Top: Entries for Northern Athletics Cross Country Championships 2016 - U13 Boys







Note:
This entry list includes only those entrants who have entered using SportSoft online entry system.
It may take up to 24 hours for new entrants to appear.

61 online team entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Amber Valley and Erewash Athletic ClubAmber Valley and Erewash Athletic Club
1 athletes, 1 team

Fran Higton.
1 team1 athletes
Ambleside ACAmbleside AC
1 athletes, 1 team

James Thornley.
1 team1 athletes
Barnsley Athletic ClubBarnsley Athletic Club
3 athletes, 1 team

William Aitken, Charlie Goacher, Scott Nutter.
1 team3 athletes
Beverley Athletic ClubBeverley Athletic Club
5 athletes, 1 team

Ryan Broadbent, Aidan Glover, Jay Greenley, Guy Harbidge, Robert Smith.
1 team5 athletes
Billingham Marsh Hse H & AcBillingham Marsh Hse H & Ac
3 athletes, 1 team

Harry Crawshaw, Nathan Nicholson, William Simpson.
1 team3 athletes
Bingley Harriers & AcBingley Harriers & Ac
4 athletes, 1 team

Joseph Carnelley, Alex Flaherty, Samuel Mantle, Ben Rees.
1 team4 athletes
Birtley AcBirtley Ac
4 athletes, 1 team

Mathew Cleugh, Chris Coulson, Rowan Mason, Robbie Mumford.
1 team4 athletes
Blackburn Harriers & AcBlackburn Harriers & Ac
9 athletes, 1 team

Ethan Barbarewicz, Daniel Brown, Luke Ingleson, Matthew James Ramsden, Jasper Smith, Kyle Taylor-Pomfret, Jamie Teare, Leon Thomas, George Whittaker.
1 team9 athletes
Blackhill BoundersBlackhill Bounders
3 athletes, 1 team

Duncan Hughes, Haydn Jackson, Ethan Rchards.
1 team3 athletes
Bury Athletic ClubBury Athletic Club
2 athletes, 1 team

Oliver Donnelly, Francis Woodcock.
1 team2 athletes
Chesterfield & District AcChesterfield & District Ac
5 athletes, 1 team

Dan Brown, Oscar Cousins, Toby  Gill, Finlay Grant, Tom Spencer.
1 team5 athletes
Chorley Athletic And Triathlon ClubChorley Athletic And Triathlon Club
4 athletes, 1 team

Oliver Goldthorpe, Daniel Lilley, Joseph Mitchell, Harry Shepherd.
1 team4 athletes
City Of Sheffield And Dearne AcCity Of Sheffield And Dearne Ac
3 athletes, 1 team

Ben Fuller, James Hawkins, James Walker.
1 team3 athletes
City Of York AcCity Of York Ac
1 athletes, 1 team

John Battye.
1 team1 athletes
City Of York AcCity Of York Ac
1 athletes, 1 team

Finnion Hutchinson.
1 team1 athletes
Clayton Le Moors HarriersClayton Le Moors Harriers
3 athletes, 1 team

Lennon Jackson, Jackson McKay, Adam Stevenson.
1 team3 athletes
Darlington H & ACDarlington H & AC
3 athletes, 1 team

Liam Brittle, Tom Finney, James Roberts.
1 team3 athletes
Derby Athletic ClubDerby Athletic Club
4 athletes, 1 team

Luke Galland, Sam Glossop, William  O Sullivan, Corey Rose.
1 team4 athletes
Durham City Harriers & ACDurham City Harriers & AC
4 athletes, 1 team

Samuel  Gibson, Izaak Taylor, Joshua Wraith, Thomas Wraith.
1 team4 athletes
Eden RunnersEden Runners
6 athletes, 1 team

Sam  Almond, Charlie Harding, Archie Irving, Louie Johnson, Tom Knowles, Ed  Salt.
1 team6 athletes
Gateshead Harriers & ACGateshead Harriers & AC
6 athletes, 1 team

Carlos Bojang, Benjamin Lemmon, Ethan McGlen, Harry Morris, David  Race, Benjamin Wardle.
1 team6 athletes
Gosforth Harriers & AcGosforth Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Joseph Anderson, Keiron Thomas Mutch.
1 team2 athletes
Halifax Harriers & AcHalifax Harriers & Ac
8 athletes, 1 team

Jude Baldaro, Ned Hughes, James Johnson, Eddie Martin, Joshua Maude, Sam McIntyre, Harry Stevens, Ewan Wheelwright.
1 team8 athletes
Hallamshire Harriers SheffieldHallamshire Harriers Sheffield
6 athletes, 1 team

Tom Atkinson, Alex Durant, Jacob Hartley, Taylor Hill, Jonah Patton, Dylan Stevens.
1 team6 athletes
Harrogate Harriers & AcHarrogate Harriers & Ac
3 athletes, 1 team

Charles Booth, Joseph Bryant, Robert Charlesworth.
1 team3 athletes
Holmfirth Harriers AcHolmfirth Harriers Ac
1 athletes, 1 team

Kristian Green.
1 team1 athletes
Horwich R M I HarriersHorwich R M I Harriers
7 athletes, 1 team

Luke Brindle, Matthew Flatters, Matthew Mair, Thomas Massey, Toby Middleton, Lucas Milliken, Robert Seddon.
1 team7 athletes
Houghton Harriers & AcHoughton Harriers & Ac
4 athletes, 1 team

Will Bellamy, Henry Johnson, Matthew Lumb, Jack Seeney.
1 team4 athletes
Ilkley Harriers AcIlkley Harriers Ac
3 athletes, 1 team

Lewis Carr, Nathan Coy, Adam Mitchell.
1 team3 athletes
Keighley & Craven AcKeighley & Craven Ac
14 athletes, 1 team

William Atkinson, Sam Headley, Louis Hudson, Fergus Knappy, Rohan Jath Lee, Harvey Lewis, Jacob Midgeley, Hakan Aydin Osmond, Arthur Peel, Donnabhan Rudden, Rhys Watmough, Finlay Whitehead, Addison Willis, Hamish Wills.
1 team14 athletes
Kendal Amateur Athletic ClubKendal Amateur Athletic Club
4 athletes, 1 team

Josh Roelants, Jacob Smith, Fraser Sproul, Toby Umpleby.
1 team4 athletes
Kirkby Milers AcKirkby Milers Ac
3 athletes, 1 team

Finlay McKenna, Declan O'Connor, Ryan Short.
1 team3 athletes
Lancaster & Morecambe ACLancaster & Morecambe AC
5 athletes, 1 team

Alex Blessington, Matthew Knowles, Freddie Pearson, William  Pyle, Timothy Woodman.
1 team5 athletes
Leeds City Athletic ClubLeeds City Athletic Club
4 athletes, 1 team

Tom Cooper, Tommy Dawson, Ethan Hussey, Jacob Pow.
1 team4 athletes
Leigh Harriers & AcLeigh Harriers & Ac
5 athletes, 1 team

Joel Denton, Coel Mellor, Shea Mellor, Josef Short, Josh White.
1 team5 athletes
Liverpool Harriers & ACLiverpool Harriers & AC
8 athletes, 1 team

Matthew Brennan, Anthony Cook, Sam Flaherty, Gabriel Meehan, Louis Relph, Jude Robinson, Harry Sweeney, Charlie Teare.
1 team8 athletes
Liverpool Pembroke & Sefton H ACLiverpool Pembroke & Sefton H AC
4 athletes, 1 team

Jake Dickinson, Liam Harrison, Mark  Roberts, Matthew Russo.
1 team4 athletes
Manchester Harriers & ACManchester Harriers & AC
1 athletes, 1 team

Lorcan  Cronin.
1 team1 athletes
Middlesbrough Athletic Club (mandale)Middlesbrough Athletic Club (mandale)
1 athletes, 1 team

Benjamin Johnson.
1 team1 athletes
Morpeth Harriers & AcMorpeth Harriers & Ac
4 athletes, 1 team

Thomas Cunningham, Dylan Davies, Andrew Hudspith, Ben Walker.
1 team4 athletes
New Marske Harriers ClubNew Marske Harriers Club
1 athletes, 1 team

Archie Lowe.
1 team1 athletes
North Shields Polytechnic ClubNorth Shields Polytechnic Club
2 athletes, 1 team

Joshua Collinson, Jonny Kidd.
1 team2 athletes
Preston HarriersPreston Harriers
6 athletes, 1 team

Withers Benjamin, Liam Blackwell, Warren Ethan, Anderson Gregor, Barnes Thomas, Durney Tom.
1 team6 athletes
Richmond & Zetland HarriersRichmond & Zetland Harriers
3 athletes, 1 team

Ewan Baxter, Kyle Rabjohn, Charlie Stephenson .
1 team3 athletes
Rossendale Harriers & AcRossendale Harriers & Ac
5 athletes, 1 team

Lennon Cowell, Lennon Cowen, Max Cunningham, Ryan Heneghan, Joel Taylor.
1 team5 athletes
Rotherham Harriers and ACRotherham Harriers and AC
8 athletes, 1 team

Thomas Brailsford, Jay Francis Jessop, Oliver Johnson, Elliott  Morton, Daniel Andrew Shaw, Mathew William Shaw, Jack Paul Steele, Joshua Daniel Wragg.
1 team8 athletes
Rothwell & District HarriersRothwell & District Harriers
7 athletes, 1 team

Daniel Easton, Joshua Gilliard, James  Langdon, Max Metcalfe, Cameron Murphy, Harvey Norden, William Randall.
1 team7 athletes
Sale Harriers ManchesterSale Harriers Manchester
5 athletes, 1 team

Zenon Caine, Jacob Corrie, Alex James, John Lewis, Joel Stringer.
1 team5 athletes
Salford Harriers & AcSalford Harriers & Ac
5 athletes, 1 team

Samuel Bryan, Oliver Cook, Sam Hopkins, Charlie Mansfield, Lewis Jarrod Royle.
1 team5 athletes
Sedgefield HarriersSedgefield Harriers
2 athletes, 1 team

Spencer Joyeux, Ciaran Lines.
1 team2 athletes
Southport Waterloo ACSouthport Waterloo AC
3 athletes, 1 team

Felix Anderson, Sam Coupland, Lewis McMahon.
1 team3 athletes
St Helens Sutton ACSt Helens Sutton AC
3 athletes, 1 team

Michael Brussels, Liam Houghton, Charlie Roberts.
1 team3 athletes
Stockport Harriers & ACStockport Harriers & AC
4 athletes, 1 team

Edward Corden, Fares Ibrahim, Cameron Murdoch, Jacob Wood Doyle.
1 team4 athletes
Sunderland Harriers & AcSunderland Harriers & Ac
1 athletes, 1 team

Connor Prior.
1 team1 athletes
Trafford Athletic ClubTrafford Athletic Club
5 athletes, 1 team

Alexander Bailey, Joseph Bentall, Tom Bentall, Oliver  Choi, Seb Patrick.
1 team5 athletes
Tynedale Harriers & AcTynedale Harriers & Ac
2 athletes, 1 team

Oliver Dacosta Evans, Archie Marston.
1 team2 athletes
Vale Royal AcVale Royal Ac
9 athletes, 1 team

Will Ashfield, Dylan Carney, Alfie Dexter, Wilf Dight, Lewis Gray, James Lanni, Flynn Loftus, Edward Pettitt, Liam Waring.
1 team9 athletes
Warrington A CWarrington A C
6 athletes, 1 team

Alexander Allen, Isaaq  Ataullah, Lucas Hayes, Matthew Quayle, Joseph Roberts, Joseph  Scutt.
1 team6 athletes
West Cheshire Athletic ClubWest Cheshire Athletic Club
4 athletes, 1 team

Dylan Bugg, Ethan Butler, Isaac Tait, William Wright.
1 team4 athletes
Wharfedale HarriersWharfedale Harriers
3 athletes, 1 team

Jack Muir, Sam Smith, Alexander Thompson.
1 team3 athletes
Wirral ACWirral AC
10 athletes, 1 team

Finlay Austin, Tyr Bujac, Matthew Edwards, Joseph Fountain, Joshua Hale, Daniel Hayes, Louis Johnston, Zachary Russell, Joseph Ryan, Joe Spence.
1 team10 athletes
14 online individual entries for this event
Individual entries will be included in their club's team.
Herbert Antcliff (City Of York Ac), 
Daniel Brown (Blackburn Harriers & Ac), 
Henry Cullen (Grimsby Harriers & Ac), 
Jayden Daniels (Cleethorpes And District Ac), 
James Doorbar (Macclesfield Harriers & Ac), 
Bruno Eaves (Blackpool Wyre & Fylde Ac), 
Lucas George-Jones (Louth Ac), 
Joel Holmes (Wharfedale Harriers), 
Jonathan Howkins (Amber Valley And Erewash Athletic Club), 
Finley Proffitt (Macclesfield Harriers & Ac), 
Thomas Roberts (Macclesfield Harriers & Ac), 
Sebastian Segger-Staveley (Settle Harriers), 
James Smith (Blackpool Wyre & Fylde Ac), 
Samuel Soles (Buxton AC).
1 postal entries for this event.
(Hover over team name for athletes)
Skyrac Athletic ClubSkyrac Athletic Club
7 athletes, 1 team

Sam Akerman, Lucien Cuming, Tom Hawkins, Daniel Jones, William O'Neill, Joe Sherman, Matthew Tyrer.
1 team7 athletes
No postal individual entries for this event
Total teams: 62
Total athletes: 277