Top: Declarations for 29th National Masters Road Relays
Team 1: Aldershot Farnham & Dist M35
Leg 1: Elliot Robinson
Team 2: Aldridge Rc M35
Leg 1: Daniel WilliamsLeg 2: Patrick FellowsLeg 3: Steve Blakemore
Leg 4: Mark ShawLeg 5: Brett AntillLeg 6: Paul Lucas
Team 3: Barnsley Ac M35
Leg 1: Darren MiddletonLeg 2: Chris WellsLeg 3: Robert Elstone
Leg 4: Mark HurrellLeg 5: Liam TartLeg 6: Robert Davies
Team 4: Birchfield Harriers M35
Leg 1: Orlando CoreaLeg 2: Alex ParkerLeg 3: Matt Briggs
Leg 4: Stephen MccannLeg 5: Simon RhodesLeg 6: Mike Morley
Team 5: Birmingham R & T M35 'A'
Not declared
Team 6: Birmingham R & T M35 'B'
Not declared
Team 7: Birmingham R & T M35 'C'
Not declared
Team 8: Blackheath & Bromley M35
Not declared
Team 9: Bournville Harriers M35 'A'
Leg 1: Richard BaylissLeg 2: Matthew PollardLeg 3: C Collins
Leg 4: John MckeonLeg 5: Stuart PearsonLeg 6: Stephen Forcer
Team 10: Bournville Harriers M35 'B'
Leg 1: Adrian FowlerLeg 2: Matthew SlaterLeg 3: David Mountford
Leg 4: Simon NewmanLeg 5: Richard RollinsLeg 6: Dave Powner
Team 11: Burnden Road Runners M35
Leg 1: Paul DukeLeg 2: Andrew HendersonLeg 3: Steven Bate
Leg 4: Colin RigbyLeg 5: Chris GreenallLeg 6: Edmund Ashton
Team 12: Cambuslang Harriers M35
Not declared
Team 13: Charnwood Ac M35
Leg 1: Mark CouldwellLeg 2: Jake SmithLeg 3: Tim Doran
Team 14: City Of Birmingham M35
Leg 1: Paul CoughlanLeg 2: Mylo PatriceLeg 3: Rohan Kallicharan
Leg 4: Ali HasipLeg 5: Seth AtkinLeg 6: Naved Akhtar
Team 15: Coventry Godiva M35
Not declared
Team 16: Datchet Dashers M35
Not declared
Team 17: Dudley Kingswinford Rc M35
Leg 1: David NormanLeg 2: Simon BlizzardLeg 3: Darran Bishop
Leg 4: Simon HughesLeg 5: Stuart PerkinsLeg 6: Kieran Pitt
Team 18: Dulwich Runners Ac M35 'A'
Leg 1: Wayne LashleyLeg 2: Buzz ShephardLeg 3: Jonathan Whittaker
Leg 4: Mark LaceyLeg 5: Thomas SouthLeg 6: Stephen Davies
Team 19: Dulwich Runners Ac M35 'B'
Not declared
Team 20: Halesowen Acc M35
Leg 1: Tom KenderdineLeg 2: Mark TurnerLeg 3: Andy Butler
Leg 4: David TurveyLeg 5: Philip ScarrLeg 6: Steven Horton
Team 21: Havering Mayesbrook M35
Leg 1: Paul GrangeLeg 2: Robert WarnerLeg 3: Alfred Waithaka
Leg 4: Jason LendonLeg 5: Ian AnthonyLeg 6: Simon Hart
Team 22: Herne Hill Harriers M35 'A'
Not declared
Team 23: Herne Hill Harriers M35 'B'
Not declared
Team 24: Kent Ac M35
Leg 1: Robert LaingLeg 2: Thomas MuddimanLeg 3: Neil Phillips
Leg 4: Peter LightingLeg 5: Adrian LowtherLeg 6: C Greenwood
Team 25: Leicester Coritanian M35
Leg 1: Mark PowellLeg 2: A Robinson
Team 26: Les Croupiers M35
Not declared
Team 27: Mansfield Harriers M35
Not declared
Team 28: Morpeth Harriers M35
Not declared
Team 29: Neath Harriers M35
Not declared
Team 30: North Shields Poly M35
Not declared
Team 31: Nuneaton Harriers M35
Not declared
Team 33: Redhill Road Runners
Not declared
Team 34: Rotherham Harriers M35 'A'
Leg 1: Gareth SampsonLeg 2: Damian WorsdallLeg 3: Chris Adams
Leg 4: Steven MarshallLeg 5: Philip HooleLeg 6: Richard Harris
Team 35: Rotherham Harriers M35 'B'
Leg 1: Simon HoltLeg 2: Martyn WhymanLeg 3: Carl Taylor
Leg 4: M BoucherLeg 5: Scott WilliamsLeg 6: Chris Griffiths
Team 36: Royal Sutton Coldfield M35
Leg 1: Oliver HarradenceLeg 2: Paul TerleskiLeg 3: Frederic Tremblay
Leg 4: Matthew BennettLeg 5: Stephen PittLeg 6: Sam Straw
Team 37: Sale Harriers M35
Not declared
Team 38: Salford Harriers M35 'A'
Leg 1: Stuart RobinsonLeg 2: Billy MccartneyLeg 3: Jan Pichl
Leg 4: Chris TullyLeg 5: Matthew ShawLeg 6: Jon Dance
Team 39: Salford Harriers M35 'B'
Leg 1: John LloydLeg 2: Glyn BillingtonLeg 3: Mathew Dickinson
Leg 4: Mathew HoltLeg 5: Michael GraceLeg 6: Bruno Lima
Team 40: Salford Harriers M35 'C'
Leg 1: Trevor RaynerLeg 2: Sean CordellLeg 3: Glyn Williams
Leg 4: Robert TowellLeg 5: Stewart DarlingtonLeg 6: David Hudson
Team 41: Sheffield Rc M35
Leg 1: Brian RoseLeg 2: Robert CassyLeg 3: Stuart Little
Leg 4: Philip JohnsonLeg 5: Rob JonesLeg 6: James Thompson
Team 42: Southampton Ac M35 'A'
Leg 1: Daniel HuntLeg 2: Jeremy CurtisLeg 3: Stuart Hicks
Leg 4: Andrewjohn GriggsLeg 5: Marc ColeLeg 6: Rob Ralls
Team 43: Southampton Ac M35 'B'
Not declared
Team 44: Sunderland Harriers M35 'A'
Leg 1: Michael ThompsonLeg 2: Michael BarkerLeg 3: Ian Ritchie
Leg 4: Kevin JeffressLeg 5: Ian DixonLeg 6: Steven Mcmahon
Team 45: Sunderland Harriers M35 'B'
Leg 1: James Johnson
Team 46: Telford Ac M35
Leg 1: Paul WardLeg 2: Chris BagshawLeg 3: Christian Evans
Leg 4: Dean GapperLeg 5: Mark MountfordLeg 6: Paul Williams
Team 47: Tipton Harriers M35 'A'
Leg 1: Martin WilliamsLeg 2: Stuart HawkesLeg 3: Gary Whitehouse
Leg 4: Ben GambleLeg 5: Dan DalmedoLeg 6: Brown Aaron
Team 48: Tipton Harriers M35 'B'
Leg 1: Phillip ClampLeg 2: Dean HillLeg 3: Dan Brazier
Leg 4: Clark WoodhallLeg 5: Paul WalkerLeg 6: Carl Gayle
Team 49: Tyne Bridge Harriers M35
Leg 1: Simon KristiansenLeg 3: David WrightLeg 4: Alasdair Blain
Leg 5: Justin JanuszewskiLeg 6: Paul Turnbull
Team 50: Vale Royal Ac M35
Leg 1: David HumphreysLeg 2: Robert Roe
Team 51: Wolverhampton & Bilston M35
Leg 1: Richard WhiteLeg 2: James LewisLeg 3: Ben Pilsbury
Leg 4: Mark MooreLeg 5: Rob HawleyLeg 6: Ben Mescam
Team 52: Aldershot Farnham & Dist M45
Leg 1: Mark SymesLeg 2: Tad Dicker
Leg 3: James RatcliffeLeg 4: Zippy Grice
Team 53: Barnet & District Ac M45
Not declared
Team 54: Barnsley Ac M45 'A'
Leg 1: Mark HavenhandLeg 2: Melvin Wallace
Leg 3: Keith LittlewoodLeg 4: David Brooksbank
Team 55: Barnsley Ac M45 'B'
Not declared
Team 56: Bedford & County M45 'A'
Leg 1: Alan TurnbullLeg 2: Christopher Riley
Leg 3: Andrew BlairLeg 4: Steven Herring
Team 57: Bedford & County M45 'B'
Leg 1: James BlackLeg 2: Robert Payne
Leg 3: Tony FitzpatrickLeg 4: William Goodyear
Team 58: Birmingham R & T M45
Not declared
Team 59: Bristol & West Ac M45
Leg 1: Tony RoperLeg 2: Steven Grant
Leg 3: Matthew RobinsonLeg 4: Philip Parry
Team 60: Cannock & Stafford M45
Leg 1: Paul Thacker
Team 61: Centurion Rc M45 'A'
Not declared
Team 62: Centurion Rc M45 'B'
Not declared
Team 63: Centurion Rc M45 'C'
Not declared
Team 64: Charnwood Ac M45
Leg 1: James DouglasLeg 2: Gary Burnett
Leg 3: Michael KingsburyLeg 4: John Rees
Team 65: Coventry Godiva M45
Not declared
Team 66: Dudley Kingswinford M45
Leg 1: Richard JonesLeg 2: Graham Wildgoose
Leg 3: John Andrews
Team 67: Dulwich Runners Ac M45 'A'
Leg 1: Tony TuohyLeg 2: Charles Lound
Leg 3: William CotterLeg 4: Ajay Khandelwal
Team 68: Dulwich Runners Ac M45 'B'
Leg 1: Duncan HusseyLeg 2: Mike Mann
Leg 3: Ian SesnanLeg 4: Andrew Murray
Team 69: East Cheshire Harriers M45 'A'
Not declared
Team 70: East Cheshire Harriers M45 'B'
Not declared
Team 71: Halesowen Acc M45
Leg 1: Robert WeaverLeg 2: David Lewis
Leg 3: Mel EdwardsLeg 4: Bill Nock
Team 72: Hallamshire Harriers M45
Not declared
Team 73: Herne Hill Harriers M45
Not declared
Team 74: Holmfirth Harriers Ac M45
Not declared
Team 75: Leicester Coritanian M45
Leg 1: Gordon LeeLeg 2: David Pearce
Leg 3: Gareth DeaconLeg 4: Chris Southam
Team 76: Les Croupiers M45
Not declared
Team 77: Morpeth Harriers M45
Not declared
Team 78: Nene Valley Harriers M45 'A'
Not declared
Team 79: Nene Valley Harriers M45 'B'
Not declared
Team 80: North Shields Poly M45
Not declared
Team 81: Nuneaton Harriers M45
Leg 1: Mark TreadwellLeg 2: Eric Fowler
Leg 3: Philip HarrisLeg 4: Mark Bailey
Team 82: Preston Harriers M45 'A'
Leg 1: Gary PenningtonLeg 2: Stephen Smith
Leg 3: Gethin ButlerLeg 4: Robert Affleck
Team 83: Preston Harriers M45 'B'
Leg 1: David WatsonLeg 2: Neil Mcdonald
Leg 3: Alan DurneyLeg 4: Kevinbrian Hunt
Team 84: Redhill Road Runners M45
Leg 1: Simon NashLeg 2: Clive Greyson
Leg 3: Peter McnallyLeg 4: Paul Newton
Team 85: Rotherham Harriers M45 'A'
Leg 1: Ian WhymanLeg 2: Gary Claxton
Leg 3: Neil MasonLeg 4: Andrew Roscamp
Team 86: Rotherham Harriers M45 'B'
Leg 1: John DuttonLeg 2: John Comrie
Leg 3: Nigel Brookes
Team 87: Royal Sutton Coldfield M45 'A'
Leg 1: Martin ClutterbuckLeg 2: Rob Andrew
Leg 3: Simon CorkerLeg 4: Colin Mcauley
Team 88: Royal Sutton Coldfield M45 'B'
Leg 1: Edward McgrathLeg 2: Andy Snape
Leg 3: Paul JenkinsLeg 4: Subodh Dave
Team 89: Sale Harriers M45
Leg 1: Ashley LindseyLeg 2: Frank Cordingley
Leg 3: Glen SavageLeg 4: Bruce Green
Team 90: Salford Harriers M45 'A'
Leg 1: Ian GrimeLeg 2: Ian Jackson
Leg 3: Mark RussellLeg 4: Philip Leybourne
Team 91: Salford Harriers M45 'B'
Leg 1: Steve PenningtonLeg 2: Paul Birkett
Leg 3: David LockettLeg 4: Charles Foster
Team 92: South Cheshire Harriers M45
Not declared
Team 93: South London Harriers M45 'A'
Leg 1: Stephen Vincent
Team 94: South London Harriers M45 'B'
Not declared
Team 95: Southampton Ac M45 'A'
Leg 1: David BlackmanLeg 2: Jonathan Grainger
Leg 3: Peter CostleyLeg 4: Andrew Morganlee
Team 96: Southampton Ac M45 'B'
Leg 1: Scott AugurLeg 2: Keith Hollis
Leg 3: John MacinnesLeg 4: Howard Long
Team 97: Southport Waterloo Ac M45
Not declared
Team 98: Sparkhill Harriers M45
Not declared
Team 99: Thames Hare & Hounds M45
Leg 1: Ben ReynoldsLeg 2: Matthew Lynas
Leg 3: Andy WeirLeg 4: Simon Baines
Team 100: Tipton Harriers M45 'A'
Leg 1: Laurence HeathcockLeg 2: Aaron Keene
Leg 3: Andrew HendersonLeg 4: Robert Sedgley
Team 101: Tipton Harriers M45 'B'
Leg 1: Alan GriceLeg 2: Paul Dolan
Leg 3: Matthew WestLeg 4: Jonathan Shaw
Team 102: Tonbridge Ac M45 'A'
Leg 1: Philip ColemanLeg 2: John Ridge
Leg 3: M PitcairnknowlesLeg 4: Tobin Bird
Team 103: Tonbridge Ac M45 'B'
Leg 1: Anthony CohenLeg 2: Cain Bradley
Leg 3: Brian BuckwellLeg 4: Steven Brooks
Team 104: Tyne Bridge Harriers M45
Leg 1: Terry ScottLeg 2: Keith Smith
Leg 3: Kenneth MacphersonLeg 4: Steve Cairns
Team 105: Vale Royal Ac M45 'A'
Leg 1: Stuart DoyleLeg 2: Darren Cottier
Leg 3: Gareth WilliamsLeg 4: Michael Harrington
Team 106: Vale Royal Ac M45 'B'
Leg 1: Scott BamberLeg 2: Ian Brough
Leg 3: David GoughLeg 4: Brian Dooley
Team 107: Vale Royal Ac M45 'C'
Leg 1: David HainesLeg 2: Richard Murray
Leg 3: Geoff FawkesLeg 4: Mark Pilliner
Team 108: Vale Royal Ac M45 'D'
Leg 1: Chris BeardLeg 2: David Shepherd
Leg 3: Anthony AtkinsonLeg 4: Ian Barker
Team 109: Wells City Harriers M45
Leg 1: Tim HawkinsLeg 2: Mike Glover
Leg 3: Simon PriorLeg 4: Stephen Dickinson
Team 111: Wolverhampton & Bilston M45 'A'
Leg 1: Dave SmithLeg 2: Jason Corns
Leg 3: Garry PalmerLeg 4: Shaun Bennett
Team 112: Wolverhampton & Bilston M45 'B'
Leg 1: Keith CarterLeg 2: Brian Baird
Leg 3: Mark FarnellLeg 4: Ian Cresswell
Team 113: Worcester Ac M45
Leg 1: Hugh DaviesLeg 2: Stefan Sternkopf
Leg 3: Nick HitchingsLeg 4: Andrew Peach
Team 110: Wolds Veteran Rc M45
Leg 1: Gary ThomasLeg 2: Roe Richard
Leg 3: Dring StephenLeg 4: Richard Harris
Team 32: Oxford City Ac M35
Leg 1: Aaron BurgessLeg 2: Ewan GaultLeg 3: Teg Jones
Leg 4: Nick CoupeLeg 5: John AtyeoLeg 6: Julian Richardson

Men over 35: 26 complete teams and 6 incomplete teams declared.
Men over 45: 37 complete teams and 4 incomplete teams declared.