Top: Entries for Lancashire Track & Field Championship - Day 1

Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

244 online entries for this event
Morgan Angland (Blackburn Harriers & Ac): U20W_100mH
Wayne Ashall (Liverpool Pembroke & Sefton H Ac): SM_400m
Jessica Aziz (Blackpool Wyre & Fylde Ac): U17W_100m
Alesha Azonubi (Preston Harriers): U15G_100m
Talia Ball (Blackpool Wyre & Fylde AC): U13G_100m, U13G_LJ
Evie Barclay (Wigan & District H & AC): U17W_80mH, U17W_LJ, U17W_JT
Thomas Barnes (Preston Harriers): U15B_1500m
Thomas Bebbington (Preston Harriers): U17M_DT, U17M_SP
Richard Bell (Manx Harriers): SM_DT, SM_HT
Andy Benson (Preston Harriers): SM_1500m
Thomas Betty (Blackburn Harriers & AC): U17M_1500m
Freya Black (Blackburn Harriers & Ac): U17W_1500m
Jude Black (Preston Harriers): U13B_1500m
Imogen Blackwell (Preston Harriers): U13G_1500m
Liam Blackwell (Preston Harriers): U15B_1500m, U15B_HJ
Chloe Bleeks (Blackburn Harriers & Ac): U17W_100m, U17W_LJ
Myah Booth (Blackburn Harriers & AC): U15G_75mH, U15G_JT
Thomas Bowe (Lancaster & Morecambe AC): U20M_1500m
Benjamin Box (Preston Harriers): U13B_1500m
Kian Broadhead (Western Athletic Club (Isle of Man)): U20M_100m, U20M_TJ
Dave Brown (Liverpool Pembroke & Sefton H Ac): SM_DT, SM_HT, SM_SP
David Brown (Lancaster & Morecambe AC): SM_5000m
Harry Burrow (Preston Harriers): U15B_80mH
Aalin Cain (Western Athletic Club (isle Of Man)): U17W_300m
Kacie Calvert (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15G_LJ, U15G_JT
Finlay Campbell (Wigan & District H & AC): U17M_TJ, U17M_HJ
Jack Campy (Preston Harriers): U17M_1500m
Kieran Carroll (Blackburn Harriers & AC): U15B_DT
Lois Carroll (Preston Harriers): U15G_100m, U15G_75mH, U15G_LJ
Alice Cashin (Northern (Isle of Man) AC): U15G_300m
Kate Cashin (Northern (Isle of Man) AC): U15G_300m, U15G_1500m
Amelia Chambers (Manx Harriers): U13G_1500m, U13G_LJ
Georgie Chesworth (Preston Harriers): U15G_300m, U15G_100m
Sebastian Chiarella (Preston Harriers): U13B_100m, U13B_HJ
Sophia Clague (Western Athletic Club (Isle of Man)): U15G_100m, U15G_LJ
Jack Coates (Northern (Isle of Man) AC): U15B_DT, U15B_HT, U15B_SP
Phoebe Coates (Northern (Isle of Man) AC): U17W_300m, U17W_1500m
Edward Coles (Preston Harriers): U17M_100m, U17M_100mH
Charlotte Collin (Blackburn Harriers & AC): U15G_300m
Ash Colvin (Blackpool Wyre & Fylde AC): U20W_100m
Charlotte Corrigan (Hyndburn AC): U15G_1500m
Ryan Corrin (Manx Harriers): U13B_1500m, U13B_DT, U13B_SP
Sarah Cowgill (Hyndburn Ac): SW_JT
Jospeh Samuel Crawford (Preston Harriers): SM_100m
Matilda Crawshaw (Hyndburn Ac): U13G_100m, U13G_LJ, U13G_JT
Charlotte Crook (Preston Harriers): U20W_400m
Katie Crook (Western Athletic Club (Isle of Man)): U15G_100m, U15G_300m, U15G_75mH
Ella Crowe (Northern (Isle of Man) AC): U13G_100m, U13G_LJ
Andrew Curphey (Northern (isle Of Man) Ac): U17M_100m
Harry Curwood (Preston Harriers): U17M_400m
Charlotte Daley (Preston Harriers): U17W_80mH
James Dalgleish (Lancaster & Morecambe AC): SM_5000m
Alissa Darbyshire (Preston Harriers): U15G_300m
Jack Dee-Ingham (Wigan & District H & Ac): U17M_400m
Codie Dewhurst (Blackburn Harriers & AC): U13B_100m, U13B_75mH
Caitlin Dickinson (Blackpool Wyre & Fylde AC): U17W_100m, U17W_LJ
Philip Dobson (Western Athletic Club (Isle of Man)): U17M_TJ, U17M_DT, U17M_SP
Archie Dowds (Preston Harriers): U13B_100m
Ella Dowds (Preston Harriers): U17W_1500m
Nathan Dunn (Preston Harriers): U20M_1500m
Edie Eccleston (Lancaster & Morecambe AC): U13G_100m, U13G_LJ
Philip Ellershaw (Blackpool Wyre & Fylde AC): SM_100m
Maddie Elliott (Blackburn Harriers & Ac): U17W_1500m
Gracie Fay (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U15G_100m, U15G_LJ
Tazmin Fayle (Manx Harriers): U15G_JT
Matthew Fazakerley (Preston Harriers): U17M_1500m
Halle Ferguson (Trafford Athletic Club): U13G_100m
Ben Fish (Blackburn Harriers & Ac): SM_5000m
Michael Fisher (Preston Harriers): U17M_100m, U17M_400m
Emma Fulton (Preston Harriers): U17W_300m
Mark Gardner (Lancaster & Morecambe AC): SM_1500m
Olivia-jade Garratt (Preston Harriers): U17W_300m
Nick Gaskell (Trawden Athletic Club): SM_5000m
Joe Gebbie (Blackburn Harriers & AC): U17M_1500m
Poppy Glasby-Seddon (Sale Harriers Manchester): U15G_300m
Tom Godwin (Blackpool Wyre & Fylde AC): U20M_400m, U20M_110mH, U20M_DT
Oliver Goldthorp (Chorley Athletic and Triathlon Club): U15B_HJ, U17M_TJ
Jamie Gorry (Western Athletic Club (Isle of Man)): U15B_1500m
Imogen Graham (Lancaster & Morecambe Ac): U17W_LJ
Keira Louise Gray (Manx Harriers): U13G_100m, U13G_70mH, U13G_LJ
Melita Griffin (Ribble Valley Athletic Club ): U17W_300m
Ethan Hallas (Preston Harriers): U15B_100m, U15B_300m, U17M_TJ
Olivia Hanby (Blackpool Wyre & Fylde AC): U17W_100m, U17W_300m
Teresa Harris (Blackpool Wyre & Fylde AC): U13B_1500m
Mairi Harrison (Manx Harriers): U13G_100m, U13G_1500m, U13G_LJ
Ryan Heneghan (Rossendale Harriers & AC): U15B_1500m
Emilia Heslop (Blackpool Wyre & Fylde AC): U20W_100mH, U20W_LJ
Niall Higham (Preston Harriers): U17M_1500m
Macy Hillier (Manx Harriers): U13G_100m, U13G_1500m, U13G_LJ
Sebby Holt (Blackpool Wyre & Fylde AC): U13B_100m, U13B_SP
Faye Houghton (Preston Harriers): U15G_1500m
Kieran Howard (Blackpool Wyre & Fylde AC): U13B_SP
Leah Howard (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15G_100m, U15G_75mH, U15G_LJ
Will Howard (Preston Harriers): U17M_1500m
Ben Hughes (Wigan & District H & AC): U17M_100mH, U17M_HJ, U17M_DT
Zoe Hughes (Wigan & District H & AC): SW_LJ
Ronald Hummelink (Lancaster & Morecambe AC): SM_5000m
Alisha Ibitoye (Preston Harriers): U17W_300m
Drew Illingworth (Preston Harriers): U17W_300m
Drew Illingworth-Turner (Preston Harriers): U17W_300m
Matthew Ingram (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U20M_TJ
Harry Jackson (Blackburn Harriers & AC): U15B_80mH
Taylor Jacob (Preston Harriers): U15B_100m, U15B_80mH
Edward Jeans (Preston Harriers): U20M_DT, U20M_HT, U20M_SP
Kate Jenkinson (Blackpool Wyre & Fylde Ac): U17W_300m
Jasmine Jolly (Preston Harriers): U17W_100m, U17W_80mH
Jordan Jones (Salford Metropolitan Ac): U17M_100m
Grace Kelly (Ribble Valley Athletic Club): U15G_1500m
Sally Kelly (Preston Harriers): U17W_100m, U17W_80mH
Harrison Kirk (Western Athletic Club (isle Of Man)): U17M_TJ, U17M_DT, U17M_SP
Loghlin Kirk (Western Athletic Club (Isle of Man)): U15B_100m, U15B_80mH, U15B_DT
Ashleigh Lachenicht (Northern (isle Of Man) Ac): U20W_100m, U20W_400m
Edward Latimer (Liverpool Pembroke & Sefton H Ac): U20M_100m
Sam Latimer (Liverpool Pembroke & Sefton H Ac): U15B_100m
Lucy Le-Marinel (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U17W_300m, U17W_LJ
Joshua Leatherd (Preston Harriers): U20M_100m
Olivia Leigh (Chorley Athletic and Triathlon Club): U15G_1500m
Lauren Lewis (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U17W_100m, U17W_LJ
Daniel Lilley (Chorley Athletic and Triathlon Club): U15B_1500m
Morgan Lilley (Blackpool Wyre & Fylde Ac): U17M_400m
Chris Livesey (Salford Harriers & AC): SM_5000m
Ava Lloyd (Wigan & District H & AC): U13G_1500m
Joe Lonsdale (Pendle Athletic Club): U20M_100m
Natalia Luczak (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15G_300m, U15G_LJ
Bailey Madden (Blackburn Harriers & AC): U15G_100m
Charlotte Mahoney (Rossendale Harriers & AC): U13G_1500m
Niall Maloney (Horwich R M I Harriers): U15B_100m
Lucy Mansfield (Blackpool Wyre & Fylde AC): SW_100m
James Margrave (Northern (isle Of Man) Ac): U15B_100m, U15B_HJ, U15B_DT
Alexander Philip Marsden (Preston Harriers): U20M_100m
Craig Martin (Manx Harriers): U15B_100m, U15B_80mH, U15B_HT
Kyle Andrew Martin (Manx Harriers): U15B_80mH, U15B_DT, U15B_HT
Billy Matthews (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U20M_400m
Caroline Mayers (Manx Harriers): SW_5000m
Ava Louise McGuckian (Preston Harriers): U20W_100m
Jackson McKay (Clayton Le Moors Harriers): U15B_1500m
Madison McMullan (Northern (Isle of Man) AC): U13G_100m, U13G_1500m, U13G_LJ
Shannon McMullan (Northern (Isle of Man) AC): U15G_100m, U15G_LJ, U15G_JT
Ciaran Medd (Blackpool Wyre & Fylde AC): U17M_DT, U17M_SP
Samuel Mercer (Lancaster & Morecambe AC): U17M_100m, U17M_TJ
James Metcalfe (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U20M_400m
Hayden Middleton (Preston Harriers): U13B_75mH, U13B_HJ, U13B_SP
Joe Millne-Ellison (Horwich R M I Harriers): U20M_400m
Luke Minns (Blackpool Wyre & Fylde Ac): SM_400m
Curtis Mitchell (Preston Harriers): SM_100m, SM_110mH
Erin Moffatt (Lancaster & Morecambe Ac): U15G_300m, U15G_LJ
Katie Moore (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U15G_100m, U15G_LJ
Max Moore-Lees (Manx Harriers): U15B_100m
Charlotte Morris (Preston Harriers): U17W_1500m
Lydia Morris (Northern (Isle of Man) AC): U15G_300m, U15G_1500m
Hannah Mulholland (Preston Harriers): U20W_400m
Temi Mustapha (Lancaster & Morecambe AC): U15G_100m
Riley Nagle (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15B_100m, U15B_300m
Jack Newton (Lancaster & Morecambe Ac): U15B_1500m, U15B_80mH
Harvey Noble (Preston Harriers): U17M_100mH, U17M_TJ
Eleanor Noblet (Preston Harriers): U13G_100m, U13G_LJ, U13G_JT
Chloe Norman (Blackpool Wyre & Fylde AC): U17W_300m, U17W_LJ
Alex Obiorah (Blackpool Wyre & Fylde AC): U20M_100m
James Osborne (Trawden Athletic Club): SM_5000m
Freddie Pearson (Lancaster & Morecambe AC): U13B_100m, U13B_HJ
Jack Perks (Northern (Isle of Man) AC): U15B_100m, U15B_300m
Catherine Perry (Northern (Isle of Man) AC): U13G_100m, U13G_1500m, U13G_LJ
Kira Perry (Northern (isle Of Man) Ac): U15G_75mH, U15G_LJ, U15G_100m
Meghan Pilley (Manx Harriers): U20W_100m
Oliver Platt (Chorley Athletic and Triathlon Club): U13B_1500m, U13B_HJ
Alan Plumb (Pendle Athletic Club): SM_DT, SM_HT, SM_SP
Benjamin Preddy (Preston Harriers): U17M_1500m
Jeff Prest (Trafford Athletic Club): SM_5000m
Kianna Proctor (Preston Harriers): U15G_100m
Glen Quayle (Northern (isle Of Man) Ac): U17M_100m
Russell Race (Hyndburn Ac): SM_HT, SM_SP
Edd Ralph (Blackpool Wyre & Fylde AC): U20M_110mH, SM_TJ
Matthew Ramsden (Blackburn Harriers & AC): U15B_1500m
Emily Rankin (Preston Harriers): U13G_100m, U13G_70mH, U13G_LJ
Imogen Reader (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15G_100m, U17W_LJ
Harrison Reilly (Chorley Athletic and Triathlon Club): U15B_1500m
Emily Reynolds (Preston Harriers): U15G_300m
Thomas Roberts (Chorley Athletic and Triathlon Club): U15B_1500m
Tomas Roberts (Preston Harriers): U17M_400m
George Robinson (Blackpool Wyre & Fylde Ac): U17M_1500m
Jessica Rogers (Blackpool Wyre & Fylde AC): U20W_1500m
Brett Rund (Blackpool Wyre & Fylde AC): SM_400m
Henry Sandwell (Blackpool Wyre & Fylde AC): U17M_100m, U17M_400m
Maisie Saul (Preston Harriers): U17W_100m
Ciaran Scroggie (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U17M_100m
Kazu Senior (Western Athletic Club (Isle of Man)): U13B_100m, U13B_1500m
Paige Shannon (Blackburn Harriers & AC): U13G_70mH, U13G_LJ
Saul Sharp (Blackburn Harriers & AC): U13B_100m, U13B_1500m
Juliet Sherrington (Preston Harriers): U17W_100m, U17W_300m
Callum Sherry (Northern (Isle of Man) AC): U15B_100m, U15B_300m
Amber Sibbald (Manx Harriers): U20W_100mH, U20W_LJ
Emily Sim (Lancaster & Morecambe AC): U13G_JT
Joe Sims (Trawden Athletic Club): U13B_100m, U13B_1500m, U13B_SP
Ben Sinclair (Manx Harriers): U13B_100m, U13B_75mH, U13B_HJ
Scott Sinclair (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15B_HJ
Ellie Singleton (Trawden Athletic Club): U13G_1500m
Paige Singleton (Trawden Athletic Club): U13G_1500m
James Smith (Blackpool Wyre & Fylde Ac): U15B_1500m
Sophie Stanworth (Blackburn Harriers & AC): U15G_1500m
Brent Starkie (Blackpool Wyre & Fylde AC): SM_400m
Abigail Stratton (Trawden Athletic Club): U13G_100m, U13G_1500m, U13G_LJ
Alicia Stretton (Blackpool Wyre & Fylde AC): U17W_100m
Leon Stubbs (Burnley Ac): U20M_400m
Luke Suffolk (Preston Harriers): U15B_100m, U15B_300m
Stephen Sumner (Hyndburn Ac): SM_100m
Scarlett Sutton (Preston Harriers): U15G_1500m
Tobias Swarbrick (Lancaster & Morecambe AC): U13B_1500m
Queen Tanimowo (Blackburn Harriers & AC): U15G_100m, U15G_75mH
Anna Tankard (Preston Harriers): U17W_JT
Georgia Tansey (Ribble Valley Athletic Club ): U17W_1500m
Declan Taylor (Preston Harriers): U20M_100m
Keoghan Taylor (Manx Harriers): U17M_100m, U17M_TJ
Kyle Taylor Pomfret (Blackburn Harriers & Ac): U13B_1500m, U13B_DT, U13B_HT
Jamie Teare (Blackburn Harriers & Ac): U15B_1500m, U15B_80mH, U15B_HJ
Rory Teare (Blackburn Harriers & AC): U13B_75mH, U13B_HJ
Stephen Teare (Northern (Isle of Man) AC): U17M_100m, U17M_400m, U17M_TJ
Izzy Thompson (Blackburn Harriers & AC): U15G_JT
Lucy Thompson (East Cheshire Harriers & Tameside AC): U17W_100m
Lucy Tickle (Blackpool Wyre & Fylde AC): U15G_300m
Lucy Townson (Liverpool Pembroke & Sefton H AC): U20W_400m
Emma Tunstall (Preston Harriers): U13G_70mH, U13G_JT
Lauren Tunstall (Preston Harriers): U15G_75mH, U15G_LJ, U15G_JT
Daniel Upton (Trafford Athletic Club): SM_DT, SM_HT, SM_SP, SM_110mH
Eleanor Ward (Preston Harriers): U17W_1500m, U17W_1500mSC
Emily Warren (Blackburn Harriers & AC): U17W_100m, U17W_300m, U17W_80mH
Ethan Warren (Preston Harriers): U15B_1500m
Jenson Warren (Preston Harriers): U13B_1500m
Michael Webber (Western Athletic Club (Isle of Man)): U13B_100m, U13B_75mH, U13B_HJ
Simon Wells (Blackpool Wyre & Fylde AC): SM_100m
Bethany Whipp (Blackpool Wyre & Fylde AC): U13G_1500m
Danielle Whipp (Blackpool Wyre & Fylde Ac): U17W_300m
Will Whiteside (Preston Harriers): U15B_100m, U15B_HJ
Amy Wiggans (Blackburn Harriers & AC): U15G_100m
Lydia Wilcock (Chorley Athletic and Triathlon Club): U17W_1500m
Harry Wilkin (Blackburn Harriers & AC): U15B_1500m
Thomas Wilkinson (Blackpool Wyre & Fylde AC): U13B_100m, U13B_75mH
Benjamin Withers (Preston Harriers): U15B_1500m
Symon Woan (Preston Harriers): SM_100m
Lauryn Wood (Preston Harriers): U15G_JT
Emily Worthington (Preston Harriers): U17W_JT
Katy Wyper (Blackpool Wyre & Fylde AC): SW_100m