): U11G_60m, U11G_LJ
Alexander Fuller-Shapcott (Unattached): U15B_LJ
Darcey Garbutt (Darlington H & AC): U13G_100m, U13G_70mH, U13G_200m
Sean Garmory (Nene Valley Harriers): SM_100m, SM_200m, SM_400m
Lucy Giles (Gateshead Harriers & Ac): U15G_200m, U15G_SP
Julien Gittens (Leeds City Athletic Club): SM_LJ, SM_TJ
Andy Graham (Wallsend Harriers & AC): SM_800m
Cameron Grey (Tynedale Harriers & Ac): U17M_800m
Rebecca Grieve (Team East Lothian): U13G_100m, U13G_200m, U13G_LJ
Bobbie Griffiths (Morpeth Harriers & Ac): No Events
Cody Hall (Shildon Running & Ac): U13G_100m, U13G_200m
Drew Hall (Unattached): U20M_100m, U20M_200m, U20M_400m
John Hall (Darlington H & AC): SM_100m, SM_200m, SM_400m
Hannah Hamilton-Meikle (Unattached): U15G_LJ, U15G_HJ, U15G_SP
Joshua Hammett (Richmond & Zetland Harriers): U13B_200m, U13B_800m, U13B_LJ
Libby Hammond (Darlington H & AC): U11G_60m, U11G_600m, U11G_LJ
Caleb Hanif (Middlesbrough Athletic Club (mandale)): SM_200m, SM_400m
Emilia Hardie (Blaydon Harriers & Ac): U17W_LJ, U17W_HJ, U17W_SP
Debbie Harris (Unattached): U13G_100m, U13G_LJ, U13G_HJ
Sean Harrison (Middlesbrough Athletic Club (Mandale)): U20M_110mH
Andrew Hart (New Marske Harriers Club): SM_110mH, SM_HT
Luke Haxell (Morpeth Harriers & AC): U17M_JT
Ellie Hewitt (Middlesbrough Athletic Club (mandale)): U17W_100m, U17W_300m
Joshua Hickson (Gateshead Harriers & AC): U13B_100m, U13B_75mH, U13B_LJ
Lucy Hickson (Gateshead Harriers & AC): U17W_100m, U17W_200m, U17W_80mH
Jacqui Hodgson (Durham City Harriers & Ac): SW_200m, SW_400m
Ben Holden (New Marske Harriers Club): U17M_100m, U17M_200m
Aaron Holliday (Copeland AC): U13B_SP, U15B_HT
Luke Holliday (Copeland AC): U15B_JT, U15B_SP
Ben Horsfield (Durham City Harriers & AC): U17M_800m, U20M_400m
Lexie Houlahan (Shildon Running & AC): U11G_60m, U11G_LJ
Callum Howe (Seaton Athletic Club): U11B_60m, U13B_200m, U13B_LJ
Emily Hulyer (Middlesbrough Athletic Club (Mandale)): U17W_100m, U17W_200m
Moses Hung (Durham City Harriers & AC): U17M_800m
Kosi Izuora (Chester Le Street & Dist AC): U15G_HJ, U15G_SP
Katherine James (Bingley Harriers & AC): SW_LJ
Regan James (Blaydon Harriers & Ac): U15G_100m, U15G_200m, U15G_SP
Jak Jarvis (Sunderland Harriers & AC): U13B_100m, U13B_800m
Sarah Johnson (Darlington H & AC): SW_100mH, SW_JT, SW_400mH
Beth Jolly (Seaton Athletic Club): U13G_100m, U13G_200m
Niamh Kemp (Chester Le Street & Dist AC): U13G_200m, U13G_800m, U13G_SP
Faisal Khursheed (Gala Harriers): U20M_800m
James King (Jarrow & Hebburn AC): U13B_75mH, U13B_LJ
Alfie Lamb (Seaton Athletic Club): U11B_60m, U11B_600m, U11B_LJ
Rosie Blue Skye Lawler (Copeland AC): U13G_100m, U13G_SP, U15G_JT
Lily Lee (North Shields Polytechnic Club): U13G_100m
Daniel Lennie (Gateshead Harriers & AC): U15B_100m, U15B_200m
Madeleine Liddell (Chester Le Street & Dist Ac): U11G_60m, U11G_600m, U11G_LJ
Mia Liddell (Chester Le Street & Dist AC): U15G_75mH, U17W_300m
Aaron Lillistone (Blaydon Harriers & Ac): U15B_80mH
Darcy Lines (Chester Le Street & Dist AC): U11G_60m, U11G_600m, U11G_LJ
Ava Local (Chester Le Street & Dist AC): U13G_200m, U13G_LJ, U13G_SP
Amy Longstaff (Unattached): U11G_60m
Ellie Longstaff (Morpeth Harriers & AC): U13G_100m, U13G_200m
Amy Lott (Morpeth Harriers & Ac): U15G_75mH
Hannah Lott (Unattached): U11G_60m, U11G_LJ
Cameron MacLeod (Clydesdale Harriers): SM_100m, SM_200m
Isabelle Maddison (Durham City Harriers & AC): U11G_60m, U11G_600m, U11G_LJ
Daniel Martin (Giffnock North AAC): U13B_100m, U13B_75mH, U13B_SP
Holly Matheson (Heaton Harriers & Ac): U20W_800m
Olivia McCormick (Blaydon Harriers & AC): U13G_200m, U13G_800m
Freya McGlone (Derwentside AC): U17W_100m, U17W_200m
Grace McGlone (Chester Le Street & Dist AC): U15G_LJ, U15G_HJ
Finlay McIntyre (North Shields Polytechnic Club): U13B_100m, U13B_200m
James Mole (North Shields Polytechnic Club): U20M_100m, U20M_200m
Robert Mole (North Shields Polytechnic Club): U17M_100m, U17M_200m
Daniel Moore (Morpeth Harriers & Ac): SM_100m, SM_200m
Bryn Mordey (Tynedale Harriers & Ac): U20M_100m, U20M_200m
Natalie Mulholland (Durham City Harriers & AC): SW_100m, SW_200m
Ella Olivia Murray (Blaydon Harriers & Ac): U17W_HJ
Jack Nevin (Darlington H & AC): U17M_200m
Abigail Nicholson (Gosforth Harriers & Ac): U15G_200m, U15G_800m
Jason Nicholson (Gateshead Harriers & Ac): U20M_200m, U20M_110mH
Joe Nicholson (Gateshead Harriers & AC): U13B_LJ
Alex Nixon (Middlesbrough Athletic Club (Mandale)): U17M_100m, U17M_200m
Jamie Noble (Newcastle University Ac): SM_100m, SM_200m
Phoenix Nwosu (Gateshead Harriers & AC): U11G_60m, U11G_600m, U11G_LJ
Samantha O'Hara (New Marske Harriers Club): SW_HT
Sean O'Hara (Morpeth Harriers & Ac): U20M_200m
Afoma Ofor (Middlesbrough Athletic Club (Mandale)): U15G_100m, U15G_200m
Thomas Oliver (Middlesbrough Athletic Club (mandale)): U15B_100m, U15B_200m
Reece Palmer (t20) (Chester Le Street & Dist AC): SM_100m
Rachel Partington (Chester Le Street & Dist Ac): SW_200m
Thomas Paterson (Jarrow & Hebburn Ac): U15B_100m, U15B_80mH, U15B_LJ
Keira Peck (Unattached): U11G_60m, U11G_600m, U11G_LJ
Abigail Pountain (Middlesbrough Athletic Club (mandale)): U15G_75mH, U15G_LJ
Sophie Price (Gateshead Harriers & AC): U13G_70mH, U13G_SP
Jay Rawson (Chester Le Street & Dist AC): U13B_100m, U13B_LJ, U13B_HJ
Ethan Rigg (Middlesbrough Athletic Club (Mandale)): U17M_LJ, U17M_HJ
Abigail Roberts (City Of Sheffield And Dearne Ac): SW_PV
Isaiah Robertson (Gateshead Harriers & AC): U11B_60m
Matthew Robertson (Gateshead Harriers & AC): U15B_300m, U15B_LJ, U15B_HJ
Eve Robson (Middlesbrough Athletic Club (Mandale)): U15G_SP
Daniel Ross (Unattached): U13B_800m
Harris Ross (Unattached): U13B_SP
Jason Rumley (Chester Le Street & Dist Ac): SM_200m
Luke Russell (Chester Le Street & Dist AC): U15B_100m, U15B_LJ
Tom Rutherford (Blaydon Harriers & AC): U17M_800m
Charlotte Rutter (Darlington H & AC): U15G_100m, U15G_75mH, U15G_HJ
Jacob Rutter (Darlington H & AC): U13B_100m, U13B_800m, U13B_LJ
Joseph Ryder (Middlesbrough Athletic Club (Mandale)): U13B_100m, U13B_200m, U13B_HJ
Kayleigh Sharp (Middlesbrough Athletic Club (Mandale)): SW_HT, SW_JT, SW_SP
Ellie Shears (Blaydon Harriers & Ac): U15G_100m, U15G_200m
Rob Shipley (Durham University AC): SM_200m
Mark Smith (Sunderland Harriers & Ac): SM_800m
Mark Standen (New Marske Harriers Club): SM_HT
Lea Stephenson (Tynedale Harriers & AC): SM_200m, SM_400m, SM_800m
Calum Storey (Blyth Running Club): SM_800m
Adam Swalwell (Blyth Running Club): U17M_400m
Ava Taperell (Gateshead Harriers & Ac): U15G_800m, U17W_300m
Aleksandar Taylor (Retford Ac): U15B_100m, U15B_200m, U15B_JT
Isla Taylor (Unattached): U15G_HJ, U15G_JT, U15G_SP
Jennifer Taylor (Durham City Harriers & AC): U15G_200m, U15G_SP, U17W_300m
Katarina Taylor (Retford Ac): U13G_100m, U13G_LJ, U13G_SP
Kyle Taylor (Unattached): U13B_200m, U13B_75mH, U13B_LJ
Petar Taylor (Retford AC): U11B_60m, U11B_600m, U11B_LJ
Talia Thompson (Alnwick Harriers): U13G_SP
Isabell Thornton (Durham City Harriers & Ac): SW_LJ, SW_JT
James Thornton (Durham City Harriers & Ac): U15B_LJ, U15B_JT
Alexandra Vallance (Unattached): U20W_JT
Adam Walker (Richmond & Zetland Harriers): U20M_400m
Thomas Walker (City Of Portsmouth AC): SM_800m
Amy Warre (Swindon Harriers): U13G_100m, U13G_LJ, U13G_HJ
Jasmine Waters (City Of Sheffield And Dearne Ac): U17W_PV, U17W_SP
Kayleigh Watson (Seaton Athletic Club): U15G_100m
Lily White (Chester Le Street & Dist Ac): U11G_60m, U11G_LJ
Lily Wilkinson (Chester Le Street & Dist Ac): U17W_LJ, U20W_TJ
Kate Williams (Darlington H & AC): U13G_100m, U13G_LJ, U13G_HJ
Matthew Williamson (Gateshead Harriers & AC): SM_100m, SM_200m
Hedley Wordsworth (Middlesbrough Athletic Club (Mandale)): U17M_400m
Brodie Wright (Unattached): U13B_100m, U13B_75mH, U13B_LJ
Fraser Wright (Unattached): U13B_100m, U13B_200m, U13B_SP
James Young (Morpeth Harriers & Ac): SM_800m