Top: Entries for Northern Athletics Cross Country Championships 2016 - Senior Women







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

105 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Accrington Road RunnersAccrington Road Runners
4 athletes, 1 team

Debbie Gowans, Julia Hartley, Lisa Parker, Emma Taylor.
1 team4 athletes
Ackworth Road RunnersAckworth Road Runners
1 athletes, 1 team

Donna Bailey.
1 team1 athletes
Alnwick HarriersAlnwick Harriers
1 athletes, 1 team

Diana Weightman.
1 team1 athletes
Altrincham & District ACAltrincham & District AC
3 athletes, 1 team

Lora Blann, Fiona Cosgrove, Carole Harrison.
1 team3 athletes
Aurora HarriersAurora Harriers
2 athletes, 1 team

Laura Tedstone, Rachael Thraves.
1 team2 athletes
Barnsley Athletic ClubBarnsley Athletic Club
7 athletes, 1 team

Anne Bennett, Naomi Biddlestone, Melanie Hammond, Melanie Hammond, Beth Massey, Kerry Storrar, Linda Westlake.
1 team7 athletes
Bingley Harriers & AcBingley Harriers & Ac
6 athletes, 1 team

Sue Becconsall, Jo Buckley, Alana Gill, Shona Stone, Lesley Watson, Rebecca Weight.
1 team6 athletes
Birtley AcBirtley Ac
5 athletes, 1 team

Val Baxter, Shannel Curtis, Chloe Price, Lisa Short, Stephanie Young.
1 team5 athletes
Blackburn Harriers & AcBlackburn Harriers & Ac
4 athletes, 1 team

Jan Buckingham, Lindsay Davies, Carly Edwards, Eve Smith.
1 team4 athletes
Blackhill BoundersBlackhill Bounders
2 athletes, 1 team

Dianne Henaghan, Lucy Wallace.
1 team2 athletes
Blackpool Wyre & Fylde AcBlackpool Wyre & Fylde Ac
5 athletes, 1 team

Caroline Betmead, Laura Gilderdale , Emily Japp, Dawn Maher, Michelle Tickle.
1 team5 athletes
Border Harriers & AcBorder Harriers & Ac
5 athletes, 1 team

Charlotte Douglas, Victoria Johnston, Carolyn Millican, Rhiannon Silson, Fiona Smith.
1 team5 athletes
Burnden Road RunnersBurnden Road Runners
19 athletes, 1 team

Fiona Ashton, Carolyn Barker, Julie Bower, Jackie Cairns, Sally Cottrill, Joanne Darby, Rita Edwards, Anne Ferguson, Lesley Fisher, Jane Forrest, Gwen Kinloch, Gillian McGowan, Diane Morrison, Maria Parkinson, Paula Pilling, Brenda Sedgewick, Shirley Staveley, Katy Thompson, Kirsty White.
1 team19 athletes
Bury Athletic ClubBury Athletic Club
2 athletes, 1 team

Alison Dale, Jenny Yates.
1 team2 athletes
Chorlton RunnersChorlton Runners
6 athletes, 1 team

Elena Adorni, Hannah Ahle, Leona Beaumont, Alison Wainwright, Rosalyn Webster, Naomi Wright.
1 team6 athletes
City of Hull ACCity of Hull AC
5 athletes, 1 team

Tina Marie Brown, Madeleine Chadwick, Keri Pearson, Corinna Turner, Charlotte Ward.
1 team5 athletes
City Of Sheffield And Dearne AcCity Of Sheffield And Dearne Ac
2 athletes, 1 team

Evie Brailsford, Caroline Fuller.
1 team2 athletes
Clayton Le Moors HarriersClayton Le Moors Harriers
17 athletes, 1 team

Donna Airey, Susan Allen, Bianca Bennett, Helen Burnett, Julie Dawes, Sarah Helliwell, Laura Hesketh, Vicky Heys, Jean Knightley, Christine Leathley, Helena Leathley, Elizabeth Mullan, Orlaith O'Mahony, Julia Rushton, Angela Shian, Rachel Todd, Claire Vincent .
1 team17 athletes
Crook & Dist Sports AcCrook & Dist Sports Ac
4 athletes, 1 team

Jayne Henderson, Joanne Raine, Eeanor Spencer-Regan, Elizabeth Wood.
1 team4 athletes
Darlington H & ACDarlington H & AC
8 athletes, 1 team

Emily  Halstead, Anne Hutchinson, Lesley Miller, Linda Noble, Sue Philips, Paula Roberts, Linda Tinkler, Alyson Williamson.
1 team8 athletes
Darwen Dashers RcDarwen Dashers Rc
8 athletes, 1 team

Francesca Bury, Carol Butterworth, Laura Cameron, Janine Fallon, Claire Hardy, Joanne Nelson, Leanne Postlethwaite, Leanne Walsh.
1 team8 athletes
Doncaster Athletic ClubDoncaster Athletic Club
1 athletes, 1 team

Rose James.
1 team1 athletes
Durham City Harriers & ACDurham City Harriers & AC
4 athletes, 1 team

Rachel Bentley, Katherine O'Mahony, Rosie Smith, Kirsty Walker.
1 team4 athletes
East Cheshire Harriers & Tameside AcEast Cheshire Harriers & Tameside Ac
4 athletes, 1 team

Janet Grint, Bethany Hirst, Stephanie Owen, Kelly Smith.
1 team4 athletes
East Hull Harriers & AcEast Hull Harriers & Ac
12 athletes, 1 team

Alison Burnett, Mary Carrick, Mandy Davison, Jennifer Deyes, Jayne Earle, Kadi Huart, Linda Huart, Beverley Jackson, Janet Kay, Katie Seddon, Janice Wilcock, Kirsty Wilson.
1 team12 athletes
Eden RunnersEden Runners
1 athletes, 1 team

Kerry Davies.
1 team1 athletes
Elswick HarriersElswick Harriers
8 athletes, 1 team

Joanne Brown, Sarah Davies, Marie Drozdowicz, Denise Huddleston, Catherine Lee, Mary Lisle, Arabella Pearce, Felicity Smith.
1 team8 athletes
Elvet StridersElvet Striders
3 athletes, 1 team

Emma Bain, Susan Davis, Stephanie Piper.
1 team3 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
4 athletes, 1 team

Lisa Atkinson, Mary Ferrier, Maggie Loraine, Sophie Wickham.
1 team4 athletes
Gosforth Harriers & AcGosforth Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Harriett Buswell, Sarah Gartside.
1 team2 athletes
Halifax Harriers & AcHalifax Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Katrina Oddy.
1 team1 athletes
Hallamshire Harriers SheffieldHallamshire Harriers Sheffield
7 athletes, 1 team

Elizabeth Adams, Hatti Archer, Hannah Fletcher, Rachel Poole, Nicola Squires, Hannah Whitelam, Zanthe Wray.
1 team7 athletes
Harrogate Harriers & AcHarrogate Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Sarah Gill, Alexandra Richens, Emma Robinson.
1 team3 athletes
Heaton Harriers & AcHeaton Harriers & Ac
4 athletes, 1 team

Caroline Billis, Jenny Friend, Lisa Harpin, Joanne Rowe.
1 team4 athletes
Helsby Running ClubHelsby Running Club
2 athletes, 1 team

Jane Ashbrook, Laura Baynham-Hughes.
1 team2 athletes
Holmfirth Harriers AcHolmfirth Harriers Ac
6 athletes, 1 team

Joanne Bailey-Taylor, Helen Berry, Katherine Farquhar, Claire Leaver-Hewitt, Margaret Sykes, Katie Walshaw.
1 team6 athletes
Horwich R M I HarriersHorwich R M I Harriers
1 athletes, 1 team

Debra Campbell.
1 team1 athletes
Hunwick HarriersHunwick Harriers
2 athletes, 1 team

Tricia Chaplin, Nicole Race.
1 team2 athletes
Hyde Park HarriersHyde Park Harriers
1 athletes, 1 team

Robin Culshaw.
1 team1 athletes
Hyde Village StridersHyde Village Striders
5 athletes, 1 team

Christine Copson, Jacqueline Crowther, Sharron Duffy, Samantha Hartley, Vicky Wright.
1 team5 athletes
Ilkley Harriers AcIlkley Harriers Ac
3 athletes, 1 team

Petra Bijsterveld, Gaenor Coy, Julie Elmes.
1 team3 athletes
Jarrow & Hebburn AcJarrow & Hebburn Ac
3 athletes, 1 team

Heather Robinson, Alexandra Sneddon, Hazelle Webster-Costella.
1 team3 athletes
Keighley & Craven AcKeighley & Craven Ac
3 athletes, 1 team

Janet Arkwright, Diane MacDonald, Sarah O'Sullivan.
1 team3 athletes
Kendal Amateur Athletic ClubKendal Amateur Athletic Club
2 athletes, 1 team

Rebecca Robinson, Sarah Tunstall.
1 team2 athletes
Kimberworth StridersKimberworth Striders
1 athletes, 1 team

Helen Woodburn.
1 team1 athletes
Kirkstall HarriersKirkstall Harriers
7 athletes, 1 team

Jill Buckley, Vikki Daniel, Rose George, Jill Hudson, Alice Murray-Gourlay, Julianne Odede, Bethan Thomas-Lloyd.
1 team7 athletes
Knowsley HarriersKnowsley Harriers
3 athletes, 1 team

Anja Dunsch, Susan Hamley, Helen Sharman.
1 team3 athletes
Lancaster & Morecambe ACLancaster & Morecambe AC
1 athletes, 1 team

Sarah Hodgson.
1 team1 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
7 athletes, 1 team

Leila Armoush, Emma Clayton, Claire Duck, Rachel Friend, Amicia Lee, Susan Partridge, Sheryl Punter.
1 team7 athletes
Leigh Harriers & AcLeigh Harriers & Ac
9 athletes, 1 team

Dionne Allen, Dianne Denney, Rachel Hodgkinson, Abigail Howarth, Lauren Howarth, Georgina Leck, Marjorie Leigh, Fiona Steel, Brenda Wane.
1 team9 athletes
Lincoln Wellington Athletic ClubLincoln Wellington Athletic Club
3 athletes, 1 team

Natalie Burns, Sheridan McWilliam , Rachael Nathan.
1 team3 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
10 athletes, 1 team

Rachael Burns, Rebecca Donohue, Elizabeth Egan, Sarah Howard, Ailbhe McDaid, Michelle Murphy, Sarah Singleton, Hannah Traynor, Vicky Unsworth, Sophie Whiteside.
1 team10 athletes
Liverpool Pembroke & Sefton H ACLiverpool Pembroke & Sefton H AC
4 athletes, 1 team

Clare Constable, Vicky Jones, Julie Lang, Kirsty Longley.
1 team4 athletes
Liverpool Running ClubLiverpool Running Club
4 athletes, 1 team

Rachel Burke, Susan Burke, Sharon James, Alex O'Brien.
1 team4 athletes
Longwood Harriers AcLongwood Harriers Ac
1 athletes, 1 team

Claire Pickersgill.
1 team1 athletes
Low Fell RcLow Fell Rc
5 athletes, 1 team

Clare Brewis, Vicki Halse, Anna McClean, Cheryl Parkin, Tara Robb.
1 team5 athletes
Lymm RunnersLymm Runners
1 athletes, 1 team

Emma Davis.
1 team1 athletes
Lytham St Annes Rr ClubLytham St Annes Rr Club
4 athletes, 1 team

Sylvia Elisabet Gittins, Barbara Holmes, Melanie Koth, Patricia Lock.
1 team4 athletes
Manchester FrontrunnersManchester Frontrunners
4 athletes, 1 team

Kate Brennan, Lucy Etchells, Jane Fletcher, Paula Medley.
1 team4 athletes
Manchester Harriers & ACManchester Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Emma Tolond.
1 team1 athletes
Manchester Ymca HarriersManchester Ymca Harriers
5 athletes, 1 team

Hannah Jane Brierley, Stephanie Goodchild, Jill Guthrie, Claudia Hammond-Price, Emma Rettig.
1 team5 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Josie Cram, Emma Holt, Lorna MacDonald.
1 team3 athletes
New Marske Harriers ClubNew Marske Harriers Club
3 athletes, 1 team

Kath Aspin, Lisa Bennett, Patricia Speedie.
1 team3 athletes
North Derbyshire RcNorth Derbyshire Rc
1 athletes, 1 team

Sarah Burton.
1 team1 athletes
North Shields Polytechnic ClubNorth Shields Polytechnic Club
2 athletes, 1 team

Katherine Davis, Mandy Naumann.
1 team2 athletes
Pendle Athletic ClubPendle Athletic Club
1 athletes, 1 team

Faye Holden.
1 team1 athletes
Penny Lane StridersPenny Lane Striders
1 athletes, 1 team

Cristina Puccini.
1 team1 athletes
Pensby RunnersPensby Runners
5 athletes, 1 team

Rebecca Davies, Amanda McGonigle, Lucy Partridge, Sarah Roberts, Ashley Walker.
1 team5 athletes
Preston HarriersPreston Harriers
10 athletes, 1 team

Judith Deakin, Victoria  Duckett, Emma Essex-Crosby, Nichola Jackson, Kalasiram  Loy, Adela Nuttall, Charlotte Rawcliffe, Rebecca Rigby, Ambi Tipping, Sue Wickham.
1 team10 athletes
Pudsey & Bramley AcPudsey & Bramley Ac
4 athletes, 1 team

Alexandra Bell, Claire Green, Rachel Pilling, Suzanne  Sharman.
1 team4 athletes
Quakers Running ClubQuakers Running Club
3 athletes, 1 team

Katherine Hackett, Dawn Richardson, Louise Trainor.
1 team3 athletes
Richmond & Zetland HarriersRichmond & Zetland Harriers
8 athletes, 1 team

Josephine Adams, Rosemary Adams, Laura Dunphy, Jacqueline Keavney, Michelle Sprent, Pauline Whittaker, Fiona Wilson, Natalie  Wood.
1 team8 athletes
Rochdale Harriers & AcRochdale Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Janice Needham.
1 team1 athletes
Rossendale Harriers & AcRossendale Harriers & Ac
4 athletes, 1 team

Lynne Berbatiotis, Vikki Hardwicke, Tracy Ireland, Natalie Murphy.
1 team4 athletes
Rotherham Harriers and ACRotherham Harriers and AC
9 athletes, 1 team

Fiona Davies, Jessica Fawcett, Sasha Ann Gallagher, Natasha Hatswell, Philippa James, Samantha Johnson, Emma Parkinson, Alina Stepanchuk, Gillian Taylor.
1 team9 athletes
Rothwell & District HarriersRothwell & District Harriers
2 athletes, 1 team

Carole Clifford, Emma Rawson.
1 team2 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
14 athletes, 1 team

Helen Armitage, Katherine Barker, Luisa Candioli, Helen Carter, Anne Chinoy, Jacqueline Cordingley, Sarah Douglas, Sinead Ferguson, Emma Finney, Katie Hewison, Jane Thomas, Janneke Van Beijnum, Katherine Wellam, Katie White.
1 team14 athletes
Salford Harriers & AcSalford Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Tessa Robinson.
1 team1 athletes
Saltwell HarriersSaltwell Harriers
2 athletes, 1 team

Lois Lincolcn, Charlotte Proud.
1 team2 athletes
Sedgefield HarriersSedgefield Harriers
1 athletes, 1 team

Tracy Henderson.
1 team1 athletes
Sheffield RCSheffield RC
1 athletes, 1 team

Rebekah Walker.
1 team1 athletes
Skelmersdale Boundary HarriersSkelmersdale Boundary Harriers
3 athletes, 1 team

Carole Quirk, Honor Thompson, Jane Woodburn.
1 team3 athletes
South Shields Harriers & ACSouth Shields Harriers & AC
9 athletes, 1 team

Paula Atkinson, Alison Bone, Amy Bound, Rachel Breheny, Georgia Campbell, Melanie Cooke-Dunlop, Carly Henderson, Nicola Myers, Claire O'Callaghan.
1 team9 athletes
Southport Waterloo ACSouthport Waterloo AC
4 athletes, 1 team

Tracey Allan, Amanda Crook, Stephanie James, Michelle Spencer.
1 team4 athletes
Spectrum StridersSpectrum Striders
5 athletes, 1 team

Stephanie Charman, Karon Forster, Anne Hewitt, Jane Lowe, Jude Peck.
1 team5 athletes
Spenborough & Dist ACSpenborough & Dist AC
1 athletes, 1 team

Jenni Muston.
1 team1 athletes
St Helens StridersSt Helens Striders
6 athletes, 1 team

Jade  Booth, Rachael Fairclough, Joanne Jackson, Claire Lindsay, Kylie Maguire, Gemma Webster.
1 team6 athletes
St Helens Sutton ACSt Helens Sutton AC
1 athletes, 1 team

Gemma Connolly.
1 team1 athletes
Steel City Striders RcSteel City Striders Rc
9 athletes, 1 team

Carol Beattie, Magdalena Boo, Jo Carnie, Rio Cooper, Naomi Rabin, Jennifer Rich, Nicola Ross, Nancy Stuart, Heather Wallis.
1 team9 athletes
Stockport Harriers & ACStockport Harriers & AC
2 athletes, 1 team

Anna MacKenzie, Louise Rudd.
1 team2 athletes
Sunderland Harriers & AcSunderland Harriers & Ac
8 athletes, 1 team

Susan Clughen, Colleen Compson, Lucie Forster, Rachael Moore, Emma  North, Sarah O Mahoney, Kim Phillips Fox, Nicola Woodward.
1 team8 athletes
Trafford Athletic ClubTrafford Athletic Club
9 athletes, 1 team

Elizabeth Austen, Emily Beedham, Amy-rose Cauley, Vicki Cronin, Nicole Davenport, Alison Drasdo, Sue Exon, Sarah Hudak, Melanie Monks.
1 team9 athletes
Trawden Athletic ClubTrawden Athletic Club
4 athletes, 1 team

Helen Buchan, Debbie Earnshaw, Susie Pedder , Molly Ralphson.
1 team4 athletes
Tyne Bridge HarriersTyne Bridge Harriers
6 athletes, 1 team

Charlotte Carpenter, Mairi Clancy, Alison Dargie, Laura Irving, Lucy Matheson, Louise Rodgers.
1 team6 athletes
Tynedale Harriers & AcTynedale Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Kate Lowdon, Karen Robertson.
1 team2 athletes
Vale Royal AcVale Royal Ac
10 athletes, 1 team

Katie Victoria Brough, Carolyn Dooley, Tessa McCormick, Kate Moulds, Sarah Murphy, Amelia Pettitt, Helen Smith, Kate Spilsbury, Kate Titlow, Carole Williams.
1 team10 athletes
Valley Striders ACValley Striders AC
6 athletes, 1 team

Hannah Corne, Pascale Fotherby, Samantha Harris, Myra Jones, Sue Sunderland, Elizabeth Wood.
1 team6 athletes
Wakefield District H & AcWakefield District H & Ac
1 athletes, 1 team

Julie Briscoe.
1 team1 athletes
Wallasey Athletic ClubWallasey Athletic Club
7 athletes, 1 team

Michelle Alty, Nicci Davies, Sallie Holt, Sharon Lamont, Louise Marsden, Mary Rees, Helen Stansfield.
1 team7 athletes
Wesham Road Runners & AcWesham Road Runners & Ac
5 athletes, 1 team

Catherine Carrdus, Tracey Hulme, Helen Lawrenson, Emma Pass, Laura Taylor.
1 team5 athletes
Wharfedale HarriersWharfedale Harriers
9 athletes, 1 team

Jennifer Battersby, Sarah Charlesworth, Emma Dodd, Emma Hopkinson, Lucy Needham, Clare Pearson, Louisa Pickles, Susan Thompson, Lynn Whittaker.
1 team9 athletes
Wigan & District H & ACWigan & District H & AC
5 athletes, 1 team

Pat Cole, Pauline Foster, Jayne Taylor, Pauline Taylor, Shona Taylor.
1 team5 athletes
Wigan PhoenixWigan Phoenix
2 athletes, 1 team

Lynn Manir-Jolley, Rachael Moore.
1 team2 athletes
Wirral ACWirral AC
9 athletes, 1 team

Rachel Bainbridge, Elsa Bromhall, Caroline Brophy, Chloe Dalton, Sophie Hunt, Sarah Kearney, Natalie Matthews, Yolla McCoy, Anne Rosbottom.
1 team9 athletes
York Knavesmire HarriersYork Knavesmire Harriers
5 athletes, 1 team

Sarah Attwood, Cassie Holmes, Andrea Lancaster, Bryony Parkinson, Kirsty Vogan.
1 team5 athletes
31 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Wendy Bainbridge (Buxton AC), 
Hannah Bateson (Lancaster & Morecambe Ac), 
Alannah Birtwistle (Macclesfield Harriers & Ac), 
Sheila Bradley (Buxton AC), 
Jane Cope (Louth Ac), 
Sophie Cowper (Lincoln Wellington Athletic Club), 
Kathleen Crisp (Barrow & Furness Striders Ac), 
Kim Croskery (Macclesfield Harriers & AC), 
Heather Fryer-Winder (Buxton AC), 
Natasha Geere (Spenborough & Dist Ac), 
Lisa Grantham (Pensby Runners), 
Saranya Hasler (Macclesfield Harriers & Ac), 
Caroline Lambert (Wetherby Runners AC), 
Kate Ledin (Buxton AC), 
Elaine Leslie (Jarrow & Hebburn Ac), 
Joanna Miles (Macclesfield Harriers & AC), 
Barbara Murray (Macclesfield Harriers & Ac), 
Paula Nimmo (Macclesfield Harriers & Ac), 
Elizabeth Nocton (Buxton AC), 
Jenny Parker (City Of York Ac), 
Daisy Pickles (Macclesfield Harriers & Ac), 
Rowen Ratcliffe (Saddleworth Runners Club), 
Trudy Roberts (Louth Ac), 
Eleanor Robinson (Ripley Running Club), 
Katie Savage (Barrow & Furness Striders Ac), 
Jill Seddon (Barrow & Furness Striders Ac), 
Maria Snell (Lancaster & Morecambe Ac), 
Kerry Stainton (Louth AC), 
Hanny Stockman (Macclesfield Harriers & AC), 
Christina Wiejak (Barrow & Furness Striders AC), 
Tania Wilson (Buxton AC).
1 postal entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Skyrac Athletic ClubSkyrac Athletic Club
8 athletes, 1 team

Jenny Beaumont, Hannah Brown, Rebecca Cesar De Sa, Arifa Chakera, Emma Inglis, Eve McGuire, Sarah Morley, Claire Shepherd.
1 team8 athletes
No postal individual entries for this event
Total teams: 106
Total athletes: 511