Top: Entries for Northern Athletics Cross Country Championships 2016 - U17 Men







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

50 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Beverley Athletic ClubBeverley Athletic Club
3 athletes, 1 team

Jacob Chastney, Oliver Douglas, Gregory Jackson.
1 team3 athletes
Billingham Marsh Hse H & AcBillingham Marsh Hse H & Ac
2 athletes, 1 team

Callum Downing, Luke Duffy.
1 team2 athletes
Bingley Harriers & AcBingley Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Matthew Merrick.
1 team1 athletes
Bury Athletic ClubBury Athletic Club
1 athletes, 1 team

Sam Brooks.
1 team1 athletes
City Of Sheffield And Dearne AcCity Of Sheffield And Dearne Ac
5 athletes, 1 team

Cameron Cass, Alfie Manthorpe, Joseph Newman-Billington, Matthew Shaw, Julian Slater.
1 team5 athletes
City Of York AcCity Of York Ac
1 athletes, 1 team

Tyler Hutchinson.
1 team1 athletes
City Of York AcCity Of York Ac
5 athletes, 1 team

Robbie Brown, Maurice Calton Seal, Marcel Dalee, Angus McMillan, Nathan Smith.
1 team5 athletes
Clayton Le Moors HarriersClayton Le Moors Harriers
3 athletes, 1 team

Ryan Clarke, Curtis Holt, Reece Lawrence.
1 team3 athletes
Darlington H & ACDarlington H & AC
3 athletes, 1 team

Sean Connolly, Matthew McGuire, Ben Tinkler.
1 team3 athletes
Derby Athletic ClubDerby Athletic Club
3 athletes, 1 team

Daniel Evans, Hugo Milner, Ben Slevin.
1 team3 athletes
Doncaster Athletic ClubDoncaster Athletic Club
2 athletes, 1 team

Rhys Gibson, George Phillips.
1 team2 athletes
Durham City Harriers & ACDurham City Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Joseph Grehan-Bradley.
1 team1 athletes
East Cheshire Harriers & Tameside AcEast Cheshire Harriers & Tameside Ac
5 athletes, 1 team

Nathan Barlow, Paolo Guarnieri, George Lewis, Callum Rhodes, Oliver Topping.
1 team5 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Aleck Haddon, Joseph Kirk, Matthew Wakefield.
1 team3 athletes
Hallamshire Harriers SheffieldHallamshire Harriers Sheffield
3 athletes, 1 team

Jack Crownshaw, Billy Hinchliff, Jack Wells.
1 team3 athletes
Harrogate Harriers & AcHarrogate Harriers & Ac
4 athletes, 1 team

Jack Brennan, Edward Burgess, Louis Maurice, George Mills.
1 team4 athletes
Heaton Harriers & AcHeaton Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Thomas Green.
1 team1 athletes
Holmfirth Harriers AcHolmfirth Harriers Ac
2 athletes, 1 team

Harry Shelbourne, Seth Waterman.
1 team2 athletes
Horwich R M I HarriersHorwich R M I Harriers
1 athletes, 1 team

Luke Massey.
1 team1 athletes
Houghton Harriers & AcHoughton Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Alexander Brown, Adam Middleton.
1 team2 athletes
Keighley & Craven AcKeighley & Craven Ac
1 athletes, 1 team

James Lund.
1 team1 athletes
Kendal Amateur Athletic ClubKendal Amateur Athletic Club
3 athletes, 1 team

Alexander Birkett, Cole Blaikie, Luke Bowen.
1 team3 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
5 athletes, 1 team

Alexander Booth, Kieran Lazenby, Will Marshall, Ciaran O'Dwyer, Dominic Peterson.
1 team5 athletes
Leigh Harriers & AcLeigh Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Jacob Briscoe, Benjamin Livingston, Sam Wardle.
1 team3 athletes
Lincoln Wellington Athletic ClubLincoln Wellington Athletic Club
1 athletes, 1 team

Harrison Wood.
1 team1 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
4 athletes, 1 team

Kyle Dentith, Joseph Ford, Thomas Rogerson, Christian Woods.
1 team4 athletes
Liverpool Pembroke & Sefton H ACLiverpool Pembroke & Sefton H AC
6 athletes, 1 team

Daniel Jones, Joseph Martin, James Metcalfe, Matthew Richardson, Glenn Sherwin, Daniel Slater.
1 team6 athletes
Longwood Harriers AcLongwood Harriers Ac
2 athletes, 1 team

Niall O'Connell, Elliot Thompson.
1 team2 athletes
Manchester Harriers & ACManchester Harriers & AC
3 athletes, 1 team

Luke Doleman, Ben Skertchly, Sam Tarry.
1 team3 athletes
Middlesbrough Athletic Club (mandale)Middlesbrough Athletic Club (mandale)
5 athletes, 1 team

Joshua Allen, Nathan Baker, Benjamin Bergstrand, Reece Curtis, Ben Palmer.
1 team5 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
5 athletes, 1 team

Scott Beattie, Josh Burton, Kieran Hedley, Jacob Hopkins, Adam Shewry.
1 team5 athletes
New Marske Harriers ClubNew Marske Harriers Club
2 athletes, 1 team

Harry Allan, Hassan Ben-Tiba.
1 team2 athletes
North Shields Polytechnic ClubNorth Shields Polytechnic Club
2 athletes, 1 team

Matthew Morley, Isaac Finch Noble.
1 team2 athletes
Pendle Athletic ClubPendle Athletic Club
3 athletes, 1 team

Matthew Barnes, Tiarnan Crorken, Thomas Marchant.
1 team3 athletes
Preston HarriersPreston Harriers
7 athletes, 1 team

George Ashcroft, Louis Barrow, Sean Bellis, Nathan Dunn, Adam Roberts, Dean Tierney, George Warburton.
1 team7 athletes
Richmond & Zetland HarriersRichmond & Zetland Harriers
5 athletes, 1 team

Aaron Auton, Ryan Canizo, James Greer, Luke Hack, Harry Robson.
1 team5 athletes
Rossendale Harriers & AcRossendale Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Joshua Whitehead.
1 team1 athletes
Rotherham Harriers and ACRotherham Harriers and AC
5 athletes, 1 team

Joseph Massingham, Kane Smith, Matthew Walker, Declan Walker- Smith, Aaron Lee Wickson.
1 team5 athletes
Rothwell & District HarriersRothwell & District Harriers
2 athletes, 1 team

Joseph Ambler, Alex Wyke-Ulliott.
1 team2 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
10 athletes, 1 team

Dylan Battick, Charlie Brett, Dillon Cooper, Charlie Goddard, Alexander Jones, Adam Kinghorn, Adam Spilsbury, Jake Spilsbury, Aidan Stirrup, Michael Whitham.
1 team10 athletes
Scunthorpe & District AcScunthorpe & District Ac
1 athletes, 1 team

Jamie Cook.
1 team1 athletes
Stockport Harriers & ACStockport Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Josh Seymour.
1 team1 athletes
Sunderland Harriers & AcSunderland Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Sean MacKie.
1 team1 athletes
Trafford Athletic ClubTrafford Athletic Club
6 athletes, 1 team

Abel Ashby, Seamus Bradbury, Colin Daly, Mikey Kingston, Mac O'Malley, Danny Shaw.
1 team6 athletes
Tynedale Harriers & AcTynedale Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Christopher Jackson, Jaycee Shotton.
1 team2 athletes
Vale Royal AcVale Royal Ac
5 athletes, 1 team

Josh Betteley, Harry Buglass, Harry Dexter, Arun Dight, Cameron Weaver.
1 team5 athletes
Warrington A CWarrington A C
3 athletes, 1 team

Daniel Fox, Luke Gamble, Sam Rostron.
1 team3 athletes
West Cheshire Athletic ClubWest Cheshire Athletic Club
2 athletes, 1 team

Harrison (harri Britton, Ethan Greenland.
1 team2 athletes
Wharfedale HarriersWharfedale Harriers
1 athletes, 1 team

Thomas Nelson.
1 team1 athletes
Wirral ACWirral AC
10 athletes, 1 team

David Jamieson, Owen Thomas Jones, Ieuan Kearney, Duncan MacDonald, Alex McBain, Daniel Nuttall, George Patterson, Michael Rooke, Benjamin Sara-Kelly, Joe Wigfield.
1 team10 athletes
15 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Cameron Bell (Hallamshire Harriers Sheffield), 
Jack Brothwell (Kingston upon Hull AC), 
George Cooke (Stockport Harriers & Ac), 
Harry Cooke (Scunthorpe & District Ac), 
Reece Dalton (Ripon Runners), 
Joseph Dugdale (Cumberland Fell Runners), 
Joseph Hallas (Matlock Athletic Club), 
Toby Hillery (Wetherby Runners Ac), 
Christopher Larkin (Halton & Frodsham Harriers), 
Jake Lonsdale (Preston Harriers), 
Patrick Magner (Stockport Harriers & Ac), 
Baldvin Magnusson (Kingston Upon Hull Ac), 
Elliott Matier (Carlisle Aspatria Ac), 
Jack Stubbings (Warrington A C), 
Joseph Twigg (Lancaster & Morecambe Ac).
1 postal entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Skyrac Athletic ClubSkyrac Athletic Club
6 athletes, 1 team

Ashby Alex, Joseph Craig-Jackson, Patrick Crotty, Alex Pagdin, David Alexande Stewart, Ben Thompson.
1 team6 athletes
No postal individual entries for this event
Total teams: 51
Total athletes: 179