Top: Entries for Northern Athletics Cross Country Championships 2016 - U15 Boys







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

66 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Amber Valley and Erewash Athletic ClubAmber Valley and Erewash Athletic Club
1 athletes, 1 team

Ethan Barr.
1 team1 athletes
Ambleside ACAmbleside AC
3 athletes, 1 team

Ben Edmondson, Joe Edmondson, Oliver Gajdowski.
1 team3 athletes
Barnsley Athletic ClubBarnsley Athletic Club
3 athletes, 1 team

Rowan Briscoe, Harrison Hall, Joshua Ward.
1 team3 athletes
Beverley Athletic ClubBeverley Athletic Club
1 athletes, 1 team

Jonathan Dennison.
1 team1 athletes
Bingley Harriers & AcBingley Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Reuben Mantle.
1 team1 athletes
Birtley AcBirtley Ac
2 athletes, 1 team

Cain Mason, Dillon Openshaw.
1 team2 athletes
Blaydon Harriers & ACBlaydon Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Daniel Buffham.
1 team1 athletes
Border Harriers & AcBorder Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Oliver Dustin.
1 team1 athletes
Bury Athletic ClubBury Athletic Club
4 athletes, 1 team

Alexander Bennett, Marcus Dey, Benjamin Forrest, Oliver Makinson.
1 team4 athletes
Chesterfield & District AcChesterfield & District Ac
5 athletes, 1 team

Jacob Buckley, Jacob Cousins, Alex Ediker, Elliot Meylan, William Tighe.
1 team5 athletes
City Of Sheffield And Dearne AcCity Of Sheffield And Dearne Ac
3 athletes, 1 team

David Byrne, Matthew Fuller, Charlie Whitaker.
1 team3 athletes
City Of York AcCity Of York Ac
2 athletes, 1 team

Joshua Dickinson, Luca Parker.
1 team2 athletes
City Of York AcCity Of York Ac
1 athletes, 1 team

Elliot Hutchinson.
1 team1 athletes
Derby Athletic ClubDerby Athletic Club
3 athletes, 1 team

Jude Bush, Jake Martin, Thomas Wright.
1 team3 athletes
Doncaster Athletic ClubDoncaster Athletic Club
1 athletes, 1 team

George Westerman.
1 team1 athletes
Durham City Harriers & ACDurham City Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Jack  Watson.
1 team1 athletes
East Cheshire Harriers & Tameside AcEast Cheshire Harriers & Tameside Ac
2 athletes, 1 team

Keenan Owen, Jake Smith.
1 team2 athletes
Eden RunnersEden Runners
1 athletes, 1 team

Salt James.
1 team1 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
8 athletes, 1 team

Alex Armstrong, Samuel Ashcroft, Oscar  Birney, William Dixon, Charlie McMillan, James Morris, Thomas Pascall, Arun Summerfield.
1 team8 athletes
Gosforth Harriers & AcGosforth Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Jack Anderson.
1 team1 athletes
Grantham AcGrantham Ac
3 athletes, 1 team

George Hatton, Aaron Hunt, William Tucker.
1 team3 athletes
Halifax Harriers & AcHalifax Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Max Burgin, Harry Johnson, Harry Keighley.
1 team3 athletes
Hallamshire Harriers SheffieldHallamshire Harriers Sheffield
3 athletes, 1 team

Victor Baycroft, David Lewis, Kieran Loombe.
1 team3 athletes
Harrogate Harriers & AcHarrogate Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Jacques Maurice.
1 team1 athletes
Horwich R M I HarriersHorwich R M I Harriers
1 athletes, 1 team

Lewis Wilkes.
1 team1 athletes
Houghton Harriers & AcHoughton Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Matthew Phillips.
1 team1 athletes
Hunwick HarriersHunwick Harriers
1 athletes, 1 team

Cameron Thomas.
1 team1 athletes
Ilkley Harriers AcIlkley Harriers Ac
5 athletes, 1 team

Harry Barker, Dominic Coy, Robbie Matthews, Cameron Reilly, Francis Westhead.
1 team5 athletes
Keighley & Craven AcKeighley & Craven Ac
8 athletes, 1 team

Tom Barrett, Joe Hudson, Sam Jackson, Laurie Petrucci, Charlie Spencer, Johnny Thompson, Jack Walton, Ryan Watmough.
1 team8 athletes
Kendal Amateur Athletic ClubKendal Amateur Athletic Club
1 athletes, 1 team

Joey Umpleby.
1 team1 athletes
Keswick AACKeswick AAC
1 athletes, 1 team

James Mattinson.
1 team1 athletes
Kirkby Milers AcKirkby Milers Ac
1 athletes, 1 team

Daniel Cope.
1 team1 athletes
Lancaster & Morecambe ACLancaster & Morecambe AC
2 athletes, 1 team

Tyler Hanafin, James Stanley.
1 team2 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
3 athletes, 1 team

Joseph Clancy, Eddie Hunter, Thomas Mills.
1 team3 athletes
Leigh Harriers & AcLeigh Harriers & Ac
6 athletes, 1 team

Elliot Livingston, Nathan Myers, Joseph Senior, Kristian Wade, Joseph Wane, Lucas White.
1 team6 athletes
Lincoln Wellington Athletic ClubLincoln Wellington Athletic Club
1 athletes, 1 team

Jack Rushby.
1 team1 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
4 athletes, 1 team

Max Brame, Andrew Grant, Daniel Preston, Sam Roach.
1 team4 athletes
Liverpool Pembroke & Sefton H ACLiverpool Pembroke & Sefton H AC
6 athletes, 1 team

Tom Dickinson, Ross Harrison, Joe Houghton, Adam Jones, Alex Lang, Ryan Treanor.
1 team6 athletes
Manchester Harriers & ACManchester Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Connor Fazakerley.
1 team1 athletes
Middlesbrough Athletic Club (mandale)Middlesbrough Athletic Club (mandale)
3 athletes, 1 team

Josh Cowperthwaite, Daniel Currie, James Somers.
1 team3 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
9 athletes, 1 team

Brad Brown, Ross Charlton, Alex Cunningham, Daniel Dixon, Joseph Dowd, Taylor Glover, Rory Leonard, Connor Marshall, Matthew Waterfield.
1 team9 athletes
Moston District Harriers & ACMoston District Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Byren Cookson.
1 team1 athletes
New Marske Harriers ClubNew Marske Harriers Club
3 athletes, 1 team

Thomas Aspin, Daniel Gunn, Kian Wildmore.
1 team3 athletes
North Shields Polytechnic ClubNorth Shields Polytechnic Club
3 athletes, 1 team

Jake Hill, Mark Nash, Thomas Sursham.
1 team3 athletes
Oldham & Royton H & AcOldham & Royton H & Ac
3 athletes, 1 team

Callum Atkinson, Harry Collier, Ethan Glasgow-Latti.
1 team3 athletes
Pendle Athletic ClubPendle Athletic Club
1 athletes, 1 team

Kai Atkins.
1 team1 athletes
Preston HarriersPreston Harriers
7 athletes, 1 team

Shaun Thomas Beckett, Kieran Dunn, Curwood Harry , Niall Higham, Fazackerley Matthew , Thomas Roberts, Isaac Sharples.
1 team7 athletes
Richmond & Zetland HarriersRichmond & Zetland Harriers
4 athletes, 1 team

Alex Greer, Lewis Moore, Jake Stephenson, Smith Will.
1 team4 athletes
Rossendale Harriers & AcRossendale Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Isaac Evans.
1 team1 athletes
Rossendale Harriers & AcRossendale Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Kurtis Mitton, Matthew Toman.
1 team2 athletes
Rotherham Harriers and ACRotherham Harriers and AC
6 athletes, 1 team

Oliver James Bowater, Howard Kniveton, Sam Picton, Bailey Stead, Matthew Stevens, Jack Stokes.
1 team6 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
8 athletes, 1 team

Jacob Birtles, Luke Chesters, Oliver Dean, John Gilbert, Samuel Heyworth, Kian Lindsey, Jack Wadsworth, Jack Williamson.
1 team8 athletes
Salford Harriers & AcSalford Harriers & Ac
4 athletes, 1 team

Adam Curtis, Patrick Cusack, Charlie Thomas, Jacob Yates.
1 team4 athletes
Sedgefield HarriersSedgefield Harriers
4 athletes, 1 team

Tom Collins, Thomas Hearmon, Max Howell, Ryan Watson.
1 team4 athletes
Southport Waterloo ACSouthport Waterloo AC
1 athletes, 1 team

Harry Pike.
1 team1 athletes
Stockport Harriers & ACStockport Harriers & AC
6 athletes, 1 team

Ben Batho, Connor Keys Burke, Fabio Carosi, Drew Adams Evans, Joseph Phibin, Flynn Alexander Walsh.
1 team6 athletes
Sunderland Harriers & AcSunderland Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Nathan Bland.
1 team1 athletes
Trafford Athletic ClubTrafford Athletic Club
5 athletes, 1 team

Luke Merrill, Xavier O'Hare, Raphael Quirke, Jack Wilkinson, Cynog Williams.
1 team5 athletes
Tyne Bridge HarriersTyne Bridge Harriers
1 athletes, 1 team

Leodhais MacPherson.
1 team1 athletes
Tynedale Harriers & AcTynedale Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Joseph Green, Aidan Pinkney.
1 team2 athletes
Vale Royal AcVale Royal Ac
7 athletes, 1 team

Alfie Bould, Alexander Doyle, Jonathan Dufty, John Humphries, Benjamin Lee, Oliver Waring, Harper Whitehead.
1 team7 athletes
Wakefield District H & AcWakefield District H & Ac
2 athletes, 1 team

Liam Grosse, Matthew Hill.
1 team2 athletes
Warrington A CWarrington A C
5 athletes, 1 team

Toby David Abbott, Joseph  Buckley, Thomas  Davenport, Thomas  Hurrell, Jordan Jones.
1 team5 athletes
West Cheshire Athletic ClubWest Cheshire Athletic Club
7 athletes, 1 team

Oliver Dandy, Sonny Dean, Jack Dodd, Jac Goodall, Alexander Mason, Sion Roberts, Rory Willson.
1 team7 athletes
Wharfedale HarriersWharfedale Harriers
2 athletes, 1 team

Logan Hargraves-Madhas, William Thompson.
1 team2 athletes
Wirral ACWirral AC
13 athletes, 1 team

William  Atherden, Jacob Brophy, Max Alexander Clark, Cierian English, Jonathan Head, Martin Hurst, Arran Kearney, Harry Martin, Alex Norton, Jacob Quarmby, Jackson Sloan, Tom Spence, Samuel Tempest.
1 team13 athletes
21 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Toby Antcliff (City Of York Ac), 
Ethan Barr (Amber Valley And Erewash Athletic Club), 
Mikey Broomhead (Chesterfield & District Ac), 
Jack Dee-Ingham (Wigan & District H & Ac), 
David Dentith (West Cheshire Athletic Club), 
Dylan George (Chesterfield & District Ac), 
Jevon George-Jones (Louth Ac), 
Harry Greenbank (Cumberland Fell Runners), 
Shea Hannam (Lancaster & Morecambe Ac), 
Ben Horsfield (Chester Le Street & Dist Ac), 
William Howard (Lancaster & Morecambe Ac), 
Matthew MacKay (Rossendale Harriers & Ac), 
Thomas Mills (Leeds City Athletic Club), 
Christian Mummert (Scarborough Athletic Club), 
Lucas Parker (Macclesfield Harriers & AC), 
Benjamin Preddy (Blackpool Wyre & Fylde Ac), 
Luke Stonehewer (Scunthorpe & District Ac), 
Joshua Tarrant (Louth Ac), 
Luke Ward (Derby Athletic Club).
1 postal entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Skyrac Athletic ClubSkyrac Athletic Club
2 athletes, 1 team

Alex Dalton, George Dey.
1 team2 athletes
No postal individual entries for this event
Total teams: 67
Total athletes: 231